Kalendář turnajů

<< Čvn 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Přidejte se k nám!

Druhý turnaj v 2. lize AVL již byl pro nás větším oříškem

V sobotu 17. listopadu byl pro nás přichystán další ze série turnajů v rámci AVL. Jak již nadpis napovídá, již to nebyla taková „procházka růžovým sadem“, jak v prvním turnaji, ale nějaké úspěchy jsme zaznamenali. Jak se nám dařilo, se podíváme v následujícím článku.

Druhý turnaj AVL - 2. liga 2012 - sestava Laviny Tentokrát jsme byli nalosováni, dle rozpisu, až na odpolední utkání, tedy naše hra měla začít až od 16 hodin. V tento den nás čekali tři soupeři a to týmy Náhoda, Maxim a Hadžakama.

Prvním našim soupeřem, tak byl tým Náhoda, který jsme měli ještě velice dobře v paměti z přípravného turnaje AVL, kde nás v boji o 7. místo porazil. Samozřejmě jsme jim chtěli porážku oplatit a do zápasu jsme vstoupili s odhodláním zvítězit. Naše snahy však záhy pokazily vlastní chyby, které pravděpodobně byly způsobeny nedostatečným rozehráním :-D, a také jsme je přičítali tomu, že v hale bylo opravdu velké horko. I přesto, že jsme soupeři statečně vzdorovali, dokázal nás v prvním setu porazit 18:25. Byla to pro nás velmi nepříjemná prohra, zvláště proto, že jsme chtěli soupeři oplatit porážku z přípravného turnaje. Nicméně nás čekal ještě druhý set, který jsme věřili, že dopadne jinak. A také dopadl! Najednou jsme přestali tolik chybovat a soupeře jsme dostali pod tlak, který vyústil až v naše vítězství 25:17. Naše „pošramocené“ ego, dostalo tak zadostiučinění a mohli jsme vzhlížet k třetímu rozhodujícímu setu. Do třetího setu jsme nevstoupili špatně, ale asi v půlce setu se opět cosi v nás zlomilo a začali jsme chybovat. Bohužel tak dopadl pro nás i třetí set nepříjemně a podlehli jsme v něm soupeři 10:15. Z prvního zápasu dne jsme si tak odnesli porážku 2:1.

Druhý turnaj AVL - 2. liga 2012 Následovala pro nás jednozápasová „pískací“ přestávka, po které jsme nastoupili k dalšímu zápasu proti týmu Maxim. Zde jsme od prvních bodů zápasu věděli, že soupeř bude těžkým oříškem, už proto, že jejich nejmenší hráč, byl vyšší, než náš nejvyšší :-D. Každopádně i přes tento handicap, jsme se soupeřem drželi krok a dovedli zápas až do bodového prodloužení. Zde však rozhodovala každá dvojchyba, která bohužel přišla z naší strany, a nakonec jsme podlehli 28:30. Nic jsme však nevzdávali, protože jsme viděli, že soupeř je hratelný a můžeme jej porazit. Druhý set probíhal v obdobném duchu, kdy jsme si dokonce udělali asi 6 bodový náskok. Ten jsme bohužel v koncovce ztratili špatným příjmem a s tím souvesejicím slabým zakončením. Špatně tak pro nás dopadl i druhý set, kdy jsme opět těsně soupeři podlehli 23:25. Bohužel jsme si tak připsali druhou porážku dne, tentokrát 2:0.

Hned po skončení předešlého zápasu, nás čekalo poslední utkání dne a to s týmem Hadžakama. Viděli jsme, že se soupeři během dne celkem dařilo a tak to nebude nic lehkého. Do prvního setu jsme však vstoupili s velkým odhodláním a se snahou zvítězit. Avšak soupeř byl od prvních míčů lepší a celkem snadno získával body na svoji stranu. Možná už únava, možná přemotivování, byly důsledky výsledku prvního setu, ve kterém jsme prohráli 17:25. Samozřejmě byl před námi ještě set druhý, který Druhý turnaj AVL - 2. liga 2012 byl plně v našich rukách. Avšak únava byla již velká a záhy se soupeř dostal do vedení asi o 5 bodů, které si držel po většinu setu. V koncovce se však něco zlomilo! Soupeř začal kazit jasné balóny a najednou jsme začali mít navrch. I díky tomu, že soupeř smečoval své poslední dva balóny do autu, jsme v druhém setu nakonec zvítězili 25:23. Toto bylo pro nás velkou vzpruhou, protože jinak v průběhu celého zápasu jsme tahali za kratší konec. Následoval tedy rozhodující tiebreak, který měl rozhodnout o vítězi tohoto utkání. Do závěrečného setu se naštěstí přeneslo naše nadšení a vůle zvítězit ze setu druhého a soupeři jsme nedali nejmenší šanci. Vítek začal soupeře na síti „šikanovat“ a díky i zvýšené únavě soupeře a deprese z prohraného druhého setu, jsme soupeře hladce přehráli 15:5. Na závěr dne jsme si tak připsali vítězství 2:1.

Tím pro nás skončil náročný druhý hrací den AVL, kde jsme sice „urvali“ jen 3 body, ale předvedli jsme snaživý výkon. Snad se nám bude v příštích zápasech dařit více…

Sestava pro druhý turnaj AVL:

Zuzka, Adélka, Vítek, Martin, Karel a Křeček

Fotogalerie: Kompletní fotogalerie je k dispozici zde. Originál fotografií možno stáhnout na uložto.cz (heslo na požádání). Fotogalerii naleznete také na našem FB profilu.

Info o turnaji a soupeřích: 2. turnaj AVL – 17.11.2012 (sobota).

Článek si již přečetlo 3 359 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus