Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

21. přebor MU ve volejbalu – trošku jiná liga

Na neděli 21. dubna 2013 jsme měli naplánovaný turnaj na Masarykově univerzitě a to XXI. přebor MU ve volejbalu. Jak se níže dočtete, už základní skupina byla pro nás smrtící :-)…

XXI. přebor MU ve volejbalu - sestava Laviny Masarykova univerzita pořádá každoročně několik turnajů, určených pro různé stupně výkonosti. Od začátečníků až po závodní hráče. I když naše mužské osazenstvo nikdy nehrálo volejbal závodně, po doporučení od pořadatele (paní Švestkové :-)), jsme se přihlásili na tento turnaj závodních hráčů. V dřívějších letech jsme obvykle končili na stupních vítězů na turnaji pokročilých, ale zase naopak na turnaji závodních hráčů jsme se často nedostali, ani ze skupiny. Pro nás by tak byl ideální nějaký turnaj “mezi“, který se bohužel však nepořádá :-).

Do základní skupiny jsme dostali nalosovány tyto týmy: 6 Tomíků, Mara tým a Gin tonic. Systém turnaje byl určen tak, že každý s každým odehraje v základní skupině 2 sety do 15 bodů a dle výsledků se určí celkové pořadí. První ve skupině (celkem byly 4 skupiny) bude pak hrát o 1. až 4. místo, druhý ve skupině o 5. až 8. místo. Zbylí účastníci již dále nepokračují. Celkem se turnaje zúčastnilo 16 týmů.

Na první zápas jsme nastoupili proti týmu 6 Tomíků. Od začátku bylo zřejmé, že je tým jasně lepší, ale vzhledem k tomu, že se hrálo jen do 15 bodů, mohlo se stát cokoliv :-). To se však v prvním setu nestalo 😀 a bez větších problémů nás soupeř porazil 15:10. Řekli jsme si – slušných 10 bodů a uvidíme, co se nám povede předvést v setu druhém :-). V druhém setu jsme soupeři vzdorovali velmi slušně, ale bohužel na vítězství to opět nestačilo. A tak jsme i v druhém setu dostali porážku 15:12. Špatný vstup do turnaje byl nepříjemný, ale hra se postupně zlepšovala, což bylo alespoň malé pozitivum na jinak ne příliš vydařeném prvním zápasu :-D.

XXI. přebor MU ve volejbalu Následovala celkem dlouhá přestávka ve které své zápasy odehrály další týmy a skupiny. Celý turnaj se totiž odehrál ve dvou tělocvičnách a v každé z tělocvičen hrály dvě skupiny. Po této přestávce jsme nastoupili k druhému zápasu proti týmu Mara tým. Tento tým byl podstatně hratelnější, než první soupeř a tak jsme po většinu prvního setu měli nad soupeřem navrch. Bohužel nám však zcela nevyšla koncovka setu. Naprosto zbytečné chyby a nepřesnosti zavinily, že i přes mírné vedení, jsme nakonec první set prohráli 13:15. Tato prohra nás velmi mrzela, protože jsme byli lepším týmem, ale nedokázali jsme to ,,přetavit“ v bodové vítězství v setu :-(. Do druhého setu jsme tak nastoupili s jasným cílem, smáznout soupeře z palubovky :-D. To se nám dařilo hned od prvních míčů a tak jsme si v druhém setu dokráčeli k jasnému vítězství 15:8. Vzhledem k výsledku v druhém setu, nás prohra z prvního setu, mrzela o to více. Ale co naplat, za chyby se platí a ztrátou setu v tom lepším případě :-D.

Opět nás čekala několika zápasová přestávka, než jsme mohli nastoupit k poslednímu zápasu ve skupině a to proti týmu Gin Tonic. Zde nám bylo jasné, že pokud chceme pomýšlet na postup ze skupiny, musíme tým porazit. To, že to byl v aktuálním rozpoložení neřešitelný úkol, se záhy ukázalo :-D. Tým byl jednoznačně silnější a v obou setech nás porazil. Bohužel jsme si nezapsali výsledek a tak můžeme jen s jistotou říci, že to bylo 2x něco ku 15 bodům :-). Pokaždé jsme se pohybovali kolem 10 bodů, ale to na poražení soupeře, ani z daleka nestačilo.

Tím pro nás celý turnaj skončil, protože díky výsledkům jsme se umístili na 3. nepostupovém místě ve skupině. Snad jen malou náplastí pro nás mohlo být, že jsme měli opravdu těžkou skupinu neboť tým 6 Tomíků nakonec skončil na turnaji na celkovém 3. místě a tým Gin Tonic se dostal až do finále, kde nakonec padl a skončil druhý, po velmi vyrovnaných setech :-).

Celý turnaj jsme odehráli v sestavě:

Křeček, Martin, Karel, Vítek, Míša B., Zuzka a Adélka

Tak snad na dalším přeboru MU předvedeme lepší hru a postoupíme alespoň ze základní skupiny :-).

Info o turnaji a soupeřích: 21. ročník přeboru MU ve volejbalu.

Fotogalerie:

Článek si již přečetlo 4 153 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus