22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Přidejte se k nám!

Pohodový turnaj v Líšni aneb MarLen-CUP 2013

Tentokrát se značným zpožděním vám přinášíme report z turnaje, jež proběhl 2. února v Líšni. Jednalo se turnaj s názvem MarLen-CUP 2013 a utkalo se na něm 12 silných týmů ve dvou tělocvičnách na ZŠ Masarova. Jak se dařilo nám, si klasicky představíme na dalších řádcích.

MarLen CUP 2013 - sestava Laviny Jak již bylo v úvodu zmíněno, turnaje se zúčastnilo celkem 12 týmů s tím, že týmy byly rozděleny na čtyři tříčlenné skupiny. V základní části odehrál ve skupině každý s každým zápas na dva hrané sety do 25 bodů (začínalo se ale hrát od 5 bodů na počítadle :-)), z čehož se určilo následné pořadí ve skupinách. V každé tělocvičně byly dvě skupiny. Vítězové skupiny se pak utkali mezi sebou o celkového vítěze v tělocvičně a vítězný tým pak mohl postupovat do dalších bojů o finále. To se nám bohužel již nepoštěstilo :-). Pojďme se tedy podívat, jak jsme hráli…

V základní skupině jsme dostali nalosovány týmy P.K.U.V. a Partička.

První zápas jsme odehráli proti týmu P.K.U.V. Již od rozsmečování jsme viděli, že pokud se nebudeme „sami zabíjet“, tak bychom neměli mít problém vyhrát. To se pak ukázalo i v samotných setech. V prvním setu jsme hráli celkem slušnou hru, kdy jsme jen občasně dopláceli na nesehranost, která ústila v soupeřovi body. Nicméně nebyla až tak zásadní, protože se nám povedlo první set jasně vyhrát 25:17. Celkem snadné a příjemné vítězství zvěstovalo, že i druhý set by mohl být v naší režii. Tomu tak naštěstí i bylo a i druhý set jsme následně vyhráli v poměru míčů 25:18. Připsali jsme si tak první turnajové vítězství 2:0.

MarLen CUP 2013 Protože se jeden zápas prohodil s jiným, neboť družstvo, jež mělo začínat, nebylo kompletní, tak jsme hned po skončení prvního zápasu nastoupili k zápasu dalšímu a to proti týmu Partička. Soupeř se zdál stejně hratelný, jak předchozí, nicméně se nic nesmělo podcenit a stále jsme museli hrát naplno. Naše nasazení sebou neslo své ovoce a i v dalším odehraném setu jsme zvítězili 25:19. Skvělý vstup do turnaje byl příjemným překvapením, které jsme ani nečekali :-). Druhý set jsme odehráli již v pohodovém tempu a poklidně jsme si dokráčeli k vítězství 25:14.

Dva zápasy – dvě vítězství, to pro nás jasně zvěstovalo, že v naší skupině se umístíme na prvním místě :-)! Nyní pro nás nastala celkem dlouhá přestávka, ve které své zápasy odehrály další týmy. Přestávku jsme vyplnili popíjením lahodných nápojů 😀 a hraním různých her :-). Někteří z nás (viď Kači :-D) to využili k dohnání spánkového deficitu :-D.

Po velmi dlouhé přestávce (v řádu několika hodin :-() jsme nastoupili k zápasu o vítěze v naší tělocvičně s týmem Haničky. Tento tým byl značně silnější, než předchozí dva týmy a tak nám bylo jasné, že bez obrovského nasazení, nemáme šanci uspět. Nasazení bylo, snaha o kvalitní hru také, ale soupeř byl zkrátka herně někde jinde než my :-D. A tak nás celkem bez větších problémů přehrál ve dvou setech 25:17 a 25:15. Museli jsme si přiznat, že zkrátka byl soupeř lepší a v aktuálním herním rozložení, jsme neměli šanci jej porazit. To, že se tento tým následně stal celkovým vítězem turnaje, asi mluví za vše :-D.

MarLen CUP 2013 Opětovně následovala pár zápasová přestávka, po níž jsme nastoupili proti týmu Náhodou hladila, s kterým jsme se utkali o možnost bojovat o postup do zápasu o třetí až čtvrté místo. V prvním setu jsme soupeři velmi dobře vzdorovali a v některých pasážích jsme se i ujímali vedení. Bohužel se nám ne zcela podle našich představ vydařila koncovka a tak jsme nakonec v prvním setu podlehli 25:22. I přes prohru jsme byli velice spokojeni se svým výkonem, protože se jednalo o jeden z nejlépe odehraných setů za den a dávalo nám to šance na úspěch v setu dalším. V druhém setu se následně sváděly bitvy o každý míč a utkání bylo velmi vyrovnané. Oba týmy hrály velmi kvalitní volejbal a věřím, že i přihlížejícím divákům se hra musela líbit :-). Bohužel však ani koncovka druhého setu nedopadla, jak bychom si přáli. I přes velmi vyrovnaný set opět koncovka patřila soupeři, který druhý set vyhrál 25:23.

Tím pro nás celý turnaj skončil a mohli jsme jít do sprch :-D. I přes závěrečnou prohru jsme byli velice spokojeni s předvedenou hrou po celý den, která eskalovala nejvíce právě v posledním zápase, kde jsme předvedli jeden z nejlepších výkonů turnaje :-). Po zbytek turnaje jsme se věnovali pohodovému popíjení a sledování kvalitního finálového zápasu, ve kterém se utkali opravdu silné týmy Kudrnáči a Haničky. Šťastnějším týmem nakonec bylo družstvo Haničky, které porazilo Kudrnáče 2:1 v tie-breaku.

Celý turnaj byl zakončen vyhlášením v hospůdce U dobré kozy a společným posezením a popitím s dalšími týmy.

Závěrem bych rád poděkoval nejen klasicky týmu za skvělé výkony :-), ale i organizátorům za parádní turnaj a určitě se rádi na něm zase potkáme za rok :-)!

Tentokrát jsme turnájek odehráli v sestavě:

Křeček, Karel, Martin, Hulda, Adélka a Kačka

Úplným závěrem ještě doplním celkové pořadí týmů na turnaji, jež bylo posléze dodáno:

1. Haničky, 2. Kudrnáči, 3. Náhodou hladila, 4. Choboti, 5. Lavina, 6. Yak, 7.-8. PKUV a Bíč-klab, 9.-10. Partička a Start, 11.-12. Pavla-family a Přátelé

Info o turnaji a soupeřích: MarLen CUP 2013 v Líšni.

Fotogalerie: Fotogalerii z turnaje naleznete pod odkazem – MarLen CUP 2013 nebo také na našem FB profilu.

Článek si již přečetlo 3 474 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)