Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Čtvrtý turnaj 1. ligy AVL aneb jak jsme dostali na prdel :-)

V neděli 11. ledna jsme odehráli první turnaj v roce 2015 a současně to byl čtvrtý turnaj v rámci naší účasti v 1. lize AVL. V článku si můžete přečíst o tom, jak se nám příliš nevyvedl aneb, jak již je uvedeno v nadpise, jak jsme dostali na prdel :-D. V článku přikládáme i videosestřihy ze zápasů proti týmu Actebis a Panda! 🙂

Čtvrtý turnaj 1. ligy AVL - sestava Laviny Druhou lednovou neděli nás tedy čekal čtvrtý turnaj 1. ligy AVL. Tentokrát nám byli nalosováni čtyři soupeři a to Shrek team, MATRIX, Actebis a Panda. Vzhledem k našemu postavení v tabulce jsme věděli, že pokud se chceme vyhnout baráži o sestup, bude třeba uhrát alespoň nějaké body. Minimálně proti týmům, které jsou na tom podobně bídně, či ještě hůře, než my – Shrek team a Actebis. Bohužel se však vyskytla jedna velká nepříjemnost a to, že nahrávačka Zuzka si v prosinci pochroumala při tréninku koleno a nemohla tak do dnešního zápasu nastoupit. Léčení si totiž vyžádá delší čas, pravděpodobně do konce února. Naštěstí však mezitím Adélka sehnala novou slečnu (Anetu K.), jež nám měla původně nahrávat až na posledním turnaji, kdy tu pro změnu nebude Adélka :-D. Byli jsme tedy rádi, když jsme se s Anetou domluvili, že bude moci nahrávat už tento turnaj. Velkou nevýhodou však bylo, že jsme se příliš nemohli sehrát a rovnou se šlo na turnaj. Respektive z částí týmu si Anet zahrála jeden trénink před turnajem a šlo se hrát :-). I když je Anet skvělá hráčka (což neustále prokazuje i na dalších společných trénincích), nesehranost byla v průběhu tohoto turnaje znát.

Prvním našim soupeře bylo tedy družstvo Shrek team. Soupeř se aktuálně nacházel na předposlední příčce a tak jsme věřili, že proti němu, uhrajeme alespoň nějaké body. Úvod však nebyl úplně jednoduchý a to ne kuli soupeřovi. Anet nejprve napsala, že trošku nestíhá a přijde tak akorát na čas. To se vyplnilo a opravdu přišla akorát na čas, kdy se mělo začít dle rozpisu hrát. Ale aby tomu nebylo málo, tak v šatně zjistila, že si zapomněla mezi věci přibalit volejbalové boty :-D. Nu co už, to se holt prostě stane, že člověk jde na volejbalový turnaj a nevezme si boty, že? :-D. Tedy tomu se říká, uvést se na prvním společném turnaji stylově :-D. Nicméně nedalo se Čtvrtý turnaj 1. ligy AVL nic dělat, její přítel jí boty měl donést až za asi půl hodiny a to se nedalo čekat. Rozhodčí sdělil, že i oficiálně se může hrát bosky a tak Anet zahájila první set dnešního dne BOSSá :-D. První výměny míče byly klasicky chvíli na jednu, chvíli na druhou stranu. Postupně jsme se do hry dostávali, ale bohužel příjmy podání nebyly úplně ideální a z toho ani pak nahrávky. Při zakončení jsme celkem často chybovali a tak nějak vše nefungovalo, úplně jak by mělo. To se nám bohužel nepovedlo napravit až do konce prvního setu v němž jsme nakonec podlehli 20:25. Prohra byla nepříjemná, ale věřili jsme, že v druhém setu to bude lepší, přeci jenom Anet do druhého setu již nastoupila i s botami :-D. Druhý set byl z naší strany podstatně lepší a téměř po celý set jsme si drželi mírné vedení. V koncovce jsme dokonce vedli 23:20 a již jsme věřili, že tento set v klidu uhrajeme do vítězného konce. Bohužel, pak se cosi zaseklo a nebyli jsme schopní zakončit. Soupeř se šance chytil a dokázal set ještě obrátit :-(. V druhém setu jsme tedy nakonec taktéž prohráli a to 23:25. Nevysvětlitelné selhání v koncovce, nás velmi mrzelo, ale co naplat, úvodní zápas turnaje jsme prohráli 0:2.

Následovala jednozápasová přestávka, po které jsme nastoupili k druhému utkání dne a to proti týmu MATRIX. Tento tým jsme příliš neznali, jen jsme věděli, že v tabulce se zatím pohybuje v první polovině. Proti soupeři jsme hráli v obou setech celkem slušný volejbal, ale na vítězství to bohužel nestačilo, ani v jednom ze setů. Oba sety jsme shodně prohráli 21:25. Výkon nebyl úplně špatný, ale opět tomu něco chybělo a tak jsme si bohužel připsali druhou porážku dne 2:0.

Čtvrtý turnaj 1. ligy AVL Opět nás čekala přestávka, po které jsme nastoupili k třetímu utkání dne a to proti týmu Actebis. Jednalo se o velmi pikantní zápas. Tým Actebis byl v minulém roce mezi nejlepší pětkou týmů, ale letos se mu příliš nedaří a tak se pohybuje na příčkách velmi blízko nás. Vítězství jednoho či druhého týmu by tak velmi mohlo pomoci vyhnutí se baráže. A aby toho pikantního nebylo málo, tak za tým hraje náš dlouholetý kamarád Hulda, jež chodí s námi na tréninky a již několik let hraje s námi volejbal (dá se říci, že jsme jej tak nějak vychovali k volejbalu :-D). O náboj zápasu bylo tedy zcela postaráno :-). Od prvních míčů bylo zřejmé, že oba týmy si uvědomují o co hrají a tak se snaží do toho dát maximum. Chvílemi se více dařilo nám, chvílemi soupeři. První set byl velmi vyrovnaný a o vítězi musela rozhodnout až velmi těsná koncovka. V ní byl bohužel o něco málo lepší soupeř (především vinou naší útočné impotence :-() a v prvním setu tak zvítězil 26:24. Prohra nás velmi mrzela, protože jsme do toho dali všichni opravdu hodně a šance na vítězství tam byly. Věřili jsem tak, že se nám povede urvat alespoň druhý set. Ten se bohužel však stal absolutním fiaskem. Na úvod setu jsme špatně přitáhli několik míčů a postupně šla naše hra „do kytek“. Jeden příjem horší, jak druhej, nahrávky nemastné-neslané a zakončení téměř žádné. Prostě absolutní vyhoření, které se projevilo ve výsledku prohrou v druhém setu 15:25. Bohužel jsme tak prohráli i třetí zápas dne 0:2 a byli jsme velmi zklamáni. Nejen z prohry, ale především z předvedené hry v druhém setu, která byla opravdu tragická :-(.

Sestřih ze zápasu proti Actebis:

Po dohrání třetího zápasu následovala opět přestávka, po které jsme nastoupili k poslednímu utkání dne, proti týmu Panda. Zde jsme již příliš s bodovým přísunem nepočítali. Tým Pandy je dlouholetý účastník první ligy, jež obvykle končí mezi nejlepšími týmy či těsně pod první pěticí. Chtěli jsme tak poslední zápas dne odehrát alespoň trošku důstojně, abychom nemuseli odejít z turnaje úplně jako spráskaní psi. Nicméně v prvním setu se to příliš nepovedlo. Možná nad námi ještě bylo zklamání z předešlého prohraného setu, ale předváděli jsme velmi špatný výkon. Pravděpodobně jsme dokázali pojem „totální vyhoření“ posunout ještě o stupínek výše a předvedli Čtvrtý turnaj 1. ligy AVL jsme jej v „plné kráse“. V prvním setu jsme obdrželi od soupeře debakl 11:25! Opravdu co se dalo pokazit, to jsme pokazili a zbytek špatně zahráli :-(. Kdyby to jen trochu bylo možné, hodili bychom na palubovku bílý ručník a šli do sprch. Nicméně tato možnost ve volejbale není a tak jsme museli ještě odehrát druhý set. Druhý set však začal ku překvapení všech celkem příjemným úspěchem, kdy jsme se dostali do několika bodového vedení. To soupeř dokázal celkem rychle stáhnout, ale nám se jej v průběhu setu opět povedlo navýšit. Ač to bylo těžko uvěřitelné, najednou jakoby nás cosi osvítilo a to světlo nám svítilo na cestu a soupeřovi do očí :-D. Nám začalo téměř vše vycházet a soupeř naopak, co mohl, to sám pokazil. I když v koncovce se pokusil soupeř ještě zabrat, pro nás dobře rozjetý druhý set se mu již nepovedlo vzít a tak jsme v něm k velkému překvapení zvítězili 25:20. To asi nikdo nečekal :-). Soupeř myslel, že to půjde samo, ale ono nešlo a když už jsme se chytli té šťastné vlny, tak jsme se na ní svezli až do konce setu. O vítězi tak musel rozhodnout tie-braik, kde bylo vše otevřené. V rozhodujícím setu však soupeř jasně ukázal, že prostě druhý set těžce podcenil a byl v tie-braiku jasně lepší. I když jsme se v koncovce setu pokusili ještě trošku zvednout, na vítězství to nestačilo. V třetím setu jsme prohráli 12:15. Po tomto prohraném zápasu jsme měli takové smíšené pocity. Na jednu stranu celkem radost, že jsme uhráli alespoň nějaký set, na druhou stranu zklamání, že to nebylo alespoň za dva body. Ale bohužel bylo zřejmé, že ten druhý set jsme vyhráli především kuli podcenění soupeře a našeho štěstí :-).

Sestřih ze zápasu proti Panda:

Tím pro nás dnešní turnaj skončil. Bohužel se prozatím jednalo o nejméně úspěšný turnaj neboť z celkového možného počtu 12 bodů jsme si odnesli pouze jeden. Určitě nemá smysl se vymlouvat na špatné okolnosti (zranění Zuzky, nesehranost s Anet, že Vítek hrál po 12 hodinové směně bez spánku…), prostě jsme turnaje nezvládli, a jak je již v nadpisu napsáno… DOSTALI JSME NA PRDEL.

Snad se nám na posledním turnaji, jež se odehraje v sobotu 7. března, bude více dařit a třeba se nám ještě povede vyhnout baráži :-).

Sestava pro čtvrtý AVL turnaj:

Adélka, Aneta, Vítek, Zbyňa, Radek, Martin, Mara a Karel

Čtvrtý turnaj 1. ligy AVL - sestava Laviny

Info o turnaji a soupeřích: Čtvrtý turnaj AVL.

Video: Obě vložená videa jsou také k dispozici v naší videogalerii.

Fotogalerie:

Článek si již přečetlo 6 941 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus