Kalendář turnajů

<< Kvě 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přidejte se k nám!

MarLen CUP – to byla jízda!

Na poslední sobotu v březnu, tedy na 29. března jsme měli naplánovanou účast na tradičním turnaji MarLen CUP. Jako tým Lavina jsme se jej zúčastnili již po druhé a i když jsme věděli, že nás čekají těžcí soupeři, měli jsme ty nejvyšší ambice (ostatně jako vždy :-D). Jak se nám je povedlo naplnit či nenaplnit si představíme na následujících řádcích…

MarLen CUP 2014 - sestava Laviny Turnaje se tradičně zúčastnilo 12 týmů a odehrál se ve dvou tělocvičnách na ZŠ Masarova v Líšni. Systém turnaje byl nastaven tak, že 12 týmů se rozdělilo do 4 skupin po 3 týmech a v každé skupině se hrálo každý s každým na dva hrané sety do 20 bodů (respektive do 25 bodů, ale začínalo se od stavu 5:5 :-)). V každé z tělocvičen hrály dvě skupiny a pak dle pořadí ve skupinách se utkali první s prvními a druzí s druhými o pořadí v tělocvičně. Třetí pak hráli o celkové umístění. Následně se hrál již klasický „pavouk“ až do finále.

Do základní skupiny jsme dostali nalosovány týmy Hathiovci a Choboti. První utkání jsme odehráli proti týmu Hathiovci. Od prvních míčů bylo zřejmé, že jsme podstatně silnější, než soupeř, jemuž se téměř nic nedařilo a především naprosto nebyl schopný přijmou naše podaní (to, jak se později ukázalo, dělalo ten den problém všem našim soupeřům :-D). Tedy ani jsme se nestačili pořádně zahřát a už skončil první set v poměru míčů 25:10 :-). Věřili jsme, že do druhého setu se soupeř zvedne a alespoň si zahrajeme dobrý volejbal. Bohužel se tomu tak nestalo a i nadále nebyl soupeř schopný si pořádně přihrát a bez toho se těžko dá hrát volejbal :-D. Tedy i druhý set měl celkem rychlý průběh a zvítězili jsme v něm 25:13. Připsali jsme si tak hned na úvod celkem pohodové vítězství 2:0.

MarLen CUP 2014 Následovala celkem dlouhá přestávka (cérka 2 hodiny), ve které své zápasy odehrály další týmy. Po této dlouhé přestávce jsme nastoupili k druhému utkání ve skupině a to proti týmu Choboti. Soupeř byl o poznání silnější a podle toho vypadala i hra, která byla podstatně vyrovnanější. Avšak nám se dařilo téměř vše (podání, smečování ze 3ky, bloky…) a tak i v prvním setu tohoto utkání jsme dosáhli na vítězství 25:19. V druhém setu jsme tak čekali, že nám soupeř ještě více zatopí, ale to se nestalo :-). Opět začalo extrémně fungovat podání a soupeř, jak se říká, „odešel“ :-). V druhém setu jsme tak vyhráli ještě větším rozdílem, než v prvním setu, a to 25:13. Po druhém utkání jsme si tak mohli opět připsat vítězství 2:0 a stali jsme se tak vítězi naší skupiny.

Po odehrání posledního zápasu jsme opět měli přestávku, ve které se odehrály další zápasy z obou skupin. Vzhledem k tomu, že jsme vyhráli základní skupinu, utkali jsme se o další postup s vítězem druhé skupiny, jímž se stal hostující tým Destiláti. Hostující tým proto, že k nám do Brna vážil cestu až z okolí „daleké“ Třeboně :-). Soupeř byl rozhodně zatím náš nejtěžší soupeř a bylo zřejmé, že svoji skupinu nevyhrál náhodou. První set byl velmi vyrovnaný a neustále jsme se přetahovali o každý míč. Nakonec však koncovka patřila nám a v prvním setu jsme zvítězili 25:20. I když jsme vyhráli první set, věděli jsme, že zdaleka ještě nemáme vyhráno, neboť se hraje na dva hrané sety a v druhém setu nás může soupeř v pohodě „převálcovat“. A vše z počátku druhého setu tomu i nasvědčovalo :-(. Od prvních míčů nás soupeř pomalu přehrával a vytvářel si několika bodový náskok. Avšak nenechali jsme jej naštěstí jít do trháku a postupně jsme soupeřův náskok smazávali. Do koncovky setu jsme tak šli již za vyrovnaného stavu. Tentokrát však velmi těsná koncovka patřila soupeři a tak v druhém setu zvítězil 26:24. I když nás těsná prohra mrzela, nemuseli jsme být až tak smutní, neboť vzhledem k tomu, že se hrálo jen na dva hrané sety, rozhodovalo celkové skóre a to jsme měli lepší! A tak i když zápas skončil 1:1, stali jsme se vítězové tohoto zápasu :-).

MarLen CUP 2014 Díky vítězství v předešlém zápase jsme dostali nejslabší postupující tým do TOP 8 v pavouku. Tím se stalo družstvo Karamba. I když tým nehrál špatně, oproti předešlému zápasu to prostě byla jiná hra :-). Opět dobře fungovalo podání, bloky i pole a tento tým jsme bez větších problémů přehráli ve dvou setech 25:11 a 25:14. Dostali jsme se tak mezi čtyři nejlepší týmy turnaje!

Dalším našim soupeřem se tak stalo pro nás velmi neoblíbené družstvo Kudrnáči. Neoblíbené ne kuli hráčům, ti jsou fajnoví :-), ale spíše z toho důvodu, že s tímto týmem jsme se už mockrát potkali a vždy jsme odcházeli jako poražení :-(. Bylo nám tedy jasné, že to bude velmi těžký zápas a musíme dát do něj úplně všechno! To jsme také dali, ale soupeř byl opravdu kvalitní a tak jsme se opět přetahovali o každý bod. Koncovka byla velmi vyrovnaná a i když soupeř byl vítězství už blíže, dokázali jsme zabojovat a nakonec z prvního setu „vyválčit“  nejtěsnější vítězství 28:26! Byla to velká dřina, ale dokázali jsme nakonec první set obrátit v náš prospěch :-). Čekal nás však ještě set druhý a bylo zřejmé, že o nic jednodušší. A bylo tomu tak. V druhém setu, to už v jednu chvíli vypadalo, že jsme zcela odpadli, neboť soupeř si vytvořil několika bodový náskok a my jsme nebyli schopní nic pořádného hrát :-(. Vzali jsme si tedy time a jasně jsme si řekli, co je třeba hrát. Strategie byla jasná, musíme míč půjčit i soupeři :-D, neboť to vedení si soupeř vytvořil na našich vlastních chybách, protože jsme mu balón ani nepůjčili a „zabíjeli“ jsme se sami. Co jsme si řekli, to jsme začali hrát a ono „ejhle“, začalo to fungovat :-D. Se soupeřem jsme srovnali krok a dokonce jsme jej začali i postupně přehrávat! Když pak zafungovala i série podání bylo rozhodnuto! Soupeř se “ se změnu“ naší hry nedokázal vyrovnat a tak jsme i v druhém setu zvítězili 25:21! Bylo to pro nás famózní vítězství, protože v jednu chvíli to v druhém setu vypadalo, že jsme na odpis a nakonec jsme dokázali i zvítězit! Navíc jsme si mohli připsat první historickou porážku Kudrnáčů :-).

MarLen CUP 2014 - sestava Laviny Vítězstvím v předchozím zápase jsme se tak dostali do finále a hádejte s jakým týmem?… S týmem, který nám na tomto turnaji dokázal jako jediný vzít set, a tím byli Destiláti :-). Bylo tedy zřejmé, že finále bude opravdu těžké a bylo nám jasné, že tým Destilátů bude mít ještě o to větší motivaci zvítězit, aby nám vrátil předchozí porážku. I když byl první set vyrovnaný, postupně jsme díky perfektnímu nasazení si vytvářeli mírný náskok, který jsme si dokázali udržet až do konce setu. V prvním setu jsme tak zvítězili 25:18. Avšak ještě nic jsme neměli v kapse neboť nás čekal druhý set a v případě prohry i tie-braik, neboť finále se hrálo již na dva vítězné sety. V druhém setu soupeř ještě trochu přidal a po většinu setu si držel mírné vedení. Koncovka však byla opět vyrovnaná a bylo vidět, že žádný z týmů už nemá sil nazbyt. Zde opět přišlo ke slovu naše podání, které nás tak dobře „drželo“ po celý turnaj :-). Mara několikrát zariskoval a skákaným podáním tam „šoupl“ soupeři 3 esa! To rozhodlo! Na toto už nedokázal soupeř v koncovce zareagovat a tak jsme si i v druhém setu došli k vítězství 25:22! Stali jsme se tak vítězi MarLen CUPU 2014! Obrovská radost se mísila s únavou, ale byla tam!

Tímto finále celý turnaj skončil a po osprchování jsme se přesunuli do hospůdky U dobré kozy na guláš :-D, kde proběhlo i vyhlášení výsledků turnaje a předání cen :-). Zde pak také proběhla večerní zábava do pozdní noci :-).

Turnaj jsme odehráli v sestavě:

Hulda, Štěpán, Mara, Karel, Marky a Adélka

MarLen CUP 2014 - sestava Laviny Závěrem bych rád poděkoval organizátorům Lence a Markovi za parádní turnájek a věřím, že se za rok opět na tomto turnaji potkáme :-).

Celkové pořadí týmů:

1. Lavina, 2. Destiláti, 3. Kudrnáči, 4. Choboti, 5. S Náhodou, 6. Haničky, 7. Yak, 8. Karamba, 9. Skippy, 10. Háthiovci, 11. Sebranka, 12. PKUV

Info o turnaji a soupeřích: MarLen CUP 2014.

Fotogalerie: Fotogalerii z turnaje naleznete pod odkazem – Fotogalerie: MarLen CUP 2014 nebo také na našem FB profilu. Za poskytnutí fotek děkuji organizátorce Lence a všem přítomným fotografům, jež fotografie poskytli :-).

Článek si již přečetlo 4 642 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus