Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Turnaj výkonnostních MU nedopadl úplně podle představ

V neděli 15. dubna jsme se zúčastnili turnaje MU výkonnostních. Zde přikládáme krátký report z tohoto turnaje. Krátký, proto, že i turnaj pro nás neměl dlouhého trvání, co se týče hry :-).

Turnaj výkonnostních MU se hraje dle počtu přihlášených družstev. Tentokrát probíhal ve 4 skupinách po 4 týmech (celkem 16) a to tak, že každý hrál s každým ve své skupině na dva hrané sety do 15 bodů. Za vítězství 2:0 byly 2 body, za remítu 1:1 1 bod a za prohru 0 bodů. Čekali nás tak 3 soupeři a to: Operatéři, Bělka a Yantaři.

Dle rozpisu jsme začínali, a tak jsme se v tělocvičně sešli již kolem osmé hodiny, abychom nachystali síť. Po rozcvičení jsme nastoupili proti prvnímu soupeři, jimž byl tým Operatéři. Věděli jsme, že se jedná o velice silný tým, složený především z hřáčů jež hrají 2. AVL. I přes tento fakt, asi především nedostatečným rozehráním soupeře, jsme dokázali v prvním setu vyhrát celkem hladce 15:10. Avšak druhý set byl ještě před námi a bylo nám jasné, že bude o hodně těžší. Druhý set byl podstatně vyrovnanější, ale v koncovce nám přálo štěstí a tak jsme i druhý set vyhráli 15:13. Měli jsme tak na kontě první výhru a 2 body do tabulky.

Následovala pak pro nás tří zápasová přestávka, kdy hráli mezi sebou další týmy z naší i druhé skupiny. V jedné tělocvičně hráli totiž dvě skupiny.

Po přestávce nás čekal tým Bělka, který se nám hned na první pohled zdál jako lehčí soupeř, než předchozí. Nastoupili jsme tak na něj celkem slušnou hrou a záhy jsme vedly 11:7. Bohužel od této chvíle se něco v týmu zaseklo a nebyli jsme schopni dostat míč k soupeři. A tak i přes čtyřbodové vedení jsme první set prohráli 12:15! To nás velice mrzelo, ale věděli jsme, že na tento tým máme a druhý set musí být v naší režii. Bohužel druhý set jsme začali naprosto tragickým příjmem podání soupeře a během chvíle jsme prohrávali o 7 bodů 2:9! Protože jsme však bojovný tým, nic jsme nevzdali a soupeře jsme dohnali. Bohužel však to v koncovce nestačilo a i druhý set jsme prohráli a to poměrem 14:16. Tento prohraný zápas nás velice mrzel, protože i přesto, že jsme byli lepším týmem, tak jsme to nebyli schopni prokázat na hřišti.

Opět následovala přestávka v podobě 5 zápasové prodlevy, kterou jsme využili k návštěvě restauračního zařízení a hození něčeho do žaludku :-).

Po návratu z hospody jsme se dozvěděli, že nám stačí uhrát set proti poslednímu soupeři či jej porazit, a budeme první či druzí. Skvělé zprávy, avšak poslední soupeř byl těžkým oříškem, protože doposud vše vyhrál. Po krátkém rozcvičení jsme tak nastoupili proti poslednímu soupeři  základní skupině, Yantarům. I přesto, že soupeř byl znatelně lepší, dokázali jsme s ním držet částečně krok, ale v koncovce, nás zcela přehrál. První set jsme tak prohráli 8:15 a druhý pak 12:15.

Vzhledem k výsledkům jsme však věděli, že stále je šance na postup z druhého místa, protože první tým vyhrál vše a ostatní týmy měli shodně po jedné výhře a tak došlo až na součet všech bodů a zjištění kdo má nejlepší skóre. Dva roky zpátky jsme takto vždycky postoupili o jeden bod my, tentokrát nám štěstí nepřálo a o celkový jeden bod v kterémkoliv setu, jsme nepostoupili. Bylo to pro nás velké zklamání, především po slušném závěrečném výkonu. Věděli jsme však, že tento postup jsme si pokazili v druhém zápase, kdy jsme prohráli vyhraný zápas.

Umístili jsme se tak třetí v základní skupině a tím pro nás turnaj skončil.

Tentokrát jsme hráli v této sestavě:

Křeček, Vítek, Karel, Martin, Ondra, Anežka a Simča

Info o turnaji a soupeřích: Turnaj výkonnostních MU

Článek si již přečetlo 1 953 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (Nikdo ještě nehlasoval. Buď první!)
Loading...


blog comments powered by Disqus