22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Přidejte se k nám!

Mužská Lavina změřila síly s volejbalovou extraligou!

Pravidelně se každý rok v Brně Lužánkách koná Velká cena Brna mužů a žen. Minulý rok jsme se jí taktéž zúčastnili a tak jsme se dohodli, že si tuto obměnu oproti smíšeným turnajům, které pravidelně hrajeme, opět vyzkoušíme. S jakými týmy jsme se utkali a jak jsme dopadli si představíme na následujících řádcích…

Velká cena Brna mužů a žen 2015 - sestava Laviny Letos se jednalo už o 78. ročník tradiční Velké ceny Brna mužů a žen. Turnaj proběhl v pátek 8. května v areálu volejbalových kurtů v Lužánkách. V minulém roce jsme sice soupeře svojí hrou nijak nepřekvapili, ale na druhou stranu jsme úplně nepropadli. Věřili jsme, že by se něco podobného mohlo povést i letos. Bohužel jsme se trošku přepočítali :-D. V minulém roce se do turnaje přihlásilo o něco více týmů, takže turnaj rozdělili na dvě části podle úrovně. Týmy z druhé a vyšší ligy hrály společně a týmy amatérských či nižších soutěží měly vlastní skupiny. Tím došlo k celkem rozumnému rozdělení, aby si každý tak nějak zahrál „na co má“. Letos se však přihlásilo týmů méně a tak hrály všechny úrovně dohromady.

To bylo pro nás celkem náročné, neboť, jak jsme později zjistili, byli jsme letos jediný čistě amatérský tým 😀 … no a podle toho jsme bohužel i tak trošku dopadli :-D.

Do základní skupiny nám byly nalosovány týmy Šlapanice (Letošní vítěz I. kraje -> postupující do 2. ligy) , VK Ostrava (Extraliga) a Bučovice (Vítěz 2. ligy). Již po rozlosování nám bylo jasné, že nás čeká téměř neřešitelný úkol :-). Každopádně jsme tedy k zápasům přistoupili tak, že když ve zdraví přežijeme, bude to fajne :-).

Velká cena Brna mužů a žen 2015 První zápas jsme odehráli proti týmu Šlapanice. Zde jsme věděli, že i když se jedná o velmi silného soupeře, tak ze základní skupiny je to nejlehčí soupeř a tak, jestli chceme dneska uhrát nějaký výsledek, tak zde máme alespoň teoreticky trochu šanci :-). To, že je to jen teoretická možnost, nám soupeř ukázal hned během několika prvních míčů :-D. První sety míváme slabší, ale tentokrát to byla opravdu hrozná tragédie. Pořádně jsme si nepřihráli a když už jsme míč přihráli a nahrávač nahrál, tak na síti jsme nebyli schopní se příliš prosadit. Buď jsme se vykazili sami nebo soupeř bez větších problémů si míč přihrál a opět byl v útoku. Nedařilo se prakticky nic a tak první set neměl dlouhého trvání. Podlehli jsme v něm soupeři 8:25! První set a hned taková porážka byla velmi nepříjemná, ale co naplat, s předvedenou hrou jsme zkrátka na víc neměli. Do druhého setu jsme nastoupili s tím, že se alespoň pokusíme být soupeři důstojným protivníkem. A k našemu překvapení se to celkem dařilo! Konečně jsme si dokázali přihrát a občas i slušně zakončit. Naopak soupeř nás očividně v druhém setu podcenil a začal sám extrémně chybovat. Prakticky vše, co v prvním setu uhrál, teď sám kazil. To bylo pro nás povzbuzující a předváděli jsme celkem slušný výkon, který jsme byli schopni udržet až do konce setu. Bohužel však koncovka už nedopadla úplně, tak jak bychom chtěli :-D. Kapitán Karel nejprve špatně přijmul míč a následnou „smeč“ poslal jen do sítě :-(. Tím bohužel druhý set skončil a to těsným výsledkem 23:25. I když jsme v druhém setu tedy sahali po čestném úspěchu, bohužel jsme se jej nedočkali. Bylo nám však jasné, že tento celkem slušný výsledek je zásluhou především podcenění ze strany soupeře a jeho chyb. Každopádně z „nejlehčího“ zápasu jsme si odnesli porážku 2:0.

Velká cena Brna mužů a žen 2015 Na druhý zápas turnaje jsme si museli počkat cca 3 zápasy. Bohužel mezitím Jirkovi B. zavolali z nemocnice, že musí jít na službu a tak nemohl s námi dále pokračovat. Naštěstí nedaleko kurtů bydlí kamarád Luďa S., který přišel si s námi zahrát místo Jirky. Po delší přestávce jsme tedy nastoupili k utkání proti VK Ostrava. Zde bylo zřejmé, že pokud by soupeř hrál naplno, tak nás na hřišti „pomlátí“. Naštěstí byl rozumný a hrál „na půl plynu“. Například libero dal na nahrávku a podobně :-). Díky tomu jsme byli schopni odehrát s extraligovým soupeřem celkem slušné utkání a každý z hráčů si našel ten svůj moment slávy :-D. Vzhledem k mírnému přístupu od soupeře, když jsme si už míč přijali, byli jsme schopní si i celkem slušně zahrát :-). Na vítězství to však zdaleka nestačilo a nakonec jsme soupeři podlehli ve dvou setech 17:25 a 13:25. Soupeř byl jednoznačně herně naprosto jinde, ale bylo příjemným zpestřením si vyzkoušet a podívat se, jakže se vlastně ten volejbal dá hrát, když to někdo umí :-D.

Hned po dohrání druhého utkání, nás čekal třetí zápas proti týmu Bučovice. Zde ale nastal další problém s hráčským osazenstvem :-D. Zbyňa musel odejít domů a místo něj měl přijít Křeček. Jenomže „pan Křeček“ se zapomněl u babičky a ani nezvedal telefon, takže se s ním nedalo nijak spojit. Bylo to velmi nepříjemné, neboť tím pádem nás bylo jen 5 hráčů :-(. Luďa se tedy optal poblíž sedícího libera Ostravy Honzy Václavíka, zda-li by si nechtěl zahrát s námi :-D. Sice se mu zrovna dvakrát nechtělo, ale nakonec se přidal :-D. Samozřejmě to bylo další velmi příjemné zpestření hry a posílení týmu :-D. Tým Bučovic byl celkem „rozumný“ a převážnou porci podání podával právě na Honzu :-). Díky tomu jsme měli konečně vynikající příjem, ale bohužel ani to nestačilo :-D. Na síti jsme se bohužel opět příliš neprosadili a tak první set neměl dlouhého trvání. První set jsme prohráli 13:25. Druhý set byl velmi podobný setu prvnímu a tak taky dopadl :-). Prohráli jsme v něm opět 13:25. Bohužel tedy ani extraligové libero nestačilo k tomu, abychom v základní skupině uhráli alespoň set :-D. Každopádně patří Honzovi velké díky, že nám vypomohl a Křečkovi velká důtka, protože se dostavil až v průběhu druhého setu…

Tím pro nás základní skupina skončila. Samozřejmě vzhledem k výsledkům a žádnému uhranému bodu, jsme se umístili na posledním místě ve skupině.

Velká cena Brna mužů a žen 2015 Turnaj však tím neskončil a měli nás čekat ještě dva další zápasy o celkové umístění v turnaji. Prvním ze soupeřů byl tým Komárov. Zde jsme konečně narazili na soupeře, který byl pro nás celkem rovnocenný a mohli jsme s ním uhrát vyrovnaný zápas. Ten jsme také celkem odehráli, ale v rozhodujících částech obou setů, byl soupeř o něco lepší. Tedy i v tomto utkání jsme bohužel prohráli ve dvou setech a to 18:25 a 22:25. Výhra soupeře byla zasloužená, ale ani my jsme neodcházeli ze zápasu úplně zklamaní, protože jsme předvedli celkem slušný výkon se soupeřem, který byl jen o něco silnější, než my :-).

Následně nás měl čekat poslední zápas proti týmu Univerzita obrany. Bohužel se však soupeř vůbec k utkání nedostavil. Buď se nás zalekl nebo se mu spíše nechtělo čekat a tak jsme si na závěr připsali symbolické vítězství 2:0 kontumačně :-).

Tím pro nás celý turnaj Velké ceny Brna mužů a žen skončil. Určitě nejde turnaj hodnotit jako povedený, ale zase vzhledem k soupeřům a tomu, že se jednalo o náš první letošní venkovní antukový turnaj, jako naprostý propadák. On to sice naprostý propadák byl :-D, ale vzhledem k soupeřům, se jaksi nedalo očekávat něco moc jiného :-). Celkově jsme se umístili na 15. místě z 16 týmů.

Turnaj jsme odehráli v sestavě:

Karel, Ráďa, Mara, Libor P. (všechny zápasy), Jirka B (1. zápas), Zbyňa (1.+2. zápas), Luďa (2., 3. a 4. zápas), Křeček (4. zápas), Jan V. (3. zápas)