18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Přidejte se k nám!

Turnaj MarLen CUP tentokrát ve znamení Valentýna!

V sobotu 14.2., tedy na svátek svatého Valentýna, jsme se opět po roce vrátili na místo činu :-). Zúčastnili jsme se pohodového turnaje MarLen CUP, který se nám povedlo v loňském roce vyhrát! Jak se nám dařilo na letošním ročníku, se dozvíte na dalších řádcích…

MarLen CUP 2015 - sestava Laviny Turnaj se již tradičně odehrál v prostorách ZŠ Masarova a nakonec se jej zúčastnilo 9 týmů. Vzhledem k počtu přihlášených týmů byly utvořeny 3 skupiny po třech náhodně nalosovaných týmech. V základní skupině se každý s každým utkal na dva hrané sety do 25 bodů. Poslední ze všech skupin sehráli následně opravnou skupinu. Poslední v této skupině na turnaji skončil a zbývající pokračovali do play-off, ve kterém bylo tedy celkem 8 týmů. V play-off se již pak hrálo na dva vítězné sety s případným tie-braikem.

Platila i speciální Valentýnská pravidla :-):

1. Pravidlo – Valentýnský bonus: Tým, který do setu nastoupí komplet v růžovém (trenýrky-kraťasy-sukýnka / tričko, ostatní být nemusí), má v tomto setu do začátku 2 body.
  2. Pravidlo – Valentýnský time-out rozhodčího: Rozhodčí může jednou za zápas vyhlásit Valentýnský time-out (písknutím do píšťalky, a přiložením dvou prstů ve tvaru písmene V před ústa), tým, jehož alespoň čtyři členové do pěti sekund někoho nepolíbí (rozhodčího, soupeře,  spoluhráče, spoluhráčku, Filipa, svého psa, …), ztrácí bod.
  3. Pravidlo – Valentýnský duch: Rozhodčí před začátkem zápasu posoudí pozdravy obou týmů. A ten tým, jehož pozdrav bude více odpovídat duchu  slaveného svátku, může jednou za zápas zpochybnit sporné rozhodnutí rozhodčího a ten místo něj vyhlásí nový míč.

Turnaje jsme se zúčastnili v sestavě:

Adélka, Simča, Vítek, Hulda, Mara a Karel

Náš tým byl nalosován do skupiny společně s týmy Ptáci a Haničky. Našim prvním soupeřem byl tým Ptáci. Z počátku nám chvíli klasicky trvalo, než jsme se trošku rozkoukali a aklimatizovali, zvykli si na týmové složení a prostě se rozehráli :-). To se však postupně povedlo a začali jsme v prvním setu nabírat mírné vedení. Toto vedení jsme si drželi po zbytek setu a mírně jej navyšovali, až do konečného stavu 25:18, tedy vítězství v setu :-). Vzhledem k tomu, že se hra postupně zlepšovala, věřili jsme, že druhý set zvládneme obdobně. A to se povedlo! I v druhém setu jsme zvítězili se shodným výsledkem 25:18. Na úvod turnaje jsme si tak připsali příjemné vítězství 2:0.

MarLen CUP 2015 Hned po skončení prvního zápasu nás čekalo druhé utkání a to tedy proti týmu Haničky. Zde jsme předpokládali těžší zápas, neboť pánské složení týmu bylo vesměs z hráčů, jež hrají v 1. AVL. Naštěstí jsme byli dobře rozehraní z předešlého zápasu a pro soupeře, to byl první zápas. To se celkem projevilo i na průběhu prvního setu, kde jsme měli navrch a soupeře přehrávali. V prvním setu jsme nakonec zvítězili 25:15. Tušili jsme však, že celkem snadné ovládnutí prvního setu, bylo kromě nerozehrání soupeře, i zásluhou podcenění od soupeře. V druhém setu jsme tak čekali vyrovnanější průběh. Ten také přišel, ale i tak jsme si dokázali postupně vypracovat asi 4 bodové vedení do koncovky. To jsme málem prohospodařili, když soupeř srovnal na 24:24. Naštěstí  se štěstěna nakonec přiklonila k nám a i v druhém setu jsme zvítězili 26:24.

Po dvou utkáních jsme tam měli plný počet bodů a stali jsme se vítězové skupiny. Na jednu stranu skvělá zpráva, vzhledem k výsledkům, na druhou stranu velmi špatná zpráva, kuli čekání. Bohužel byl rozpis udělán tak nešikovně (avšak dle diskuse se Zdeňkem, to nešlo lépe :-)), že tým, který vyhrál skupinu, čekal na další utkání 5 zápasů! A bohužel, v tomto případě, jsme tím týmem byli my. To znamenalo cca 4 až 5 hodinovou přestávku :-(. Nu co naplat, Mara s Adélkou „váleli šunky“ v tělocvičně a ostatní jsme se vydali na procházku :-). Vzhledem k tomu, že jsme byli v Líšni, vyšli jsme se cestou-necestou, až jsme se ocitli na Hádech. Zde nás nenapadlo nic lepšího, než udělat několik „romantických“ Valentýnských fotografií (však posuďte sami níže :-D) a zase se vydat zpět.

MarLen CUP 2015 MarLen CUP 2015 MarLen CUP 2015

Cestou zpátky jsme se zastavili v restauraci Velká Klajdovka, kde jsme si všichni dali vynikající Česnekový krém se slaninou a máslovými krutony :-). Když jsme se vrátili zpět do tělocvičny, zjistili jsme, že jsme unavení :-D. Přeci jenom jsme nachodili něco přes 5 km a nastoupali a neklesali cca 400 výškových metrů :-).

Nicméně i po příchodu jsme ještě nějakou dobu čekali, než jsme se konečně mohli pustit do dalšího utkání a to proti týmu Mar-len. Jednalo se už o zápas v rámci play-off, tedy šlo o hodně. Bohužel to pro nás nebylo v příliš ideální chvíli, neboť jsme se vrátili po „náročné“ cestě, nerozehraní a především v tělocvičně byl vydýchaný vzduch 🙁 (zní to jako strašné výmluvy, ale prostě tomu tak skutečně bylo :-D). Nedalo se však nic dělat, museli jsme se pokusit předvést co nejlepší výkon :-). První set byl velmi vyrovnaný a body se postupně připisovaly na obě strany. O vítězi musela rozhodnout až těsná koncovka, ve které jsme nakonec my měli více štěstí a tak jsme v prvním setu zvítězili 26:24. I když jsme v setu vyhráli, za což jsme byli rádi, cítili jsme, že to není ono. Ráno jsme hráli podstatně lépe. Bohužel vstup do druhého setu se nám příliš nepovedl a záhy jsme prohrávali o několik bodů. Postupně jsme se snažili vrátit do hry, ale jakoby na nás padla jakási „vlčí mha“. Hráli jsme zkrátka velmi špatně. Se špatnou hrou se většinou nedá vítězit a tak jsme v druhém setu prohráli velkým rozdílem 16:25. O vítězi třetího setu, a tedy postupujícím dále, tak musel rozhodnou tie-braik. Věřili jsme, že se dokážeme ještě vzpamatovat a předvést hru, jako ráno, ale bohužel se nepovedlo :-(. Chyba střídala chybu a celý tým byl nějaký rozhozený. Takto se dá těžko vyhrávat a bohužel jsme tak padli i v tie-braiku a to 8:15. Prohra byla dosti nepříjemná. Jednak z důvodu, že tímto jedním zápasem jsme ztratili možnost obhájit loňské vítězství, ale především předvedená hra, byla opravdu velmi mizerná :-(.

MarLen CUP 2015 Avšak nemohli jsme „smutnit“ příliš dlouho neboť hned po skončení utkání, nás čekal další zápas a to proti týmu Kudrnáči. Zde jsme věděli, že již nebojujeme o postup mezi nejlepší čtyři týmy, ale o umístění. Bohužel první set se nesl ještě dost v duchu předešlého prohraného zápasu. Nějak jsme to asi nemohli rychle z hlavy vypustit a začít hrát lepší volejbal. První set tak neměl dlouhého trvání a prohráli jsme v něm 16:25. To bylo opravdu velmi nepříjemné. Nejen, že jsme prohrávali, ale především předvedená hra nás vůbec nemohla těšit. Do druhého setu jsme tak nastoupili s tím, že už konečně bychom mohli něco zase předvést a alespoň částečně se přiblížit raní pohodové hře :-). A ono z ničeho nic se to začalo dařit :-). Chvíli to trvalo, ale postupně jsme ve hře získávali mírně navrch a s tím se zlepšovala i týmová pohoda a výkon. Ani jsme se nenadáli a v druhém setu jsme zvítězili 25:20. Konečně příjemná změna v „odpolední“ části turnaje :-). O vítězi tohoto zápasu tak opět musel rozhodnout třetí set. Ten byl velmi vyrovnaný až do stavu cca 9:10. Pak šel Karel na podání a už z něj až do konce setu neodešel :-D. Nejprve několikrát soupeři podáním „zaškodil“, potom dobře podržely bloky a pole a ejhle… byl tu konec zápasu s výsledkem 15:10 v náš prospěch! :-D. Velmi nečekaná koncovka po jinak vyrovnaném tie-braiku, nám opět „vlila radost z volejbalu do žil“ :-). Díky vítězství v tie-braiku jsme postoupili do zápasu o 5. až 6. místo.

MarLen CUP 2015 Na poslední utkání dne, jsme si museli opět nějakou chvíli počkat (tentokrát už naštěstí jen jeden zápas :-)). Našim posledním soupeřem dne se opět stal tým Haničky, který se postupně prokousal z posledního místa v naší základní skupině, nahoru :-). Vzhledem k tomu, že jsme s týmem už dnes jednou hráli, věděli jsme, že jej můžeme porazit, ale že to nebude úplně snadné. První set byl z počátku vyrovnaný, ale postupně jsme měli navrch a soupeře jsme začali přehrávat. Jak jsme se dostali do více bodového vedení, soupeř již nenašel dostatek sil na zvrat a v prvním setu prohrál 17:25. V prvním setu jsme vyhráli s Haničkama i při dopoledním zápase, ale v druhém nám pak zatopily. Tedy ještě nic nebylo rozhodnuté, alespoň do té doby, než se odehrálo několik míčů z druhého setu :-D. V druhém setu soupeř zcela odpadl. Ať už to bylo únavou či frustrací, každopádně nebyl schopný téměř ani přijmout míč, natož se pokusit o nějaký větší odpor. Tedy průběh druhého setu byl spíše ve znamení dohrání zápasu a naší malé exhibice :-). Bez větších problémů jsme druhý set vyhráli 25:13.

Tím pro nás turnaj skončil a celkově jsme se tak umístili na 5. místě z 9 týmů. Trošku nás mrzel fakt, že i když jsme vyhráli 4 z 5 zápasů, neskončili jsme výše, ale holt ten nejdůležitější zápas jsme „prokaučovali“ :-).

Následovalo dohrání zbývajících zápasů o celkové umístění jednotlivých týmů na turnaji. Vyhlášení výsledků pak bylo ve vinárně/kavárně Jean Paul Vincafe na Veveří, kde bylo i milé občerstvení v podobě mini řízečků :-).

Celkové pořadí týmů:

1. Valentýnský mix, 2. Mar-Len, 3. S Náhodou, 4. Destiláti, 5. Lavina, 6. Haničky, 7. Kudrnáči, 8. Ptáci, 9. Sebranka

MarLen CUP 2015 - sestava Laviny

Info o turnaji a soupeřích: MarLen CUP 2015

Fotogalerie: Foto z turnaje si můžete prohlédnout níže nebo v rámci naší fotogalerie MarLen CUP 2015. Další fotografie z turnaje jsou dostupné na google+ fotografa Zdeňka :-).

Článek si již přečetlo 6 123 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)