Kalendář turnajů

<< Čvn 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Přidejte se k nám!

Republikové finále ASPV – Dřevěnice 2012

Na závěr letních prázdnin (1. až 2. září) jsme měli naplánovaný turnaj v Dřevěnicích, jež byl současně i republikovým finále ASPV ve volejbale. Kvalifikace byla opravdu náročná 😀 a tak se pojďme podívat jak tento turnájek proběhl…

Volejbalové Dřevěnice 2012 - sestava týmu Lavina Dle názvu – "Republikové finále ASPV" by se mohlo zdát, že se jej účastní pouze ty nejlepší volejbalové týmy z republiky, jež jsou členy ASPV. Bohužel však okolnosti tomu nejsou příliš nakloněny. Všechno v dnešním sportu je o penězích a bohužel ani volejbalu se tento problém nevyhýbá. A tak sem mohly jet v podstatě kterékoliv týmy z ASPV, jež se přihlásily a zaplatily startovné. Takto jsme se sem dostali i my :-D. Naštěstí se Karlovi povedlo domluvit částečné sponzorování od naší jihomoravské asociace a tak jsme si zaplatili jen stravné a cestovné a vše ostatní nám bylo uhrazeno :-).

Pozn. editora: Komu by se nechtělo číst celý článek, může se podívat na kratší druhý report z Dřevěnic: Volejbalové Dřevěnice 2012 očima Terky Kvačkové.

Celá naše pouť začala již v pátek na Hlavním nádraží, odkud jsme měli vyjet do Dřevěnic. Protože Brno a Dřevěnice jsou pěkná štreka cesty (cca 200 Km), měli jsme sraz již brzy odpoledne, abychom vše stíhali. Cesta měla trvat vlakem asi 4 hodiny. O to bylo parádnější zjištění, když nám Bičík na nádraží řekl, že nás vlastně mohl vzít všechny autem :-D. Nicméně to sdělil až poté co jsme měli koupené lístky a tak jsme vyjeli vlakem. Čekali nás asi 3 přestupy a to by nebyly České dráhy, kdyby se něco nezpozdilo. Naštěstí i přes všechna zpoždění a vlakové útrapy (přecpaný vlak, Křečkovo a Karlovo promáčknutí stěny vlaku 😀 …) jsme vše zvládli a všechny spoje tak akorát stihli a po čtyřech hodinách cesty jsme se ocitli v Dřevěnicích.

Volejbalové Dřevěnice 2012 Zde Karel, jakožto kapitán, šel vyzvednout ubytovací a stravovací informace. Hned na úvod jsme dostali parádní informace, že jsme ubytovaní v tom nejvzdálenějším kempu, ale že autem je to kousek :-D. Naštěstí jedna hodná slečna, která se zde starala o stravování, nás všechny naložila do dodávky a odvezla do ubytovacího kempu. Kemp byl autem asi 10 minut, takže pěšky půl hodiny :-D. Ubytování v kempu bylo celkem pohodové v chatkách po čtyřech. Jak se nám povedlo ubytovat, tak jsme trošku prohlédli okolí a zapadli do místní hospůdky, kde jsme strávili zbytek večera.

Ráno nás tedy čekala půlhodinová cesta na hřiště. Alespoň jsme se po ránu trošku protáhli :-D. Po vydatné snídani nás čekal úvodní předzápasový turnájek, pro většinu z nás v nové hře, MÖLKKY. Celého turnaje se zúčastnilo devět týmů (dvojic). Hrálo se po dvojicích a náš tým se rozdělil na tři dvojice – Karel a Křeček, Terka a Adélka, Žán a Kuba. Některým to šlo více, některým méně a v celkovém hodnocení se nejlépe z našich týmů umístil Karel a Křeček na 4. místě. Kuba s Žánem skončili pátí a naše slečny sedmé. Tato hra se nám velice zalíbila a tak i v průběhu dne, jsme ji hráli ještě několikrát. Zajímavostí je, že i když naše slečny se v turnaji umístily až na sedmém místě, tak když jsme potom hráli v rámci našeho týmu, tak nás všechny vždycky porazily 😀 (asi měly dobré předpoklady na používání velkého kolíku :-D).

Následoval oběd a pak slavnostní zahájení turnaje. Po zahájení turnaje jsme nastoupili k našemu prvnímu zápasu. Celkem se turnaje zúčastnilo 7 smíšených týmů, 4 ženské a 5 mužských. My jsme tedy hráli kategorii smíšených týmů.

Volejbalové Dřevěnice 2012 První zápas nás čekal s pro nás velmi dobře známým týmem ASK Blansko. Jedná se o tým, který až tak neoplývá technikou, ale výška některých hráčů, je až neskutečná 🙁 :-D. Jako příklad jejich výšky jmenujme, že někteří jejich hráči smečovali i přes Bičíkovy bloky… a to je zlé :-D. První set jsme však rozehráli velmi dobře a v koncovce jsme vedli 20:23. Bohužel, ani toto vedení nám k vítězství nestačilo a soupeř jej dokázal zvrátit ve svůj prospěch a vyhrál první set 25:23. Bylo to pro nás velkým zklamáním, zvláště když jsme měli set, tak pěkně rozehraný. Nicméně jsme se nevzdali a v druhém setu jsme chtěli ještě více zabojovat. Bohužel se snaha nějak minula cílem a i druhý set jsme prohráli v poměru 17:25. Připsali jsme si tak hned na úvod, první porážku 0:2 s týmem, který byl o kousek lepší, ale hratelný.

Následovala pro nás přestávka, ve které se na hřištích představily další týmy. Druhý zápas nás čekal proti týmu Holešovic. Již od rozsmečování jsme viděli, že tento soupeř bude pravděpodobně snadnější a to se i ukázalo pak při samotné hře. Po celý první set jsme byli ve vedení, které jsme si udrželi až do konce, a tak jsme vyhráli na tomto turnaji náš první set 25:22. Bylo nám však jasné, že nesmíme polevit, protože druhý set může být náročnější. Naštěstí příliš nebyl a i v druhém setu jsme dokázali úspěšně soupeře přehrát a vyhrát set v poměru 25:17. Připsali jsme si tak na naše konto první vítězství 2:0.

Opět následovala, tentokrát dvouzápasová přestávka, po které jsme nastoupili k našemu toho dne poslednímu zápasu, proti týmu Litice. Jednalo se o tým, který byl herně na tom podobně asi jako my, jen jeden hráč trošku vyčníval a skládal většinu soupeřových balónů. První set byl až do koncovky velice vyrovnaný, ale štěstí přálo nám, a tak jsme první set vyhráli 25:23. Vítězství bylo však velice těsné a bylo zřejmé, že druhý set nebude nic snadného. Bohužel druhý set byl těžší, než se zdálo a soupeři se dařilo více, jak v prvním setu. V koncovce nás přehrál a druhý set tak soupeř vyhrál 20:25. Čekal nás tedy rozhodující třetí set do 15 bodů. Opět se jednalo o velice vyrovnané utkání, kde rozhodovaly všechny chyby. Naštěstí Křeček chytil fazónu a začal soupeře "šikanovat" :-). O co více se Křečkovy dařilo, o to více začal soupeřův nejlepší hráč kazit a díky tomu, že pokazil i poslední dva balóny, jsme rozhodující třetí set vyhráli 15:13. Měli jsme tak na kontě další vítězství, tentokrát 2:1.

Tímto zápasem pro nás první turnajový den skončil a čekala nás už jen večeře a pak večerní zábava.

Volejbalové Dřevěnice 2012 Po večeři jsme měli v plánu si jít na chvíli zahrát MÖLKKY a jít brzo spát, ať jsme na druhý turnajový den dobře připravení. To, že nás holky všechny (ať jsme se poskládali do mužských dvojic jakkoliv) totálně porazily, asi ani není třeba více zmiňovat :-D. Večer byla pro všechny účastníky turnaje nachystaná večerní "diskotéka" v přilehlém velkém stanu, tak jsme si řekli, že se tam "na chvíli" podíváme :-). Jak to ale bývá, tak když se řekne "na chvíli" za zábavou, tak to tak nemusí dopadnout :-). Dobrá hudba, dobrá zábava a vše kolem bylo parádní, takže jsme to tam "propařili" do pozdních nočních hodin. Naštěstí nás pak stáhl do kempu autem jeden týpek, na kterého Adélka udělala asi hezké kukuč :-). Většina týmu šla pak spát, až na nezmary v podobě Karla, Kubíka a Adélky, kteří si zalezli do jedné z chatek, vytáhli Ferneta s kolou a jali se pokračování v pařbě. Chudák Terezka nemohla kuli tomu pořádně spát (bo spala ve stejné chatce :-P) a tak na půl ucha byla taktéž zapojena do zábavy. Troška popíjení, dobré zábavy, hraní a během chvilky jsme zjistili, že je 5 ráno a to jsme měli v 7 vstávat :-D. Tak jsme asi na dvě hodky zalehli :-).

Ráno bylo pro některé z nás pekelné :-D. Většina týmu vyrazila včas z chatek, aby byly akorát na snídani (údajně byli i někým svezeni autem). Karel byl nějak pomalejší při stávání, a tak si to holt musel ráno dojít na hřiště pěšky :-D.

Krátce po snídani nás čekal hned první zápas a to proti týmu Sokolov. To, že někteří z nás viděli stále více balónů na hřišti a měli těžce nedospáno, je asi jasné a jaksi se to projevilo i na naší hře :-D. Úvod se nám však i přes tyto náročné okolnosti parádně vydařil a dokázali jsme v prvním setu zvítězit 25:21. Na to, jak někteří z nás vypadali, to bylo naprosto skvělé vítězství :-D. Druhý set již však, tak skvělý nebyl 🙁 … I když jsme statečně bojovali, tak soupeř přestal tolik chybovat a dokázal druhý set vyhrát ve svůj prospěch, stejným výsledkem, jak mi předtím, tedy 25:21. Čekal nás tedy hned na úvod dne tie braik. Zde nám bohužel nepříjemně odešel příjem a bez něj se prostě nedá vyhrávat. Bohužel jsme tak v tie braiku soupeři podlehli 15:10.

Opět pro nás nastala cca jednozápasová přestávka po které jsme nastoupili proti prozatím zde nejsilnějšímu soupeři, týmu Liberec.Už od prvních míčů bylo zřejmé, že jaksi tento soupeř je svojí hrou o pár levelů nad námi :-). A tak celkem bez větších problémů nás přehrál ve dvou setech v poměru míčů 25:17 a 25:13. Zde jsme byli opravdu dosti bez šance a to i v případě, že bychom byli více střízliví a odpočatí…

Volejbalové Dřevěnice 2012 - diplom Následovala další přestávka po které jsme nastoupili k našemu poslednímu utkání v turnaji a to proti týmu Řeznice. Z počátku se soupeř zdál hratelný, ale jak se později ukázalo, byl taktéž o celkem znatelný kus lepší. V prvním setu nás celkem snadno přehrál 25:13. V druhém setu jsme dokázali soupeři více vzdorovat, ale na vítězství to nestačilo. A tak jsme i v druhém setu podlehli se skórem 25:20. Tím pro nás skončil celý turnaj.

Příliš jsme nekalkulovali, kolikátí můžeme s našimi výsledky skončit a šli jsme se raději naobědvat :-). Po obědě následovalo slavnostní ukončení turnaje společně s vyhlášením výsledků. O co horší byla chvílemi naše hra, o to větší bylo naše překvapení z umístění v turnaji :-D. I přes herně nepodařený druhý den, jsme nakonec obsadili krásné 5. místo z 8 týmů.

Po vyhlášení už následovalo jen nasazení baťohů na záda a pochod na autobusovou zastávku a cesta směr Brno :-).

Toto republikové finále jsme odehráli v sestavě:

Křeček , Karel, Adélka, Bičík, Terka Kvačková, Kuba Helán a Žán

Info o turnaji a soupeřích: Dřevěnice ASPV 2012.

Fotogalerie:

Článek si již přečetlo 2 782 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus