Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Přebor MU ve volejbale dopadl pro nás dle očekávání

Den po druhém turnaji AVL, tedy v neděli 18. listopadu, nás čekal další turnaj. Tentokrát šlo o 20. ročník přeboru Masarykovy univerzity ve volejbale. Pojďme se podívat, jak jsme si na tomto turnaji vedli…

20. přebor MU ve volejbale - sestava Laviny I když jsme mohli být trošku unaveni po předešlém dnu a turnaji AVL, který jsme odehráli ve večerních hodinách, museli jsme si celkem přivstat, protože jsme již „tradičně“ byli nalosováni, abychom nachystali kurty a odehráli první zápas :-). Aby toho nebylo málo, hned na úvod nás čekal velmi těžký soupeř a to tým Yantaři. Tým Yantarů nám byl velmi dobře znám, protože za něj hráli naši spolužáci, jež hrají na Slovensku nevyšší soutěže + pár dalších hráčů, jež hraje u nás nižší soutěž (2. liga a podobně :-D).

Avšak i přes tento nemilý fakt jsme na soupeře nastoupili neohroženě a téměř po celý set jsme si drželi mírné vedení. Bohužel toto vedení se nám podařilo v závěru setu ztratit a nakonec celý první set i prohrát 24:26. Vzhledem k průběhu setu nepříjemný fakt, který nám však dával naději do setu druhého, protože jsme věděli, že soupeř je hratelný. V druhém setu se však ukázalo, že první set jsme byli vyrovnaným soupeřem především proto, že soupeř nebyl až tak rozehraný. Průběh druhého setu již patřil spíše soupeři a my jsme se snažili jen dotahovat. To se nám bohužel nepovedlo a druhý set jsme prohráli již větším rozdílem 19:25. Předvedená hra však byla velmi slušná a dávala nám naději, že našeho druhého soupeře můžeme přehrát, pokud si výkon z prvního zápasu udržíme.

Následovala pro nás jednozápasová přestávka, ve které se představily týmy z druhé skupiny. Po odehrání zápasu nás čekal náš druhý soupeř, tým Strestým. Již od rozsmečování jsme věděli, že soupeř by měl být lehčí, než v prvním zápase, ale bylo zřejmé, že nic nesmíme podcenit a budeme muset předvést výkon podobný prvnímu zápasu, pokud chceme pomýšlet na vítězství, které pro nás bylo důležité, abychom postoupili do dalších zápasů. V naší skupině byly totiž 3 týmy a pouze dva postupovaly do další fáze turnaje.

20. přebor MU ve volejbale V druhém zápase jsme začali dobře a vytvořili jsme si mírný náskok, který jsme si drželi po celý první set. Tento náskok jsme naštěstí neprohospodařili, jak v prvním zápase a dokázali jsme jej přeměnit ve vítězství v prvním setu v poměru míčů 25:17. Dokázali jsme tak vybojovat první vítězný set na tomto turnaji. Do druhého setu soupeř lehce obměnil sestavu. I když soupeř méně chyboval, nestačilo to na to, aby nás přehrál. Dokázali jsme tak celkem pohodlně dokráčet i k našemu druhému vítězství a to 25:21. Připsali jsme si tak na konto velmi důležité vítězství 2:0.

Nyní přišla pro nás několikazápasová přestávka ve které jsme čekali, než se odehrají další utkání, jak v naší, tak druhé skupině (+ dalších dvou skupinách ve vedlejší tělocvičně). Protože, dle našich výsledků, již bylo téměř jasné, že postoupíme do další fáze turnaje, využili jsme přestávku na oběd a následnému sledování dalších zápasů.

Protože náš první soupeř Yantaři porazil Strestým taktéž 2:0, postoupili jsme ze skupiny jako druzí a čekal nás tak souboj o 5. až 8. místo. Zde se hrálo formou pavouka, kde si vítězové zahráli o 5. až 6. místo a poražení o 7. až 8. místo.

Našim soupeřem v boji o 5. až 6. místo byl tým Tatarák. Hráče jsme znali jen namátkově, ale věděli jsme, že jsou to „strašní řezbáři“. O tom, že je soupeř velmi silný vypovídalo i to, že skončil celkově ve své skupině druhý, jen o 2 body v setu za prvním. Nicméně nám nezbývalo než nabrat síly a pokusit se soupeře porazit. To, že jsme se o to snažili, co to šlo, ale ono to nešlo, to je věc druhá :-D. Bohužel nás soupeř již v prvním setu přehrával na „všech frontách“ a nebyli jsme schopni na něj najít recept. Celkem snadno nás tak porazil v prvním setu 15:25. Druhý set jsme věřili, že budeme vyrovnanějším soupeřem, ale bohužel jsme příliš neměli šanci. Jak rychle skončil set první, tak skončil i druhý a to opět poměrem míčů 15:25. Tento zápas nám tedy zcela nevyšel a soupeř nás přehrál rozdílem „třídy“. Museli jsme si ale objektivně přiznat, že soupeř byl prostě podstatně lepší, než my.

20. přebor MU ve volejbale Následovala tedy dvouzápasová přestávka, ve které se odehrály další dvě utkání. Z prvního zápasu pro nás vzešel soupeř na souboj o 7. až 8. místo a v druhém zápasu se odehrálo utkání o 5. až 6. místo. Poslední utkání bylo tedy naplánované pro nás a utkali jsme se v něm se spřáteleným týmem Lavina „A“ :-D.

Název našeho soupeře byl velice podobný našemu a to protože kamarád, kapitán Ondra Horníček, jej tak pojmenoval, jako malou „prudu“ na nás :-D. Nicméně to bylo pro nás o to pikantnější a zajímavější, protože jsme hráli proti kamarádům a hráčům, se kterými máme společné tréninky a často společně hráváme :-). Věděli jsme tak, co můžeme navzájem od sebe čekat :-).

V prvním setu jsme na soupeře doslova vlétli bez respektu a během krátké chvíle jsme vedli cca 21:9! V závěru setu jsme však trošku polevili a tak nás soupeř dotáhl, nicméně mu to na vítězství nestačilo. V prvním setu jsme tak zvítězili jasně 25:17. Bylo zřejmé, že druhý set nejspíše dopadne obdobně a tak jsme do něj vstoupili dosti „hajdalácky“. Toto naše podcenění druhého setu začal však soupeř velmi záhy trestat a získávat tak body na svoji stranu. V závěru setu jsme zabrali, ale vinou podcenění v průběhu setu, jsme již nedokázali skóre obrátit v náš prospěch a tak jsme v druhém setu nečekaně podlehli 25:27. Bylo to pro nás velkým překvapením, ale zasloužili jsme si to. Čekal nás tak rozhodující třetí set, který měl rozhodnout o vítězi. Zde jsme již nic nenechali náhodě, ale soupeř předváděl velmi kvalitní hru, na kterou navázal ze setu druhého. Naštěstí, ani velmi kvalitní hra soupeře, nestačili na naše „kvality“ a v rozhodujícím třetím setu jsme zvítězili 15:10.

Díky vítězství v posledním zápase jsme se tak umístili na 7. místě z celkových 13 týmů. Po dohrání zápasu jsme se šli podívat na finále, kde jsme si objektivně zhodnotili, že ještě že jsme se tam nedostali, protože bychom dostali „dosti na prdel“ :-D.

Nakonec jsme se všichni společně s hráči z týmu Lavina“A“ odebrali do hospůdky Okruh Pub, kde jsme společně popili a pojedli :-).

Tento turnaj jsme odehráli v sestavě:

Adélka, Zuzka, Křeček, Vítek, Karel, Martin

Fotogalerie: Kompletní fotogalerie z turnaje je zde. Fotogalerii naleznete také na našem FB profilu.

Info o turnaji a soupeřích: 20. přebor MU 2012.

Článek si již přečetlo 2 516 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus