Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Turnaj BSVL už není tak začarovaný – i když…

Týden po Burčákovém turnaji v Kyjově, tedy v sobotu 22. září, jsme měli naplánovaný již tradiční turnaj BSVL. Konečně se nám povedlo prolomit naše začarování a nehráli jsme poslední dvě skupiny :-). Jak jsme si vedli a jaké byly naše úspěchy i neúspěchy se podíváme v tomto článku…

Turnaj BSVL - září 2012 - sestava Laviny Již tradičně se hrál turnaj v Salesiánském středisku na umělé trávě v Žabovřeskách. Byla tu však příjemná změna pro účastníky turnaje a to, že hřiště bylo opraveno a namísto tří hřišť, byly vybudovány čtyři hřiště se zachováním počtu týmů, tedy 16. Dal se tak předpokládat rychlejší průběh. Že tomu tak nebylo, je holt smůla 😀 (Bylo to ovlivněno tím, že se nehrálo od začátku na dva hrané sety, jak v předchozích turnajích, ale na dva vítězné sety).

Do naší základní skupiny byly nalosovány tyto týmy: Dřez, Žabiny, S.S.B. a náš tým Lavina.

Povedlo se nám opět sehnat super sestavu a tak BSVL turnaj jsme odehráli v sestavě:

Křeček, Martin, Dominik, Karel, Kačka a Verča

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti týmu Dřez. Jednalo se o tým, který, jak víme, aktuálně hraje 5. AVL (my 2. AVL 😀), ale rozhodně jsme nechtěli nic podcenit, protože právě v 5. AVL mohou hrát nové, velmi silné týmy. Při rozsmečování jsme však soupeře sledovali a věřili jsme, že budeme schopni splnit roli favorita :-D. Od prvních míčů v setu jsme však zjistili, že soupeř nám rozhodně nenechá set zadarmo a o vítězství budeme muset velmi bojovat. Avšak v koncovce se ukázaly zkušenosti a tak po postupně se zlepšující hře, jsme dokázali první set dovést do úspěšného konce v poměru míčů 25:21. Bylo nám však jasné, že druhý set nebude žádná procházka růžovým sadem. To jsme se však naštěstí zmýlili :-D. V druhém setu začal soupeř tvořit více chyb a dovoloval nám, tak snadněji zakončovat. V druhém setu jsme tak soupeře celkem hladce přehráli 25:13. První zápas a vítězství 2:0 nás velice potěšilo.

Turnaj BSVL - září 2012 Následovala tak první přestávka, kterou jsme využili ke hraní společenských her, fotbálku a pinecu.

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti favoritovi skupiny, týmu Žabin. Od prvních míčů jsme však soupeři zdatně vzdorovali a především Dominik, který svým výskokem ohromoval nejen nás, ale i soupeře, dělal protivníkovi nemalé problémy. Ale bohužel ani toto na kvalitní hru soupeře nestačilo a první set jsme prohráli 21:25. V druhém setu jsme chtěli soupeře více potrápit, ale na co jsme sáhli, to se nedařilo. Nedá se říci, že by nás soupeř přehrával, ale když lehké míče, hrajeme do sítě nebo do autu, tak se nedá vyhrávat. Především vinou vlastních nevynucených chyb jsme tak i druhý set celkem lehce odevzdali soupeři v poměru míčů 18:25. Tato prohra 0:2, nás velice mrzela, především proto, že jsme si ji zavinili sami vlastními chybami, nikoliv lepší hrou soupeře.

Opět pro nás následovala přestávka, kterou jsme vyplnili podobnými aktivitami, jak při první.

K poslednímu zápasu ve skupině jsme nastoupili proti týmu S.S.B. Tým, jež dobře známe z různých turnajů (taky obráží všechny turnaje jako my :-D), a tak jsme tak nějak čekali, co od nich můžeme čekat. Možná právě proto, že jsme věděli, že by to neměl být až tak těžký soupeř, jsme vytvářeli opět hodně vlastních chyb. Naštěstí však štěstěna stála při nás v koncovce a tak jsme první set vyhráli těsně 25:23. Trošku ušmudlané vítězství, které se však počítalo :-). Druhý set již byl více v naší režii a i přes opětovné množství vlastních chyb, jsme jej dokázali dotáhnout do přesvědčivého vítězství. Druhý set jsme vyhráli 25:20.

V základní skupině jsme si tak připsali dvě vítězství a jednu porážku, která nás odsoudila na druhé místo ve skupině. Turnaj BSVL se následně hraje tak, že první ze skupin hrají spolu, stejně tak druzí, třetí i čtvrtí. Dostali jsme se tak do skupiny o 5. až 8. místo.

Turnaj BSVL - září 2012 Prvním našim soupeřem v druhé skupině, nám tak byl velmi dobře známí soupeř Hematom. Je to tým, který ve společenství s týmem CIMA často odehrává velmi dobrá utkání. Věděli jsme tak, že nás nečeká nijak lehký soupeř (to vzhledem k dalším soupeřům, však již nebyl žádný :-D). První set byl zcela ve znamení vyrovnaného utkání, kde každá chyba znamenala cenné body pro soupeře. Skvělý průběh setu zvěstoval dramatickou koncovku, která taky přišla. První set byl opravdu velmi vyrovnaný, ale opět se v koncovce štěstěna přiklonila na naši stranu a dokázali jsme vybojovat vítězství 27:25. Bylo však jasné, že druhý set bude velice náročný, především kuli povětrnostním podmínkám, které velmi ovlivňovali celý turnaj. I v druhém setu jsme se snažili soupeři znepříjemnit jejich bodové úspěchy, příliš se nám to nedařilo. Bylo to především z důvodu  zhoršeného příjmu a následným nahrávkám, právě vlivem větrnostních podmínek. Bohužel tak i přes veškerou snahu, se nám druhý set nepovedlo dotáhnout do vítězného konce a soupeři jsme podlehli 20:25. V druhé tabulce se vzhledem k časovým možnostem již nehrálo na dva vítězné sety, ale pouze na dva hrané a tak pro nás první zápas skončil remízou 1:1.

Samozřejmě následovala další přestávka, která byla využita k pozorování silných soupeřů a kochání se hrou, týmů v 1. skupině.

Turnaj BSVL - září 2012 Dalším našim soupeřem, byl tentokrát favorit této skupiny, tým Panda, který jen těsně nepostoupil do první skupiny. Dle předešlé hry soupeře bylo jasné, že našim vítězstvím bude, když to ve zdraví přežijeme :-D. Soupeř neměl svoji "běžnou" sestavu, ale byl posilněn hráči, jež dříve hráli (a možná i hrají) vysoké volejbalové soutěže u nás i na Slovensku. Od prvních míčů bylo jasné, že budeme hrát opravdu jen "druhou notu" a pro soupeře to bude spíše jen otázka formality. Přestože jsme do půlky prvního setu, byli schopni statečně vzdorovat, tak druhá část setu byla zcela v režii soupeře a nakonec taky v prvním setu zvítězil jednoznačně 25:15. Druhý set jsme opět chtěli podat v lepším gardu, ale to se nám ne tak zcela podařilo. Celkem snadně nás tak tým Panda, přehrál i v druhém setu, 25:16. Připsali jsme si tak porážku 0:2 v zápase, kde jsme si museli narovinu přiznat, že soupeř byl znatelně lepší.

Náš tým tak čekala další přestávka a následně poslední zápas proti týmu Parta Hic. Tento zápas byl pro nás hodně "na houby", především proto, že se hrál již ve tmě, za umělého osvětlení. Bohužel někteří z nás mají v "pytli oči" a umělé osvětlení, tento problém ještě více umocní :-(. I přes tyto nepříznivé podmínky (pravda, že soupeř měl stejné, ale nějak se s tím lépe vyrovnával :-D) jsme hráli se soupeřem v prvním setu velmi vyrovnané utkání. Dokonce jsme měli v koncovce prvního setu, úctyhodný náskok 4 bodů, který jsme však bohužel dokázali "prohospodařit". Vinou totální neschopnosti přijmout balón, především v posledních bodech zápasu, jsme nakonec tento set prohráli 26:28. Byla to pro nás především velká psychická porážka, protože při jasném vedení, jsme nebyli schopni zakončit jediný balón (právě kuli příjmu :-(). V druhém setu jsme na následky prvního setu, zcela "zkapali" :-(. Ještě více nám vadilo umělé osvětlení a přijmout balón, se rovnalo nemožnému úkolu. A tak v druhém setu nás soupeř velmi lehce přehrál 12:25. Bohužel jsme si tak připsali hořkou porážku 0:2.

Tím pro nás celý turnaj skončil a nakonec jsme se umístili na "krásném" 8. místě z 16 týmů. Po vyhlášení výsledků jsme se někteří z týmu, přesunuli posedět (společně s týmem S.S.B.), do hospůdky Pivnice u kotelny.

Fotogalerie:

Kompletní fotogalerii naleznete na fb stránkách BSVL.

Info o turnaji a soupeřích: Turnaj BSVL – září 2012.

Článek si již přečetlo 2 504 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus