Kalendář turnajů

<< Kvě 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přidejte se k nám!

Kyjov aneb jak jsme dopadli na Burčákovém volejbalovém turnaji

V sobotu 15. září jsme měli naplánovaný Burčákový turnaj v Kyjově. Shodou okolností, den předtím, pan ministr zdravotnictví Heger, vyhlásil prohibici na alkohol a tak jsme měli trošku strach, jak to tam přežijeme :-). Naštěstí je Jižní Morava pohostinná na jiné nápoje a vzhledem k tomu, že se jednalo o burčákový turnaj (burčák naštěstí nebyl zakázán – pouze alkohol nad 20%), tak vše dopadlo dobře. Pojďme se podívat na to jak :-)…

Burčákový Kyjov 2012 V sobotu ráno jsme měli sraz s dalšími týmy na Hlavním nádraží. Protože letos jeli na tento turnaj 4 týmy z Brna, tak jsme si řekli, proč neudělat společnou cestu a neušetřit. Někteří jeli autem, ale přesto nás nakonec jelo ve vlaku pěkných 18 :-). Cesta byla pohodová a díky tomu, že nás jelo hodně, to vyšlo i celkem levně. V Kyjově jsme byli za necelou hodinku, a co bylo super, tak hřiště bylo od vlakového nádraží asi 200 metrů. Na místě jsme zaplatili Matějovi (organizátor turnaje) startovné a převzali si příjemný dárek pro všechny hráče turnaje – 5l burčáku na tým a poukazy na 6 klobás, paráda!

Následovalo nachystání kurtů, převlečení, rozlosování a po slavnostním zahájení, první zápasy. Byli jsme nalosováni do skupiny s týmy: Aquabely, Hovorany a Odboráři.

První, úvodní zápas, jsme sehráli proti týmu Aquabely. Tento tým známe z různých turnajů z Brna, a tak jsme věděli, že to nebude lehký soupeř, i když přijel v pozměněné sestavě. Začátek setu byl hodně ve znamení vzájemného oťukávání a zjišťování, co nám soupeř dovolí a co ne. V průběhu prvního setu se ukázalo, že nám soupeř toho dovolí hodně a tak jsme si začali dovolovat :-). I když koncovka nebyla úplně nejsilnější, tak díky slušnému náskoku z prostřední části setu, jsme dokázali první set úspěšně vyhrát a to v poměru míčů 25:22. První set, první vítězství, super :-). Druhý set proběhl v podobném duchu, jen s tím rozdílem, že koncovka byla o něco silnější a tak jsme zvítězili i v druhém setu 25:20. Vstup do turnaje se nám tak skvěle povedl a připsali jsme si vítězství 2:0.

Burčákový Kyjov 2012 Hned po odehrání prvního zápasu jsme nastoupili k našemu druhému zápasu a to proti týmu Hovorany. Zde bylo vidět, hned od prvního setu, že je soupeř o něco slabší, než první, tedy že by zápas nemusel být tak náročný. Co jsme předpokládali od rozsmečování, se naštěstí ukázalo jako pravda a celkem jednoduše jsme soupeře v prvním setu přehráli 25:16. Druhý set se odvíjel zhruba v podobném duchu jako první. Jen jsme více riskovali a zkoušeli si různé „hračičky“ a tak jsme dovolili soupeři uhrát více bodů. Na vítězství to však soupeři nestačilo a i druhý set jsme vyhráli v poměru 25:20. Měli jsme tedy na kontě další vítězství 2:0.

Tentokrát pro nás následovala jednozápasová přestávka, kterou jsme využili k popíjení burčáku a dalším podobným aktivitám :-).

K poslednímu zápasu ve skupině jsme nastoupili proti doposud všemi poraženému týmu Odboráři. Tým měl jednoho velmi dobrého hráče, ale ostatní tam byli spíše dopočtu, což se projevovalo dost i na hře týmu. Když se jemu dařilo, tým získával body, když se nedařilo, většinou šly body na naši stranu. Jak tomu už ve volejbale však bývá, tak jeden hráč většinou neutáhne hru celého týmu, a to se ukázalo i v tomto zápase. V prvním setu jsme celkem jednoduše zvítězili 25:21. Soupeř získal hodně bodů především proto, že jsme si opravdu „hráli“ a zkoušeli „kraviny“ :-D. V druhém setu jsme vedli asi 24:17, když šel na podání právě jejich nejsilnější hráč. Při podání celkem riskoval, ale vycházelo mu to, a protože jsme nebyli schopni dobře přijmout, tak rozdíl skóre stáhl až na 24:24. Poslední bod však opět patřil nám a tak jsme i druhý set vyhráli 25:24. V tomto turnaji se hrálo pouze na dva hrané zápasy s rozdílem jednoho bodu v setu a tak nám i toto skóre stačilo k vítězství 2:0.

Základní skupinu jsme tak vyhráli bez ztráty setu a umístili se na prvním místě. Následné pokračování bylo formou pavouka. Tedy první týmy s druhými z druhé skupiny a naopak.

Burčákový Kyjov 2012 V postupném pavouku jsme tak narazili na tým Liberec. Tým se zdál jako celkem lehký soupeř, což se však záhy ukázalo, že tomu tak není. Když nemohl zasmečovat, tak kvalitně „vymlácel“ bloky a když mohl smečovat, tak měl i hráče, co uměli složit. I když jsme se snažili o odpor, tak se nám v prvním setu nepodařilo jej ukázat v dostatečné míře a tak jsme první set prohráli 17:25. V druhém setu jsme přestali tolik kazit a byli jsme soupeři vyrovnaným protivníkem. Bohužel však opět koncovka nám nevyšla podle plánů a i druhý set jsme prohráli 22:25. Bohužel tak naše dnešní první porážka pro nás znamenala, že se nepodíváme do finále, ale budeme mít „pouze“ možnost hrát o 3. místo v turnaji.

Hra o třetí místo v turnaji, byla pro nás zároveň i posledním zápasem a shodou okolností jsme ji sehráli, proti našemu dnešnímu prvnímu soupeři, tedy týmu Aquabely. Oba týmy už byly značně unavené po celodenní hře a to se projevovalo na nevynucených chybách, zkažených podáních a podobných zbytečnostech. I přes velké chyby, kterých jsme se dopouštěli, jsme dokázali však první set dotáhnout do vítězného konce a vyhrát v něm 25:21. Druhý set byl ještě o kus horší jak první :-D. Opravdu únava byla na všech znát a to se projevovalo na celkové hře. Naštěstí nám však přálo štěstí v koncovce. Nejprve úspěšný blok a následný přímý bod z podání, znamenal pro nás vítězství i v druhém setu a to 25:23. Za toto vítězství jsme byli velmi vděčni, protože případný tie braik (v postupovém pavouku se již hrálo na dva vítězné sety s rozdílem dvou bodů) by pro nás znamenal už asi smrt :-).

Burčákový Kyjov 2012 Tak jsme si po pohodovém a opravdu vydařeném turnaji mohli gratulovat ke krásnému 3. místu z 8 týmů.

Následovalo vyhlášení vítězů a předání cen, které musím říct, že vzhledem k vkladu do turnaje, byly opravdu parádní. Velké díky patří především organizátorovi turnaje Matěji Búřilovi, který celý tento turnaj zorganizoval a i sehnal sponzory 🙂 (přeci jenom na jakém turnaji dostanete za 600 Kč startovné 5l burčáku, 6 klobás a ještě věcné ceny pro všechny účastníky turnaje). Tedy ještě jednou díky Matěji, za parádní turnaj!

Po vyhlášení následovalo posezení a povídání na lavičce a společné týmové focení. Následně někteří nás opustili směr Brno a ti vytrvalejší se přidali za ostatníma k popíjení v místní hospůdce.

A úplně ti nejvytrvalejší pak pokračovali v popíjení i v hospůdce v Brně 😀 (Jak jsme pak vypadali, o tom asi ví každý své :-D)

Burčákový turnaj jsme odehráli v sestavě:

Křeček, Karel, Ondra, Hulda, Kačka a Anežka

Info o turnaji a soupeřích: Burčákový Kyjov 2012.

Fotogalerie:
Kompletní fotogalerie je zde: Burčákový turnaj Kyjov 2012 – fotogalerie.

Videogalerie:
Krátké video z vyhlašování – Burčákový Kyjov 2012 – video.

Článek si již přečetlo 3 149 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus