Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Lavina smetla Blansko a ukázala, jak se hraje volejbal v Brně!

Na neděli 2. prosince jsme si přichystali trošku odpočinku od zaběhlých AVL turnajů a vypravili si zahrát volejbal do Blanska. Jak se nám dařilo a to, že se nám sakra dařilo :-D,… se podíváme na následujících řádcích.

Předvánoční turnaj v Blansku - sestava Laviny Jak již bylo v úvodu zmíněno, tentokrát jsme se vydali do Blanska předvést, jak se hraje volejbal v Brně :-). Museli jsme jet ranním vlakem a to by bylo, abychom se už tak lehce neposilnili pro lepší cestu a náladu :-D. Turnaj měl začínat v 9 hodin, ale jak už to bývá, měl asi půl hodiny zpoždění. Nicméně následně proběhl nástup, představení družstev a rozlosování do skupin. Hrálo se na dvě skupiny po 4 týmech (na dvou hřištích) s tím, že se ve skupině odehrálo každý s každým na dva hrané sety do 25 bodů. Následně první dva z každé skupiny postoupili do finálového pavouka a další dva si zahráli spodního pavouka.

Když jsme se porozhlédli po soupeřích, podívali se na naši sestavu, která tentokrát byla:

Kačka, Adélka, Martin, Vítek, Křeček, Karel

… tak jsme si řekli, že by to zase po nějaké době, mohl být turnaj, ve kterém můžeme bojovat o celkové vítězství :-D. Každopádně nás čekali nejprve tři zápasy základní skupiny, které již mohly předčasně ukončit naše plány.

Do základní skupiny nám byly nalosovány zcela neznámé týmy a to Šoust, Hlho a Morenda.

Předvánoční turnaj v Blansku Prvním našim soupeřem byl tým Šoust. Jaké to bylo hned na úvod pro nás překvapení, když na smíšeném turnaji, proti nám, nastoupil tým složený ze samých slečen :-D. Někteří sabotéři (viď Křečku :-D) hned říkali, že nebudeme blokovat, holky půjdou na smeč a prostě kompletně překopeme náš tým. To se samozřejmě nelíbilo kapitánovi Karlovi, který nerad mění zaběhlé postavení a prostě rád vyhrává na maximum :-D. Nicméně nakonec se udělal jakýsi kompromis, že jedna slečna šla na smeč a druhá zůstala na nahrávce. Již od prvních míčů bylo vidět, že i tak soupeře jasně přehráváme. A tak v podstatě bez problému, jsme dokráčeli k výhře v prvním setu, 25:13. Do druhého setu jsme si řekli, že to nebudeme tolik kombinovat, necháme slečny na nahrávce, ale s tím, že borci budou smečovat jen z „trojky“. Že to nebylo, až tak šťastné rozhodnutí se záhy ukázalo :-D. Bohužel jsme zjistili, že v útoku z 3ky nemáme takovou jistotu a buď jsme to většinou pokazili, či nám to soupeř vzal. Z tohoto důvodu se stal druhý set velmi vyrovnaným a v koncovce setu jsme museli přestat „blbnout“ a začali jsme hrát klasicky i přes přední hráče. Naštěstí to stačilo a i v druhém setu jsme nakonec zvítězili 25:23. Museli jsme si ale přiznat, že ty 3ky musíme ještě sakra dopilovat :-D. Každopádně i přes všechny okolnosti jsme si tak z prvního zápasu odnesli vítězství 2:0.

Následovala pro nás jednozápasová přestávka, ve které jsme pískali a využili jsme to i ke hraní hry Zlaté Česko :-).

Do druhého zápasu jsme nastoupili již proti skutečně smíšenému týmu, s názvem Hlho. Tým nehrál špatně, ale my jsme hráli již v klasické sestavě a tak se soupeř proti nám celkem trápil a i když se snažil o odpor, prostě to nešlo :-D. Soupeře jsme tak v druhém zápase, přehráli celkem jednoznačně ve dvou setech 25:15 a 25:16. Díky druhému vítězství ve skupině, jsme si již zajistili účast ve finálovém pavouku.

Předvánoční turnaj v Blansku Hned po odehrání druhého zápasu nás čekal poslední zápas základní skupiny a to s týmem Morenda. Tým hrál velmi slušně, především v poli nám pobíral hodně míčů, a i když měl velmi šikovné slečny, tak opět úplně nevychytal jejich počet, protože hrál s 3 slečnami. I když nám v prvním setu dělal soupeř občas problémy, tak to nakonec na jeho vítězství nestačilo a zvítězili jsme 25:17. Do druhého setu jsme nastupovali s myšlenkou, že již jsme jistí vítězové skupiny a nehráli jsme až tak „naplno“. To se projevovalo v některých fázích setu, že jsme nebyli pořádně schopní přijmout a následně zakončit. Avšak i přes tyto problémy, jsme nakonec dokráčeli i k dalšímu vítězství a to 25:22. Základní skupinu jsme tak vyhráli bez ztráty setu a postoupili jsme do finálového pavouka z prvního místa.

Nyní na nás čekala delší přestávka, protože v druhé skupině byly sety více vyrovnané a tak se ještě asi 45 minut dohrávala. To nám však příliš nevadilo, alespoň jsme to využili opět k hraní Česka a nechali jsme si dovézt pizzu :-D.

Jak se dohrála základní skupina, tak se na našem kurtu nejprve odehrál první čtvrtfinálový zápas a až po něm jsme nastoupili proti našemu dalšímu soupeři. Tím se stal druhý tým z druhé skupiny a to tým Veteráni. Protože již bylo méně času, tak pořadatel určil, že se tento zápas bude hrát pouze na dva hrané sety do 20 bodů.

Soupeř od prvních míčů, zcela dostával svého jména. Tím nemyslím, že by byli staří :-D, ale dokazovali své zkušenosti :-). Nicméně zkušenosti je jedna věc a dravé mladí, věc druhá :-). A tak, i přes veškerý odpor soupeře, se mu nepovedlo v prvním setu uhrát, víc jak 12 bodů a tak jsme první set vyhráli 20:12. Toto bylo velice příjemným výsledkem, ale věděli jsme, že ještě nemáme vyhráno, protože v druhém setu musíme uhrát alespoň 13 bodů, abychom měli jistotu postupu do finále. To se také nakonec podařilo a se vším všudy! Soupeř nám sice v druhém setu udělal více problémů, především nepříjemným podáním, které jsme špatně přijímali, leč mu to k vítězství nestačilo. A tak jsme si dokráčeli k dalšímu vítěznému setu dne, tentokrát v poměru míčů 20:17. Čekalo nás tak finále.

Do finále se jako náš soupeř probojovalo družstvo pořadatele turnaje, týmu Pokrčení ramen. Protože jsme si chtěli zahrát, tak jsme s pořadatelem domluvili, že finále necháme v plném rozsahu a bude se hrát na dva vítězné sety do 25 bodů s případným tie-breakem. Soupeř byl silný, ale na rozjetou Lavinu prostě neměl recept :-). Od prvních míčů jsme byli kousek nad soupeřem, a i když soupeř měl jednoho hráče, který jim hrál tak 70% celé hry, my jsme takových hráčů měli 6! 😀 A to se to Předvánoční turnaj v Blansku pak panečku hraje! První set jsme vyhráli jednoznačně 25:15. V druhém setu se soupeř snažil o odpor, ale prostě již byl příliš unaven a mi naopak hodně „nahecovaní“ :-). Druhý set jsme tak také vyhráli a to 25:18. Připsali jsme si tak i páté vítězství v turnaji!

Celkově jsme tedy díky vítězství ve finále skončili první a dle našich přání a očekávání jsme předvánoční turnaj v Blansku vyhráli! Dokonce bez ztráty jediného setu :-).

Při předávání cen jsme si tak vzali zpět náš Magister, jež jsme vložili do turnaje jako jednu z cen :-D. Tuto lahvinku jsme samozřejmě kvalitně zužitkovali ve vlaku, cestou do Brna, kde naše oslavování vítězství v turnaji pokračovalo v hospůdce Modrá růže.

Fotogalerie: Menší fotodokumentace z turnaje je zde. Fotogalerii naleznete také na našem FB profilu.

Info o turnaji a soupeřích: Předvánoční turnaj v Blansku.

Závěrem bych rád poděkoval za fanouškovskou podporu od Lenči a Radka, jež nám po celý turnaj parádně fandili a i vytvořili pár fotografií :-).

Článek si již přečetlo 3 038 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus