Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Druhý turnaj AVL – další porce 5 náročných zápasů!

V sobotu 23. listopadu se dle rozpisu odehrálo druhé kolo Brněnské AVL 2. ligy, kterou hraje i náš tým. Byla pro nás, stejně jak v prvním kole, nachystána porce pěti náročných zápasů. Minule jsme to odehráli v sedmi lidech a tentokrát jsme se s tím museli „poprat“ jen v šesti hráčích. Jak se nám to podařilo či nepodařilo si představíme na následujících řádcích…

Druhý turnaj AVL 2013 - sestava Laviny Jak již bylo napsáno, pro druhý turnaj AVL byla pro nás připravena porce 5 zápasů a to konkrétně proti týmům DrýmTým, MAXIM, Fireball, Cipísci a Pohoda. I když rozpis udělala Marta velmi šikovně a zápasy nepočítala na 45 minut, ale po 55 minutách a od šestého zápasu po hodině, stejně došlo k prostojům a náš první zápas měl zpoždění téměř hodinu. Holt to už je v AVL taková tradice :-), ale zase musíme chápat, že těžko se předem odhaduje, jak se zápasy prodlouží či zkrátí vzhledem k možnostem vyrovnaných týmů a případného hraní tir-braiku.

Každopádně po cca hodinovém zpoždění jsme nastoupili k našemu prvnímu zápasu proti týmu DrýmTým. Od prvních míčů jsme si vytvářeli mírný náskok a dostávali se do postupného vedení. I když jsme v koncovce prvního setu vedli asi o 5 bodů, soupeř dokázal skóre srovnat a dokonce nás i předehnat :-(. Následovalo pár chyb a nedorozumění v zakončení a byla z toho pro nás velmi nepříjemná situace v podobě prohry v prvním setu 23:25 :-(. Toto bylo velmi nepříjemné, protože v podstatě po celý set jsme byli mírně lepší, ale koncovka nám těžce nevyšla. Bohužel naše největší opora Vítek, byla v prvním setu jakoby ještě byl doma 😀 a zdaleka nehrál svoji hru. Nicméně jsme to museli překousnout a soustředit se na druhý set. I v druhém setu jsme byli po celý zápas mírně lepším týmem a tentokrát jsme to již nepustili a vedení jsme „přetavili“ v zisk setu v poměru míčů 25:19. Konečně se začalo dařit, co se má :-). Hráli jsme svoji hru a především i Vítek začal „skládat“, to co normálně skládá a v prvním setu neskládal :-). Zápas byl na sety 1:1 a tak o vítězi zápasu musel rozhodnout třetí set. Do třetího setu jsme vlétli stejně dobře, jak do předešlých setů a opět si drželi mírný náskok. Ani v tomto setu jsme již nedopustili žádných překvapení a celkem pohodlně jsme si došli pro vítězství 15:10. Na úvod turnaje jsme si tak mohli připsat vítězství 2:1, což bylo sice fajn, že jsme vyhráli, ale všichni jsme cítili, že i přes výhru, jsme v tomto zápase prostě ztratili bod, neboť jsme mohli vyhrát i 2:0. Co naplat, první zápas dopadl, jak dopadl :-).

Druhý turnaj AVL 2013 Následně jsme měli mít zápas přestávku a pak hrát, ale protože byly zápasy na jednotlivých kurtech nevyrovnané, tak hned po dohrání prvního zápasu, na nás čekal další soupeř na jiném kurtu. K druhému utkání jsme tedy nastoupili proti týmu MAXIM. Ze soupeře šel hned od prvních míčů celkem strach a to především proto, že jejich nejmenší hráč byl větší, než náš největší :-). Na toto jsme si už ale za dobu, co hrajeme volejbal zvykly a tak nás to až tak nepřekvapilo :-). V obou setech jsme navázali na dobrou hru z prvního zápasu a i když nám soupeř místy dělal problémy, především na bloku, celkovou hrou jsme jej dokázali přehrávat. Především se nám dařilo na podání a velkou výhodou bylo, že jsme hráli svoji hru a prostě „to vycházelo“ :-). Dokázali jsme tak soupeře přehrát v obou setech a to poměrem míčů 25:18 a 25:22. Z druhého utkání dne jsme si tak odnesli vítězství 2:0.

Po odehrání druhého zápasu nastala jednozápasová přestávka, ve které jsme odpískali zápas našim soupeřům. Po dohrání utkání jsme nastoupili k třetímu zápasu turnaje a to proti týmu Fireball. Tento tým jsme příliš neznali, neboť minulý rok hrál 3. ligu, ze které dokázal postoupit do 2. ligy. Nemohli jsme tedy příliš tušit, co od něj můžeme očekávat, ale to nám nijak nebránilo předvést svoji hru v plné kráse… a to se v tomto zápase povedlo na 100%! :-). Soupeře jsme přehrávali na všech „frontách“ a nebylo naprosto nic, čím by nás překvapil. Celkem bez větších problémů jsme si tak došli pro vítězství ve dvou setech 25:15 a 25:16. Byl to jeden z nejvíce podařených zápasů dosavadní sezóny AVL a díky tomu, že se opravdu dařilo, jsme si mohli říci, že to byla ta nejlepší ukázka toho, jak se hraje volejbal v 2. lize AVL :-).

Druhý turnaj AVL 2013 Opět následovala přestávka, ve které jsme odpískali jeden zápas soupeřům. Po jeho dohrání jsme nastoupili k předpokládaně nejtěžšímu zápasu dne, proti doposud neporaženému týmu Cipísků. Tým Cipísků patří mezi aktuálně nejsilnější týmy 2. AVL, čehož nesporným důkazem je, že v letošní sezóně nebyli doposud poraženi a již několik let se pohybují mezi 1. a 2. AVL ligou. Na vzájemné zápasy máme však vyrovnané skóre neboť v minulém roce nás dokázali v základní skupině porazit, avšak tuto porážku jsme jim parádně oplatili ve finále. Šance na vítězství tedy byly vyrovnané. Stejně tak, jak byly šance vyrovnané, tak probíhal vyrovnaně úvod prvního setu. Postupně jsme si však dokázali vytvořit mírné, asi 5 bodové vedení, které se nám však bohužel nepodařilo udržet až do konce. Soupeř se v koncovce dostal do vedení a za jejich vedení 23:20, se již zdálo, že je vše ztraceno. Následně však v jedné sporné situaci pískl rozhodčí nový míč, což soupeře celkem rozhodilo a začal se hádat, jak s rozhodčím, tak s námi. Nám to naopak celkem pomohlo a dokázali jsme srovnat skóre na 25:25. Bohužel však se pak nepovedlo dobře zahrát dva míče na síti a byl konec :-(. V prvním setu jsme tak nakonec prohráli 25:27. Prohra nás dosti mrzela, neboť zápas byl velmi vyrovnaný a šance zvítězit tu byly nemalé. Druhý set byl již méně vyrovnaný a i když jsme nehráli špatně, soupeř si již vítězství pohlídal. V druhém setu soupeř zvítězil 25:21. Bohužel jsme si tak na naše konto připsali první letošní porážku v AVL 0:2. I když jsme museli uznat, že zkrátka byl soupeř o fous lepší, cítili jsme, že porážka se dala odvrátit, kdybychom měli o hráče víc a mohli střídat. Když se zkrátka někomu přestane dařit, je třeba něco změnit. To se nám velmi vyplatilo v předešlém turnaji, kdy nám možnost střídání nemálo pomohla. Dnes jsme však tu možnost neměli a tak jsme museli přijmout tuto porážku :-(.

Druhý turnaj AVL 2013 Na poslední zápas jsme si museli asi půlhodinu počkat, neboť tým s kterým jsme měli hrát, ještě dohrával svůj zápas na vedlejším kurtu. V průběhu tohoto zápasu se tomuto týmu však zranila hráčka a tak jsme dostali informaci, že buď můžeme nechat zápas kontumovat v náš prospěch 2:0 nebo můžeme soupeři povolit porušení pravidel a nechat je hrát v 5 hráčích. I když jsme již byli celkem unavení, přišlo nám škoda nechat zápas kontumovat a souhlasili jsme s tím, že soupeř může hrát v 5 lidech. Předpokládali jsme, že stejně nebude soupeř v 5 hráčích až tak silný a nebude velký problém jej porazit. To, že jsme se hodně zmýlili, jsme záhy pochopili :-D.

Každopádně tedy po dohrání soupeřova předešlého zápasu jsme nastoupili k poslednímu zápasu dne proti týmu POHODA. Jak již bylo zmíněno, soupeř hrál jen v 5 hráčích a tak jsme nepředpokládali větších problémů. O to větší bylo pro nás překvapení, když soupeř s námi držel krok a dokonce se v koncovce dostal do mírného vedení. Říkali jsme si, že to snad není možný, co předvádíme, ale prostě se nedařilo. Co jsme mohli, to jsme kazili, naopak soupeř předváděl vynikající hru a pokud nás na síti nezablokoval, či jsme se sami „nezabili“, většinou naše útoky v poli bez větších problémů pochytal. A tak se stalo, co jsme nejméně chtěli – v prvním setu jsme prohráli 20:25! Prohra nás velmi mrzela, ale mohli jsme leda tak nadávat sami sobě neboť jsme si to sami prohráli. I když to bylo těžké, museli jsme prohru hodit za hlavu a zkusit zvítězit v dalších setech. V druhém setu se konečně hra zlepšila a soupeře jsme začali přehrávat tak, jak jsme předpokládali, že se bude dařit už v prvním setu. V druhém setu jsme si tak došli k celkem pohodovému vítězství 25:16. Tie-braik jsme věřili, že již bude jen formalita a bez problémů v něm zvítězíme. Zvítězit se Druhý turnaj AVL 2013 nakonec povedlo, ale až tak snadné to v průběhu setu taky nebylo :-). V třetím setu jsme nakonec vyhráli 15:8. Mohli jsme si tak připsat další vítězství 2:1, ale toto vítězství mělo hodně hořkou pachuť toho, že to rozhodně mělo být 2:0. Co naplat, za chyby se platí a prohraným setem, v tom lepším případě :-D.

Tím pro nás dnešní turnaj skončil. Dokázali jsme v něm vyhrát 2x 2:0, 2x 2:1 a jednou okusit chuť porážky 0:2. I když celkově dopadl slušně, cítili jsme, že mohl dopadnout ještě o kousek lépe :-).

Po skončení turnaje jsme den zakončili již klasicky v hospůdce U všech čertů, kde jsme doplnili chybějící tekutiny a živiny 🙂

Celý turnaj jsme odehráli v sestavě:

Karel, Vítek, Radek, Martin, Adélka a Zuzka

Info o turnaji a soupeřích: 2. turnaj AVL.

Fotogalerie:

Článek si již přečetlo 4 387 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus