Kalendář turnajů

<< Čvn 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Přidejte se k nám!

Pohodový turnaj v Kuřimi

Po Vranovském létě nastala trošku delší volejbalová odmlka, způsobená především prázdninami a rozlítáním hráčů po různých akcích. Avšak koncem srpna se již lidé začali pomalu vracet a tak jsme se mohli v sobotu 25. srpna zúčastnit volejbalového turnaje v Kuřimi. Jaký byl jeho průběh, si nastíníme v tomto článku.

Turnaj v Kuřimi 2012 - sestava týmu Lavina Město Kuřím je cca 20 minut cesty od Brna a tak jsme to neměli daleko. Turnaj měl začít v 8:30, ale klasické prostoje jej o cca půl hodiny posunuly. Celkem se na turnaj přihlásilo 10 týmů a tak se udělal systém turnaje na dvě skupiny po 5 týmech s tím, že se odehrálo ve skupině každý s každým na dva hrané sety do 25 bodů. Následně, vzhledem k časovým podmínkám, se udělalo celkové umístění a o nejlepší umístění hráli jen první dva týmy z každé skupiny.

Tentokrát jsme se sešli v trošku poslepované sestavě a to:

Martin, Adélka, Karel, Kačka Koželková, Ráďa Honzírek a Maťko

Dle nalosování jsme byli A1 a tak nás čekal úvodní zápas, ve kterém jsme nastoupili proti týmu Masáž prasat. Dle názvu týmu jsme věřili, že je to tým, jež dává masáž opravdu jen prasatům a nás si svojí hrou nepřijde :-D. Úvodní míče byly spíše ve znamení oťukávání se soupeřem a taky si zvykání na naši slepenou sestavu. V průběhu prvního setu jsme však začali získávat trošku navrch, především díky dominujícímu Ráďovi na síti a koncovka patřila jasně nám. První set jsme tak bez problémů vyhráli 25:19. Bylo však jasné, že druhý set může být o něčem jiném a tak je důležité nepolevit a hrát pořád stejně ne-li lépe. To se nám celkem povedlo a ani v druhém setu nám soupeř neudělal větších problémů. I druhý set jsme tak vyhráli v poměru 25:17. První zápas, první vítězství 2:0, parádní vstup do turnaje! 🙂

Turnaj v Kuřimi 2012 Následně jsme měli jednozápasovou přestávku, po které jsme nastoupili proti dalšímu soupeři. Tím byl tým Já nevím, který se už od rozsmečování jevil jako podstatně silnější soupeř… a bohužel tomu tak skutečně bylo :-D. Tým měl více dobrých smečařů i blokařů, kteří nás ve finální verzi hry přehrávali. I když jsme se dlouho drželi, tak jsme museli po celý set dotahovat a v koncovce jsme to již nezvládli. První set jsme tak prohráli 17:25. Bylo jasné, že do druhého setu musíme nastoupit s větším odhodláním a větší bojovností. Ta tu sice byla, ale i tak v koncovce druhého setu byl soupeř opět silnějším. Po zlepšeném výkonu jsme však podlehli i v druhém setu a to 20:25. Nedá se holt pořád vyhrávat a tak jsme si připsali i první prohru 0:2.

Následovala další přestávka, po které jsme měli nastoupit proti doposud nejsilnějšímu týmu naší skupiny a to týmu Dynamo Helsinky. Tento tým doposud vyhrál všechny své zápasy a bylo zřejmé, že ani nás nebude chtít příliš šetřit. Že to bude těžký soupeř, napovídalo i výškové rozložení hráčů, kdy všichni čtyři soupeřovi hráči sahali ke dvěma metrům a u nás se výškou mohl jen blížit Ráďa. Nicméně jsme neztráceli na mysli a věřili jsme, že můžeme podat dobrý výkon. Že však nemáme moc šanci, nás soupeř přesvědčil po několika míčích :-D. Prostě výšková převaha byla zřejmá a jaksi i hráčská kvalita byla na jiné úrovni :-). Celkem hladce nás tak soupeř přehrál ve dvou setech a to v prvním setu v poměru 14:25 a v druhém setu pak ještě vyšším rozdílem 11:25. Bohužel jsme si museli přiznat, že tento tým byl jasně lepším :-).

Turnaj v Kuřimi 2012 Po tomto zápase jsme měli delší oddech a to cca dva zápasy. Většinu volného času jsme vyplnili „kvalitními“ hrami jako je například Asociace a podobné :-). Po delší přestávce nás tak čekal poslední soupeř, jímž byl tým Trosky. Již od začátku bylo vidět, že to bude velice vyrovnaná partie a půjde především o to, který tým se v koncovce „urve“. Po většinu zápasu jsme se navzájem doháněli, ale naštěstí koncovka prvního setu patřila nám. I díky tomu, že soupeř byl více opilí, než někteří naši hráči :-D, tak jsme jej v prvním setu udolali 25:15. Výhra celkem zřejmá, avšak byla i hodně o štěstí a spoustě chyb soupeře. Druhý set byl již v jiném gardu a soupeř svoji hru podstatně zlepšil. A tak díky zlepšené hře soupeře a našim více chybám, jsme v druhém setu prohráli 21:25. Připsali jsme si tak i jednu remízu 1:1.

Tímto zápasem pro nás turnaj skončil, protože již bylo jasné, že se neumístíme na prvních dvou místech. Počkalo se na dohrání posledních zápasů a před pokračováním o celkové vítězství v turnaji, došlo k vyhlášení výsledků týmů, jež skončily na pátém až desátém místě. My jsme se nakonec celkově z deseti týmů umístili sedmý. Velmi milým překvapením bylo, že ceny byly připraveny pro všechny týmy turnaje. Za sedmé místo jsme dostali velice příjemné ceny a to šampaňské a vínko.

Po vyhlášení jsme se ještě podívali na pár zápasů včetně finálního, vypili všechen alkohol 😀 a vydali se směr Brno, kde jsme v částečné sestavě pokračovali za další zábavou :-).

Info o turnaji a soupeřích: Kuřim 2012.

Fotogalerie z turnaje: Pohodový turnaj v Kuřimi 2012.

Článek si již přečetlo 2 660 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (2 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus