Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Čtvrtý turnaj AVL – bez tie-braiku ani ránu!

První turnaj v roce 2014 v rámci 2. ligy AVL byl naplánovaný výjimečně na neděli 12. ledna. Odehráli jsme v něm 4 zápasy a jak se nám dařilo či nedařilo si představíme na následujících řádcích.

Sestava Laviny slečny :-) Tentokrát jsme nehráli jak obvykle odpoledne, ale od rána. První zápas jsme sice pískali, ale po jeho skončení jsme nastoupili k našemu prvnímu zápasu dne a to proti týmu Becherová smršť. Zde jsme věřili, že vzhledem k postavení nás a soupeře v tabulce nebude snad hra až tak náročná a dokráčíme si k pohodlnému vítězství. Avšak šeredně jsme se zmýlili :-(. To, že máme první set většinou mizerný, jsme si už tak nějak zvykli, ale tento byl extrémně mizerný. Naprosto se nedařil příjem a pak bohužel dle toho vypadala celá hra, protože jsme se téměř nedostali k zakončení. A tak než jsme se stačili nějak dát dohromady, byl tu konec prvního setu ve kterém jsme podlehli soupeři 25:16 :-(. Byl to velmi špatný výkon, který jsme věřili, že se nebude opakovat. Do druhého setu jsme naštěstí vstoupili o poznání lépe a především v poli jsme konečně „začali hrát volejbal“ :-). Díky zlepšené hře jsme si v druhém setu došli k vítězství 25:19. Čekal nás tak první tie-braik dne. V něm byla hra z počátku vyrovnaná, ale postupně jsme začali soupeře přehrávat především nepříjemným podáním a po vytvoření mírného náskoku se soupeř již nezvládl vzpamatovat. V třetím setu jsme zvítězili 15:9 a mohli jsme si tak připsat první vítězství dne i když se ztrátou kytičky v podobě prohraného prvního setu.

Po odehrání prvního zápasu nás hned čekal druhý zápas a to proti týmu Dráčci. Opět se jednalo o tabulkově slabšího soupeře, ale už jsme byli poučeni z prvního zápasu, že nic se nesmí podcenit. První set byl velmi vyrovnaný a o vítězi rozhodlo lepší podání a slabší příjem, který byl naštěstí na straně soupeře :-D. V prvním setu jsme tak zvítězili 25:19. Do druhého setu jsme tak vstupovali s vidinou, že snad už nezaváháme a dokráčíme si k prvnímu dnešnímu tříbodovému vítězství. Bohužel však druhý set byl z naší strany o poznání horší, než set první a dá se říci, že se role obrátila. Podání, kterým jsme soupeři zatápěli v prvním setu, začalo fungovat naopak soupeři a nám naprosto odešel příjem. Bohužel, jak již bylo mockrát napsáno, bez příjmu se nedá vyhrávat a tak jsme v druhém setu prohráli 17:25 :-(. O vítězi tak musel opět rozhodnout tie-braik. Začátek tie-braiku byl vyrovnaný, ale postupně jsme si vytvořili asi 4 bodové vedení, opět díky dobrému podání. Avšak stejnou sérii, jakou jsme měli my na podání, si vychutnal soupeř následně také. Bohužel několik chyb v koncovce rozhodlo o našem neúspěchu a prohře v třetím setu v poměru 13:15. Bylo to hořká prohra, neboť jsme nebyli slabším týmem, ale holt někdo zvítězit musí a zvítězil soupeř, jenž v koncovce udělal méně chyb. Bohužel tak z druhého zápasu jsme si odnesli pouze 1 bod po porážce 2:1.

Sestava Laviny borci :-) Následovala jednozápasová přestávka po které jsme nastoupili k tabulkově nejtěžšímu utkání a to proti týmu Rampepurda. Tým Rampepurdy byl v tabulce asi jen o 3 místa za námi a věděli jsme, že se jedná o silný tým neboť minulý rok hrál 1. AVL ligu. První set byl velmi vyrovnaný a i když soupeř měl vynikající smečaře, drželi jsme se soupeřem krok a nepouštěli jej do většího vedení. Dokonce jsme si dokázali vytvořit v koncovce mírné vedení. Bohužel jsme však zvládli toto vedení prohospodařit a nakonec v prvním setu těsně prohrát 23:25. Prohra nás mrzela, ale předvedený vynikající výkon dával šance na obrat v setu druhém. Druhý set byl opět velmi vyrovnaný. Jak mi, tak soupeř, předváděl skvělé výkony, ale postupně jsme se dostávali nad soupeře, především díky skvělým blokům, které soupeře dokázaly častokrát zcela vymazat :-D. Po zásluze jsme si tak v druhém setu dokráčeli k vítězství 25:22. A tak, dnes již po třetí, musel o vítězi našeho zápasu rozhodnout tie-braik. Ve třetím setu jsme měli nepříjemný začátek, kdy jsme dovolili soupeři si vytvořit mírný náskok. Naštěstí jsme tento náskok v průběhu setu smazali a dostali se naopak do vedení my. Toto vedení jsme si již udrželi a v třetím rozhodujícím setu jsme zvítězili 15:10. Připsali jsme si tak do tabulky další 2 body, za které jsme byli velmi rádi, neboť soupeř hrál opravdu dobře, ale my o něco lépe :-D. Bylo to zasloužené vítězství, které nás těšilo především díky vynikající hře a spíše nás mrzelo, že takovou hru jsme nepředvedli v prvních dvou zápasech. Pravděpodobně by neskončily tie-braikem… ale to je sport :-).

Na poslední zápas dne jsme si museli počkat dva zápasy. Tedy zhruba po dvou hodinové pauze jsme nastoupili k poslednímu utkání dne a to proti týmu Plácači Modřice. Opět se jednalo o tabulkově slabšího soupeře a věřili jsme, že po předvedeném výkonu v předešlém zápase, jej zvládneme. První set byl však celkem vyrovnaný a soupeř nás chvílemi přehrával především díky své výšce. Holt náš dlouhodobý problém, to že jsme škrčci :-D, se zde opět ukázal v plné míře. Do koncovky jsme však vstupovali s vyrovnanými šancemi, ale bohužel soupeř byl nakonec šťastnějším týmem. V prvním setu zvítězil 27:25. Druhý set byl opět vyrovnaný, ale kupodivu jsme soupeře postupně začali přehrávat na bloku. Díky dobrým blokům a slušnému poli jsme dokázali v druhém setu zvítězit 25:19. A tak i ve čtvrtém dnešním zápase musel o vítězi rozhodnout tie-braik. Úvod třetího setu byl vyrovnaný, ale bohužel nás postupně začal soupeř přehrávat na síti, protože jsme nebyli schopni složit balón. V koncovce pak Martin a Ráďa vyhodili na smeči balón „pánu bohu do oken“ (doslova :-D) a tak jsme si bohužel připsali v třetím setu porážku 11:15 :-(. Prohra nás mrzela, ale jaksi došly síly a i to „posrané“ štěstíčko se od nás nějak odvrátilo :-D.

Dnešní herní úspěšnost tak byla přesně 50% neboť ze 4 zápasů jsme hráli 4 tie-braiky a ve dvou jsme zvítězili a ve dvou prohráli. Vzhledem k tabulkovému postavení soupeřů jsme brali tento turnaj spíše jako neúspěšný, ale zase jsme museli přiznat, že soupeři předvedli kvalitní výkony a my jsme až tak úplně prostě neměli svůj den :-).

Celý turnaj jsme odehráli v sestavě:

Radek, Karel, Křeček, Vítek, Martin, Zuzka, Simča a Adélka

Info o turnaji a soupeřích: Čtvrtý turnaj AVL.

Poznámka: Bohužel jsme jaksi zapomněli fotit a tak fotky z tohoto turnaje jsou jen ilustrační 🙂

Článek si již přečetlo 4 748 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus