Kalendář turnajů

<< Čvn 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Přidejte se k nám!

Další dva turnaje v 1. lize AVL nám nevyšly úplně podle představ…

Od posledního reportu jsme do konce roku 2016 odehráli další dva turnaje. Šlo o druhý a třetí turnaj 1. ligy AVL a jak je z nadpisu zřejmé, nevyšly nám úplně podle našich představ. Pojďme se podívat, jak jsme si na turnajích vedli…

Druhý a třetí turnaj AVL - sestava Laviny První turnaj se nám vydařil velmi slušně a po odehrání úvodních 4 zápasů, jsme se umístili na krásném 5. místě 1. ligy AVL. Bohužel následně nastaly komplikace, především v hráčském kádru. Pár dní po prvním turnaji se na tréninku zranil Vítek (výron kotníku) a bohužel tím pro něho volejbal v roce 2016 skončil :-(. Na druhém turnaji AVL si David narazil při blokování palec a byl to tak další hráč, kterého jsme si museli připsat na marodku. Aby těch zranění nebylo málo, tak v průběhu prosince si Ráďa na turnaji ve Včelnici natrhl sval a tak jsme si museli na nějakou dobu „odepsat“ i třetího blokaře. To, že i Zbyňa měl problémy s achillovou šlachou, je už snad jen taková třešnička na dortu :-). Naštěstí zbývající turnaje byl schopný odehrát. Tedy z krásného počtu 10 hráčů, jež se zúčastnili prvního turnaje, se nám kádr, tak trošku porozpadal (Bohužel navíc šlo o zdravotní komplikace u všech 4 blokařů) :-).

Pojďme však opustit oblast našeho „hráčského lazaretu“ a podívejme se, jak jsme si vedli na jednotlivých turnajích…

Druhý turnaj AVL

Druhý turnaj AVL byl naplánovaný na sobotu 19. listopadu a utkali jsme se na něm se 4 soupeři: Drink Team, NoMercy, Aliens a 3x SMRT.

Prvním našim soupeřem na druhém turnaji AVL byl tým Drink Team. Jak už to bývá první sety na turnajích se nám moc nedaří, ale tentokrát nám první set nevyšel extrémně. Soupeř si asi musel říkat, co takový tým dělá v 1. lize, protože v prvním setu nás rozdrtil se skóre 9:25! Po takovém debaklu se těžko zvedá, ale druhý set jsme rozhodně nevypustili a předvedli mnohem lepší hru. Zlepšená hra nás dovedla ke srovnání stavu utkání na 1:1, protože jsme v druhém setu zvítězili 25:22. Naše první utkání dne tak musel rozhodnout tie-braik. V něm měl bohužel soupeř mírně navrch a třetí set jsme prohráli 11:15. Z prvního utkání dne jsme si tak připsali pouze 1 bod za prohru 1:2. Což však po debaklu v prvním setu se dá brát ještě jako slušný výsledek :-).

Druhý a třetí turnaj AVL Následovala jednozápasová přestávka, po které jsme nastoupili k druhému utkání dne a to proti týmu NoMercy. Tento zápas byl celý nějaký divný :-). Oba týmy hrály špatně a předváděly mizernou hru… v prvním setu byla však naše mizerná hra o něco málo lepší, než soupeřova a zvítězili jsme 25:22. Druhý set byl velmi podobný prvnímu. Po většinu utkání jsme si udržovali mírný náskok, ale v koncovce setu nás zcela zradil příjem. Protože jsme nebyli naprosto schopni přijmout soupeřovo podání, soupeř vývoj utkání otočil a nakonec v druhém setu zvítězil 25:21. Toto bylo pro nás velmi nepříjemné, protože jsme věděli, že tento set jsme neměli prohrát :-(. Bohužel na nás následně padl splín z prohraného druhého setu a úvod rozhodujícího setu se nám naprosto nevydařil. Záhy jsme prohrávali rozdílem asi 7 bodů a zdálo se, že o výsledku je rozhodnuto. Nicméně v koncovce setu se nám povedlo zabrat a se soupeřem srovnat stav na 15:15. Následovalo přetahování o každý míč a čekání kdo první udělá dvě chyby za sebou. Bohužel tím týmem jsme nakonec byli my a třetí rozhodující set jsme tak prohráli 18:20. Z druhého utkání dne jsme si tak bohužel připsali opět jen 1 bod, který nás velmi mrzel, protože jsme věděli, že 2 body jsme v tomto zápase ztratili jednoznačně zbytečně…

Hned po skončení druhého utkání jsme nastoupili k třetímu zápasu a to proti týmu Aliens. Tým Aliens je pro nás velmi nepříjemný soupeř, protože jsme s nimi odehráli už opravdu spoustu utkání, ale nikdy jsme je nedokázali porazit. Všechno je však jednou poprvé a tak jsme věřili, že tentokrát je dokážeme poprvé pokořit! Bohužel se tomu tak nestalo :-). I když jsme dělali, co jsme mohli, soupeř byl jednoznačně lepší a dělal si na hřišti prakticky co chtěl :-(. Nebýt jejich velkého množství zkažených podání, byl by výsledek pravděpodobně ještě krutější. Každopádně soupeř nás porazil ve dvou setech, celkem jednoznačně 25:15 a 25:16. A aby toho nebylo málo, tak kromě „pošramocení“ sebevědomí nám soupeř zranil v úvodu zmiňovaného Davida, kterému narazil při smeči (a jeho tedy bloku), palec. Z utkání jsme tak vyšli velice špatně s 0 body a navíc zraněním hráče :-(.

Druhý a třetí turnaj AVL Následně jsme si trošku déle počkali na posledního soupeře, kterým byl tým 3x SMRT. V prvním setu jsme statečně soupeři vzdorovali, ale bohužel se příliš nedařilo a tak jsme jej prohráli 25:16. Aby těch zranění nebylo málo, tak v koncovce setu musel střídat Zbyňa, protože jej začala bolet, již zmiňovaná achillovka. Druhý set jsme tak věděli, že budeme muset odehrát jen v 1 „klasickém“ blokaři a druhého blokaře bude muset hrát některý ze smečařů. Nakonec tím druhým blokařem byl určen Martin. Možná ty zranění hráčů nás vyhecovala a semkla, protože v druhém setu jsme začali předvádět skvělý výkon. Především díky obětavému výkonu v poli jsme dokázali soupeře nečekaně přehrát a v druhém setu zvítězit 25:20. O vítězi tohoto utkání musel tak rozhodnou tie-braik. Zde jsme opět předvedli slušný výkon, ale byla již znát únava. V třetím setu jsme tak soupeři podlehli 11:15. Z posledního utkání dne jsme si tak odnesli pouze 1 bod. Avšak oproti druhému zápasu dne, kde jsme za 1 bod byli velmi zklamaní, zde jsme byli za 1 bod celkem rádi, především díky předvedené hře, která v druhém setu a tie-braiku byla dobrá.

Z druhého turnaje AVL jsme si tak připsali pouze 3 body, což nás sesunulo na nižší pozice v tabulce, konkrétně na 10. místo.

Druhý turnaj AVL jsme odehráli v sestavě:

Zbyňa, David, Martin, Mara, Karel, Ráďa, Simča, Zuzka a Adélka

 Třetí turnaj AVL

Třetí turnaj AVL se odehrál 14 dní po druhém turnaji a to v sobotu 3. prosince a utkali jsme se na něm s týmy: Staří známí, Papričky, Dráčci a KIA-ORA Girls & Boys.

Prvním našim soupeřem byl tedy tým Staří známí. Celé utkání bylo celkem vyrovnané, ale v koncovkách obou setů měl soupeř mírně navrch a tak nás porazil ve dvou setech 21:25 a 22:25.

Druhý a třetí turnaj AVL - sestava Laviny Hned po skončení prvního utkání následoval druhý zápas a to tedy proti týmu Papričky. S Papričkami jsou to vždy těžké zápasy, protože jsme oproti jejich hráčům „Země plná trpaslíků“ :-). První set vyšel soupeři jednoznačně lépe a přehrál nás v něm 15:25. Druhý set byl o poznání vyrovnanější a šťastnějším týmem jsme nakonec byli my, protože jsme zvítězili 25:18. O vítězi tak musel rozhodnout tie-braik. Ten byl opět vyrovnaný, ale soupeř byl o něco lepší a tak v třetím setu zvítězil 15:11. Z druhého utkání dne jsme si tak připsali 1 bod.

Po jednozápasové přestávce jsme nastoupili k třetímu utkání dne a to proti týmu Dráčci. V prvním setu jsme byli o něco lepším týmem a tak jsme jej zaslouženě vyhráli 25:18. V druhém setu však soupeř hru zlepšil a přehrál nás především díky podání 25:20. O vítězi tak opět musel rozhodnout tie-braik. V něm byl bohužel soupeř lepší a zvítězil 15:8. Z třetího utkání dne jsme si tak připsali bohužel pouze opět 1 bod.

Následně jsme měli jeden zápas přestávku, po které jsme nastoupili k poslednímu utkání turnaje a to proti týmu KIA-ORA Girls & Boys. První set byl vyrovnaný, ale soupeř byl mírně lepší a zvítězil v něm 25:20. Do druhého setu jsme vstoupili mnohem lépe a po většinu utkání si udržovali mírné vedení. Bohužel v koncovce setu jsme zcela selhali na příjmu soupeřova podání a to nás složilo. I přes několika bodové vedení v koncovce jsme druhý set nedokázali dotáhnout do úspěšného konce a prohráli jsme 23:25. Zde nás prohra velmi mrzela, protože za druhý set bychom si tie-braik zasloužili. Co naplat, volejbal není o zásluhách, ale o vítězstvích a tak z posledního utkání dne jsme si připsali 0 bodů.

Třetí turnaj se nám tak vůbec nevyvedl a ze 4 utkání a možných 12 bodů jsme si připsali jen body 2. To nemohlo mít jiný následek, než opět sesun v tabulce na aktuální 16. místo.

Třetí turnaj AVL jsme odehráli v sestavě:

Ráďa, Zbyňa, Martin, Mara, Karel, Adélka, Zuzka a Simča

Z druhého a třetího turnaje jsme si celkem připsali pouhých 5 bodů z 24 možných, což, jak jsme již v nadpise zmiňovali, není příliš dle našich představ :-(. Aktuálně na nás v průběhu ledna a února čekají ještě dva turnaje, ve kterých se utkáme s celkem 7 týmy a ve hře bude tak 21 bodů. Snad se nám „lazaři“ uzdraví a alespoň na poslední turnaj 1. ligy AVL se potkáme opět v plné sestavě, jak tomu bylo na úvodním turnaji AVL :-).

Výsledky 2. turnaje AVL souhrnně:

►Lavina : Drink Team – 1:2 (9:25, 25:22 a 11:15)
►Lavina : NoMercy – 1:2 (25:22, 21:25 a 18:20)
►Lavina : Aliens – 2:0 (25:15 a 25:16)
►Lavina : 3x SMRT – 1:2 (16:25, 25:20 a 11:15)

Výsledky 3. turnaje AVL souhrnně:

►Lavina : Staří známí – 0:2 (21:15 a 22:25)
►Lavina : Papričky – 1:2 (15:25, 25:18 a 11:15)
►Lavina : Dráčci – 1:2 (25:18, 20:25 a 8:15)
►Lavina : KIA-ORA Girls & Boys– 0:2 (20:25 a 23:25)

Fotogalerie:

Článek si již přečetlo 4 196 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (Nikdo ještě nehlasoval. Buď první!)
Loading...


blog comments powered by Disqus