18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Přidejte se k nám!

Jak se vedlo na pátém turnaji 1. AVL a jak dopadla baráž?

Během měsíce března jsme odehráli dva turnaje. Šlo o pátý turnaj v rámci naší účasti v 1. AVL a pak také o barážový turnaj o udržení se v 1. AVL. Jak oba turnaje proběhly a jak se nám na nich vedlo si představíme v tomto článku…

Baráž o 1. AVL 2015 - sestava Laviny Pátý turnaj 1. AVL se odehrál v sobotu 7. března. Hráli jsme na něm proti zbývajícím týmům, se kterýma jsme se ještě v 1. AVL neutkali. Byly to týmy Pardón, oprava, Aliens (Sokol Jehnice), Sokol Židenice Bokem a Traktorová liga.

Prvním soupeřem byl tým Pardón, oprava. Soupeře jsme si dobře pamatovali z nedávného vzájemného utkání v rámci Vánočního turnaje AVL, kde jsme bohužel prohráli 0:2, tedy měli jsme soupeři rozhodně co vracet. První set byl velmi vyrovnaný a až do stavu cca 20:20, byly šance na vítězství pro oba týmy v podstatě stejné. Bohužel pak se nám stala nepříjemnost. Na tento turnaj se konečně po delší „rekonvalescenci“ navrátila Zuzka (což rozhodně nebyla ta nepříjemnost :-D) a hrála hned v prvním utkání. Právě za vyrovnané koncovky prvního setu jsme měli horší příjem, který Zuzka chtěla doběhnout, ale míč letěl jaksi do jejího protipohybu. To mělo bohužel za následek její opětovné navrácení problému s kolenem :-(. Pro tento zápas a bohužel i celý turnaj dohrála… Do zápasu místo ní nastoupila Adélka, ale bylo zřejmé, že celý tým je jaksi rozhozen. Nebudeme tvrdit, že to bylo tímto, ale první set jsme následně bohužel prohráli 22:25. Druhý set jsme chtěli hrát lépe, ale jaksi hra nebyla taková, jakou bychom si představovali a tak jsme i v druhém setu prohráli a to 17:25. Bohužel jsme si tak na úvod turnaje připsali dvě ztráty. Jednu zápasovou a jednu mnohem nepříjemnější v podobě zranění Zuzky :-(.

Baráž o 1. AVL 2015 Další utkání nás čekalo ob jeden zápas a to proti týmu Aliens (Sokol Jehnice). Zde nám bylo jasné, že můžeme jen překvapit. Tento tým byl aktuálně leadrem 1. AVL a naše bilance s ním byla víc než hrozná :-D. Doposud nás vždy porazili – naposledy právě na již zmiňovaném Vánočním turnaji AVL. Před tímto zápasem Maru začaly pobolívat nějak záda a tak chtěl do tohoto zápasu střídat. Zbyňu napadlo, že by nemusel střídat, ale mohli bychom vyzkoušet hru s liberem. Tedy, že Mara bude hrát právě libero, protože má dobré příjmy a nebude tak muset zatěžovat záda při výskocích na síti. Všem to připadlo jako celkem dobrý nápad a tak jsme to vyzkoušeli :-). Milým překvapením bylo, že tato hra celkem fungovala :-D. Blokaři si vzadu vždy trochu odpočli a Mara precizně přitahoval míče nahrávačkám, takže na síti jsme mohli „zářit“ :-D. I když jsme bohužel nakonec první set prohráli 20:25, byly jsme s výkonem celkem spokojení, protože konečně byla hra celkem dle našich představ :-). Druhý set probíhal velmi obdobně setu prvnímu, avšak k našemu překvapení jsme začali soupeře postupně přehrávat! Pravda je, že soupeř do zápasu proti nám nenasadil, to nejsilnější co má (například jejich libero dal na smeč apod. :-D), ale do koncovky setu nasadil a přesto to již na obrat v setu nestačilo! V druhém setu jsme překvapivě zvítězili 25:22! Bylo to pro nás velmi příjemná vzpruha, nejen vzetím alespoň setu nejlepšímu týmu 1. AVL, ale především předvedenou hrou, která byla parádní :-). Do tie-braiku již soupeř nasadil od začátku setu jejich nejsilnější sestavu (i když je pravda, že tým Aliens, nemá slabých článků, jen jde spíše o jejich rozložení v poli :-D) a přesto jsme s nimi odehráli velmi vyrovnaný set. Bohužel jsme však v koncovce mírně zaváhali a soupeř nakonec třetí set urval ve svůj prospěch v poměru 16:14. I když jsme zápas nakonec prohráli, odcházeli jsme celkem spokojeni, neboť předvedená hra byla dle našich představ a i vyzkoušená hra s liberem se nám osvědčila jako velmi zajímavá a efektivní :-).

Po pátém turnaji 1. AVL Na třetí utkání dne jsme si museli počkat dva zápasy. Po odehrání těchto zápasů jsme nastoupili k našemu třetímu utkání proti týmu Sokol Židenice Bokem. S tímto týmem jsme se doposud ještě neutkali, ale věděli jsme, že půjde o velmi těžké utkání. Soupeř měl tým složený z „nabušených kolohnátů“ slovenské volejbalové reprezentace :-D. Sice úplně nešlo o volejbalové reprezentanty :-D, ale většina jejich týmu byla Slováků, jež byly postavou dosti vyšší a robustnější, než my a bylo zřejmé, že volejbal už nějaký ten pátek hrají a pravděpodobně i závodně :-). Opět jsme zvolili hru s liberem a věřili jsme, že předvedeme slušný výkon a soupeř nás na hřišti „nepomlátí“ :-D. Předvedená hra byla velmi slušná a po většinu zápasu jsme byli soupeři vyrovnaným protivníkem. Bohužel však v prvním setu nám scházelo malinko „štěstíčka“ a prohráli jsme v něm těsně 23:25. Druhý set byl již o něco málo slabší a soupeři jsme v něm podlehli 25:17. V třetím utkání dne jsme si tak připsali bohužel další porážku 2:0. Avšak předvedená hra nebyla až tak špatná a vzhledem k tomu, proti jakým „bouchačům“ jsme hráli, byl výkon celkem slušný :-).

Hned po skončení třetího utkání, nás čekal poslední zápas a to proti týmu Traktorová liga. Na tento tým jsme měli dobré vzpomínky z povedeného přípravného turnaje AVL, kde jsme jej dokázali porazit 2:0. I ve čtvrtém utkání dne jsme vsadili na hru s liberem, která se nám celkem osvědčila. Po většinu prvního setu jsme byli mírně lepší a tak jsme jej také po zásluze vyhráli 25:20. Druhý set byl velmi podobný prvnímu, ale v opačném gardu :-D. V druhém setu jsme byli mírně horší a po zásluze jsme jej prohráli 20:25 :-). O vítězi utkání, tak musel rozhodnout tie-braik. Ten byl velmi vyrovnaný a po většinu setu byly šance na vítězství 50:50. V koncovce se však na nás konečně usmálo „štěstíčko“ a v třetím setu jsme zvítězili 18:16. Na závěr turnaje jsme si tak konečně připsali vítězství a to 2:1.

Tím pro nás celý turnaj skončil a s tím i sezóna AVL 2014/2015. I když ne, tak úplně :-)… Vzhledem k výsledkům v celé sezóně, jsme se umístili v tabulce na 17. místě a tak nás čekala ještě baráž o udržení se v 1. AVL.

Sestava pro pátý turnaj AVL:

Zbyňa, Ráďa, Mara, Martin, Karel, Vítek, Adélka, Anet a Zuzka

Tabulka po odehrání základní části 1. AVL 2015:

Tabulka 1. AVL 2015

Baráž o udržení v 1. AVL

Baráž o 1. AVL se odehrála v sobotu 28. března. Do baráže „postoupily“ týmy, jež skončily na 17. a 18. místě v 1. AVL a týmy z 3. a 4. místa 2. AVL. Společně s námi tedy z 1. AVL do baráže šel tým na 18. místě, jimž byla Blanka a její tygři a týmy z 2. AVL – Náhoda a Vertikální stereo.

Do baráže se započítaly výsledky vzájemných zápasů, jež týmy proti sobě odehrály ještě před baráží. My jsme tedy šli do baráže pouze s jedním bodem, neboť Blanka a její tygři nás bohužel v základní části porazila 2:1.

Baráž o 1. AVL 2015 Ještě před zahájením zápasů baráže, se z turnaje odhlásil tým Vertikální stereo, kterému se tak všechny zápasy kontumovaly 0:2. Nás tedy čekal na tomto turnaji pouze jeden zápas a to proti týmu Náhoda. Bylo tedy jasné, o co se hraje. Buď vyhrajeme a v 1. AVL se udržíme nebo prohrajeme a „padáme“ dolů. I pro barážové utkání jsme zvolili hru s liberem. Bylo nepříjemné, že jsme měli odehrát jen jeden zápas a tým Náhoda šel proti nám již rozehrátý z předešlého utkání proti Blance a jejím tygrům. Nicméně na to se nedá vymlouvat a zápas jsme se pokusili odehrát, jak jsme jen uměli… Bohužel to však nebyl úplně náš den. V celém zápase jsme více chybovali a především pak na síti jsme se nebyli schopni příliš prosadit. I když pole odehrálo velmi slušný výkon, na síti jsme špatně zakončovali, což mohlo mít za následek jediné – prohru ve dvou setech a to 21:25 a 20:25. I když byl zápas celkem vyrovnaný, rozdíl byl především na síti, kdy soupeři dokázali míče složit tak, že jsme je nevrátili a naopak my jsme měli zakončení špatné.

Tím pro nás barážový zápas skončil a také i naše letošní působení v 1. AVL. Vzhledem k prohranému zápasu jsme se v baráži umístili na 3. místě, které nám zajišťuje v příští sezóně účast v 2. AVL :-).

Letošní AVL sezónu jsme pak zakončili společným večerním posezením s hráči a přáteli v čajovně Utopia :-).

Sestava pro baráž AVL:

Vítek, Ráďa, Karel, Martin, Mara, Adélka a Anet

Tabulka po odehrání baráže o 1. AVL 2015:

Barážová tabulka o 1. AVL 2015

Info o turnaji a soupeřích: Pátý turnaj AVL, barážový turnaj AVL.

Fotogalerie: Bohužel jsme nějak zapomněli fotit, jak na pátém turnaji AVL, tak na baráži 😀 a tak přiložené fotografie jsou z čekání na šalinu po 5. turnaji AVL. Fotografie z tělocvičny jsou pak od Martina Koželky, jež nás na několika fotografiích zachytil :-).

Článek si již přečetlo 7 488 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)