Kalendář turnajů

<< Čvn 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Přidejte se k nám!

Dubnová 24 hodinovka BSVL aneb máme ještě co dohánět

Budeme pokračovat v doplňování turnajů, jež jsme doposud odehráli. Dnes se podíváme na turnaj 24 hodin BSVL, jež se odehrál z pátku 12. dubna na sobotu 13. dubna 2013. Jak se nám dařilo či nedařilo se podíváme na následujících řádcích.

24 hodin volejbalu BSVL - sestava Laviny Jak již bylo zmíněno turnaj se odehrál v dubnu a proběhl již tradičně v tělocvičně bývalé ZŠ Plovdivská v Žabovřeskách. Turnaj byl nastaven, stejně jak minulý rok, tedy se jej zúčastnilo celkem 6 týmů a během 24 hodin si každý z týmů zahrál proti každému dvakrát. Hrálo se na dva hrané sety do 25 bodů.

Letos se turnaje zúčastnily tradiční týmy a to v zastoupení nás Laviny, týmu Aliens, Dráčků, pořádajících Žabin, Pandy a nově postaveného týmu Veselá kráva.

Z hlediska našeho hráčského obsazení to bylo následující:

Křeček, Hulda, Martin, Karel, Adélka, Zuzka, Marky a později se přidal i Vítek

Byli jsme nalosováni hned na první zápas a stejně jak minulý rok, opět proti favoritům turnaje, týmu Aliens. Že i letos bude tento tým patřit mezi favority se ukazovalo hned od prvních míčů. Možná i proto, že míváme první zápasy slabší, nás soupeř bez větších problémů v prvním setu porazil 16:25. V druhém setu jsme se zmohli konečně na lepší výkon, ale na poražení týmu Aliens to nestačilo. A tak jsme dostali porážku i v druhém setu a to v poměru míčů 22:25. Ne příliš vydařený vstup do turnaje byl sice nepříjemný, avšak díky hře v druhém setu, jsme věděli, že nebudeme na tomto turnaji ,,jen do počtu“.

Po asi dvou zápasové přestávce jsme nastoupili k druhému utkání a to proti týmu Dráčci. Byl to pro nás podstatně hratelnější soupeř, než tým Aliens, což se ukazovalo především velmi vyrovnanou hrou a neustálým střídáním přidávání bodů na jednu i na druhou stranu. Avšak koncovka prvního setu patřila nám a díky ní jsme nakonec soupeře porazili 25:20. Připsali jsme si tak na naše konto, první vyhraný set na turnaji. Druhý set pokračoval v obdobném duchu, jak set první, jen ta koncovka už nebyla přesně podle našich představ :-D. Bohužel se nám nepovedla, jak v prvním setu, a tak jsme v druhém setu soupeři podlehli 19:25. Náš druhý zápas tedy skončil remízou 1:1, ale bohužel jsme jej prohráli na celkové skóre, neboť jsme měli o jeden uhraný míč méně, než Dráčci.

Opět následovala zhruba dvou zápasová přestávka, po níž jsme nastoupili k zápasu proti pořádajícímu týmu Žabin. Tento zápas měl jednu zvláštnost a to, že týmy musely hrát v převlečení. Na turnajích 24 hodin BSVL je zaveden totiž takový zvyk, že se vždy jedna série zápasů (obvykle kolem půlnoci) odehraje v převlečení, podle zvoleného tématu. My jsme se oblékli za kočky (jak jsme vypadali si můžete prohlédnout na přiloženém fotu :-D). 24 hodin volejbalu BSVL - sestava Laviny (kočky :-)) Možná i díky tomuto hendikepu se první set odvíjel jinak, než jak by se dalo očekávat. Tým Žabin byl samozřejmě favoritem, ale od prvních míčů jsme jej celkem jednoznačně přehrávali. Žabiny na to reagovali postupným odkládáním svršků :-D. Avšak ani toto jim již nepomohlo a v prvním setu jsme je přehráli jednoznačně 25:14. Připsali jsme si tak minimálně cenný bod za uhraný první set. Do druhého setu nastoupil tým Žabin již v dosti převlečené podobě a s jasným cílem – porážku z prvního setu oplatit. To se mu bohužel také povedlo a i přes naši veškerou snahu, nás v druhém setu přehrál 14:25. I přes porážku v druhém setu, jsme byli celkem spokojeni, že jsme proti tomuto silnému týmu uhráli alespoň jeden set.

Následovala opět několika zápasová přestávka, po které jsme nastoupili k dalšímu zápasu a to proti týmu Veselá kráva. Tým byl složen vesměs z hráčů dřívějšího týmu Panters a jejich kamarádů. První set byl velmi vyrovnaný a přetahovali jsme se o každý bod. Celý set vyvrcholil pak v závěru, kdy rozhodovala každá chyba. Naštěstí se štěstěna přiklonila na naši stranu a první set jsme nakonec urvali pro sebe v poměru míčů 28:26. Náročný první set sliboval pravděpodobné drama i v setu druhém. Avšak stejně vyrovnanou koncovku, jak v setu prvním, jsme soupeři nedovolili a v průběhu setu jsme si postupně navyšovali náskok, který jsme dotáhli až do konce. V druhém setu jsme tak celkem s přehledem zvítězili 25:20. Konečně jsme si tak na turnaji připsali první dvousetové vítězství.

Následně jsme opět čekali několik zápasů, než jsme mohli nastoupit proti dalšímu ze soupeřů a to týmu Panda. Věděli jsme, že ani tady nás nečeká nic snadného, ostatně jakožto v žádném ze zápasů, na tomto velmi kvalitně obsazeném turnaji. V prvním setu jsme se soupeřem drželi krok, jen v začátku setu, ale postupně začal soupeř navyšovat své vedení, které udržel až do koncovky a tak v prvním setu zvítězil celkem jasně 25:18. Druhý set byl jen o malinko vyrovnanější, ale i tak jsme nedokázali soupeře udolat a byli jsme poraženi 25:20. Museli jsme holt uznat, že soupeř byl lepší :-).

24 hodin volejbalu BSVL Předešlým zápasem se pro nás turnaj překlenul do druhé části a čekaly nás tak odvetné zápasy proti všem týmům. Prvním ze soupeřů v druhé části turnaje byl tým Dráčci, se kterým jsme v prvním zápase remizovali 1:1. Samozřejmě se na všech účastnících již začala projevovat jistá únava z náročného 24 hodinového maratonu a tak některé části hry byly značně slabší. Nicméně ani tento fakt nás nijak nezaskočil (ostatně soupeř na tom byl obdobně :-)) a dokázali jsme v prvním setu zvítězit 25:19. Do druhého setu jsme tak šli s tím, že bychom si rádi připsali i další vyhraný set. Bohužel to se nám dařilo naplňovat pouze v první části setu, ale v koncovce jsme dosti vyhořeli. Druhý set tak pro nás nedopadl až tak slavně, prohráli jsme v něm 21:25. Tedy i v druhém zápase proti týmu Dráčci, jsme uhráli remízu 1:1.

Po další několika zápasové přestávce nás čekal druhý zápas proti týmu Žabiny. Tentokrát již tento tým nebyl v převlečení a od prvních míčů hrál zcela naplno. To, že pokud soupeř nemá hendikep, je prostě lepší, se záhy jasně ukázalo. V prvním setu nás jasně převálcoval 25:14. Do druhého setu jsme tak nastoupili s touhou, alespoň soupeři více odolávat a znepříjemnit mu hru. Bohužel se to až tak nepovedlo a i v druhém setu nás porazil 25:18. Co naplat, prostě byl soupeř lepší a na jeho poražení, jsme aktuálně neměli :-).

24 hodin volejbalu BSVL Opět následovala přestávka a pak nástup k druhému zápasu proti týmu Veselá kráva, který jsme dokázali v prvním zápase porazit 2:0. Znovu se ukázalo, že nás nečeká nic snadného a bude se bojovat o každý míč. Vyrovnaný set se opět rozhodoval v koncovce a opět jsme v ní měli mírně navrch. V prvním setu jsme Veselou krávu udolali těsně 25:23. Druhý set si v ničem se setem prvním nezadal. Velké přetahování o každý míč a každá chyba znamenala nepříjemnost. Vzhledem k vyrovnanosti nás i soupeře, o vítězi rozhodovala opět koncovka, ve které byl bohužel tentokrát šťastnější soupeř. V druhém setu nás tak porazil těsně, stejným výsledkem, jak mi jej v setu prvním, 25:23. Po předešlé výhře nad tímto týmem, jsme si tak připsali remízu 1:1.

Po další dvou zápasové přestávce jsme nastoupili k předposlednímu zápasu celého turnaje a to proti týmu Aliens. V prvním zápase nás soupeř porazil 2:0 a tak jsme mu tuto porážku chtěli oplatit. Bohužel již jsme však neměli dostatek sil, ani kvalit, na to jej udolat a tak i v tomto druhém zápase nás tým Aliens porazil. Tentokrát po setech 25:20 a 25:14. V aktuálním rozpoložení jsme bohužel neměli na to, předvést lepší výkon.

Již se začalo schylovat k sobotnímu večeru a nás čekal poslední zápas turnaje a to s týmem Panda. 24 hodin volejbalu BSVL V předešlém zápase, který se odehrál v hluboké noci :-), nás tým Pandy porazil 2:0 a věřili jsme, že alespoň v tomto posledním zápase tak urveme nějaké body :-). V prvním setu jsme předvedli velmi kvalitní výkon a soupeře dosti potrápili, ale na vítězství to bohužel nestačilo. První set jsme prohráli 22:25. Prohra nás sice mrzela, ale na druhou stranu jsme mohli být velmi spokojeni s předvedenou hrou, což se o některých předchozích setech nedalo říci :-D. Druhý set jsme dohrávali už opravdu z posledních sil a to na vítězství rozhodně stačit nemohlo. I přes slušný výkon, jsme v posledním setu turnaje padli a to 20:25. Tímto zápasem pro nás celý turnaj skončil.

Po našem posledním zápase se ještě odehrál jeden zápas a následně došlo k vyhlášení výsledků. Díky všem našim zápasům, jsme nakonec obhájili slušné 4. místo z 6 týmů (stejně jak před rokem), kdy před námi skončili účastníci 1. AVL, týmy Aliens, Žabin a Pandy a naopak za námi týmy Veselé krávy a Dráčků. Opět se jednalo o povedený turnaj, kdy jsme si ověřili, že stále máme co dohánět a někteří soupeři, jsou bohužel aktuálně nad naše síly :-).

Fotogalerie z turnaje:

Fotografie z turnaje naleznete ve fotogalerii v albu: 24 hodin volejbalu BSVL 2013.

Další fotografie možno nalézt na facebook profilu BSVL: 24 hodinový maratón BSVL

Info o turnaji a soupeřích: 24 hodinový maratón BSVL 2013.

Článek si již přečetlo 3 663 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus