Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Adamovský Vánoční Kapřík aneb jednou jsi nahoře, jednou dole :-)

Pár dní před Vánocemi, konkrétně v neděli 21.12.2014 se nakonec uskutečnil Vánoční Kapřík a nakonec jsme se jej zúčastnili i my :-). Proč nakonec a jak se nám vedlo se dozvíte v článku…

Adamovský Kapřík 2014 Adamovský Vánoční Kapřík je tradiční turnaj, jež se koná obvykle v prosinci a letos se měl konat již jeho 11. ročník. Bohužel nebylo úplně jisté zda-li se z důvodu volných kapacit tělocvičny vůbec uskuteční a když se nakonec našel termín, nebylo jisté, zda-li tak brzo před Vánocemi se najde dostatek týmů. Týmů se nakonec našel dostatek a to v takovém množství, že jsme se na turnaj málem ani my nedostali :-D. Než se nám povedlo složit 6 hráčů na tento předvánoční termín, uběhl nějaký pátek a když byla zaslána přihláška organizátorovi Schimanskýmu, odepsal, že již je turnaj naplněn. To nás velmi mrzelo a to nejen proto, že jsme byli loňští vítězové :-D, ale i proto, že prostě Adamovský Kapřík je takový pohodový turnájek, jež je navíc zakončen lovením ryby z bazénku :-). Nicméně jsme byli vedeni jako první náhradníci a kdyby nějaký tým odpadl, dá nám Schimi vědět. To se také nakonec i stalo a to 4 dny před turnajem :-D. Během čtyř dní se těžko shání hráči, ale povedlo se a tak se nakonec turnaje zúčastnil i náš tým :-).

Jeli jsme ve složení:

Zbyňa, Ráďa, Mara, Karel, Marky a Marťa N.

Letos se turnaje, stejně jak v předchozím ročníku, zúčastnilo opět 12 týmů. Týmy byly rozděleny do 4 skupin po třech týmech. Ve skupině hrál každý s každým na dva hrané sety do 20 bodů, s tím že 20b byl konec. Bodování pak bylo: 2:0 – 3 body, 1:1 – 2b tým s lepším skóre, horší 1b. 0:2 – 0b. Ze skupiny do horního pavouka postupovaly 2 týmy a zbylé týmy na 3. místech si zahrály o celkové umístění.

Do naší skupiny byly pod dozorem „ještě neúplně opilého notáře (Schimiho :-D)“, nalosovány týmy Tuleni a ASK. Po rozlosování se šlo hrát a my jsme hráli hned první zápas a to proti týmu Tuleni. Tuleně částečně známe z předešlých ročníků a část z nich s námi i hrála v 2. AVL lize, kde ale hráli za tým CIPÍSCI. Úvod utkání byl vyrovnaný a bylo vidět u obou týmů, že se jedná o první zápas. Hráči na obou stranách příliš dobře nezakončovali a když už míč přešel, tak jej většinou soupeř v pohodě zvedl. Toto nám dělalo problém po celý první set a když se k tomu přidala extrémní impotence na útoku, nevěstilo to nic dobrého. Nakonec jsme dramatickou koncovku zvládli a v prvním setu zvítězili 20:19. Bylo to vítězství dosti „uplácané“ a po velmi špatném výkonu. Věděli jsme, že pokud se něco nezlepší, dopadneme špatně. Bohužel v druhém setu se toho příliš nezměnilo :-(. Sice jsme už tolik míčů nevyházeli do auto, jako v prvním setu (v 1. setu to bylo snad více jak 10 bodů!), ale zakončení bylo „nemastné-neslané“ a soupeř tak neměl větších problémů jej zvednout a hrát dál. Protože na síti jsme byli velmi slabí a v poli ještě o kus horší, nemohlo to dopadnou jinak, než naší prohrou v druhém setu 15:20. Bohužel jsme si tak do postupové tabulky připsali pouze 1 bod, neboť soupeř nás porazil s lepším skóre :-(. Co naplat, soupeř nebyl v útoku o mnoho lepší, ale pole měl podstatně lepší a tak po zásluze zvítězil…

Hala v Adamově 2014 Nyní jsme tedy věděli, že abychom si zajistili jistotu postupu do horního pavouka, musíme porazit druhý tým – ASK. Nebylo to nereálné, ale pokud bychom podali stejný výkon jako proti Tuleňům, byli bychom bez šance. Před soubojem s ASK se na hřišti ještě odehráli další zápasy z druhé skupiny. Po nějakém čekání jsme tedy nastoupili k „existenčně“ důležitému zápasu proti ASK. S ASK jsou to vždy těžké souboje. ASK nejsou úplní „zabijáci“, ale mají vysoké hráče a to na náš „škrčko“ tým, většinou celkem platí :-D. Nicméně, protože jsme věděli o co se hraje, předváděli jsme celkem slušný výkon, ale pořád jsme tak nějak cítili, že to není ono. Když to není ono, těžko se vítězí a tak jsme bohužel v prvním setu prohráli 16:20. Věřili jsme, že alespoň urveme druhý set. I ten byl velmi vyrovnaný, ale dnes nám prostě nebylo přáno… i v druhém setu jsme nakonec podlehli 19:20 :-(. Tím jsme věděli, že naše ambice na případné obhájení loňského vítězství, jsou ty-tam. Po tomto utkání bylo již jasné, že se umístíme na 3. místě v základní skupině a tak můžeme hrát nejlépe o 9. místo. Mrzelo nás to, ale co naplat, když v útoku je jediný schopný hráč (Zbyňa), je to prostě málo a s takovou se nedá příliš vyhrávat.

Vzhledem k tomu, že jsme hráli již „pouze“ o umístění, tak jsme na další zápas čekali celkem dlouho. Asi po dvou až třech hodinách čekání jsme nastoupili k utkání proti týmů Ole vole. I když soupeř nebyl úplně špatný, tak chyboval více jak my a nám se povedlo celkem zlepšit hru v útoku i v poli. To mělo zákonitě dobrý vliv na výsledek prvního setu, který jsme vyhráli s přehledem 20:11. V druhém setu jsme věřili, že to už půjde tak nějak samo a chvílemi jsem vymýšleli „různé kravinky“. To jsme však neměli dělat, neboť dnes jsme prostě na tom byli bídně i „bez kravinek“ :-D. Ani jsme se nenadáli a v druhém setu jsme prohráli 17:20! Bylo to pro nás celkem „vystřízlivění“ a do tie-braiku jsme již nastoupili zodpovědněji. Zodpovědný přístup v třetím setu se vyplatil, vyhráli jsme v něm 15:10. Připsali jsme si tak dnes konečně první vítězství a postoupili jsme tak do rozhodujícího utkání o 9. až 10. místo.

Zápas o 9. a 10. místo se nakonec, dle informací od organizátora, hrál pouze na jeden set do 25 bodů. Do tohoto souboje se probojoval právě i domácí tým organizátora – Adamov. Pro Adamov to byl velký úspěch, protože se jednalo o jejich jedno z nejlepších umístění v historii tohoto turnaje (neskončili totiž poslední :-D). To se značně podepsalo právě na organizátorovi Schimim, který úspěšně v průběhu celého turnaje „oslavoval“ :-D. Oslavování je fajne, jen, když se pak postavil na kurt, tak musel míč vidět asi tak 3x :-D. Avšak i přes tento „handikep“, s námi soupeř zhruba do stavu 10 bodů vedl vyrovnané utkání. Pak se dostal na podání Mara a konečně rozjel svoje umění naplno! I když sice už trošku hodně pozdě, ale přeci, dostal fazónu na podání. Sérií asi 13 podání, kterých většinu soupeř ani nepřijal, rozhodl utkání. V posledním utkání dne jsme si tak připsali druhé vítězství na turnaji 25:12.

Tím pro nás letošní 11. ročník Vánočního Kapříka skončil. Bohužel jsme naprosto nenaplnili svá očekávání, která byla určitě ve vyšších umístěních. Co naplat, první dva zápasy turnaje se nám vůbec nevyvedli a tím bylo rozhodnuto. Na letošním ročníku jsme se tak umístili, jako vítězové spodního pavouka, na 9. místě :-).

Na závěr bylo ještě tradiční lovení kapra. Nikdo z našeho týmu se k tomu příliš neměl, ale nakonec se Ráďa obětoval a zhostil se toho více, jak dobře :-).

Kdybychom skončili na přednějších místech a Ráďa byl šikovnější, než Karel minulý rok, mohl vytáhnout i takového krásného sumce:
Adamovský Kapřík 2014 - sumec

Tak snad se zúčastníme i příštího ročníku a napravíme si reputaci :-).

Info o turnaji a soupeřích: Vánoční Adamovský Kapřík 2014.

Fotogalerie:
– bohužel jsme zapomněli zcela fotit :-(. Ilustrační foto použito od Volejbalu Adamov a Schimiho :-).

Článek si již přečetlo 6 621 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus