Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Poslední turnaj AVL konečně ve znamení 100% úspěšnosti

Až do posledního turnaje 2. ligy AVL jsme si museli počkat, než se nám povedlo odehrát turnaj bez „ztráty květinky“ a zvítězit ve všech zápasech. Blízko jsme tomu byli hned v prvním turnaji, ale zde jsme nakonec jeden zápas dotáhli až do tie-breaku. Jak tedy turnaj v sobotu 23. února probíhal?

Pátý turnaj AVL - sestava Laviny Na tento den jsme měli nachystány 3 zápasy a to proti týmům: VBC Ponocní, NoMercy a Plážoví Povaleči. V tomto turnaji nám šlo o hodně, bylo důležité uhrát velmi dobrý výsledek, abychom měli jistotu postupu mezi TOP 5, zahrání si finále a případně šanci bojovat o postup do 1. ligy. Před tímto turnajem jsme se nacházeli na poslední páté postupové pozici a stejně jak my, měli šanci se do finálové pětky dostat další 3 týmy.

V prvním zápase jsme nastoupili proti nám velmi dobře známému týmu VBC Ponocní, který známe ze společných tréninků a tak nějak jsme věděli, co od nich očekávat. Začátek prvního setu byl velmi vyrovnaný a do 10 bodů jsme se přetahovali o každý míč. Naštěstí jsme se pak „urvali“ a dokráčeli jsme si k poklidnému vítězství v 1. setu 25:15. Slušný začátek, který však ještě nic neznamenal, protože druhý set byl stále před námi a soupeř rozhodně měl co nabídnout. V druhém setu předvedl soupeř velmi slušnou hru, která však naštěstí na naši nestačila :-D. Přes zlepšený výkon soupeře, jsme si tak došli i pro vítězství ve druhém setu 25:17. Zaznamenali jsme tak první důležité vítězství v boji o TOP 5, 2:0.

Pátý turnaj AVL Následně jsme odpískali jeden zápas soupeřům a hned po-té jsme nastoupili k dalšímu zápasu proti týmu NoMercy, který byl taktéž jedním z kandidátů na dostání se do finálové pětky. Tým NoMercy patří dlouhodobě mezi špičku druhé ligy a už i v minulém roce se dostal do finálových bojů o 1. ligu. Měli jsme však proti soupeři jistou výhodu a to, že jsme měli za sebou již jeden vyhraný zápas a soupeř naopak již jednu prohru, což pro ně znamenalo, že i kdyby nás porazil, již nemá šanci na finálovou pětku. To se značně podepsalo na jejich výkonu, neboť na kurt nastoupili v celkem „podroušeném“ stavu :-D. Soupeř předváděl slušnou hru, která však často narazila na nevynucené chyby (asi alkohol :-D) a také na dobře hrající bloky, které velkou část míčů zablokovaly. Všechny tyto okolnosti nám hrály do karet a my jsme je dokázali patřičně využít. V obou setech jsme soupeře jasně přehráli a celkově jsme si připsali vítězství 2:0 po setech 25:18 a 25:19. Druhý zápas, druhé vítězství, to nám dávalo velké naděje na umístění se v TOP 5.

Opět jsme měli jeden zápas přestávku spojenou s pískáním soupeřům a pak následoval poslední zápas proti týmu Plážoví Povaleči. Do tohoto zápasu jsme šli už s příjemnou jistotou postupu, neboť další týmy, jež měli šanci na postup, na tomto turnaji zaváhali a tím se jejich šance zpečetili. Nemalou pomoc v tom sehrál i tým VBC ponocní, který se bohužel nakonec umístil na předposledním sestupovém místě, ale proti jednomu z Pátý turnaj AVL našich největších soupeřů o postup, týmu KIA-ORA Girls & Boys, se dokázal vybičovat ke skvělému výkonu a tento tým porazit!

Poslední zápas proti Plážovým Povalečům se tak spíše odehrál ve slabším tempu, což nebylo ovlivněno jen jistotou postupu, ale především únavou z opět dlouhého čekání na tento poslední zápas. Nicméně jsme měli možnost zabojovat o neporazitelnost na tomto turnaji a o to jsme se také pokusili. Soupeř předváděl průměrnou hru, kde většinu balónů hrál jeden z jejich nejlepších hráčů a ostatní jej doplňovali spíše hrou v poli. Naštěstí tento výkon na nás nestačil a i přes jisté spory, které bohužel na hřiště mezi námi a soupeřem vznikli, jsme si dokráčeli i ke třetímu dnešnímu vítězství 2:0 a to po setech 25:22 a 25:23.

Dostali jsme se tak s přehledem do finále, které se odehrálo v sobotu 9. března. O tom, ale zas v dalším článku :-).

Celý turnaj jsme odehráli v klasické sestavě:

Zuzka, Adélka, Martin, Vítek, Křeček a Karel

Bohužel nám chyběl Zbyněk, se kterým bychom určitě podali ještě o kus lepší výkon a v některých fázích zápasů, se tolik netrápili :-).

Info o turnaji a soupeřích: 5. turnaj AVL.

Fotogalerie: Pár dalších fotek z turnaje najdete také ve fotogalerii či na našem FB profilu.

Článek si již přečetlo 3 118 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (Nikdo ještě nehlasoval. Buď první!)
Loading...


blog comments powered by Disqus