Kalendář turnajů

<< Čvn 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Přidejte se k nám!

Chřipka dostihla i nás a to na čtvrtém turnaji druhé ligy AVL

Čtvrtý turnaj 2. AVL ligy, který se uskutečnil v neděli 27. ledna 2013, byl pro nás velmi náročný. Především proto, že jsme dostali nalosovány celkem těžké soupeře a k tomu jsme se museli vypořádávat se zrovna probíhající chřipkovou epidemií :-). Jak se nám vedlo a jak jsme se s tím poprali, se podíváme na následujících řádcích.

Čtvrtý turnaj AVL - sestava Laviny Jak již bylo v úvodu zmíněno, čtvrtý turnaj AVL byl velmi náročný. Vzhledem k aktuálnímu postavení v tabulce jsme stále měli šanci bojovat o účast ve finálové skupině (po 3. turnaji jsme byli na 5. místě) a zrovna jsme dostali nalosovány 3 týmy, které mají taktéž, stejně jako my, šanci se dostat do finálové TOP 5. Nalosovány nám byly týmy Cipísci – po 3. turnaji čtvrtí, Plácači Modřice – po 3. turnaji druzí, KIA-ORA Girls & Boys – po 3. turnaji šestí a pak tým, jež bojuje spíše ve středu tabulky, Hladila sviště proti srsti – po 3. turnaji čtrnáctí.

Bohužel shoda okolností tomu tak chtěla, že v tomto období prodělávali tři naši hráči (Zuzka, Křeček a Karel) chřipku a ono hrát s nemocí, není žádná sranda. Nicméně jsme neměli na výběr a museli jsme zápasy odehrát, abychom stále měli nějakou šanci bojovat o účast ve finále.

Prvním našim soupeřem, byl tabulkově nejslabší dnešní soupeř a to tým – Hladila sviště proti srsti. Byli jsme celkem rádi, že jako první soupeř by měl být ten nejsnadnější. Že tomu, až tak nebylo, se záhy ukázalo. Soupeř na nás „vletěl“ se vší grácií a během krátké doby jsme prohrávali asi o 8 bodů. Víme, že máme špatné začátky, ale takový vstup jsme nečekali. I když jsme se pokusili hru trošku zlepšit, nebylo nám to příliš platné a tak v prvním setu nás Čtvrtý turnaj AVL soupeř celkem snadno přehrál 25:15. Příšerný vstup do turnaje nebyl ničím příjemným, ale stále byl před námi druhý set, ve kterém jsme měli šanci, vývoj utkání zvrátit. Druhý set byl o poznání lepší a byli jsme soupeřovi velmi vyrovnaným protivníkem. Přetahovali jsme se opravdu o každý balón a snad i díky našemu maximálnímu nasazení, se štěstí přiklonilo v koncovce na naši stranu a druhý set jsme vyhráli těsně 26:24. I když těsné vítězství, přeci to bylo vítězství a čekal nás tiebreak, ve kterém bylo vše otevřené. Bohužel se nám však tiebreak naprosto nepovedl a totálně jsme v něm vyhořeli. Nebyli jsme schopni přijmout balón a bez toho se nedá zakončit. Soupeř nás tak v třetím setu ostudně přehrál 15:3! Na první, teoreticky nejsnazší zápas dne, příšerný výsledek. Museli jsme, ale bohužel uznat, že jsme na soupeře v aktuálním rozpoložení, naprosto neměli. Takovou malou náplastí na náš výprask bylo pozdější zjištění, že tento den měl naopak soupeř naprostou formu a porazil všechny své soupeře 2:0 a mi jediní jsme jim sebrali alespoň bod. Sice mizerná útěcha, ale přeci :-D.

Následovala pro nás jednozápasová přestávka, po které jsme měli nastoupit proti týmu KIA-ORA Girls & Boys. První z našich těžších soupeřů však od začátku svých dnešních zápasů „hrál na hraně“ a to tím, že měl jednu hráčku, která však hrála oficiálně za jiný tým z 1. AVL ligy a tím pádem, bez souhlasu soupeře nesměla nastoupit. Většina jejich soupeřů, jim tento souhlas udělila, my jsme se však rozhodli, jim jej neudělit. Především je to naše právo, nesouhlasit s porušením pravidel soupeře a za druhé, bychom byli velice rádi, kdybychom mohli, vzhledem k našemu zdravotnímu stavu, si jeden zápas „odlehčit“. Jak se soupeřův tým vztekal a nadával, asi není třeba více rozepisovat :-). Samozřejmě neudělením souhlasu se zápas totiž kontumuje v náš prospěch a vyhráváme 2:0. Bylo velkým překvapením, že najednou, když zjistili, že mohou být kontumováni, začali vyjednávat, že jim jejich hráčka tedy dovalí, ale tak o 2 až 3 hodiny později, jestli to tedy je možné odložit a podobně. Mohli jsme toto zamítnout a soupeř by s tím nic nenadělal. Zachovali jsme se, ale vůči nim férově a souhlasili jsme s odložením zápasu. Pro nás to byla ale celkem velká oběť, protože nás tím čekali 3 zápasy po sobě! Zpětně jsme si říkali, že jsme neměli ustupovat (vzhledem k nemoci a neserióznímu chování soupeře), ale budiž to pro nás poučení do příště.

Čtvrtý turnaj AVL Zápas s týmem KIA-ORA Girls & Boys se tedy odložil na později a nastoupili jsme proti dalšímu dnešnímu soupeři a to týmu Plácači Modřice, který aktuálně „okupoval“ druhou příčku v tabulce. Naše vstupy do zápasů bývají špatné, ale tak tragické, jako v dnešní den, snad nebyly ještě nikdy. Než jsme se rozkoukali, už jsme odcházeli z prvního setu s výpraskem 11:25! Opravdu tragický vstup do dalšího utkání, nezvěstoval, pro nás nic příjemného. Těžko říci, čím to bylo, ale nebyli jsme schopni soupeře ničím potrápit a tak jsme dostali, co jsme si zasloužili. Opět nás však čekal druhý set a touha toto nelichotivé skóre zvrátit a ze zápasu vybojovat alespoň nějaké body. To se nám naštěstí i podařilo! Druhý set byl ve zcela jiném duchu a celkově byl druhý set velmi vyrovnaný. Opět se v druhém setu štěstí přiklonilo na naši stranu a set jsme vyhráli 25:22. Dokázali jsme se tak po druhé za den, dostat z „absolutního dna“, zpátky do hry :-). Následoval tedy třetí rozhodující set, ve kterém jsme bohužel opět „odešli“. Vše se přestalo dařit, a jak rychle skončil první set, v obdobném duchu, pokračoval set třetí. Soupeř nás během krátké doby „vyhnal“ z kurtu se skórem 6:15. Bohužel se tak opět ukázalo, že se nám prostě dnes nedaří a naše forma z předešlých turnajů je ta tam. Připsali jsme si tak druhou prohru dne 1:2.

Hned po skončení zápasu se přihlásili o slovo KIA-ORA Girls & Boys, že již mají „svoji“ hráčku a že tedy mohou zápas odehrát. I když jsme byli již docela unaveni, protože jsme předtím souhlasili s odložením zápasu, tak jsme Čtvrtý turnaj AVL museli nastoupit. Únava byla značná, ale touha ukázat soupeři, že pokud „nepodvádí“ a hraje ve své sestavě, jsme silnějším týmem, byla naštěstí větší. První set nás stal hromadu sil, ale dokázali jsme jej dovést do úspěšného vítězství 25:22. Věděli jsme, že však druhý set bude stejně tak náročný a soupeř nám jej rozhodně nenechá „zadarmo“. I v druhém setu jsme odvedli velmi fyzicky náročný výkon, který však „nesl své ovoce“. Povedlo se nám i druhý set vyhrát a to 25:18. Dokázali jsme tak uhrát dnes první vítězství 2:0 a tím potvrdit, že jsme si dnes opravdu zasloužili tento tým porazit :-D. Pravdou zůstává, že toto vítězství 2:0 bylo mnohem sladší, než jej získat kontumací, ale stálo nás opravdu strašně moc sil, které jsme věděli, že nám budou chybět v posledním zápase. A bohužel také chyběli…

Po odehrání třetího zápasu jsem tak museli hned nastoupit proti našemu poslednímu soupeři a to týmu Cipísci. Měli jsme naprosto nečekaně vynikající vstup do prvního setu a záhy jsme vedli asi o 7 bodů. Bohužel pak se něco zlomilo, možná došly síly, ale začali jsme kazit balóny a soupeř nás začal přehrávat. I když jsme se pokusili o udržení vedení a výhru v setu, nedokázali jsme prostě již najít v sobě dostatek sil na vítězství. První set jsme tak prohráli 21:25. Prohra nás velice mrzela, protože jsme téměř po celou dobu zápasu byli o kus lepší, ale bohužel jsme již neměli dostatek sil, to dotáhnout do konce. V druhém setu jsme si řekli, že ještě zabojujeme a zkusíme zápas dotáhnout do našeho dnešního třetího tiebreaku, ale bohužel síly už na to nebyly. Druhý set byl z naší strany ještě o něco slabší, než první a soupeř nás jasně přehrál 18:25. Připsali jsme si tak bohužel naši dnešní první prohru 2:0, která nás velmi mrzela, ale věděli jsme, že jsme prostě navíc už neměli. Síly zkrátka došly.

Čtvrtý turnaj AVL Dnešní bilance zápasů tak byla dvě porážky v tiebreaku, jedno vítězství 2:0 a jedna porážka 2:0. Celkem jsme si tak z 12 možných bodů odnesli 5. Vzhledem ke kvalitě soupeřů a nemocem, to byl celkem slušný výsledek, ale mrzelo nás, že to nebylo více. Zkrátka nemoc a sport se těžko slučuje dohromady :-(.

Milým překvapením po turnaji však bylo zjištění, že i přes v celku nevydařený turnajový den, jsme zůstali na 5. příčce 2. ligy AVL a tak stále máme šanci bojovat o finále. Věřme tak, že na poslední turnaj AVL, který se koná v sobotu 23. ledna, nastoupíme v plné síle a budeme moci zabojovat o postup do TOP 5 :-).

Info o turnaji a soupeřích: Čtvrtý turnaj 2. AVL ligy.

Fotogalerie: Fotogalerii z turnaje naleznete pod odkazem – čtvrtý turnaj 2. AVL ligy nebo také na našem FB profilu.
Za fotografie děkujeme týmovému fotografovi Ondrovi a také Míšovi Bílkovi, který se za námi zastavil podívat a nafotit pár fotek :-).

Článek si již přečetlo 2 623 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (3 hlasů, průměr: 4,67 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus