Kalendář turnajů

<< Čvn 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Přidejte se k nám!

Poslední turnaj v roce 2014 přinesl vítězství!… alespoň jedno :-)

Dva dny po Štědrém dnu jsme opět nastoupili na palubovku a svedli několik soubojů se soupeři z AVL. Jak se nám na posledním turnaji v roce 2014 vedlo se dozvíte právě v tomto článku…

Vánoční turnaj AVL - sestava Laviny Poslední turnaj v roce 2014 byl naplánován na pátek 26.12. Nejednalo se o klasický AVL turnaj v rámci sezóny, ale o „odpočinkový“ Vánoční turnaj AVL. Právě protože šlo o turnaj v rámci vánočních svátků, bylo náročnější sehnat dostatek osazenstva na hru :-). Pět hráčů se povedlo sehnat celkem snadno, ale šestý hráč, na blok, dlouho chyběl. Bylo osloveno spoustu hráčů (viz. položka „nemůže“ :-D) a pořád ne a ne sehnat. Na Vánoce jezdí totiž každý domů a když už nejede domů, tak mají lidé takové „hloupé“ zvyky, chodit po příbuzných, namísto hraní volejbalu :-D. Nakonec se však povedlo a i šestý hráč se sehnal. Tím šťastlivcem byl Petr Staňka.

Na turnaj se přihlásilo celkem 14 týmů, které byly rozlosovány do čtyřech skupin. Dvě skupiny po čtyřech týmech a dvě skupiny po třech týmech. V rámci skupiny hrál každý s každým na dva vítězné sety. Ze základních skupin postoupily vždy dva nejlepší týmy do horního pavouka o vítěze. Další týmy hrály spodního pavouka o umístění. Každý z týmů odehrál minimálně 4 zápasy.

Do naší základní skupiny byly nalosovány týmy Šufani a Pardón, oprava. První zápas odehráli mezi sebou Šufani a Pardón, oprava a Šufani zvítězili v Tie-braiku. Věděli jsem tedy, že oba týmy budou silné neboť tým Pardón, oprava hraje s námi v 1. lize AVL. Našim prvním soupeřem byl tým Šufani. Tým Šufanů jsme úplně tak neznali, ale hrál za ně náš kamarád Jirka Chevalier, o což to byl větší hec, že jsme je chtěli porazit :-). První set byl celkem vyrovnaný. Avšak měli jsme jednu velmi účinnou „zbraň“ a tou bylo soupeřovo podání :-D. Soupeř měl silné hráče, ale podání bylo jejich velkým nepřítelem… v prvním setu pokazili snad více jak 15 míčů jen z podání :-D. S takovou bilancí se těžko vítězí, a tak ani ne úplně naší zásluhou, jsme v prvním setu zvítězili 25:19. Bylo však pravděpodobné, že druhý set asi nebude úplně stejný a pokud soupeř přestane kazit podání, budeme muset hodně zabrat, abychom jej porazili. Druhý set byl podstatně vyrovnanější. Soupeř sice pořád kazil podání, ale v podstatně menší míře. O co soupeř méně kazil podání, o to jsme jej více kazili my :-D. Proto byl set velmi vyrovnaný a o vítězi se rozhodovalo především na síti a to na blokách. Na blokách jsme byli o něco málo lepší a měli jsme i v koncovce trošku štěstíčka. Díky tomu jsme v druhém setu zvítězili těsně 25:23. Na úvod turnaje jsme si tak připsali příjemné vítězství 2:0.

Vánoční turnaj AVL Následně jsme měli jeden zápas přestávku, po které jsme nastoupili k druhému utkání a to tedy proti zmiňovanému týmu Pardón, oprava. S tímto týmem sice hrajeme v 1. lize, ale prozatím jsme se s nimi neutkali neboť zápas proti nim máme nalosovaný až na březen 2015. Avšak tým známe z jiných turnajů, kde patří mezi silnější týmy a i aktuálně v 1. lize se pohybuje ve středu tabulky. První zápas sice prohrál s Šufanama v tie-braiku, avšak to hrál se 3 slečnami v poli a nyní tedy na nás nastoupil v „plné polní“ s čtyřmi muži v poli :-). Úvod prvního setu byl vyrovnaný, avšak postupně získával soupeř body z důvodu našeho špatného příjmu a tím bohužel i horšího zakončení. I přes veškerou snahu patřila koncovka soupeři a první set ovládl v poměru míčů 25:20. Nicméně věřili jsme, že v druhém setu dokážeme zápas otočit a pak v tie-braiku i zvítězit. Snaha byla velká, hra nebyla špatná, ale bohužel ani to v druhém setu na vítězství nestačilo. Nakonec jsme tak prohráli i v druhém setu a to 22:25. Předvedená hra nebyla „místy“ vůbec špatná, ale prostě kousek tomu k vítězství chyběl :-).

Po této prohře jsme tak skončili v základní skupině na druhém místě a čekal nás tedy horní pavouk a v něm nejlepší tým ze skupiny B. Tím týmem se stalo družstvo Aliens (Sokol Jehnice) a tak nám bylo jasné, že se začíná nad námi „smrákat“, ještě než jsme začali hrát :-D. Nejenže tým Aliens byl aktuální leader 1. ligy AVL, ale i dosavadní naše všechna vzájemná střetnutí vyzněla jasně pro tým Alienů. Bohužel k tomu se přidala ještě bolavá záda Peti Staňky (bohužel víc jak měsíc nehrál volejbal a tak nebyl zvyklý na větší zátěž). Tato kombinace byla prostě „smrtící“ a pomýšlet na dobrý výsledek natož na vítězství bylo holé bláznovství :-). Nicméně zkusili jsme být soupeři vyrovnaným protivníkem, ale moc se to nedařilo. Bohužel nefungoval ani příliš příjem a když už byl, tak si nás soupeř na blocích bez větších problémů vychytal. To vše mělo jasný výsledek a to prohru ve dvou setech 15:25 a 20:25. Zde jsme museli jasně uznat, na vítězství jsme v aktuálním rozpoložení prostě neměli nejmenší šanci :-).

Dále nás tak čekal zápas o to, zda-li budeme moci hrát ještě o celkové 5. místo či skončíme na 7. až 8. místě. Našim soupeřem se zde stal tým Staří známí. Staří známí jsou taktéž prvoligové družstvo, která nás v běžné sezóně AVL již porazilo, ale zde mělo dosti pozměněnou sestavu. Bohužel Peťovi se však záda nezlepšily a tak byl rád, když byl schopný zápas vůbec nějak dohrát (za což mu určitě patří díky, že to nevzdal) a bohužel ani hra ostatních nebyla nijak oslňující. Prostě forma zůstala asi u prvního zápasu dne a do dalších utkání jsme si ji již nevzali :-D. I v tomto zápase jsme soupeři podlehli ve dvou setech 15:25 a 22:25.

Tím pro nás Vánoční AVL turnaj skončil. Celkové naše umístění tedy bylo 7. až 8. místo ze 14 týmů, což na to, že jsme vyhráli za celý den pouze jediný zápas, je možná až moc dobrý výsledek :-D.

Závěr patřil klasickému posezení v hospůdce U Třech Čertů a pak tradá domů :-).

Vánoční turnaj AVL jsme odehráli v sestavě:

Mara, Karel, Vítek, Peťa S., Marky a Káčátko

Info o turnaji a soupeřích: Vánoční turnaj AVL

Článek si již přečetlo 6 941 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus