Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Již po páté jsme se snažili prolomit „prokletí“ Kyjova! Povedlo se?

V sobotu 24. září jsme se rozhodli odcestovat do Kyjova na tradiční Burčákový turnaj, jež pořádá náš kamarád Matěj B. Povedlo se nám „odčarovat prokletí“ Kyjova, které nás provází už pět let? O tom se dozvíte v dnešním článku.

Burčákový turnaj v Kyjově 2016 - sestava Laviny Sobota 24. září byl termín nabitý více turnaji. Ve stejný den se konal BSVL turnaj v Brně i Burčák CÁK  CUP v Adamově. Z možných turnajů jsme nakonec rádi přijali pozvání od kamaráda Matěje a odjeli si zahrát do Kyjova. Kyjovského turnaje se účastníme již 5. ročníkem a bohužel se nám na tomto turnaji doposud ještě nikdy nepodařilo zvítězit. Někdy jsme tomu byly blíže (Kyjov 2015 – 7. turnaj v reportu) někdy dále (Kyjov 2012, Kyjov 2013, Kyjov 2014). Letos jsme věřili, že konečně po pěti letech, se nám podaří prolomit „prokletí“ turnaje, a zvítězit…

Na turnaj jsme se letos vydali nikoliv po vlastní ose autem, ale využili jsme služeb Českých drah, aby řidič to neměl tak náročné, jak minulý rok, kdy jediný střízlivý nás vezl po půlnoci domů :-).

Do Kyjova jsme dorazili chvíli po půl deváté a hned na úvod jsme dostali příjemné přivítání v podobě 5l burčáku, jež již je takovým tradičním pohoštěním v rámci startovného. Letošním dalším bonusem a novinkou byla bečka piva, jež byla k dispozici všem týmům taktéž v rámci startovného :-). Na úvod turnaje proběhlo slavnostní zahájení a určení rozpisu, kdo kdy s kým bude hrát. Turnaje se zúčastnilo 5 týmů a vzhledem k tomu, že se hrálo na jednom kurtu, tak se utkal každý s každým na dva vítězné sety do 20 bodů s případným tie-braikem do 10 bodů.

Nám bylo „nalosováno“, že budeme hrát první utkání a to s týmem Bzenec. Jak už to bývá, první sety v turnajích nejsou snadné a tak našim hlavním cílem bylo hlavně se sami nevykazit a především se postupně sehrát. Nebylo to úplně snadné, ale postupně jsme se dostali do hry a se soupeřem odehráli dostačující výkon na vítězství. První set jsme po vyrovnané hře vyhráli 20:17. Vítězství se „nerodilo“ úplně snadně, ale na první set v turnaji, dobré :-). V druhém setu se nám začalo mírně více dařit především na podání a soupeř dělal více chyb. Možná i proto jsme dokázali zvítězit i v druhém setu a to poměrem 20:15. Z prvního utkání dne jsme si tak připsali 3 body za vítězství 2:0.

Burčákový turnaj v Kyjově 2016 Následně jsme měli jeden zápas přestávku (ani jsme nemuseli pískat, protože organizátor určil, že další zápas bude vždy pískat ten tým, jež prohraje) po které jsme nastoupili k druhému utkání dne proti týmu Kyjov Jirka. Tým Kyjov Jirka byl složen z hráčů, jež hrají letos v Brně 2. ligu AVL a Jirka patřil právě mezi jedny z „tahounů“ týmu. Jejich další ze stabilních „tahounů týmu – Indža“ byl bohužel zraněn a tak na turnaji pomáhal s pískáním. Do druhého utkání dne jsme vstoupili velmi dobře a dařila se nám hra na všech postech. Díky nasazení hráčů a i trošce štěstí jsme dokázali v prvním setu zvítězit zcela přesvědčivě 20:10. Bylo nám však jasné, že zápas tím není rozhodnutý, protože soupeřům tým má své nesporné kvality a druhý set nebude nijak jednoduchý. To se hned vzápětí ukázalo, kdy soupeř na nás nastoupil ve vší síle a především kuli našemu špatnému příjmu a soupeřově skvělému poli, nás začal postupně přehrávat. Ať jsme se snažili, jak jsme mohli, v druhém setu byl soupeř jednoznačně lepší a porazil nás tak 20:12. O vítězi tohoto utkání tak musel rozhodnout zkrácený tie-braik do 10 bodů. Zde bohužel soupeř pokračoval ve hře, s kterou nás přehrál v druhém setu, a tak jsme v třetím setu prohráli, opět jednoznačně, 3:10. Co naplat, soupeř byl lepší. Z druhého utkání dne jsme tak brali pouze 1 bod za prohru 1:2.

Po druhém utkání dne se již blížil čas oběda, ale bohužel vzhledem k prohranému utkání, jsme měli za úkol pískat. Tuto povinnost si vzal na svá bedra Vlado, který následující zápas za nás odpískal. Údajně nechtěl jít na oběd, čehož jsme rádi využili :-D. Oběd jsme si vychutnali v nedalekém (stačilo přejít přes silnici :-D) Kyjovském pivovaru, kde nás mile potěšilo, že i v sobotu dělali meníčka.

Burčákový turnaj v Kyjově 2016 Po návratu z oběda na nás čekalo třetí utkání dne, tentokrát proti týmu organizátora turnaje, Kyjov Matěj. Matějův tým sice hraje v Brně „až“ 4. AVL, ale když se dobře „naladí“, umí předvést houževnatý výkon. A právě tento výkon předvedl i proti nám :-). Možná to bylo způsobené našim „trávením oběda“, možná prostě soupeř předvedl opravdu kvalitní hru, ale první set byl velmi vyrovnaný. Šanci na vítězství v prvním setu měly tak oba týmy, ale tím šťastnějším jsme nakonec byly my. V prvním setu jsme zvítězili těsně 22:20. Vzhledem k předvedenému výkonu nás i soupeře bylo jasné, že druhý set nebude nijak jednoduchý. A taky nebyl! Druhý set byl opět velmi vyrovnaný a chvílemi hrál lépe soupeř, chvílemi mi. Nakonec však byl v druhém setu štastnější tým Matěje a porazil nás 20:18. Tedy i o vítězi tohoto zápasu musel rozhodnout zkrácený tie-braik. Třetí set byl z počátku vyrovnaný, ale postupně jsme začali soupeře mírně přehrávat. Nakonec jsme dokázali uhrát vítězství v třetím setu 10:6. Z třetího utkání dne jsme si tak připsali 2 body za vítězství 2:1.

Díky tomu jsme nemuseli v dalším zápase pískat a mohli jsme se tak připravit na velmi důležité poslední utkání dne. Vzhledem k doposud odehraným zápasům a výsledkům, bylo jasné, že v posledním utkání dne, budeme hrát „o všechno“. Respektive o všechno… Pokud poslední utkání vyhrajeme 2:0, prolomíme „prokletí Kyjova“ a skončíme na 1. místě, pokud zvítězíme 2:1, bude nám to „stačit“ na druhé místo. Jakýkoliv jiný výsledek nás odsoudí k 3. místu.

„Karty“ byly tak jasně rozdány a věděli jsme, o co hrajeme. K poslednímu utkání dne jsme nastoupili proti týmu Kyjov Martin, který byl zatím jediným neporaženým týmem dne. Možná proto, že jsme věděli, že jde „o hodně“, nastoupili jsme do zápasu výtečně a soupeře jsme ve všem přehrávali. Občas nám přálo trochu štěstí, občas obětavost hráčů, ale v prvním setu jsme byli jednoznačně lepším týmem. Protože jsme byli lepším týmem, zvítězili jsme v prvním setu jednoznačně 20:11! Bylo však jasné, že soupeř nám nenechá „kůži“ lacino a v druhém setu zabere. To se taky stalo a jak se nám dařilo a soupeři nedařilo v prvním setu, tak se vše otočilo :-(. V druhém setu byl bohužel soupeř lepším týmem a porazil nás 14:20. Tím bylo jasné, že „prokletí Kyjova“ nezlomíme a v třetím setu nám půjde už jen o lepší umístění v turnaji. Bohužel tie-braik se nám vůbec nevyvedl a jak nás přejel soupeř v druhém setu, naložil nám i v setu třetím. Zcela po zásluze si soupeř připsal v třetím setu jednoznačné vítězství 10:3. Z posledního utkání dne jsme si tak bohužel připsali jen 1 bod za prohru 1:2.

Jak již bylo zmíněno, před posledním zápasem, věděli jsme o co hrajeme a vzhledem k výsledku, jsme se na Kyjovském turnaji 2016 umístili na 3. místě z 5 týmů.

Následovalo vyhodnocení turnaje a vyhlášení vítěze turnaje s předáním cen. Vyhlášena byla také nejlepší hráčka a hráč turnaje. Alespoň malým bonusem bylo, že nejlepším hráčem turnaje se stal náš blokař Vítek :-).

Na závěr pak bylo menší posezení a popití se spoluhráči i protihráči u hřiště.

Turnaj jsme odehráli v sestavě:

Vlado, Vítek, Karel, Mara, Marky a Peťka

Velké díky patří organizátoru Matějovi a jeho organizačnímu týmu za opětovně vydařený turnaj a budeme rádi, když zase za rok, budeme moci se pokusit prolomit „prokletí Kyjova“ :-).

Burčákový turnaj v Kyjově 2016 - sestava Laviny s Matějem

Výsledky turnaje souhrnně:

►Lavina : Bzenec – 2:0 (20:17 a 20:15)
►Lavina : Kyjov Jirka – 1:2 (20:10, 12:20 a 3:10)
►Lavina : Kyjov Matěj – 2:1 (22:20, 18:20 a 10:6)
►Lavina : Kyjov Martin – 1:2 (20:11, 14:20 a 3:10)

Fotogalerie:

Článek si již přečetlo 2 035 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (Nikdo ještě nehlasoval. Buď první!)
Loading...


blog comments powered by Disqus