22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Letní volejbalová liga AVL zahájena na výbornou!

Od posledního odehraného turnaje uplynuly zhruba dva měsíce, a tak již bylo na čase si zahrát další turnaj. Tím se stal první turnaj letní AVL a hned na úvod můžeme sdělit, že vyšel výborně 🙂 . Jak se nám na turnaji vedlo si představíme na následujících řádcích a na závěr článku přikládáme i fotogalerii a video.

První letní AVL 2018 - sestava Laviny První turnaj letní AVL se odehrál v neděli 13. května 2018 a čekali nás na něm 4 soupeři: Nohama nazemi, Tak teď!, Hrnkovo nádobíčko a Já neviem?!?.

Do letošní letní ligy AVL se přihlásilo celkem 8 družstev a tak organizátor rozhodl, že turnaj proběhne systémem každý s každým na 2 hrané zápasy, které se odehrají během 4 turnajů v rámci května a června.

Prvním našim soupeřem byl tým Nohama nazemi. S tímto týmem se už „nějaký ten pátek“ potkáváme na různých turnajích a obvykle jsme jej porazili. Avšak za uplynulé sezóny posílil a při posledním vzájemném utkání nás jasně porazil 2:0. I vzhledem k výškové převaze soupeře, bylo zřejmé, že nepůjde o snadný zápas. Nicméně vstup do utkání se nám celkem vydařil a postupně jsme získávali více bodů, než soupeř. Díky slušné hře a i tomu, že soupeř mnohem více chyboval, jsme první set vyhráli 25:17. Bylo nám však jasné, že druhý set nebude snadný, protože celkem foukal vítr a hra na druhé straně hřiště byla tak o to těžší. To se začalo projevovat hned od úvodu druhého setu, kdy jsme měli problém na přihrávce a více balónů nám „vítr sfoukl“ před nohy a nebo jsme naopak přihrávku přetáhli, že letěla až skoro k soupeři. I když jsme se snažili přihrávku zlepšit, moc se nám to nevedlo, a tak jsme v druhém setu prohráli 16:25. O vítězi prvního utkání musel tak rozhodnout tiebreak. Zde jsme si na úvod setu zvolili „horší stranu“, abychom mohli set zakončovat, po změně stran v 8 bodech, „z té lepší strany“. Těžko říci, jestli pak méně foukalo nebo jsme si zkrátka už na vítr zvykli, ale vstup do třetího rozhodujícího setu nám vyšel a strany jsme si se soupeřem měnili za našeho vedení o 4 body. Toto vedení jsme si už pak dokázali podržet, až do konce zápasu a v třetím rozhodujícím setu jsme tak zvítězili přesvědčivě 15:9. Těžký zápas na úvod turnaje, ale o to větší radost, že jsme jej úspěšně zvládni vyhrát 🙂 .

První letní AVL 2018 - blokování :-) Následně jsme měli jeden zápas přestávku, po které jsme nastoupili k druhému utkání dne a to proti týmu Tak teď!. Tohoto soupeře jsme vůbec neznali a tak jsme ani příliš nevěděli, co můžeme od něj očekávat. Od začátku prvního setu, bylo však zřejmé, že to bude zcela jiný zápas, než ten první. Soupeř měl problémy na přihrávce a když už si přihrál, naše bloky ho příliš nenechaly hrát 🙂 . Až překvapivě rychle, tak první set dospěl ke svému konci, a zvítězili jsme v něm opravdu obrovským rozdílem 25:4! Tím jsme vyrovnali náš dosavadní nejvyšší rozdíl ve skóre, který se nám povedlo uhrát před 3 lety proti týmu Náhoda. Avšak byl před námi ještě druhý set, který jsme rozhodně nechtěli podcenit. Soupeř se však k příliš velkému odporu nezmohl, ani v dalším setu a i když druhý set dopadl vyrovnaněji, stejně jsme v něm jasně zvítězili 25:12. Tento zápas byl tedy jasnou záležitostí a zvítězili jsme v něm s přehledem 2:0.

Hned po skončení druhého zápasu na nás čekalo třetí utkání dne a to proti týmu Hrnkovo nádobíčko. Zde jsme čekali těžší zápas, alespoň dle toho, že jejich dnešní dosavadní soupeře, celkem potrápili 🙂 . Avšak proti nám, se jim to příliš nepovedlo 🙂 . Měli jsme jistotu v poli, silné bloky, dobrou nahrávku i smeč… zkrátka vše nám fungovalo, jak má 😀 . Možná z toho vyplynula trošku soupeřova frustrace, protože i když bylo vidět, že minimálně ve druhém setu, se snaží hrát, co nejlépe, na nás to zkrátka nestačilo. Soupeře jsme celkem v poklidu přehráli ve dvou setech 25:15 a 25:14. z třetího utkání dne jsme si tak mohli připsat další 3 body za vítězství 2:0.

První letní AVL 2018 - Mara podává Po další jednozápasové přestávce na nás čekalo poslední utkání dne a to proti týmu Já neviem?!?. Zde jsme neočekávali, že by nám soupeř mohl udělat větších problémů, ale kupodivu s námi odehrál „velmi vyrovnanou partii“. Možná nás ovlivnila i ta přestávka na sluníčku, ale začátek zápasu jsme měli takový pozvolný a dost jsme chybovali a soupeři se naopak celkem dařilo obcházet naše bloky a skórovat. Naštěstí jsme dokázali v koncovce zabrat a pohlídat si tak vítězství v prvním setu s poměrem míčů 25:22. Do druhého setu jsme však vstoupili již lépe a v podstatě po celý druhý set si udržovali mírné vedení. V druhém setu jsme předvedli celkem slušný výkon a vyhráli jsme v něm 25:17.

A tím pro nás první turnaj letní AVL skončil. Uhráli jsme v něm celkem 11 bodů z 12, což na první letošní turnaj na antuce, je příjemný výsledek 🙂 .

První turnaj letní AVL jsme odehráli v sestavě:

Hanča, Zuzka, Terka, Mara, Vítek, Hulda, Karel a Křeček

Výsledky prvního turnaje letní AVL souhrnně:
►Lavina : Nohama nazemi – 2:1 (25:17, 16:25 a 15:9)
►Lavina : Tak teď – 2:0 (25:4, 25:12)
►Lavina : Hrnkovo nádobíčko – 2:0 (25:15 a 25:14)
►Lavina : Já neviem?!? – 2:0 (25:22 a 25:17)

Tentokrát jsme připravili z turnaje i jedno ukázkové video, jak probíhá naše „tradiční hra v zápase“ 🙂 :

Titulky: Mara podává, soupeř „s odřenýma ušima“ vrací míč rovnou k nám a po pohodové přihrávce od Hanči a krásné nahrávce od Zuzky, Vítek nechytatelně skóruje 😀