Kalendář turnajů

<< Kvě 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přidejte se k nám!

Na Vranově jsme díru do volejbalového světa neudělali :-)

Ze soboty 14. července na neděli 15. července jsme se poprvé jako tým Lavina zúčastnili Vranovského léta. Bohužel ze základu našeho týmu se nám povedlo jet pouze v mužské sestavě a ženy jsme museli shánět od jiných týmů. I když se nám nakonec povedlo sehnat velmi kvalitní hráčky, tak nesehranost byla v některých fázích turnaje dosti cítit. Pojďme se podívat, jak jsme Vranovské léto odehráli…

Vranovské léto 2012 Na Vranov jsme dorazili již v pátek v podvečerních hodinách a celkem pohodlně jsme se ubytovali v našich stanech. Večer patřil klasicky společenské zábavě, jako je hraní her, popíjení "kvalitního" alkoholu a bujaré zábavě (alespoň u některých :-D). I když to někteří táhli do pozdních nočních hodin, tak ráno byli všichni připraveni podat skvělé výkony na hřišti.

Jak již jsem psal, nepovedlo se nám jet s našimi hráčkami, ale i naše nové spoluhráčky za námi dorazili brzo ráno v plné síle a odhodlání udělat vše pro co nejlepší výsledek.

Tentokrát jsme se tedy sešli v této sestavě:

Martin, Karel, Vítek, Křeček, Peťa Žilková a Vendy Šimečková

Ráno bylo sděleno všem týmům rozlosování a my jsme byli nalosováni na centrální kurty Vranovského léta. Do naší skupiny jsme dostali týmy Vertikální stereo, Musíš mat náděj a Smečka. Vzhledem k tomu, že jsme nehráli první zápasy, tak jsme měli dost času na přípravu a na podívání se na hru našich soupeřů. Zjistili jsme, že dva týmy by měly být hratelné a jeden (Musíš mat náděj) bude dosti oříšek, protože byl složen z několika hráčů, jež hrají za Volejbal Brno (extraliga) a doplněn o další hráče podobných kvalit :-).

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti týmu Vertikální stereo. Hned od začátku bylo vidět, že bude chvíli trvat, než se sehrajeme, ale postupně se to zlepšovalo. Bohužel však sehrání trvalo déle, než byla bodově vyměřená doba pro první set 🙂 a tak jsme v prvním setu soupeři podlehli 20:25. Avšak hra šla nahoru a tak jsme neztráceli naději a věděli jsme, že v druhém setu může být vše jinak. Také tomu tak bylo a postupně jsme začali v druhém setu soupeře celkem slušně přehrávat. Bohužel jsme jej nepřehráli zcela a tak i druhý set skončil úplně stejným výsledkem jak první, jen v opačném gardu. Tedy druhý set jsme my vyhráli 25:20. Připsali jsme si tak první remízu, která byla celkem příjemným výsledkem na první zápas.

Protože se Vranovského léta zúčastnilo opravdu hodně týmů (přes 60), tak jsme mezi jednotlivými zápasy měli hodně volného času. To jsme využili obvykle ke sledování dalších týmů spojeného s chlastáním akčního pivečka za 12 kaček :-D.

Druhý zápas v základní skupině nás čekal s favorizovaným týmem Musíš mat náděj. Tým, který měl své nesporné kvality, které však, jak se v průběhu setů ukázalo, byly silně ovlivněny požitím především alkoholových nápojů :-D. Každopádně v prvním setu jsme se soupeřem po většinu setu drželi krok, ale v koncovce nás přehrál. A tak jsme v prvním setu podlehli 20:25. Bylo však příjemným zjištěním, že i s tak kvalitním týmem jsme schopni hrát celkem vyrovnanou hru. Druhý set byl ještě o kousek lepší, ale ani to na vítězství nestačilo a i v druhém setu jsme podlehli 22:25. Připsali jsme si tak první prohru, ale po celkem slušném výkonu.

Vranovské léto 2012 Nyní jsme věděli, že je nutné, aby favorizovaný tým Musíš mat náděj, porazil i tým Vertikální stereo 2:0. Protože náš poslední soupeř Smečka byl dle výsledků nejslabší, tak v případě, že bychom jej porazili, tak o postupujícím ze skupiny by se rozhodovalo na body právě mezi námi a týmem Vertikální stereo. Bohužel ne vše šlo podle našich plánů :-(.

Zápas před našim posledním utkáním jsme sledovali právě již zmíněný souboj favorizovaných Musíš mat náděj a Vertikální stereo, který se vyvíjel opravdu tragicky… a to jak herně, tak výsledkově pro nás. Bohužel tým Musíš mat náděj kromě požití alkoholických nápojů, tomu přidal korunku i jinými halucinogenními preparáty :-D, což se těžce projevilo na jejich hře. Slova přihrát a nahrát se pro ně stala téměř sprostým slovem a tak je prostě v zápase nepoužívali 😀 … bohužel bez toho se nedá vyhrát a i když v koncovce zabojovali, tak první set zbytečně prohráli. I když druhý set pak již bez problému vyhráli, tak nás tímto odsoudili na třetí nepostupové místo. Z každé skupiny totiž postoupili do dalších bojů pouze dva týmy.

K poslednímu zápasu proti týmu Smečka jsme tak nastupovali s tím, že bohužel už náš výsledek nic neovlivní a ať dopadne jakkoliv, postup si nezajistíme. Předvedená hra bohužel taky podle toho vypadala, ale na porážku soupeře to bez problémů stačilo. V prvním setu jsme soupeře udolali 25:19 a pak i v druhém setu dostal soupeř se skórem 25:21. S turnajem jsme se tak rozloučili vítězstvím 2:0.

I když jsme dále v turnaji nepostoupili, tak jsme si Vranovské léto parádně užili a zůstali jsme zde i do druhého dne fandit spřátelenému týmu, ve kterém hrála Verča s dalšími kamarády, kterým se povedlo postoupit z jejich základní skupiny.

Info o turnaji a soupeřích: Vranovské léto 2012

PS: Nějak jsme zapomněli fotit, tak alespoň pár iluistračních fotek z večerních akcí 🙂

Článek si již přečetlo 2 942 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus