Kalendář turnajů

<< Kvě 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přidejte se k nám!

Volejbalový turnaj MU – letos to šlo! :-)

V neděli 1. prosince 2013 na nás čekal další turnaj. Tentokrát šlo o přebor Masarykovy univerzity ve volejbale. Na těchto turnajích se nám ne příliš často daří, viz. například minulý dubnový turnaj, na kterém se nám nepovedlo postoupit ani ze základní skupiny. Nicméně letos jsme to chtěli zlomit a dostat se dále! Povedlo se či nepovedlo? … to se dozvíme na následujících řádcích :-).

Přebor MU ve volejbale 2013 - sestava Laviny Turnaj se stejně jak mnoho předešlých ročníků odehrál ve dvou tělocvičnách a to Pod hradem a na Vinařkách. V každé tělocvičně byly dvě skupiny po 4 týmech, tedy celkem 16 týmů. Právě kuli množství týmů a nedostatečným kapacitám, se hrálo každý s každým ve skupině na dva hrané sety do 15 bodů, s tím, že pak dle bodů se určí pořadí a do druhé fáze turnaje postupují jen první dva týmy z každé skupiny.

Náš tým byl nalosován do tělocvičny na Vinařkách do skupiny C a spolu s námi byly ve skupině tyto týmy: Amatéři, Hlavně přes a Otroci královny Alžběty.

První zápas jsme hráli proti týmu Amatéři. To, že název týmu, není náhodou, ale je opravdu hodně trefný, jsme zjistili záhy :-). Soupeř se za oba sety nezmohl na žádný větší odpor a jeho největším úspěchem bylo, když dostal míč přes síť :-). Naprosto bez problémů jsme jej tak porazili ve dvou setech 15:4 a 15:5. Když jsme se pak po zápase bavili s hráči z jejich týmu, tak jsme zjistili, že opravdu si přišli zahrát jen tak for fune a příliš netušili, co je zde čeká. Tak to zjistili a i když se jim prostě moc nedařilo, tak snaha a chuť hrát, se jim nemůže upřít :-).

Následovala třízápasová přestávka, ve které své zápasy odehrály další týmy. Po této přestávce jsme nastoupili k druhému utkání turnaje a to proti týmu Otroci královny Alžběty. Tento soupeř patří mezi naše nejméně oblíbené týmy… a to proto, že téměř na každém turnaji MU je máme v základní skupině, vždy nás porazí a častokrát pak končí mezi prvními třemi týmy turnaje :-D. Nicméně jsme věřili, že bychom to mohli letos zlomit :-). I když jsme v prvním setu odvedli velmi slušný výkon, na vítězství to nestačilo a prohráli jsme první set v poměru 11:15. Druhý set byl už pro soupeře spíše jen formalitou, neboť nám odešel příjem a bez toho se těžko hraje. Především tak vinou špatného příjmu, jsme v druhém setu dostali ještě o něco větší porážku a to 7:15. Bohužel jsme si tak museli opět přiznat, že na tento tým zatím stále ani zdaleka nemáme :-). Nicméně letos na ně neměl ani nikdo jiný a jak jsme se později dozvěděli, celý turnaj MU vyhráli :-).

Opět jsme měli třízápasovou přestávku, po které nás čekal nejatraktivnější zápas celého turnaje! A to proti týmu Hlavně přes. Zápas byl atraktivní především proto, že tento tým složil náš kamarád Hulda a hráli za něj hráči a kamarádi, s kterými hráváme na tréninku a dalších turnajích. A závěrečnou třešničkou zajímavosti zápasu bylo to, že kdo zvítězí, skončí v naší skupině druhý a bude hrát další zápasy, kdo prohraje, pro toho turnaj končí. Tedy bylo rozhodně o co hrát a zápas měl vynikající náboj!  První set byl od začátku vyrovnaný, ale zhruba od půli setu jsme začali soupeři mírně utíkat a tento náskok jsme postupně navyšovali až do úspěšného konce v poměru míčů 15:8. Skvělé vítězství v prvním setu, nás nabylo optimismem neboť jsme měli i před tímto setem mírně lepší skóre a nyní jsme tak věděli, že nám stačí uhrát alespoň 7 bodů a máme jisté druhé místo! Nicméně jsme nic nechtěli podcenit a do druhého setu jsme šli opět naplno. Bohužel co čert nechtěl, tak vstup do druhého setu se nám naprosto nepovedl a soupeř nás začal značně přehrávat. Za stavu 8:2 pro soupeře, už to vypadalo pro nás dosti nepříjemně, ale pak se cosi zlomilo! :-). Rozhodčí pískl několik sporných míčů v neprospěch soupeře (musím přiznat, že i takových, kde jsem nechápal za co :-)) a to jej rozhodilo z dobře rozjeté hry a nám to pomohlo vrátit se do tempa. Postupně jsme zcela srovnali se soupeřem krok a nakonec dokázali celý druhý set obrátit v náš prospěch a těsně zvítězit 15:14 :-). Dokázali jsme tak vyhrát 2:0 a zajistit si druhé postupové místo do další fáze turnaje.

Protože jsme skončili ve skupině druzí, zůstali jsme v tělocvičně na Vinařkách, kde na nás čekaly další zápasy proti týmům, jež skončily také na druhém místě ve svých skupinách. Hráli jsme tedy o 5. až 8. místo. Týmy, jež skončily na prvním místě, hráli v tělocvičně Pod hradem o 1. až 4. místo.

Druhá fáze turnaje se hrála systémem pavouka, tedy nás čekaly ještě dva zápasy. První zápas (semifinále) jsme odehráli proti týmu Manažeři. Vzhledem k časovým možnostem došlo k mírnému prodloužení setů a to na dva hrané sety do 20 bodů o 2 s max. do 25 bodů. Soupeř k společnému zápasu nastoupil se třemi slečnami a 3 borci, tedy jsme očekávali, že bychom neměli mít až tak velký problém, jej porazit. I když jsme věřili, že soupeře lehce přehrajeme, oba sety byly velmi vyrovnané a přetahovali jsme se o každý balón. Bohužel v obou setech patřila koncovka soupeři a tak nás velmi kvalitním výkonem udolal 20:16 a 20:17. Museli jsme prostě přiznat, že i když hráli jen ve 3 borcích, byly zkrátka o něco lepší :-).

Přebor MU ve volejbale 2013 - sestava Laviny Po našem zápase se odehrálo druhé semifinále a to mezi týmy Sparta a MO Bros. Zápas skončil 1:1 a i když v prvním setu zvítězil tým Sparta 20:14, na celkové vítězství mu to nestačilo, neboť v druhém setu je MO Bros smetl v poměru 20:8!

Do zápasu o 5. až 6. místo tak postoupily týmy Manažeři a MO Bros a do zápasu o 7. až 8. místo náš tým a Sparta.

První utkání jsme odehráli my proti týmu Sparta. Tento tým byl složený z menších hráčů (oproti jiným soupeřům), ale o co byli menší o to byli rychlejší a mrštěnější. Oba sety byly hodně vyrovnané a přetahovali jsme se o každý míč. Naštěstí však koncovka obou setů patřila nám a soupeře jsme přehráli 20:16 a 20:17. Celkově jsme se tak na tomto turnaji umístili na 7. místě z 16 týmů, což na rozdíl od minulého přeboru MU, je celkem úspěch :-).

Celý turnaj jsme pak zakončili spolčeným posezením s hráči z týmu Hlavně přes v nedaleké Kolibě :-).

Turnaj MU jsme odehráli v sestavě:

Vítek, Křeček, Martin, Karel, Adélka a Zuzka

Info o turnaji a soupeřích: přebor MU ve volejbale.

Fotogalerie:

Článek si již přečetlo 5 158 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus