Kalendář turnajů

<< Kvě 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přidejte se k nám!

Přípravný turnaj AVL – tak takhle by to šlo!

V neděli 12. října jsme se zúčastnili přípravného turnaje AVL. Jedná se o turnaj před zahájením sezóny AVL, určený především pro týmy hrající celosezónní AVL, aby se ještě více sehrály a naladily se na novou sezónou AVL. Jak se nám na tomto turnaji dařilo, si představíme v tomto článku…

Přípravný turnaj AVL - sestava Laviny Kapacita tohoto turnaje byla 18 týmů a byla také plně naplněna. Týmy byly rozděleny do 6 skupin po třech týmech. V každé ze skupin hrál každý s každým, tedy všichni odehráli v základní skupině 2 zápasy. Následně dle výsledků ze základních skupin se první ze skupin utkali o 1. až 6. místo, druzí o 7. až 12. místo a třetí o 13. až 18. místo.  Po základní skupině se udělali další postupové skupiny opět po 3 týmech, kde se utkal každý s každým. Následně hráli už jen vítězové skupin mezi sebou o 1., 7. a 13. místo + v prvních dvou skupinách se navzájem utkaly týmy z druhého místa o celkové 3. místo. Hrálo se podle klasických pravidel AVL a každý tým tak odehrál minimálně čtyři zápasy.

Tento turnaj jsme odehráli v sestavě:

Vítek, Křeček, Karel, Mara, Zuzka a Adélka

Do základní skupiny nám byly nalosovány týmy Orel KP a Pikaču. První zápas jsme odehráli proti týmu Orel KP. S týmem Orel KP se velmi dobře známe a potkali jsme se už na spoustě turnajů. Dosavadní bilance je pro nás velmi příznivá Přípravný turnaj AVL neboť v drtivé většině vzájemných utkání jsme zvítězili a věřili jsme, že nic se na tom nezmění, ani po tomto zápase. Úvod zápasu byl vyrovnaný, ale zhruba od 10. bodu nás soupeř začal přehrávat především podáním a naší neschopností jej rozumně přijmout. Naštěstí jsme dokázali tento problém vyřešit a soupeři jsme vrátili „stejnou mincí“ v podobě podání, které také nemohli přijmout :-D. Koncovku setu jsme si pak pohlídali a v prvním setu jsme zvítězili 25:21. Příjemné vítězství na úvod, ale věděli jsme, že předvedená hra nebyla příliš dobrá a věřili jsme, že ji v druhém setu zlepšíme. To se také povedlo! V druhém setu soupeř pokračoval ve svých chybách především na příjmu, díky čemuž jsme si udělali několika bodový náskok, který jsme poklidně dotáhli až do konce setu v poměru míčů 25:16. Na úvod turnaje jsme si tak připsali příjemné vítězství 2:0.

Následovala jednozápasová přestávka po které jsme nastoupili k druhému utkání proti týmu Pikaču. Proti tomuto týmu jsme ještě nikdy nehráli, ale věděli jsme, že Orel KP, jej předtím porazil, takže by měl být hratelný :-). Od prvních míčů bylo zřejmé, že bychom měli být silnější, ale možná i toto ovlivnilo předvedenou hru. V poli jsme hráli velmi špatně a na síti jsme se sami dosti „vyhazovali“. Asi protože jsme měli představu, že se soupeř porazí sám, hráli jsme mizerně a i když jsme nakonec zvítězili ve dvou setech 25:20 a 25:19, byli jsme z výkonu velmi zklamáni. Dalo by se říci, že jsme „utrpěli vítězství“ :-). Vítězství 2:0 se sice počítá, o tom žádná, ale bylo nám jasné, že jestli budeme předvádět podobnou hru i proti dalším soupeřům, smetou nás z hřiště, dřív než nastoupíme :-D. Na druhou stranu jsme si ale byli vědomi toho, že protože soupeř hrál jak hrál, klesli jsme na jeho úroveň a Přípravný turnaj AVL zdaleka jsme nepředváděli svoji hru. Prostě jsme odvedli takovou hru, jak se říká „českou plácanou“ :-D.

Díky dvěma vítězství v základní skupině jsme postoupili do bojů o 1. až 6. místo. Do postupové skupiny nám následně byly přiřazeny týmy KIA ORA a Traktorová liga.

První zápas jsme odehráli proti týmu KIA ORA. Zde nám bylo jasné, že nemáme co ztratit, ale můžeme pouze překvapit. Tým KIA ORA je složen z bývalých extraligových hráčů, jež mají zkušeností víc než dost a současně je také několikanásobným vítězem 1. ligy AVL v Brně i na celostátní úrovni. Přesto nebo možná právě proto jsme do utkání vstoupili velmi dobře a se soupeřem předváděli vyrovnanou hru. Zhruba do 17 bodů jsme dokonce byli ve vedení! Jenže pak se cosi zaseklo a dál to prostě nešlo… Nebyli jsme schopni rozumně přijmout, natož s nahrát a zakončit. První set jsme nakonec prohráli v poměru míčů 19:25. Prohra nás mrzela, ale s předvedenou hrou do půlky setu jsme byli velmi spokojeni. Pak to holt přestalo fungovat :-D. V druhém setu jsme věřili, že tak budeme moci být opět vyrovnanými protihráči. To se však naprosto nenaplnilo. Možná soupeř „sešlápl“ větší výkonnostní stupeň nebo jsme prostě mi odpadli, ale druhý set byl již zcela v režii KIA ORY. Drtili nás na podání a když jsme se dostali už k zakončení neměli větších problémů míče zvednout či zablokovat. Druhý set jsme tak jednoznačně prohráli v poměru 11:25. Prohra nepříjemná, i když ne nečekaná :-). Museli jsme objektivně přiznat, že zkrátka soupeř byl podstatně lepší a chceme-li jej v 1. lize AVL (kam jsme se mimochodem v minulé sezóně probojovali) porazit, budeme se muset hóóódně zlepšit :-).

Přípravný turnaj AVL Opět následovala jednozápasová přestávka po které jsme nastoupili k vele důležitému zápasu proti týmu Traktorová liga. Zápas byl důležitý především z důvodu, že tento tým s KIA OROU také prohrál a tak vítěz tohoto utkání měl jisté, že skončí na druhém místě ve skupině a utká se tak o celkové třetí místo na turnaji. Proherce končí a jde domů. Tým Traktorové ligy jsme také dobře znali a věděli jsme, že patří mezi velmi silné týmy. Je to už několik let tradiční účastník 1. AVL ligy a ani zde si nevede vůbec špatně. Bylo tedy jasné, že nepůjde o nic snadného. Do zápasu jsme však vstoupili velmi dobře a dokonce po většinu zápasu jsme byli lepším týmem! Všichni hráči předvedli skvělý výkon jak na síti, tak v poli a předvedená hra byla asi to nejlepší, co jsme za tento turnaj předvedli. Když se daří, tak se daří a i když nečekaně, tak jsme soupeře přehráli ve dvou setech 25:19 a 25:21. Připsali jsme si tak velmi cenné vítězství 2:0 a mohli jsme si počkat na soupeře o 3. místo!

Nakonec se našim soupeřem stal tým Pozdní sběr, který v dramatickém tie-braiku přehrál družsvo Jiřiny. Tým Pozdní sběr jsme taktéž znali a to z letního AVL, kde i přesto, že se jednalo o nový tým, předvedl vynikající hru (nás mimochodem porazil) a zajistil si divokou kartu do 2. ligy AVL. Bylo tedy zřejmé, že nepůjde o nijak snadné utkání. Do prvního setu jsme však vletěli jak „tajfun“ a soupeře jsme „mydlili“ hlava nehlava :-D. Dokonce jsme si vytvořili cca 10 bodové vedení, které jsme však málem dokázali prohospodařit :-D. Zhruba do vedení 18:8 jsme předváděli vynikající hru, ale pak jsme se jaksi zasekli. Nebyli jsme schopni rozumně přijmou míč a soupeř nám začal dělat obrovské problémy. Naštěstí díky vysokému náskoku jsme však první set uhájili a zvítězili jsme v něm 25:20. Vítězství příjemné, avšak s nepříjemnou pachutí koncovky, kterou jsme věděli, že jsme i přes výhru v setu dosti Přípravný turnaj AVL podělali :-). V druhém setu bylo tak zřejmé, že soupeř zdaleka nesložil zbraně a naopak je nyní „na koni“. To se projevilo hned z úvodu druhého setu, kdy si udělal několikabodový náskok, který jsme pak jen horko těžko dotahovali. Dotáhnout se na soupeře se nám bohužel v setu nakonec nepovedlo a tak po úspěšném prvním setu, jsem si v druhém setu připsali porážku 18:25. O vítězi celého utkání tak musel rozhodnout tie-braik, kde nám bylo jasné, že to rozhodně nebude snadné. A také nebylo! Tie-braik byl velmi vyrovnaný a na bodovou šňůru jednoho týmu dokázal v zápětí stejnou mincí odpovědět soupeř. Nakonec rozhodly asi zkušenosti a štěstí. Bohužel v tie-braiku nás soupeř těsně udolal 16:14 :-(. Z boje o 3. místo jsme tak i přes fantastický úvod prvního setu nakonec odešli jako poražení. Holt museli jsme si přiznat, že soupeř asi zkrátka víc chtěl…

Celkově jsme se tak na turnaji umístili na velmi pěkném 4. místě z 18 týmů. I přes nezdar v posledním zápasu jsme byli s turnajem spokojeni a pokud si do dalších soubojů nejen v rámci AVL vezmeme to lepší z předvedeného, budeme moci předvádět parádní hru, která nás bude bavit :-).

Info o turnaji a soupeřích: Přípravný turnaj AVL 2014.

Fotogalerie z turnaje:

Článek si již přečetlo 5 912 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus