Kalendář turnajů

<< Čvn 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Přidejte se k nám!

Přebor MU ve volejbale bohužel opět nedopadl úplně slavně :-)

Nějak jsme opomněli reportovat ze zápasů, tak to postupně alespoň „ve zkratce“ doženeme :-). V sobotu 25. dubna se konal 24. přebor Masarykovy univerzity ve volejbale a náš tým Laviny se jej opět po roce zúčastnil. Bohužel ani tentokrát se nám turnaj nevyvedl úplně dle představ :-). Více o turnaji v článku…

Přebor MU ve volejbale 2015 - sestava Laviny Náš tým byl nalosován do tělocvičny Na Vinařkách a do skupiny jsme dostali týmy SPARTA, HOP a RAMPEPURDA.  Výhoda tělocvičny Na Vinařkách spočívala především v tom, že v ní hrály základní skupinu jen 4 týmy, kdežto v druhé tělocvičně Pod Hradem, byly dvě skupiny po čtyřech týmech. Zatímco tedy Pod Hradem se začalo hrát už od 8:30, my jsme si mohli přispat neboť naše skupina začala až v 11:30 :-D.

Hrálo se klasicky podle platných pravidel volejbalu. Družstva byla rozlosována do tří skupin po 4 družstvech.  Ve skupině hrál každý s každým na dva odehrané sety do 15 bodů. O pořadí družstev ve skupině rozhodoval počet bodů a při rovnosti bodů poměr míčů ze všech utkání ve skupině (vítězství 2 body, remíza 1 bod, prohra 0 bodů). První ze skupin následně hráli v tělocvičně Pod Hradem o 1. – 3. místo. Týmy z druhých míst se utkaly v tělocvičně Na Vinařkách o 4. – 6. místo. Ostatní družstva dále v turnaji nepokračovala.

Našim prvním soupeřem byl tým SPARTA. Tento tým jsme velmi dobře znali, neboť v posledních třech přeborech MU jsme se s ním vždy utkali :-). Při prvním vzájemném utkání jsme po těžkém souboji zvítězili, ale při druhé konfrontaci před rokem, jsme prohráli. Letos jsme tak věřili, že je řada zase na nás, abychom zvítězili :-). Bohužel, jak už tomu u nás bývá zvykem, první set byl špatný a než jsme se nějak sehráli a rozehráli, byl konec setu. Prohráli jsme v něm 11:15. I když jsme viděli, že soupeř je lépe sehraný, věřili jsme, že v druhém setu jej můžeme porazit. Druhý set byl podstatně vyrovnanější a i když jsme sahali po vítězství, nakonec to bohužel nedopadlo. I v druhém setu jsme prohráli a to 16:18. Z prvního zápasu jsme si tak bohužel připsali porážku 0:2 a 0 bodů do tabulky.

Tabulka naší skupiny Na Vinařkách:
Přebor MU ve volejbale 2015 - tabulka

Následně nás čekala jednozápasová přestávka, po které jsme nastoupili k druhému utkání turnaje a to proti týmu HOP. Zde nám bylo jasné, že nemáme co ztratit a můžeme jen překvapit :-). Soupeř byl dle jejich předešlého zápasu jasně silnější a jakýkoliv uhraný bod, by byl velkým úspěchem. Bohužel náš předpoklad se celkem jasně projevil i při hře, kde jsme v prvním setu dokázali být ještě jakš-takš vyrovnaným soupeřem a prohráli jsme „jen“ 11:15. Druhý set byl ještě o poznání horší a především z důvodu naprosté impotence při zakončení na síti, jsme neměli nejmenší šanci na úspěch. V druhém setu jsme tak utrpěli debakl 6:15! Po mizerném výkonu jsme tak opět utrpěli porážku 0:2.

Následovala dvouzápasová přestávka po které jsme nastoupili k našemu poslednímu utkání dne a to proti týmu RAMPEPURDA. Tento tým jsme znali z AVL, ale zde byl v trošku pozměněné sestavě. Co bylo náročnější, tak soupeři šlo ještě o postup a kdyby nás porazil 2:0, postoupil by do druhé fáze turnaje. Avšak buď o tom soupeř nevěděl nebo se mu už nechtělo, ale jeho výkon byl míč od míče horší a horší :-). V prvním setu jsme si v průběhu vytvořili několika bodový náskok, který sice ke konci soupeř snižoval, ale obrátit jej již nedokázal. A tak jsme vyhráli první set na turnaji a to 15:13. Druhý set byl ze strany soupeře ještě více vypuštěný a vesměs to bylo o nás, co si uhrajeme, to budeme mít :-). V druhém setu jsme jasně zvítězili 15:8 a alespoň na závěr turnaje si trošku spravili chuť :-). Vzhledem k tomu, že zbylo více času, tak jsme nakonec set „mimo hru“ dohráli až do 25 bodů, ale soupeř už stejně moc dalších bodů nepřidal :-).

Rozpis utkání ve skupině Na Vinařkách:
Přebor MU ve volejbale 2015 - rozpis

Tímto třetím utkáním pro nás celý turnaj skončil. Vzhledem k výsledkům jsme skončili na třetím místě a do další fáze turnaje nepostoupili :-(. Na závěr jsme si alespoň pak zlepšili náladu posezením v nedaleké Kolibě :-).

Turnaj jsme odehráli v sestavě:

Karel, Ráďa, Mara, Jirka B., Kačka a Marťa N.

Přebor MU ve volejbale 2015 - sestava Laviny

Info o turnaji a soupeřích: 24. přebor MU ve volejbale

Fotogalerie: Bohužel jsme nějak zapomněli na turnaji fotit, tedy foto jen ilustrační + tabulky s rozpisem :-).

Článek si již přečetlo 6 767 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus