Kalendář turnajů

<< Čvn 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Přidejte se k nám!

První turnaj v 1. lize AVL – i přes výsledky skvělá hra!

V sobotu 25. října nás čekal historicky první turnaj v rámci 1. ligy amatérské volejbalové ligy (AVL). Jak jsme se s ním popasovali a jak jsme dopadli si představíme na následujících řádcích…

AVL logo Jak již bylo napsáno v předchozích článcích, díky skvělým výkonům v 2. lize AVL v minulé sezóně, jsme se probojovali o ligu výše (dokonce z 1. místa :-)). Tedy do nejvyšší soutěže amatérské volejbalové ligy – do 1. ligy AVL.

Na první turnaj nás čekali čtyři soupeři – 3xSMRT, Staří známí, Blanka a její tygři a tým Žabiny.

Prvním našim soupeřem se stal tým 3xSMRT. Tento tým je již několik let pravidelným účastníkem 1. ligy AVL a tak bylo zřejmé, že nás nečeká nic snadného. Ostatně to se dá říci asi o všech týmech 1. ligy AVL, kde prostě není slabých soupeřů. Utkání s týmem 3x SMRT bylo našim prvním zápasem a tak bylo o to těžší, že jsme nebyli rozehraní (soupeř již předtím jeden zápas právě dohrál) a bohužel jaksi první zápasy míváme už celkem pravidelně slabší. Nicméně do prvního setu jsme vstoupili nebojácně a téměř na každý útok soupeře jsme byli schopni najít odpověď. Dokonce jsme místy soupeře i přehrávali a když si na naší straně na počítadle objevilo číslo 25 dříve, než u soupeře, měli jsme v setu vystaráno! V prvním setu jsme soupeře smetli 25:16! Vynikající vstup do turnaje, který však stále nic neznamenal, neboť k dosažení vítězství bylo nutné vyhrát i druhý set. Druhý set byl podstatně vyrovnanější a bylo vidět, že soupeř se z našeho skvělého vstupu rychle „oklepal“ a hru podstatně zlepšil. Co nám v prvním setu bez problémů vycházelo, dokázal soupeř eliminovat a naopak sám přidal na rychlosti a přesnosti. Bohužel v druhém setu soupeř podal lepší výkon, než my, a zaslouženě zvítězil 25:19. O vítězi zápasu tak musel rozhodnout tie-braik. V třetím setu se bohužel soupeři povedlo ze začátku setu odskočit na vedení několika bodů, které jsme pak jen těžko doháněli. I když se nám povedlo vedení stáhnout, otočit jsme jej již nezvládli. V třetím rozhodujícím setu jsme soupeři podlehli 12:15. Bohužel i přes parádní první set, jsme tak nakonec soupeři podlehli 1:2 a na úvod turnaje si připsali porážku. Porážka byla nepříjemná, avšak předvedená hra byla velmi slušná a s ní jsme alespoň mohli být spokojeni :-).

Lavina logo Hned po skončení prvního zápasu nás čekal druhý zápas s týmem Staří známí. Přestávku jsme měli jen krátkou, neboť soupeř právě dohrával tie-braik a tak pár minut po skončení prvního zápasu, jsme již nastupovali k druhému utkání. Stejně, jak tým 3xSMRT, tak i tým Staří známí je pravidelným účastníkem 1. ligy a již několikrát se umístil v první čtyřce a účastnil se tak i celorepublikového finále. První set byl velmi vyrovnaný a dokonce zhruba do půlky utkání jsme dokonce nad soupeřem vedli. Bohužel pak nám naprosto odešel příjem a soupeř díky bodové šňůře se dostal do vedení, které si již nenechal vzít. V prvním setu jsme tak nakonec prohráli 19:25. Nepříjemná porážka, zvláště pak po vyrovnaném průběhu setu. Ale holt asi rozhodly zkušenosti. Druhý set byl v podobném duchu, jak ten první, jen s tím rozdílem, že soupeř nám nedal ani „přičuchnout“ k vedení v setu :-D. I když byl set celkem vyrovnaný, soupeř mnohem lépe, než v prvním setu, pokrýval pole a i na naše povedené útoky, našel odpověď. Po slušném výkonu, avšak tak nějak bez šancí být vítězem, jsme v druhém setu podlehli opět 19:25. Z druhého zápasu turnaje, jsme si tak odnesli porážku 2:0. Opět byl výkon dobrý, ale soupeř byl zkrátka lepší a zaslouženě zvítězil :-).

Před třetím utkáním turnaje, jsme měli jeden zápas přestávku. Po přestávce jsme nastoupili proti týmu Blanka a její tygři. Tento tým jsme velmi dobře znali neboť společně s námi hrál minulou sezónu 2. ligu AVL a společně s námi postoupil z 2. místa do 1. ligy. Zhruba jsme tak tušili, co můžeme od soupeře očekávat a věděli jsme, že je umíme porazit (na rozdíl od předešlých soupeřů, které jsme na žádném turnaji ještě nikdy neporazili :-)). Avšak soupeř do 1. ligy AVL nastoupil v dosti obměněné sestavě a tak se nedalo přímo tvrdit, že jsme v utkání favoriti. Nicméně jsme do prvního setu dobře nastoupili a soupeře přehrávali téměř ve všech činnostech. Především pak na podání, kde soupeř měl problémy si dobře přitáhnout a bez toho se těžko vítězí. Bez větších problémů jsme tak v prvním setu zvítězili 25:19. Příjemné vítězství, v které jsme věřili a doufali jsme, že podobně proběhne i druhý set. Do druhého setu soupeř však proměnil několik hráčů a začal nám zle zatápět :-(. Především jeden soupeřův hráč, který sice nehrál až tak „skvělý volejbal“, ale hrál jej velmi účinně. Téměř všechny míče, jež složil hrál přes bloky či o bloky do míst, kde prostě nikdo pořádně nemohl být a taky nebyl :-(. Na tento styl hry jsme během celého setu prostě nenašli odpověď a bohužel jsme tak v druhém setu soupeři podlehli 21:25. O vítězi třetího utkání tak opět musel rozhodnout tie-braik. V třetím setu jsme bohužel zcela odešli psychicky, tedy hlavou. Bezmoc z druhého setu se pravděpodobně promítla do naší hry a byli jsme naprosto marní. Na blocích nuloví, zakončení téměř taky žádné a když se k tomu přidalo i několik zkažených servisů, o vítězi bylo rozhodnuto. V třetím setu jsme utrpěli debakl 5:15 :-(. Po třetím utkání dne jsme si tak připsali druhou porážku 2:1 a byli jsme ze zápasu velmi zklamaní. Herně jsme byli přesvědčeni, že jsme lepší, ale na hřišti od druhého setu, jsme prostě byli mizerní :-(.

Čekala nás opět jednozápasová přestávka, po které jsme nastoupili k poslednímu utkání dne a to proti týmu Žabiny. Žabiny jsou, stejně jak první dva naši dnešní soupeři, již několik let pravidelní účastníci 1. ligy AVL a potkáváme se s nimi i na různých dalších turnajích v Brně a okolí. Věděli jsme, že zápas bude opravdu náročný. Přeci jenom už jsme byli z předešlých tří zápasů unavení a navíc Žabiny zatím na tomto turnaji všechny zápasy vyhrály. Nicméně do prvního setu jsme opět vkročili nebojácně a předváděli skvělé výkony. Se soupeřem jsme hráli vyrovnanou hru a bylo zřejmé, že set vyhraje ten, kdo je dokáže předvádět až do konce setu. Tím týmem jsme nakonec byli my! Koncovka patřila nám a nad soupeřem jsme v prvním setu těsně zvítězili 25:22. Vítězství skvělé, ale, jak jsme si už dnes 2x ověřili, stále to nic neznamenalo a druhý set bude určitě ještě hodně náročný. A také byl! Druhý set byl opět velmi vyrovnaný a bylo jasné, že žádný z týmů nenechá „svou kůži“ lacino. Příjemné však bylo, že jsme kvalitní hru z prvního setu přenesli i do druhého a udržovali si mírné vedení. Bohužel se nám však v druhém setu stala nepříjemnost a Zbyněk si udělal výron kotníku a musel střídat. Naštěstí nás tento turnaj hrálo více a tak bylo za koho, ale bylo to nepříjemné narušení dobře rozehrané partie, po které soupeři pár bodů náskoku stáhli. Vzhledem k tomu, že byl set opět velmi vyrovnaný, o vítězi musela rozhodnout až koncovka. V té jsme měli mírně navrch a dokonce se dostali k mečbalúm za stavu 24:22! Ale pak jak když utne… zkazili jsme dva příjmy a na síti se nemohli najednou prosadit. Seběhlo se to celkem rychle, ale každopádně na konci druhého setu bylo na počítadle skóre 24:26 a to v náš neprospěch :-(. Bohužel jsme velmi slibně rozehraný set nedokázali přetavit ve vítězství a již po třetí za turnaj, o vítězi musel rozhodnout tie-braik. Třetí set byl stejně, jak předchozí sety, velmi vyrovnaný, ale pravděpodobně o vítězi rozhodly opět zkušenosti. Zbytečně jsme v koncovce třetího setu zkazili několik podání a s tím se prostě těžko vyhrává. V třetím setu jsme prohráli 13:15 :-(. Bohužel tak i třetí tie-braik dne jsme prohráli a tak i celý zápas 1:2. Těžko říci zda-li vývoj v druhém setu zlomilo zranění Zbyňka, ale spíše to bylo o hlavách a zkušenostech. Prostě za stavu 24:22 se nesmí prohrát a v koncovce kazit podání je prostě smrtelné…

Tabulka pro prvním turnaji 1. ligy AVL:

Tabulka pro prvním turnaji 1. ligy AVL 2014

Tím pro nás celý turnaj skončil. I když jsme bodově moc neuspěli, neboť jsme si za tři prohry v tie-braiku a jedno prohru 0:2 připsali jen 3 body, byli jsme s turnajem spokojeni. Skvělé výkony v podstatě po celý turnaj se sice nepřetavily na tříbodová vítězství, ale dokázali jsme si, že jsme schopni i v 1. lize AVL hrát vyrovnané zápasy. Třeba postupně získáme i zkušenosti, které nám pomohou připisovat si ze zápasů více bodů :-).

Sestava pro tento turnaj:

Zuzka, Adélka, Zbyňa, Ráďa, Mara, Martin, Vítek a Karel

Info o turnaji a soupeřích: První turnaj 1. ligy AVL 2014.

PS: Bohužel jsme na turnaji zapomněli fotit, tak to je tentokrát jen s ilustračními fotografiemi :-).

Článek si již přečetlo 6 684 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (2 hlasů, průměr: 3,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus