Tým Lavina je volejbalové družstvo z Brna, jež se účastní smíšených volejbalových turnajů. Pojem smíšené znamená, že při každé hře jsou v poli minimálně dva hráči opačného pohlaví, než zbylí čtyři. V našem případě to až na výjimky bývají dvě holky a 4 kluci. První turnaj 2. ligy AVL v Brně 2022 - sestava Laviny

Z historie:

Volejbalový tým s názvem Lavina vznikl asi v polovině roku 2009. Volejbal jsme hráli již předtím, ale po každé pod jiným názvem a často v různých sestavách. Právě koncem roku 2009 jsme si řekli, že by bylo dobré ustálit název týmu. Název jsme dlouho vymýšleli a nic kloudného nás nenapadalo, až jsme došli k názvu Lavina. Původ názvu je jednoduchý a to, že lavina vše co je před ní smete a tak stejně i my máme cíl smést všechny soupeře 😉

Hráči:

Mezi hlavní zakladatele týmu patří Karel Janák a Vít Kříčka. Karel se stará především o manažerské záležitosti týmu a Vítek pak především o hru 🙂 . Samozřejmě se ale volejbalový tým neskládá ze dvou hráčů. Je potřeba minimálně šesti hráčů. Za dobu fungování týmu se v něm vystřídalo více hráčů a pro různé roky byli i různí hráči stálicemi v týmu. Níže uvádíme hráče, jež se účastnili či účastní turnajů, kde tým Lavina hraje či hrál. Více o jednotlivých turnajích, hráčských sestavách a výsledcích se dočtete v rubrice Výsledky zápasů.

Ženy – Verča Pexová, Zuzka Kološtová, Terka Buchtelíková (boroček), Adélka Jelínková, Kačka Koželková, Peťka Králová, Anežka Rejzková, Barča Šafránová, Lenka Kříčková, Kristýna Václavíková (Tussila), Lenka Tenklová, Zuzka Petříčková, Terka Neumannová, Zuzka Dvořáková, Lucie Čtveráčková, Monča Tomková (Kříčková), Janča Přibylová, Lenka Juřenčáková, Lenka Otavová, Marky Suráková, Marťa Nekvapilová, Lenka Vašínková, Simča Haluzová, Aneta Krhovská, Dáša Dostálová, Simča Nýdrlová, Míša Martínková, Táňa Kološtová, Terka Lattová, Gita Jančaříková, Hanča Hrubešová, Lucka Klásková, Míša Mervartová.

Muži – Vít Kříčka, David Kříčka, Martin Polášek, Karel Janák, Zbyněk Machala, Radek Dvořák, Ondřej Horníček, Jiří Búřil, Matěj Búřil, Petr Haken, Martin Kabrna, Honza Nikrmajer, Radim Honzírek, Tomáš Helán, Adam Večeřa, Standa Hrabi, Tomáš Drápal, Lukáš Mičánek (bičík), Dušan Vrbka (žán), David Kamarád, Lukáš Taufar (čiro), Vlasta Dvořák, Libor Pokorný, Luďa Schauer, Kuba Helán, Mara Nožička, Jan Uher, Michal Polášek, Martin Janíček, Pepa Vrbka.

Je celkem možné, že jsme při vyjmenovávání hráčů na někoho zapomněli 🙂 . Pokud by ještě někdo měl být na tomto seznamu a chtěl na něm být, nechť napíše 🙂 .

Od podzimu 2010 se tým přihlásil do amatérské volejbalové soutěže (AVL). První rok jsme hráli jako nový tým 5. ligu a i přes finálový nezdar se nám povedlo postoupit do 4. ligy. Postupně jsme se probojovali až do 1. ligy AVL, kterou jsme hráli již 2x, ale vždy jsme se „s radostí“ vrátili zpět do 2. ligy (aktuální k roku 2021).

Pro rok 2023/2024 máme hlavní hráčskou sestavu v následujícím složení:

Lucka Klásková, Míša Mervartová, David Kříčka, Vít Kříčka, Libča Pokorný, Kuba Helán, Tomáš Helán a Pepa Vrbka

Tréninky:

Samozřejmě bez trénování by se tým nemohl zlepšovat a chtít hrát lépe. Domluvili jsme si tak pravidelné tréninky, na které chodíme od podzimu 2010. Trénujeme každé pondělí od 18:30 do 20:30 v tělocvičně na ZŠ Laštůvkova.

 Výsledky a statistiky týmu:

Sestavy našeho týmu:

Sestavy Laviny v roce 2023:

Sestavy Laviny v roce 2022:

Sestavy Laviny v roce 2021:

Sestavy Laviny v roce 2020:

Sestavy Laviny v roce 2019:

Sestavy Laviny v roce 2018:

Sestavy Laviny v roce 2017:

Sestavy Laviny v roce 2016:

Sestavy Laviny v roce 2015:

Sestavy Laviny v roce 2014: 

Sestavy Laviny v roce 2013:

Sestavy Laviny v roce 2012: 

Další fotografie týmu Lavina najdete ve fotogalerii a videa ve videogalerii.