Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Turnaj MarLen CUP – od vypadnutí téměř k vítězství!

Na sobotu 2. dubna jsme měli naplánovaný další turnaj. Šlo o pro nás již tradiční turnaj MarLen CUP, kterého jsme se zúčastnili již po čtvrté v řadě! Jak se nám na něm letos dařilo, si představíme na následujících řádcích…

MarLen CUP 2016 - sestava Laviny Jak jsme v úvodu zmínili, turnaj je pro nás již takovou tradicí neboť jsme se jej zúčastnili již po čtvrté v řadě. Jak se nám na turnaji vedlo v předešlých letech si můžete přečíst v článcích z turnaje z let 2013, 2014 a 2015.

Turnaj se odehrál na tradičním místě, tedy na základní škole Masarova v Líšni. Turnaje se zúčastnilo celkem 10 týmů, které si to mezi sebou rozdaly ve dvou skupinách po 5 týmech, kde každý odehrál zápas s každým na dva hrané sety do 25 bodů. Po odehrání základní skupiny se následně vytvořil play-off pavouk, kde dle umístění ze základní skupiny se rozdělily týmy a hrálo se o vítězství v turnaji. Dle toho, jak se bude časově stíhat měly jít do pavouku buď první dva týmy ze skupin nebo čtyři. To bylo nakonec pro nás velmi podstatné, ale o tom až dále :-).

Do naší pětičlenné skupiny byly pod notářským dohledem 🙂 nalosovány týmy FlyBoys, Pellicova, Valentýnský mix a Náhoda.

Prvním našim soupeřem byl tým FlyBoys. Tým jsme dle hráčů moc neznali, ale věřili jsme, že máme silný tým a tak jsme schopni odehrát dobrou hru proti komukoliv :-D. Jak už to bývá, tak první set byl takový „rozjezdový“ a pomalu jsme se dostávali do hry. I když výkon byl nemastný-neslaný, stačil nám v prvním setu k pohodlnému vítězství 25:17. Věřili jsme, že v druhém setu se již dostaneme více do hry a předvedeme herně lepší výkon. Bohužel zlepšený výkon se příliš nedostavil a taková mdlá hra pokračovala i v setu druhém. Sice jsme nehráli moc dobře, ale soupeř hrál ještě o poznání hůř 😀 a tak i tato ne moc povedená hra stačila na vítězství v druhém setu v poměru míčů 25:16. Sice jsme si z prvního zápasu odnesli vítězství 2:0, ale věděli jsme, že předvedená hra byla mizerná a pokud to nezlepšíme, tak proti silnějším týmům nemáme moc šanci.

MarLen CUP 2016 Před dalším utkáním jsme měli jeden zápas volno a následně jsme nastoupili proti týmu Pellicova. Zde jsme věřili, že se konečně dostaví lepší hra. Bohužel opět nedostavila :-D. Možná to bylo způsobeno tím, že soupeř nás příliš netlačil a tak jsme neměli důvod, se nějak extra zlepšovat a celkem jsme přistoupili na hru soupeře. Předvedená hra byla podobná hře v prvním zápase, ale i tak to s přehledem stačilo na vítězství 2:0 na sety v poměru míčů 25:10 a 25:19.

Dva zápasy, dvě vítězství. Dalo by se říci, že paráda, ale věděli jsme, že to jsou taková spíše povinná vítězství, která nejsou odměnou za skvělou hru, ale spíše cenou za slabší soupeře. S naladěním týmu na vyšší „výkonnostní stupeň“ jsme se snažili něco udělat v bufetu :-D, ale příliš to pivka nerozjely, tak před dalším zápasem jsme pořídili i láhev Hruškovice, kterou jsme se chtěli trošku nakopnout :-D. Něco málo to udělalo, ale úplný vzestup se pořád nedostavoval :-D.

Po další jednozápasové přestávce jsme nastoupili k třetímu utkání proti týmu Valentýnský mix. Zde jsme věděli, že nás čeká rozhodně prověrka našich kvalit, protože tým Valentýnský mix byl loňským vítězem turnaje. Možná právě i díky kvalitám soupeře (možná i díky kvalitám pivka a Hruškovice :-D) jsme konečně začali předvádět lepší výkon :-). Hra byla v prvním setu vyrovnaná a na vítězství tak mohli pomýšlet oba týmy. Nakonec byl však šťastnějším týmem soupeř, jež nás porazil těsně 25:23. Sice jsme první set prohráli, ale paradoxně nám připadlo, že jsme předvedli lepší výkon, než v předešlých dvou zápasech dne :-D. Díky výkonu v prvním setu jsme věřili, že můžeme hrát dobře i v setu druhém. Hra nebyla špatná, ale více jsme chybovali, což mělo za následek jediné a to prohru druhého setu v poměru míčů 17:25. Z třetího zápasu jsme si tak i přes zlepšený výkon připsali první porážku dne 0:2.

Opět následovala jeden zápas přestávka po které jsme nastoupili k poslednímu utkání v základní skupině a to proti týmu Náhoda. Zde jsme věděli, že jde o hodně. Vzhledem k tomu, že byl asi hodinový skluz oproti původnímu rozpisu, bylo zřejmé, že se nestíhá a tak do bojů o první místo budou postupovat pouze první dva týmy ze skupiny. A vzhledem k dosavadním výsledkům jsme potřebovali vyhrát nad soupeřem 2:0, abychom měli jistotu druhého místa a tedy zaručený postup. Tým Náhoda se s námi utkává skoro na každém turnaji :-D. Naposledy jsme s nimi hráli v březnovém finále AVL, kde jsme jim bohužel 1:2 podlehli a tak jsme jim rozhodně měli co vracet. Bohužel se nám vstup do prvního setu příliš nepodařil a soupeř postupně získával nad námi bodový náskok. Tento náskok stále zvyšoval a dokráčel tak k celkem pohodovému vítězství 25:15. Porážka v prvním setu byla velmi nepříjemná, protože jsme věděli, že tím prakticky ztrácíme šanci na postup, ale nechtěli jsme se jen tak vzdát. V druhém setu jsme předvedli zlepšený výkon a byli jsme soupeři důstojným protivníkem. V koncovce se nám nakonec dařilo o něco málo více, jak soupeři a tak jsme druhý set vyhráli 25:23. Z posledního utkání základní skupiny jsme si tak odnesli remízu 1:1, ale vzhledem k horšímu vzájemnému skóre jsme se umístili ve skupině na 3. místě.

Vzhledem k 3. místu jsme předpokládali, že jsou nám cesty do finále uzavřené… O to však byla naše radost větší, když organizátor turnaje Marek, řekl, že i přesto, že je skluz, se stíhá a do play-off pavouka postupují 4 týmy z obou skupin :-D.

MarLen CUP 2016 Naše šance na finále tak nebyly zmařeny a asi po dvouzápasové přestávce jsme nastoupili k dalšímu utkání a to proti týmu Obřany G. V pavouku se hrálo stále na dva hrané sety, ale tým, jež v zápase prohrál, na turnaji skončil. Nově nabyté šance jsme se chytili tím nejlepším způsobem a soupeře jsme v prvním setu rozprášili na kurtu 25:15! Druhý set byl o něco vyrovnanější, ale i tak soupeř tahal za kratší konec :-). Druhý set jsme si zodpovědně pohlídali a zvítězili jsme v něm 25:19. V zápase proti Obřanům G jsme tak předvedli velmi slušný výkon a po vítězství 2:0 si zajistili postup dále.

V dalším zápase na nás bohužel opět vyšel tým, jež nás v základní skupině jako jediný porazil, tedy Valentýnský mix. Na jednu stranu jsme jim měli rozhodně co vracet, na druhou, bylo jasné, že to bude těžký úkol. Avšak zhostili jsme se jej skvěle! V prvním setu hráči předváděli jeden lepší výkon za druhým a úspěšně jsme zakončovali ze všech pozic na hřišti :-D. Když se k tomu přidalo i skvělé Ráďovo podání, které udělalo soupeři obrovské problémy, byl z toho jednoznačný výsledek 25:20 v náš prospěch! Druhý set byl však stále před námi a o ničem tak nebylo rozhodnuto. Hned z úvodu setu si soupeř vytvořil několika bodové vedení, které si udržoval. Bohužel nám se zhoršil příjem podání a soupeř nás postupně přehrával. V koncovce jsme mírně zabrali a stáhli vedení soupeře na 20:24. Následovala tedy vele důležitá rozehra, která měla rozhodnout o tom zda-li vyhrajeme, či zápas půjde do náhlé smrti. V případě rovnosti skóre z obou setů (v tomto případě tedy 25:20 a 20:25) by následoval zkrácený tie-braik do 5 bodů. Kdo by jej vyhrál, postupuje. Samozřejmě jsme tento vabank nechtěli dopustit a chtěli jsme uhrát postup už v druhém setu. Míč se po podání dostal na soupeřova nejlepšího hráče (dvoumetrový čahoun :-D), který zakončil. Míč letěl k boční čáře a dopadl tak nějak na rozhraní aut/čára. Samozřejmě pro nás to byl jasný aut a pro soupeře jasná čára :-D. Naštěstí pro nás z pohledu rozhodčího to byl aut a bylo rozhodnuto :-). Soupeř sice chvíli o tom diskutoval, protože musíme sportovně přiznat, že míč byl hodně sporný, ale rozhodčí byl (pro nás naštěstí :-D) neoblomný. O postupujícím bylo tak rozhodnuto. Set se samozřejmě dohrál do konce a i když jsme sahali nakonec i po vítězství, nakonec jsme v druhém setu prohráli 23:25. Tato porážka nás však už nemusela mrzet, protože díky lepšímu skóre z prvního setu jsme postoupili do finále!

Finále, které následovalo hned po dohrání předcházejícího utkání jsme odehráli proti týmu organizátora Marka, Marlen. Bylo nepříjemné, že všechny předešlá utkání jsme odehráli v jedné tělocvičně a na finále jsme se nakonec museli přesunout do vedlejší tělocvičny. Každé hřiště je trošku jiné a i síť je jinak napnuta a v trošku jiné výšce. Věřili jsme však, že naše euforie to přebije a zvládneme i finálové utkání. Bohužel tomu tak nebylo :-(. Za prvé došly síly (přeci jenom to bylo už 7 utkání za den!), někteří měli Hruškovice více, než by bylo zdrávo 😀 a bohužel i to, co se v předešlých utkáních dařilo, nyní nevycházelo. Karel byl na síti naprosto impotentní (neuhrál za dva sety jediný rozumný bod!) a i útoky z trojky, jež se předtím dařily, prostě nešly. Souhrou těchto okolností a i tím, že soupeř byl zkrátka lepší a zkušenější, jsme ve finále prohráli celkem jednoznačně ve dvou setech 15:25 a 18:25.

Tím tedy pro nás celý turnaj skončil. Na jednu stranu jsme byli spokojení, že jsme dokázali dokráčet až do finále, i když to po základní skupině vypadalo na vypadnutí, na druhou stranu nás mrzelo, že naše „spanilá jízda“ neskončila vítězstvím turnaje :-). Sláva vítězům, čest poraženým a především díky organizátorům turnaje Markovi a Lence za krásný a pohodový turnaj :-).

Po skončení turnaje jsme se všichni přesunuli do restaurace Betlém, kde proběhlo vyhlášení vítězů a předání cen :-).

Turnaj jsme odehráli v sestavě:

Ráďa, Karel, Hulda, Zbyňa, Zuzka a Marky

MarLen CUP 2016 - sestava Laviny

Celkové pořadí týmů:

1. Mar-Len 2. Lavina 3. Valentýnský mix 4. FlyBoys 5. Destiláti 6. Náhoda 7. Obřany G 8. Sebranka 9.-10. Klidná síla a Pellicova

Výsledky z turnaje souhrnně:

►Lavina : FlyBoys – 2:0 (25:17 a 25:16)
►Lavina : Pellicova – 2:0 (25:10 a 25:19)
►Lavina : Valentýnský mix – 0:2 (23:25 a 17:25)
►Lavina : Náhoda – 1:1 (15:25 a 25:23)
►Lavina : Obřany G – 2:0 (25:15 a 25:19)
►Lavina : Valentýnský mix – 1:1 (25:20 a 23:25)
►Lavina : Marlen – 0:2 (15:25 a 18:25)

Fotogalerie:

Článek si již přečetlo 6 113 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus