Kalendář turnajů

<< Kvě 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přidejte se k nám!

Vranovské léto: tož takový malý výlet za deštěm…

Již 5 let se pravidelně účastníme jednoho z největších volejbalových turnajů mixů – Vranovského léta. Letos jsme se jej taktéž zúčastnili, i když okolnosti tomu moc nepřáli, a nechybělo mnoho a letošní Vranovské léto jsme museli oželet. Jak se všechno seběhlo? Čtěte v článku!

Vranovské léto 2017 - sestava Laviny Jak jsme již napsali v úvodu, Vranovského léta se jako tým Lavina účastníme už od roku 2012. Poslední dva roky se nám dokonce povedlo sestavit dva týmy (Lavina a Los Mexikanos – 2015, 2016) a tak jsme si tento krásný turnaj užívali v početnějším osazenstvu.

Letos to z počátku vypadalo také na to, že se nám povede sestavit dva týmy. Bohužel, jak se blížil termín turnaje, začali odpadávat hráči a nakonec jsme byli rádi, za to, že jsme složili vůbec jeden tým 🙁 . Ze dvou týmů, jsme tedy udělali jeden tým, který díky tomu měl větší počet hráčů a to: Simča, Adélka, Karel, Mara, Křeček, Vítek a Libor. Avšak, aby těch problémů nebylo málo, týden před turnajem si Vítek natrhl na noze sval, tedy nemohl hrát a Libor nakonec nemohl jet, protože měl jiné povinnosti. Do toho se Křečkovi ten termín vůbec nehodil, což mělo na důsledek, že jsme zvažovali, že letošní Vranovské léto rozpustíme… Nakonec, ale vše „dobře“ dopadlo 🙂 . Křeček přislíbil, že může jet na první den turnaje a místo Libora a Vítka nakonec jel Martin, který původně nemohl 🙂 .

Sestava, která odehrála Vranovské léto 2017 byla tedy:

Simča, Adélka, Karel, Mara, Křeček a Martin

I přes všechny problémy jsme se tedy v sobotu ráno vydali směr Vranovská přehrada. Co bylo příjemné, nejeli jsme jen v 6 hráčích, ale jeli s námi i naši kamarádi a aktuálně hráči v rekonvalescenci Zuzka a Zbyňa a ještě „nepravidelný“ podporovatel Ondra 😀 .

Z Brna jsme vyjížděli za krásného sluníčka, na Vranov jsme dojeli za velkého lijáku 😀 . Bohužel ani předpovědi nebyly příliš příznivé a tak jsme zvažovali, zda-li výlet rovnou nezkrátíme a neotočíme to směr Brno 😀 . Ale, když už jsme zde byli, řekli jsme si nakonec, že to odehrajeme…

Vranovského léta se obvykle účastní kolem 50 týmů, ale asi i vzhledem k počasí, se letos turnaje zúčastnilo podstatně méně týmů, konkrétně 36. Systém byl určený následovně: týmy byly rozděleny do 9 skupin po 4 týmech, kde každý s každým odehrál jeden zápas na dva hrané sety. Dle výsledků se určilo pořadí a do dalšího dne postupovaly ze všech skupin první 3 týmy a dalších 5 nejlepších ze 4. míst. Ano, vzhledem k menšímu počtu týmů, až na 4 týmy v podstatě postupovaly všechny týmy do druhého dne 😀 .

Do naší skupiny byly nalosovány tyto 3 týmy: Meldorado, Myvalovalova, Mamoline.

Vranovské léto 2017 Našim prvním soupeřem na turnaji byl tedy tým Meldorado. Při rozsmečování vypadal soupeř silnější, než pak při samotné hře. I když při hře nebyl soupeř, až tak silný, našim největším protivníkem se stal alkohol 😀 . Protože se začátek turnaje kuli dešti dlouho protahoval a navíc jsme začali až jako druhý tým na kurtu, stihli jsme do té doby se „dostatečně zahřát a posilnit“ 😀 . Na jednu stranu příjemné, ale z hlediska hry příšerné… Především se tato skutečnost projevila asi nejvíce u Mary, který nám na všech turnajích říká, že když hraje, tak nepije. My jsme to nikdy nechápali, ale zde nám ukázal ten pravý důvod 😀 . Normálně Mara patří mezi silné opory týmu a „skládá“ jeden míč za druhým. Bohužel na tomto turnaji se snad poprvé za dobu, co s námi hrává, „posilnil“ před zápasem a jasně dokázal, proč normálně na turnajích nepije. Téměř co balón, to aut a i když se snažil to změnit, prostě to nešlo. Bohužel ani zbytek týmu nepředváděl bůhvíjak dobrý výkon (vzhledem k sestavě nám chyběl navíc druhý klasický blokař – takže jej v rámci možností zastával Martin – jinak smečař). I když, jak jsem psali, v úvodu odstavce, soupeř nehrál nějak dobrý volejbal, na naše plácání a chybování to s přehledem stačilo. Porazil nás ve dvou setech a to 25:18 a 25:21. Porážka nás mírně mrzela, věděli jsme totiž, že soupeř nehrál nějak dobře, ale my jsme bohužel hráli podstatně hůře a tak na vítězství to zkrátka nebylo.

Následovala asi dvou až tří zápasová přestávka, po které jsme nastoupili k druhému utkání dne a to proti týmu Myvalovalova. Zde jsme už od rozsmečování věděli, že to bude hra o „holý život“ 😀 . U soupeře hrálo, pár hráčů, co jsme znali, že hrají za extraligový tým Volejbal Brno a když se rozehrávali, byla to „rána za ranou“ 🙂 . Kupodivu jsme však proti soupeři předvedli mnohem lepší výkon, než v prvním zápase (že by mírné vystřízlivění? 😀 ) a dá se říci, že jsme byli soupeři vyrovnaným protivníkem. Na té vyrovnanosti jistě však přidalo i to, že soupeř viděl, že zkrátka nejsme lepší a tak nehrál naplno. I když jsme tedy podali podstatně lepší výkon, než v prvním zápase, na vítězství to nestačilo ani tentokrát a soupeř nás porazil ve dvou setech 25:20 a 25:19. Zde jsme si museli jasně přiznat, že i přes náš slušný výkon, byl soupeř herně zkrátka někde jinde a to se ani nemusel nějak extra snažit…

Vranovské léto 2017 Čekal nás nyní již jen poslední zápas dne, ve kterém se rozhodovalo, zda-li skončíme ve skupině na třetím nebo čtvrtém místě. Posledním našim soupeřem byl tým Mamoline. Tento soupeř byl s námi asi nejvíce vyrovnaný a troufáme si tvrdit, že být náš tým v klasické sestavě s dvěma blokaři a alespoň naší celkově trošku lepší formou, mohli jsme zápas vyhrát. To jsme však nebyli a i když byl zápas celkem vyrovnaný, nakonec nás i tento soupeř porazil ve dvou setech a to 25:19 a 25:22. Bohužel jsme tak na Vranovském létě 2017 nedokázali uhrát ani jeden set.

Následně průběh turnaje na nějakou dobu přerušila bouřka, během které se většina týmu již osprchovala a převlékla a Křeček odcestoval zpět do Brna. Po bouřce pořadatel vyhlásil, které týmy postupují a i když jsme skončili mezi 4 nepostupujícími týmy, měly jsme nakonec možnost postoupit! Jeden z postupujících týmů se totiž odhlásil a tak bylo toto místo nabídnuto právě nám. Vzhledem k tomu, že jsme ale už měli jednoho hráče pryč a zbytek týmu byl již „vyčištěn“ 😀 , s díky jsme to odmítli 🙂 .

Tím tedy pro nás herně Vranovské léto 2017 skončilo. Bohužel se nám nepovedlo uhrát ze třech zápasů ani jeden set a skončili jsme tedy mezi 4 nejhoršími týmy 🙁 . Tak snad příští rok se bude dařit více a povede se nám třeba zase postavit dva týmy 🙂 .

Výsledky Vranovského léta souhrnně:
►Lavina : Meldorado – 0:2 (18:25 a 21:25)
►Lavina : Myvalovalova – 0:2 (20:25 a 19:25)
►Lavina : Mamoline – 0:2 (19:25 a 22:25)

Fotogalerie:


Článek si již přečetlo 5 076 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (Nikdo ještě nehlasoval. Buď první!)
Loading...


blog comments powered by Disqus