Datum: 8. května 2014 (čtvrtek)
Místo: Drobného 27, Brno – Lužánky
Přihláška: Potvrzena a zaplacena

Informace: Jedná se o 77. ročník Velké ceny Brna ve volejbale mužů a žen. Organizátorem je volejbalový klub Královo Pole. Hraje se na 9 antukových kurtech v Lužánkách. Turnaj je určen pro družstva všech seniorských soutěží. V turnaji budou družstva rozdělena podle počtu přihlášek do výkonnostních kategorií mužů a žen. Družstva startují na vlastní náklady a jsou povinna dodržet jednotnou barvu dresů. Turnaj je limitován maximální kapacitou 36 družstev. O případném nepřijetí do turnaje bude družstvo vyrozuměno. Hrací míče zajišťuje pořadatel. První tři družstva v každé kategorii obdrží prize-money v následující procentuální výši z celkově uhrazeného startovného v jednolivé kategorii (1. místo – 7,5%, 2. místo – 5%, 3. místo – 2,5%).

Propoziční informace: Zahájení turnaje je plánováno na 9 hodinu s tím, že prezentace týmů je od 8 do 8:45. Kompletní info zde.

Pravidla: O systému turnaje bude rozhodnuto podle počtu přihlášek. Hraje se dle mezinárodních pravidel a soutěžního řádu ČVS.

Startovné: 650 Kč/tým (Každý hráč dá 100 Kč, zbytek půjde do týmových peněz). Vzhledem k platbě předem je částka pouze 550 Kč. Každý dá 100 Kč a zbytek půjde do týmových peněz :-).

Předpokládaná sestava:

  • Karel
  • Mara
  • Ondra H.
  • Ráďa
  • Martin
  • Míša B.

Nemůže: Vítek, Zbyňa, Křeček

Týmy přihlášené k 7. květnu 2014:

Mužský turnaj Lužánky 2014 - přihlášené týmy

Krátký report z turnaje:

Nakonec nám byly do skupiny nalosovány týmy: Tj Sokol Brno – jih, SKP Kometa Brno B a MORDOR Přerov.

V prvním zápase jsme hráli proti týmu TJ Sokol Brno – jih a i když jsme v prvním setu vedli 17:14, nedokázali jsme jej dovést do vítězného konce prohráli jsme v něm. Druhý set už byl více v režii soupeře a celkově nás tak po dvou setech porazil 50:36.

V druhém setu jsme hráli proti týmu SKP Kometa Brno B. Tentokrát jsme vedli po celý první set, ale bohužel nám těžce nevyšla koncovka a v prvním setu jsme prohráli 24:26. Do druhého setu jsme však zmobilizovali své síly a soupeře jsme naprosto deklasovali 25:9!

V třetím setu jsme se utkali s týmem MORDOR Přerov. V prvním setu soupeř jasně dominoval a porazil nás 25:14. Do druhého setu jsme opět nastoupili lépe, než do prvního a dokázali jej dovézt do vítězného konce v poměru 25:19!

Celkově jsme skončili ve skupině 3. a i když jsme měli hrát asi za půl hodiny, nedočkali jsme se a po dvou a půl hodině čekání, jsme to zabalili a šli jsme domů, respektive na trénink :-).

Mapa: