Kalendář turnajů

<< Kvě 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přidejte se k nám!

Druhé letní AVL za námi! Jak se vedlo?

Před pár týdny jsme zahájili letní sezónu AVL a celkem se nám dařilo 🙂 . Druhý turnaj letní AVL následoval 14 dní po prvním a jak se nám na něm vedlo, si představíme právě v dnešním článku…

Druhé letní AVL 2018 - sestava Laviny Druhý turnaj letní AVL se odehrál v neděli 27. května, klasicky na antukových kurtech v Lužánkách. Tentokrát na nás čekali 3 soupeři a to: Kontumačně do finále, Slepenka a Tak teď!.

Prvním našim soupeřem byl tým Kontumačně do finále. I když jsme tento tým neznali, dalo se předpokládat, že půjde o těžký zápas, neboť po prvním turnaji letní AVL, měl soupeř na kontě stejný počet bodů, jako my, tedy 11 z 12 možných. Kupodivu se nám však vstup do prvního setu celkem vydařil a soupeře jsme přehrávali skoro ve všech činnostech. Jistě, nemalý vliv na tom měl i soupeřův horší příjem, takže se nedostal tolikrát k úspěšnému zakončení. Když se daří, tak se daří a první set jsme celkem s přehledem ovládli s výsledkem 25:15. Dobrý vstup do turnaje byl potěšující, ale bylo pravděpodobné, že druhý set, tak snadný nebude. A taky nebyl 🙂 . Do druhého setu jsme vstoupili mnohem hůře a v podstatě, v čem chyboval soupeř v setu prvním, v tom jsme my chybovali v tom druhém 😀 . Ano, šlo především o příjem, který jsme měli v druhém setu vskutku žalostný a bohužel bez příjmu se dá těžko vítězit. V druhém setu jsme padli 18:25. O vítězi, tak musel rozhodnout tajbrejk. Zde jsme zvolili strategii, že začneme na proherní straně, abychom set mohli zakončit z vítězné strany. O tom, zda to byla dobrá strategie, jsme začali trošku pochybovat, když jsme si měnili strany za stavu 1:8 v náš neprospěch 😀 . Nicméně i přes velký rozdíl ve skóre, asi taktika celkem zafungovala, protože postupně jsme začali soupeře dotahovat, až jsme se dostali dokonce do vedení 14:13! I když jsme měli vítězství na dosah, nepovedlo se nám jej bohužel uhrát. V třetím rozhodujícím setu jsme tak nakonec prohráli 14:16. Prohra velmi mrzela, zvláště po té „spanilé jízdě“ při dotahování, ale co naplat, soupeř byl štastnějším týmem. Z prvního utkání dne jsme si tak nakonec připsali pouze 1 bod, za prohru 1:2.

Druhé letní AVL 2018 Následovala jednozápasová přestávka, po které jsme nastoupili k druhému utkání dne a to proti týmu Slepenka. Z tohoto týmu jsme několik hráčů znali a tak jsme také věděli, že „volejbal hrát umí“ 😀 a pravděpodobně to opět nebude snadný zápas. Tentokrát se však naše předpoklady úplně tak nenaplnily a soupeře jsme celkem spolehlivě přehrávali, jak v poli, tak na síti. Pravdou je, že soupeř měl celkem velké problémy na příjmu a to, jak jsme zmínili, již v předešlých řádcích, bývá pro dobrou hru, celkem významný problém 😀 . A tak, až nečekaně lehce, jsme soupeře v prvním setu jasně přehráli se skóre 25:12. Poučeni z prvního zápasu dne, jsme však věděli, že nic se nesmí podcenit, protože změna stran bývá často záludná. To se tentokrát však nestalo 🙂 . V druhém setu sice soupeř předvedl o něco lepší hru, ale na to, aby nás porazil, to nestačilo 🙂 . Ovládli jsme tak i druhý set a to 25:17. Z druhého utkání jsme si tak připsali všechny 3 body za celkem jasné vítězství 2:0.

Hned po dohrání zápasu nás čekalo poslední utkání dne a to proti týmu Tak teď!. Zde jsme nečekali větších problémů, protože s tímto týmem jsme hráli už na prvním letním AVL a přehráli jsme jej ve dvou jednoznačných setech 25:4 a 25:12. Toto naše očekávání se od začátku zápasu také potvrdilo a soupeře jsme v prvním setu s přehledem přehráli 25:12. Vše šlo podle plánu a nebylo příliš důvodů předpokládat, že by druhý set mohl dopadnout jinak. To jsme se však šeredně spletli! 😀 Možná naše laxnost, že to půjde samo, možná (a to asi především) zlepšená hra soupeře, vedla k tomu, že od prvních míčů druhého setu, nás soupeř přehrával a postupně si vytvářel vyšší náskok. I když jsme chtěli to změnit a zabrat, najednou to zkrátka nešlo. V koncovce druhého setu jsme mocně dotahovali, ale bohužel již to na vítězství nestačilo a tak jsme v druhém setu, pro nás velmi neočekávaně, prohráli 21:25. Tato prohra velmi zamrzela, ale na druhou stranu jsme museli uznat, že zkrátka soupeř hrál v skutku dobře 🙂 . O vítězi posledního utkání dne, tak opět musel rozhodnout tajbrejk. Prvních pár bodů v třetím setu nám uniklo, ale pak jsme se naštěstí dostali „zpátky do hry“ a postupně si vytvořili náskok, který se už soupeři nepovedlo otočit. V třetím setu jsme nakonec zvítězili 15:8. Na jednu stranu, dobré 2 body, na druhou stranu, mohly být 3 😀 . Ale zpětně hodnoceno, za druhý set, si soupeř asi ten 1 bod zasloužil 🙂 .

Tím pro nás druhý turnaj letní AVL skončil. Celkově jsme uhráli 6 bodů z 9 možných, což není úplně málo, ale v porovnání s prvním turnajem letní AVL, je to procentuálně méně 🙂 . Po druhém letním AVL se zatím držíme (z hlediska % úspěšnosti) na 2. místě se 17 body a 80,95% úspěšností.

Druhý turnaj letní AVL jsme odehráli v sestavě:

Hanča, Zuzka, Terka, Mara, Vítek, Zbyňa a Karel

Druhé letní AVL 2018 - animovaná sestava Laviny :-)
Výsledky druhého turnaje letní AVL souhrnně:
►Lavina : Kontumačně do finále – 1:2 (25:15, 18:25 a 14:16)
►Lavina : Slepenka – 2:0 (25:12, 25:17)
►Lavina : Tak teď! – 2:1 (25:12, 21:25 a 15:8)

Fotogalerie:

Článek si již přečetlo 2 430 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (Nikdo ještě nehlasoval. Buď první!)
Loading...


blog comments powered by Disqus