Kalendář turnajů

<< Kvě 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přidejte se k nám!

Po roce opět na místě činu aneb Burčákový turnaj Kyjov 2013

Rok se s rokem sešel a náš kamarád Matěj Búřil nás opět pozval na Burčákový turnaj v Kyjově, jež pravidelně pořádá. Byli jsme za to velmi rádi, protože se jedná o pohodový turnájek mezi fajn lidmi :-). Turnaj proběhl v sobotu 21. září 2013 a my jsme na něm obhajovali loňské 3. místo. Na kolik se nám to povedlo, se podíváme v tomto článku.

Jak již jsme v úvodu zmínili, měli jsme letos cíl, minimálně obhájit 3. místo z minulého roku. Dle předpokladů by se mohlo zdát, že to bude celkem snadný úkol, neboť v minulém roce se turnaje zúčastnilo 8 týmů a letos pouze 6. Tedy méně soupeřů, jež máme za úkol porazit :-D. Na druhou stranu jsme však přijeli v dosti pozměněné sestavě, která byla poskládána docela na poslední chvíli. Nebyli jsme tak příliš sehraní a tak bylo vše otevřené.

Letos jsme se zúčastnili v sestavě:

Křeček, Hulda, Karel, Martin, Zuzka a Peťka

Burčák - ilustrační foto Po zahájení turnaje (klasickým nástupem se sdělením pravidel turnaje a všech náležitostí) jsme zaplatili organizátorovi Matějovi startovné a dostali jsme od něj na revanš 5 litrů burčáku a poukázky na guláš. Toto je velmi příjemným bonusem Burčákového turnaje v Kyjově, že zúčastněné týmy mají v rámci startovného i tuto odměnu :-). Tedy ani jsme nezačali hrát a už jsme měli jisté ceny :-D.

Systém turnaje, vzhledem k množství přihlášených týmů a že se celý turnaj odehrál na dvou hřištích, byl určen na dvě skupiny po 3 týmech s tím, že každý ve skupině se utká s každým na dva vítězné sety (klasicky třetí set případně do 15 bodů). Následně se mezi sebou utkají poslední týmy ve skupině o 5. a 6. místo a zbývající týmy se systémem pavouku (první s druhým ze skupin) utkají o postup do finále, proherci pak o 3. místo.

Do základní skupiny jsme dostali nalosovány týmy Kyjov starší a Otohëk. V prvním zápase jsme se utkali s týmem Kyjov starší. I když byl turnaj určen pro smíšené týmy (rozuměj minimálně 2 hráči opačného pohlavní na hřišti), některým týmům chyběly slečny a tak jim pořadatel turnaje Matěj, povolil hrát v 5 borcích s jednou slečnou. Toto byl případ i týmu Kyjov starší. Do prvního setu jsme vlétli po hlavě a soupeře jsme „mlátili hlava nehlava“ :-D. I když měli některé hráče, jež hrávali (či hrávají) závodně, než se stačili rozkoukat, prohráli 25:12. Parádní vstup do turnaje, který jsme rozhodně nečekali, ale povedl se :-). Druhý set jsme tak věřili, že zvládneme obdobně, ale bohužel se nepovedlo. Set byl velmi vyrovnaný a až do posledních míčů jsme se přetahovali o každý míč. Vinou zbytečných chyb v zakončení jsme nakonec v druhém setu těsně prohráli 24:26. Následoval tak třetí set, který musel rozhodnout o vítězi zápasu. Zde jsme již nic nenechali náhodě a soupeře jsme zodpovědně přehráli 15:8. V prvním zápasu jsme si tak připsali vítězství 2:1, kterého jsme však trošku litovali, protože jsme měli na to, vyhrát už v druhém setu. Nicméně to se nezdařilo a tak jsme se museli spokojit alespoň s tímto vítězstvím.

Následovala pro nás jedno-zápasová přestávka, ve které se mezi sebou utkali dva naši soupeři Kyjov starší a Otohëk. Po jejich utkání jsme mohli nastoupit k našemu druhému zápasu proti týmu Otohëk. Úvod zápasu se nám opět povedl, stejně jak v prvním zápase. Záhy jsme si nad soupeřem vytvořili náskok, který jsme udrželi až do konce setu. V prvním setu jsme tak jasně zvítězili 25:14. Další parádní set za námi a naše šance na vítězství ve skupině, jsme měli zcela ve svých rukou :-). Druhý set však byl mnohem vyrovnanější. Především vinou vlastních chyb na saku jsme dávali soupeři laciné body. V úvodu setu jsme tak soupeři téměř nepůjčili míč, ale to proto, že jsme skoro všechno sami pokazili :-(. Soupeř si tak v úvodu druhého setu postupně připisoval body a dostával se do jistého „trháku“ (vedl asi o 8 bodů). Avšak v průběhu setu jsme trošku naši hru zpřesnili a přestali jsme tolik kazit (rozuměj, že jsme alespoň míč zahráli k soupeři a on se „zabil sám“ :-D). Díky tomu jsme se na soupeře dotáhli a koncovka pak byla velmi vyrovnaná. Bohužel v posledních bodech jsme nějak zaspali a nechali jsme k nám spadnout snadné balóny, které bychom normálně měli :-(. Druhý set jsme tak bohužel prohráli 23:25. Znovu tedy přišel ke slovu tie-braik, jež měl rozhodnout o vítězi zápasu a současně o vítězi skupiny. Třetí set se odehrál ve stopách setu druhého a celá hra byla velmi vyrovnaná. Bylo to především o tom, kdo udělá méně chyb, neboť v zakončení se na obou stranách dosti kazilo. Bohužel se v koncovce štěstěna od nás odvrátila a v tie-braiku jsme těsně prohráli 13:15. Tato prohra nás velmi, ale velmi mrzela. Určitě jsme nebyli slabším týmem, ale bohužel jsme byli týmem, který udělal více vlastních chyb. A s tím se těžko vyhrává :-(.

21.9.2013 - Burčákový turnaj Kyjov Vinou prohraného tie-braiku v třetím setu, jsme se tak v základní skupině umístili na druhém místě a o postup do finále jsme se měli utkat s vítězem druhé skupiny, jímž se stal jednoznačně tým Kyjov mladší. Před tímto zápasem jsme si však trošku oddechli a šli jsme využít poukázky na gulášek :-). Po dobrém obědě jsme se tedy rozcvičili a nastoupili jsme k utkání proti týmu Kyjov mladší. Za tento tým hrál i organizátor Matěj společně se svým bratrem Jirkou. Měli jsme tak rozhodně o motivaci postaráno neboť jsme jim chtěli oplatit porážku z červnového Pohořelického megaturnaje. Jak tomu však už někdy bývá, motivace je jedna věc a předvedená hra, věc druhá :-(. Tento zápas se nám zcela nepovedl a v podstatě na co jsme sáhli (častokrát i nesáhli – příjem podání :-D), to jsme podělali. Téměř bez známky jakéhokoliv odporu, nás tak tým Kyjov mladší roznesl ve dvou setech 25:15 a 25:18. Prohra nás mrzela, ale v aktuálním rozpoložení a vzhledem k předvedenému výkonu, jsme na vítězství ani pomýšlet nemohli :-(.

Na finále jsme tak mohli zapomenout a museli jsme se připravit na poslední zápas, ve kterém jsme se utkali s týmem Letohrad o celkové 3. místo. I když jsme viděli, dle předváděné hry soupeře, že by nemělo být problémem tohoto soupeře porazit, dával nám co proto… Možná to bylo i rozpoložením z předešlého těžce nevydařeného zápasu. Křeček společně s Huldou měli již něco více popito a tak si dělali z celého setu velkou srandu a bohužel kazili více, než by bylo vhodné :-(. V prvním setu nás tak soupeř porazil 25:21. Velmi nepříjemná prohra, protože jsme rozhodně měli na vítězství, ale vinou špatného přístupu některých hráčů k setu, jsme prohráli :-(. Do druhého setu jsme si tak řekli, že přestaneme dělat „kraviny“ a začneme zase konečně alespoň chvíli hrát volejbal :-D. To co jsme si řekli, jsme naštěstí i splnili :-). Hra se od prvního setu podstatně zlepšila a tak jsme si v druhém setu dokráčeli k celkem pohodovému vítězství 25:13. Opět tak, dnes již po třetí, musel o vítězi zápasu rozhodnout tie-braik. V tomto posledním setu byla hra vyrovnaná a bylo vidět, že oba týmy budou bojovat o vítězství. Bohužel ke konci setu jsme však vytvořili několik chyb a pustili soupeře do mírného bodového vedení. Už to začínalo vypadat, že tie-braik prohrajeme, když tu nastaly rozhodující chvíle kapitána Karla :-D. Na tomto turnaji, vzhledem ke svému novému režimu :-D, pil méně, než bývá jeho zvykem a tak v koncovce třetího setu předvedl několik neuvěřitelných zákroků :-). Nejprve vrátil dva již téměř ztracené míče zpět k soupeři, ze kterých jsme pak společnými silami uhráli velmi cenné body a na závěr rozhodl o našem vítězství úspěšným blokem, nejlepšího hráče soupeře! I díky tomu jsme tak v tie-braiku těsně zvítězili 16:14! Náročná fuška tak byla za námi a my jsme mohli slavit! Povedlo se nám obhájit 3. místo z loňského turnaje :-).

Tím celý turnaj skončil. Následovalo vyhlášení výsledků a předání cen. Po turnaji jsme si ještě sedli do hospůdky na pivečko a pak tradá domů :-).

Info o turnaji a soupeřích: Burčákový turnaj Kyjov.

Fotogalerie: Bohužel jsme na tomto turnaji jaksi opomenuli fotit a tak kromě diplomu, nemáme žádné foto :-(.

Článek si již přečetlo 4 814 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus