Kalendář turnajů

<< Kvě 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přidejte se k nám!

Jsme první v základní části čtvrté AVL ligy!

Jak již nadpis článku napovídá, tak díky poklidnému výkonu týmu a zaváhání soupeřů, jsme si zajistili vítězství v základní části 4. brněnské AVL.

Pátý turnaj AVL 2012 Před závěrečným 5. turnajem jsme byli na druhém místě, za týmem Morální kocovinou a to pouze o 1 bod. Avšak rozdíl všech týmů mezi cca 1. až 7. místem byly pouze 2 body. Tedy v posledním turnaji šlo o hodně. Do finále totiž postupuje pouze 5 nejlepších týmů a tak jakékoliv zaváhání v závěrečném turnaji mohlo skoro pro každého znamenat vyloučení z TOP 5.

Díky skvělému rozpisu, který Monča opět velice dobře udělala, jsme hráli až v odpoledních hodinách a čekali nás 4 zápasy. Měli jsme dva odehrát, pískat a dva odehrát, tedy opravdu velice příjemně rozložené. První zápas jsme měli hrát od 14:30, ale klasické AVL zpoždění, s kterým jsme již počítali, náš první zápas posunulo o cca hodinu dál.

Na první zápas jsme nastoupili proti týmu Lamy. Neměl to být těžký soupeř, protože před posledním turnajem se tým nacházel na hranici udržení a pádu do baráže o 5. ligu. A opravdu se náš předpoklad celkem potvrdil a s tímto týmem jsme si bez větších problémů poradily. Určitě nám naše snažení ulehčil i fakt, že za tým Lamy hrály 3 slečny, namísto obvyklého složení 4 mužů a dvou slečen. I přesto, že soupeř statečně vzdoroval a snažil se o vyrovnaný výkon, neubránil se porážce a prohrál s námi ve dvou setech 25:14 a 25:11.

První vítězství nás potěšilo, zvláště potom, co jsme věděli, že někteří naši soupeři z TOP 5 zaváhali a prohráli své předešlé zápasy.

Na další zápas nás čekal tým VK Fast. Opět se nemělo jednat o těžkého soupeře, protože se v aktuální pozici tento tým nacházel pouze o jedno místo nad týmem Lam. Soupeř však na nás nastoupil dobře připraven a z počátku setu s námi držel krok. Naštěstí to nevydržel po celý set a zhruba od půlky bodů jsme se urvali a nakonec jsme první set vyhráli 25:15. Druhý set se odehrával v podobném duchu a bez větších problémů jsme jej vyhráli 25:14.

Na první přestávku a pískání jsme tedy šli velice dobře naladěni, protože jsme měli za sebou dva zápasy a oba vyhrané 2:0.

Pátý turnaj AVL 2012 Po přestávce na nás čekal první z těžších soupeřů a to tým Plašmušky. Tým, který se nacházel na středu tabulky, ale věděli jsme, že tento den má formu, protože doposud porazil téměř všechny týmy, proti kterým nastoupil. Na hřiště jsme tedy proti Plašmuškám nastoupili obezřetně a s maximálním nasazením. To se ukázalo jako dobrý tah, protože od prvních bodů jsme udělali soupeři velké problémy podáním, které těžce přijímal. S našim podáním a jeho příjmem se následně soupeř těžce vyrovnával po oba sety a tak se nemohl dostat příliš k zakončení. Především díky skvělému podání a špatnému přijmu soupeře, jsem nečekaně tým Plašmušek porazili rychle ve dvou setech 25:9 a 25:13.

V tuto chvíli jsme již věděli, že ať náš poslední zápas dopadne jakkoliv, jsme v TOP 5, což byla skvělá zpráva. Avšak i přesto, jsme nechtěli nic ponechat náhodě a i do posledního zápasu jsme nastoupili plni odhodlání.

Našim posledním soupeřem byl tým Expedial. Soupeř to neměl být lehký, nacházel se v tabulce totiž ještě o jedno místo výše, než náš předchozí soupeř Plašmušky. Náš předpoklad se bohužel ukázal jako správný a po oba sety nám soupeř dělal nemalé problémy. Bohužel vinou soupeřova chování a Karlových keců byla atmosféra zápasu ještě o kus dusnější. Do posledních bodů byly oba sety velice vyrovnané, ale naštěstí v koncovce přálo štěstí lepšímu týmu :-D. První set jsme tak vyhráli 25:23 a druhý pak 25:22.

Celkem jsme tak měli za poslední 5. turnaj základní části skvělou bilanci a to 4 zápasy a 4 výhry 2:0. Tento fakt a zaváhání soupeřů v posledním turnaji, nás vynesl na krásné 1. místo v základní části 4. AVL. Jak dopadla celkově tabulka a další umístění viz níže:

Výsledky 4. AVL

Do TOP 5, a tedy finále, se tak dostaly týmy:
Lavina – 48 bodů
Volejbal Horní Dunajovice – 47 bodů
Panters – 45 bodů
Morální kocovina – 43 bodů
POP KORN – 41 bodů

Pátý turnaj AVL 2012 Před doplněním: Poslední tým je označen ??? z důvodu, že není jisté, který se tam dostane. Tři týmy mají totiž shodně 40 bodů. Dle výsledků by se mělo jednat o tým Šajze Kace. Tento tým se však již údajně domluvil s organizátorkou, že za ně nastoupí zakázaný hráč (hráč, jež hraje volejbal jako registrovaný hráč), protože měli málo hráčů, ale pod podmínkou, že i když se dostanou do TOP 5, tak se do ní nepodívají. Dalším postupujícím by tak měl být tým POP KORN. Zde se však ještě řeší možnost kontumace zápasů s týmem Expedial, za nějž nastoupili taktéž zakázaní hráči a to zcela nepovoleně. Nechme se překvapit, který tým se nakonec do TOP 5 dostane, ale dle výsledků a předvedené hry by to měl být tým POP KORN.

Doplněno: Tak nakonec byly zápasy Expedialu proti týmu POP KORN a OK Business kontumovány 2:0 a oba týmy si tak přišli k 1 bodu navíc (viz následující aktuální tabulka). Do TOP 5 tak postupuje, dle očekávání, tým POP KORN.

Výsledky 4. AVL - aktualizovane

Ve finále, jež se odehraje 17. března, se tak utká 5 nejlepších týmů o postup do vyšší ligy. Dva týmy, jež se po finálovém turnaji umístí na prvním a druhém místě, postupují přímo do 3. AVL ligy. Třetí a čtvrtý tým sehraje o týden později barážová utkání se sestupujícími týmy z 3. AVL o postup. Do finálových soubojů se započítávají výsledky ze základní skupiny, ale pouze vzájemné mezi týmy, jež jsou v TOP 5.

V TOP 5 bude rozložení bodů následující:

Lavina – 7 bodů
Volejbal Horní Dunajovice – 6 bodů
Panters – 4 body
Morální kocovina – 7 bodů
POP KORN – 6 bodů

Opět bude tedy vše otevřené a půjde o všechno :-). Finálový turnaj bude o to těžší, že v jeden den se utká 5 nejlepších týmů z celé čtvrté AVL. Bude nutné, se tedy velice dobře připravit, jak po stránce fyzické, tak psychické :-).

Pár zajímavostí ze základní části AVL:

  • Tým Mlátičky se nedostal do TOP 5 o 1 bod. Tento jeden bod například ztratil s posledním týmem tabulky (Klouby a úpony), jež jinak uhrál celkově 2 body!
  • Do finále čtvrté AVL (TOP 5) se dostaly 4 týmy, jež minulý rok postoupily z 5. AVL
  • V posledním turnaji tým Krakeni (13. tým) porazil doposud 1. tým, Morální kocovinu a to 2:0!
  • První tým (Lavina) má úspšnost 84% a poslední tým 4% (Klouby a úpony)
  • Úspěšnost 72% byla minimální hranice na dostání se do finálových soubojů
  • Žádný z týmů nezůstal bez alespoň 1x porážky 2:0

Info o turnaji a soupeřích: Pátý turnaj čtvrté AVL

Fotogalerie z turnaje: AVL 2012 – 5. turnaj

Článek si již přečetlo 2 718 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus