Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Po roční pauze jsme opět mezi volejbalovou elitou! Jak se nám vedlo na úvodním turnaji 1. ligy AVL?

Na neděli 23. října byl naplánován úvodní turnaj nejvyšší volejbalové amatérské soutěže  – 1. ligy AVL. A protože jsme v minulé sezóně dokázali uspět ve finále a následně i v baráži o účast v 1. lize, zúčastnili jsme se tohoto turnaje i my. Jak se nám vedlo se dozvíte na následujících řádcích…

Úvodní turnaj 1. ligy AVL - sestava Laviny Jak již je z nadpisu zřejmé, nejednalo se o naši první zkušenost s 1. ligou AVL, tu jsme si odbyli již před rokem, respektive vzhledem k rozložení sezóny, před dvěma :-). Tehdá to pro nás byly cenné zkušenosti při měření sil s nejlepšími hráči a týmy AVL. První část sezóny jsme odehráli relativně slušně a většinu zápasů jsme dotáhli alespoň do tie-braiků. Bohužel zhruba v půlce sezóny došlo ke zranění jedné z našich nahrávaček (Zuzky) a i když jsme sehnali velmi kvalitní náhradu, nějak to nestačilo a na konci sezóny jsme skončili na 17. místě, což znamenalo účast v baráži o udržení se v lize. Baráž jsme nezvládli a po roce účasti v 1. lize jsme spadli do 2. ligy. Následná sezóna v 2. lize, jak již bylo zmíněno, byla však celkem úspěšná a tak jsme se opět vrátili pro letošní sezónu do 1. ligy AVL.

Na úvodní turnaj 1. ligy AVL nám byly nalosovány čtyři týmy a to: MATRIX, VELMEZ, Shrek team a Pardón, oprava.

Prvním našim soupeřem byl tým MATRIX. Se soupeřem jsme měli již nějaké ty zkušenosti a to, když nás při minulé účasti v 1. lize AVL porazili 2:0 a následně nedávnou, kdy jsme se s nimi utkali v baráži o 1. ligu AVL a to jsme prohráli těsně 2:1. Tentokrát se nám dařilo však o mnoho lépe. První set byl z počátku vyrovnaný, ale postupně jsme začali soupeře přehrávat. Protože jsme byli mírně lepší, dokázali jsme zvítězit v prvním setu 25:19. Vstup do druhého setu nám vyšel náramně a hned z úvodu jsme si vytvořili náskok, který jsme si udrželi již po celý set. V obou setech jsme soupeře přehrávali především na podání. Soupeř měl velké problémy s příjmem a bez něj se prostě volejbal hraje špatně :-D. Především tedy díky dobrému podání a špatnému příjmu soupeře, jsme zvítězili i v druhém setu a to jednoznačně 25:14. Z prvního utkání dne jsme si tak připsali příjemné vítězství 2:0 a úspěšně tak vstoupili do celého turnaje.

Úvodní turnaj 1. ligy AVL Následovala jednozápasová přestávka, po které jsme nastoupili k druhému utkání dne a to proti týmu VELMEZ. Na tým VELMEZU jsme měli z předešlé účasti v 1. lize AVL dobré vzpomínky, protože to byl první tým, který jsme dokázali v 1. lize porazit a to 2:1. Avšak tým od té doby značně posílil a tak bylo zřejmé, že půjde o velmi těžké utkání. Ono ostatně v 1. lize prostě není lehkých utkání :-D. První set byl velmi vyrovnaný, ale o vítězi nakonec rozhodlo to, že soupeř více chyboval a „vyházel se“… díky tomu jsme první set vyhráli 25:20. Druhý set byl prvnímu velmi podobný, jen s tím rozdílem, že soupeř přestal tolik kazit a naopak my jsme se v koncovce „vyházeli“ :-D. Druhý set dopadl na skóre úplně stejně, tedy 25:20, jen s tím rozdílem, že tentokrát těch 20 bodů jsme měli my :-). O vítězi zápasu tak musel rozhodnout tie-braik. V tom měl z počátku mírně navrch soupeř, ale postupně jsme hru vyrovnali a dokonce jsme nakonec byli mírně lepší. Především díky dobrým blokům jsme v třetím setu vyhráli 15:10. Tedy i z druhého utkání dne jsme si odnesli vítězství, tentokrát za 2 body, díky výhře 2:1.

Opět jsme měli jeden zápas přestávku a následně jsme nastoupili k třetímu utkání dne proti týmu Shrek team. První set byl vyrovnaný, ale protože jsme v něm méně chybovali zvítězili jsme v něm a to 25:20. V druhém setu se soupeř zlepšil a přehrál nás 25:19. Opět tak o vítězi utkání musel rozhodnout třetí set, ve kterém jsme byli pro změnu zase o něco lepší my a zvítězili jsme 15:10. Z třetího utkání dne jsme si tak připsali 2 body za vítězství 2:1.

Úvodní turnaj 1. ligy AVL Následně nás čekal po jednozápasové přestávce poslední zápas dne a to proti týmu Pardón, oprava. Pro nás šlo již o čtvrtý zápas dne, pro soupeře o první, tedy dalo se očekávat, že my budeme již trošku unavení a naopak soupeř nerozehraný. Nakonec se nerozehranost ukázala jako zásadnější problém a soupeře jsme v prvním setu celkem jednoznačně přehráli 25:14. V druhém setu se však soupeř zlepšil a na nás možná již více dolehla únava, protože jsme v něm prohráli 19:25. Opět tak o vítězi musel rozhodnout tie-braik. Ten byl velmi vyrovnaný, ale nakonec tím šťastnějším týmem byl soupeř, který v něm zvítězil 15:13. V posledním utkání dne jsme si tak připsali první porážku 1:2.

Avšak i přes prohru v posledním utkání dne jsme mohli úvodní turnaj 1. ligy AVL vyhodnotit jako vydařený, protože jsme uhráli krásných 8 bodů z 12 za 1 vítězství 2:0, 2 vítězství 2:1 a tedy jednu prohru 1:2.

Navíc nás výsledky mohli těšit dvojnásobně, protože po skončení celého turnaje a zapsání výsledků zápasů do tabulky, jsme se prozatím umístili na celkově krásném 5. místě z 20 týmů! A to na to, že jsme v podstatě „nováčci“ v 1. AVL je velmi pěkné umístění :-).

Tabulka po úvodním turnaji 1. ligy AVL

Uvidíme na jaké pozice se posuneme po druhém turnaji 1. ligy AVL, který se mimochodem odehraje právě dnes v sobotu 19. listopadu. Kdybyste měli tedy zájem se podívat na nejlepší brněnské amatérské volejbalové týmy, máte právě dnes možnost :-).

Celý turnaj jsme odehráli v pěkně početné sestavě 10 hráčů:

Adélka, Simča, Zuzka, Vítek, Ráďa, Zbyňa, Křeček, Mara, Martin a Karel

Výsledky turnaje souhrnně:

►Lavina : MATRIX – 2:0 (25:19 a 25:14)
►Lavina : VELMEZ – 2:1 (25:20, 20:25 a 15:10)
►Lavina : Shrek team – 2:1 (25:20, 19:25 a 15:10)
►Lavina : Pardón, oprava – 1:2 (25:14, 19:25 a 13:15)

Fotogalerie:

Článek si již přečetlo 4 581 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus