Kalendář turnajů

<< Kvě 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přidejte se k nám!

Lavina ani Kočky z Brna na Babochlapu 2012 ostudu neudělaly!

Přinášíme vám report z prvního neobvyklého turnaje týmu Laviny a Koček z Brna a to Babochlapu 2012. Čím byl turnaj neobvyklý? Tým Lavina je, jak je možné se v článku o týmu dočíst, především smíšené volejbalové družstvo. Babochlap však je turnaj, kde se utkává 5 mužských a 5 ženských týmů. Za tímto účelem jsme složili dva týmy, jež se skládaly z hráčů Laviny a kamarádů a vyslali jsme je na Babochlap, hájit kvalitní volejbalovou hru z Brna :-). Vznikl tak mužský tým, jež si ponechal kmenový název Lavina a ženský tým, jež se pojmenoval dle složení týmu a to Kočky z Brna.

Týmy odehrály celý turnaj v následujícím složení:

Kočky z Brna: Verča, Anežka, Zuzka, Terka, Barča a Adéla

Lavina: Křeček, Martin, Karel, Ondra, Hulda, Mara a Dominik

Babochlap 2012 Nejprve si pojďme popsat, jak probíhal turnaj mužů, tedy týmu Laviny. Byli jsme nalosováni jako tým č. 4 a tak jsme první zápas stáli. Toto nám přišlo velice vhod, protože nám alespoň Mara mohl vysvětlit, jakým způsobem si představuje hru na jednoho nahrávače a jak vlastně celá hra bude vypadat. Pro některé z nás to byla premiéra za mužský tým a tak jsme netušili, jak se to vlastně hraje :-D. Po asi půl hodině debatování a ukazování, kam má kdo přebíhat, jsme to maximálně zjednodušili a dalo se říci, že většina z nás pochopila, kam má chodit :-). Byli jsme tak připraveni nastoupit k prvnímu zápasu.

Jako prvního soupeře nám los určil tým Hematom. Tým, jež částečně známe z jiných turnajů a o němž víme, že má kvalitní volejbalové hráče. Nicméně jsme se do soupeře pustili bez hany a bázně, což soupeře celkem zaskočilo. I přesto, že náš tým byl klasicky vzrůstově nejmenší a i nejmladší na turnaji, tak naše hra mezi nejmenší rozhodně nepatřila :-D. První set se soupeř ani nestačil pořádně rozkoukat a už jej čekala první prohra ve skóre 25:16. Podařený vstup do turnaje nás velice potěšil, zvláště potom, kdy mi pořadatel sdělil, že tento tým si původně dělal ambice na vítěze turnaje :-). Druhý set byl opět v naší režii, i když jsme jej trošku vypustili. Avšak i přes malé polevení jsme jej dokázali dotáhnout do vítězného konce a vyhrát jej v poměru 25:21. Po prvním zápase jsme tak měli na kontě první výhru 2:0.

Babochlap 2012 Pak nás čekalo dva zápasy stání, což vzhledem k tomu, že byla dole otevřená hospůdka, nebylo až tak velkým problémem :-). Navíc jsme mohli ve volných chvílích podpořit naše Kočky z Brna, které měly velmi těžké soupeřky, ale rvaly se snimi jak lvice :-).

Na druhý zápas nás čekal soupeř ASK, tým jež obhajoval loňské vítězství. Po většinu prvního setu jsme byli velice vyrovnaným soupeřem, ale bohužel koncovka se nám příliš nevyvedla a výška a zkušenosti soupeře nás dostaly. Bohužel jsme tak první set prohráli v poměru 19:25. Nesvěsili jsme však hlavy a věděli jsme, že druhý set, může být v naší režii! Bohužel však nebyl :-D. V druhém setu nás začal soupeř přehrávat především výškou a tím, že dělal minimum vlastních chyb. Nemalým způsobem soupeři pomohl i jejich nejlepší hráč (později zvolen i nejlepším hráčem turnaje), jež hrával dříve extraligu, což bohužel pro nás, bylo na jeho hře silně znát. Druhý set se nám tak vyvedl ještě méně, jak první a prohráli jsme jej v poměru 16:25. Po druhém zápase jsme tak měli skóre jedna výhra a jedna prohra.

Následovala pro nás jednozápasová přestávka, která pro některé byla opět částečně vyplněna návštěvou hospůdky v přízemí :-).

Dalším soupeřem po přestávce, byl pro nás opět známý tým, a to Plašmušky. S tímto týmem často sehráváme různá utkání ve smíšeném volejbale a většinou s úspěšným výsledkem pro nás. Avšak mužský tým může být o něčem úplně jiném, než jejich smíšený. Naštěstí nebyl :-D! První set se soupeř velice potrápil na zakončení, kdy měl problém přejít přes naše bloky a když už prošel, tak buď do autu, nebo do místa, kde stáli naši hráči. Převážně díky tomuto faktu jsme první set celkem hladce vyhráli 25:16. Do druhého setu jsme nastoupili s tím, že nemůžeme prohrát a to byla celkem chyba, protože soupeř začal vytahovat drápky a my jsme začali dělat vlastní chyby. Naštěstí i tak jsme dokázali v koncovce zabrat a i druhý set urvat v náš prospěch a to ve skóre 25:21. Hned byla tak naše situace lepší a to dva vyhrané sety a jeden prohraný.

Následovala opět přestávka, po které nás čekal poslední soupeř. Někteří o přestávce střízlivěli, jiní se ještě více opíjeli :-). Prostě turnaj, jak má být :-D!

Posledním soupeřem v naší cestě k cíli byl tým Smajlíci. Pro nás neznámý tým, který však dle předchozích výsledků hrál velice slušný volejbal, ale byl už i poražen. Nastoupili jsme na ně s celkem dobrou hrou, která nesla zlaté ovoce v podobě výhry prvního setu v poměru 25:20. Když tak první set krásně dopadl, tak jsme si říkali, že druhý set bude už malina. Bohužel opak byl pravdou :-D! Především vinou naprosto fatálního příjmu Karla, které jeho návštěvy přízemní hospůdky ve spojení s vlastními zásobami kvalitního lihu, celkem slušně společensky unavily, jsme nebyli schopni se dostat k pořádnému zakončení. A bez zakončení není možné vítězit a tak jsme druhý set prohráli celkem vysoko 17:25. Čekal nás tak první dnešní tie break ve kterém jsme potřebovali uspět, abychom se umístili na co nejlepších místech. Díky tomu, že nás nejelo pouze šest, ale sedm, tak jsme mohli po celý turnaj střídat, což se především v této situaci ukázalo jako klíčové. Karel šel střídat a do pole mohl tak nastoupit odpočinutější a především střízlivější hráč ( i když jen o něco :-D). V tie braiku již náš tým nenechal nic náhodě a soupeře celkem hladce smetl z hřiště 15:9. Tak se zrodilo i naše další vítězství a to 2:1 na sety

Babochlap 2012 Za celý turnaj byla tak naše bilance celkem slušná a to tři výhry a jedna porážka. Umístili jsme se tak na celkovém 2. místě z 5 týmů. Toto umístění bylo pro nás velice příjemné, protože, jak již bylo na začátku článku psáno, pro některé z nás to byl vůbec první mužský turnaj a pro všechny z nás, v této sestavě.

Nyní by měl následovat report z krásného výkonu Koček z Brna. Bohužel vzhledem k tomu, že se oba turnaje hrály současně, tak nebylo příliš času sledovat i ženská utkání. Mohu tedy jen z výsledků soudit, že naše Kočky z Brna velice rády hrají volejbal, protože ze čtyř zápasů, táhly 3 až do tie braiku. Čím víc hry, tím víc volejbal :-D. Některé úspěšně zvládly, v jiných jim štěstí nepřálo. Avšak díky bojovnosti a touze po vítězství si Kočky z Brna odvážejí z turnaje krásné 3. místo z 5 týmů.

Jejich zápasy měly následující výsledky:

 • Kočky z Brna : Co já vím – 25:23, 18:25 a 10:15 (1:2)
 • Kočky z Brna : Smajlíci – 17:25, 25:23 a 15:12 (2:1)
 • Kočky z Brna : Vodněnky – 22:25, 25:18 a 10:15 (1:2)
 • Kočky z Brna : Kunštát – 25:14 a 25:19 (2:0)

Pokud by některá ze slečen měla zájem a pamatovala si, jak jejich turnaj probíhal, budu rád, když mi dodá obdobný report z jejich turnaje a já jej sem přidám :-).

Po odehrání všech zápasů následovalo vyhlášení celého turnaje s předáním diplomů a rozebráním cen. Skvělý turnaj, skvělá atmosféra, skvělá hra a snad za rok zase :-).

Někteří z nás se rozprchli do svých domovů, avšak ti silnější a vytrvalejší pokračovali v dobře načaté náladě do nedaleké nádražní hospůdky (protože nám ujel autobus :-D). Nálada a parta lidí byla skvělá i po úspěšném dojetí do Brna, tak jsme pokračovali v zábavě v hospůdce Modrá růže, kde jsme naše úspěchy slavili až do pozdních ranních hodin (do 3 do rána asi :-D). Více viz fotogalerie z turnaje :-).

Konečné umístění týmů v celém turnaji: Babochlap 2012

Muži:

 1. ASK Blansko – mistři koncovek
 2. Lavina
 3. Smajlíci
 4. Hematom
 5. Plašmušky

Ženy:

 1. Co já vím
 2. Smajlíci (e)
 3. Kočky z Brna
 4. Kunštát
 5. Vodněnky

Fotogalerie: Babochlap 2012 v Adamově; další fotografie z turnaje jsou na rajčeti pořadatele Schimaski

Report z turnaje, dle pořadatele: na webu VKADAMOV.net (mají to celkem nepřehledné, pokud se turnaj odsune níže, tak dejte na stránce vyhledat frázi: „31. 3.  2012 Babochlap 2012“)

Info o turnaji a soupeřích: Babochlap 2012

Dodatek:

Protože na volejbale je důležitá dobrá nálada, tak už jsme si cestou náramně „zazpívali“ 😀

Diplomy za umístění:

Lavina - diplom Kočky z Brna - diplom

Článek si již přečetlo 2 715 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus