Kalendář turnajů

<< Kvě 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přidejte se k nám!

Vranovské léto 2014 – dva dny plné skvělého volejbalu!

Zářijové dny nám zatím nepřinesly moc pěkných slunných dní. A tak se v tomto článku vrátíme do července, kdy bylo krásně teploučko, sluníčko svítilo a my jsme se vydali do Vranova na tradiční volejbalový turnaj Vranovské léto!

Vranovské léto 2014 - sestava Laviny Od Vranovského léta uplynuly už skoro dva měsíce neboť Vranovské léto 2014 se uskutečnilo ze soboty 12. na neděli 13. července. Na místo činu, tedy na Vranovskou pláž jsme raději dorazili, až v sobotu ráno, neboť nám bylo jasné, že dorazit tam v pátek večer, tak sobotní první den turnaje, bude náročnější, než bychom potřebovali :-D.

Do kempu jsme úspěšně dorazili něco po 9. hodině, rozhodili stany a šli se oficiálně nahlásit jako účastníci turnaje. Něco po 10. hodině proběhlo rozlosování do skupin a kolem půl jedenácté turnaj začal. Týmy byly rozlosovány do několika (asi 10 ???) skupin po 4 týmech a ve třech skupinách bylo týmů 5. Ve skupině hrál každý s každým, s tím, že z každé skupiny postupovaly do druhého dne dva týmy + tři nejlepší ze všech týmů na 3. místě. V pěti členných skupinách postupovaly vždy 3 týmy. Hrálo se na dva hrané sety do 25 bodů s rozdílem dvou bodů.

My jsme byli nalosováni do pěti členné skupiny a tak nás čekaly první den minimálně čtyři zápasy. Našimi soupeři se staly týmy Meteor, Nevim vole, Kia Znojmo a Lopaty z Hané.

Letošní hráčské složení na Vranov bylo:

Zuzka, Adélka, Zbyňa, Mara, Vítek a Kárl. Řidiči: Peťka a Bob 🙂

Vranovské léto 2014 První zápas jsme odehráli proti týmu Meteor. Tento tým známe z Brněnské AVL a tak jsme předpokládali, že by to nemusel být až tak těžký soupeř a vítězství bychom si měli bez problémů pohlídat. To se také vyplnilo a soupeře jsme bez větších problémů „vyprovodili z kurtu“ ve dvou setech 25:10 a 25:9. Na úvod turnaje příjemné vítězství, ale před námi byly ještě 3 zápasy a bylo nám jasné, že určitě s podstatně těžšími soupeři :-).

Jak tomu už na Vranově bývá, není tento turnaj až tak o volejbale, ale především o „chlastání“ a to proto, že prostoje mezi jednotlivými zápasy jsou v řádu hodin :-D. Na další zápas jsme tak čekali asi +/- 2 hodiny a pak jsme nastoupili proti týmu Nevim vole. Tým jsme neznali, ale ze sledování jejich předešlého utkání jsme věděli, že to bude podstatně těžší zápas, než první utkání. V prvním setu jsme však předvedli parádní výkon, dařilo se vše, co se dařit má a tak se nám povedlo zvítězit 25:20. Druhý set probíhal velmi podobně, jak set první, avšak zradila nás koncovka. I když jsme v ní vedli asi o 5 bodů (ostatně jakožto téměř po celý set), nedokázali jsme si náskok pohlídat a nakonec jsme v druhém setu těsně padli 24:26. Prohra nás velmi mrzela, protože tento set jsme měli parádně rozehraný a měli jsme jej vyhrát. Leč, co naplat, za chyby se platí a prohraným setem v tom lepším případě :-).

Vranovské léto 2014 Následovala opět delší přestávečka, po které jsme nastoupili k nejtěžšímu zápasu dne a to proti týmu Kia Znojmo. Že to bude nejtěžší zápas dne bylo zřejmé ze dvou důvodů. Jednalo se o loňského vítěze Vranovského léta a i když jim tentokrát chyběl jejich nejsilnější hráč Peter Michajlovič, předváděli velmi slušný výkon a bylo zřejmé, že opět myslí na nejvyšší umístění. Dali jsme tak do zápasu vše, co jsme mohli a kupodivu jsme byli schopni se soupeřem držet krok. I když nás nakonec v obou setech porazil a to 25:21 a 25:19, s předvedeným výkonem jsme mohli být spokojeni. Samozřejmě , že vítězství by bylo lepší, ale když vás hra baví a soupeř je zkrátka silnější, tak i prohra po dobře odvedené hře, tolik nemrzí :-).

Po třech zápasech jsme tak měli bilanci jedno vítězství, jednu remízu a jednu porážku. K jistotě postupu, jsme tak potřebovali v posledním zápase zvítězit. V něm jsme nastoupili proti týmu Lopaty z Hané. Soupeř nehrál vůbec špatně, ale naše motivace zvítězit byla velmi silná a soupeře jsme tak bez větších problémů přehráli ve dvou setech 25:17 a 25:13.

Vítězstvím v posledním zápase soboty jsme si zajistili postup do druhého dne turnaje a to z krásného druhého místa! Večer pak probíhal v již tradičním Vranovském duchu – jídlo, pivo, vodka, slivka, víno, zábava…. :-D.

O co jsou zábavnější večery, o to jsou těžší rána :-D. I když nebylo ráno nikomu vysloveně špatně, tak včerejší formu, většina hráčů bohužel nechala asi někde v lihu :-D.

Vranovské léto 2014 V neděli nás čekaly další 3 zápasy a to proti týmům, jež se také probojovaly ze sobotních utkání. Našimi soupeři pro neděli byly týmy Twister, Mladé pušky a Krasokorculkiari. V sobotu jsme všechny zápasy odehrály na hlavní pláži a v neděli jsme si museli zvykat na antuku. Možná i to stálo za zhoršenými výkony :-D.

První zápas jsme odehráli proti týmu Twister. Na obou týmech bylo vidět, že je neděle ráno a sobotní večer byl náročný :-). Chyby na obou stranách byly celkem vyvážené a tak i zápas probíhal celkem ve vyrovnaném stavu. Nicméně v obou setech měl soupeř mírně navrch a porazil nás 25:23 a 25:21. Prohry bylo škoda, ale soupeř měl zkrátka trošku více štěstí v koncovce :-).

Na další utkání jsme čekali jen jeden zápas a nastoupili jsme proti týmu Mladé pušky. Jestliže první zápas byl ve znamení vlastních chyb, tak toto utkání si v něm v ničem nezavdalo :-D. Chyby a chyby a chyby na obou stranách, ale na naší bohužel zase o něco málo více… V obou setech jsme prohráli po celkem vyrovnaných výkonech 22:25 a 23:25. I když jsme nehráli úplně špatně, prostě tomu chyběla jiskra a štěstíčko :-).

Vranovské léto 2014 Hned po odehrání druhého utkání jsme nastoupili ke třetímu, proti týmu Krasokorculkiari. Zde jsme už věděli, že nám o nic moc nejde, neboť nemůžeme postoupit a dle předvedené dosavadní hry soupeře a nás, nám bylo jasné, že prostě nemáme šanci :-). Ne, že bychom zápas zcela vypustili, ale výkon to nebyl úplně „do plných“ a únava se již také projevila. Ani soupeř nehrál zcela naplno a přesto nás bez problémů přehrál 25:16 a 25:17. Tím pro nás Vranovské léto 2014 skončilo.

Celkově můžeme shrnout Vranovské léto 2014 jako povedený turnaj. V sobotu jsme předvedli velmi slušný týmový výkon a holt v neděli už to bylo slabší… podstatně slabší :-D.

Info o turnaji a soupeřích: Vranovské léto 2014.

Článek si již přečetlo 6 910 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus