Kalendář turnajů

<< Kvě 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přidejte se k nám!

Vranovské léto 2018: jak se vedlo?

Účast na turnaji smíšených družstev Vranovské léto, je pro náš tým už takovou malou tradicí, protože se jej opakovaně zúčastňujeme již několik let po sobě (letos asi po šesté). Někdy se daří více, někdy méně 🙂 . Jak se vedlo letos? To si představíme ve zkratce v dnešním článku…

Vranovské léto 2018 - sestava Laviny Turnaj smíšených družstev Vranovské léto se koná pravidelně druhý víkend v červenci. Letos se tedy uskutečnil v sobotu a neděli 14. až 15. července. Turnaje se obvykle účastní přes 40 týmů ze všech koutů republiky, které jsou rozděleny do několika skupin, dle nahlášených výkoností.

Náš tým byl nalosován do skupiny s dalšími čtyřmi týmy. Našimi soupeři v základní skupině byly týmy: No vidíš, U mě dobrý, Skrytá identita a Veselý bílek.

K prvnímu zápasu jsme tedy nastoupili proti týmu No vidíš. Od rozehry bylo zřejmé, že nepůjde o snadného soupeře (ono ostatně na Vranovském létě býváme spíš my tím snadným týmem pro soupeře 😀 ). První set se však kupodivu vyvíjel pro nás dobře a po většinu setu jsme se soupeřem drželi krok a dokonce v koncovce setu jsme měli mírný náskok. Ten však soupeř začal mocně dotahovat, až na rozdíl jednoho bodu 24:23 pro nás. Následovala výměna, kterou jsme zakončili úspěšně, ale soupeř se začal hádat s rozhodčím, že náš blokař mu sáhl do míče. Naštěstí to rozhodčí měl, jak se říká „na párku“ a i když se soupeř dosti zlobil, první set ukončil 😀 . Překvapivě jsme tak soupeře v prvním setu přehráli 25:23. Bylo však navýsost jasné, že druhý set bude dosti o něčem jiném a soupeř začne hrát více „naplno“ a nepodcení nás, jak v setu prvním. To se ukázalo i realitou a po většinu druhého setu měl soupeř navrch a byl zkrátka lepší. V druhém setu jsme tak bohužel soupeři podlehli celkem jednoznačně 16:25. I když jsme druhý set prohráli velkým rozdílem, úplně zklamaní jsme ze zápasu být nemohli, protože i „urvaný“ bod proti tomuto soupeři se dal brát jako dobrý vstup do turnaje (Navíc později, dle celkových výsledků turnaje jsme zjistili, že tento soupeř se z týmů ze základní skupiny umístil celkově nejlépe –  skončil na celém turnaji na 4. místě).

Vranovské léto 2018 Následovala pro nás asi hodinová přestávka, po které jsme nastoupili k druhému utkání dne a to proti týmu U mě dobrý. Zde bylo zřejmé, že půjde ještě o těžší „oříšek“, než v případě prvního soupeře 😀 . Všichni soupeřovi hráči byli vyšší, než náš nejvyšší hráč a „řezali“ to při rozsmečování „jeden míč za druhým“. Je pravda, že někdy rozehra může mást a když pak proti soupeři nastoupí bloky, hraje jinak, ale v tomto případě se to tak rozhodně nestalo 😀 . Soupeř odehrál oba sety tak na 50% a stejně nás přehrával snad ve všech činnostech. Co naplat, proti tomuto soupeři jsme neměli moc co nabídnout… přehrál nás jasně ve dvou setech s poměrem míčů 25:14 a 25:18.

Opět následovala asi hodinová přestávka, po které jsme nastoupili k třetímu utkání dne a to proti týmu Skrytá identita. Zde jsme si říkali, že už by bylo potřeba zabrat a konečně něco vyhrát. Navíc většinu týmu soupeře jsme znali z brněnských turnajů a věděli jsme tak, že bychom „mohli“ být lepší 🙂 . Náš předpoklad se v tomto případě zcela naplnil a v obou dvou setech jsme soupeře jednoznačně přehráli. V prvním setu jsme zvítězili 25:12 a v druhém 25:17. Konečně jsme si tak na letošním Vranovském létě připsali první vítězný zápas (pro některé hráče – Maru – to bylo první životní vítězství na Vranovském létě 😀 ).

Vranovské léto 2018 Následně nás čekala delší, asi dvouapůlhodinová přestávka, kterou jsme využili k návštěvě restauračního zařízení a pozdnímu obědu 🙂 . Po obědě nás čekalo poslední utkání základní skupiny a to proti týmu Veselý bílek. Věděli jsme, že „karty“ jsou jasně rozdány a pravděpodobně, pokud nezvítězíme 2:0, s letoším turnajem se rozloučíme. I když jsme věděli, že potřebujeme předvést, co nejlepší výkon, nějak to po tom obědě nešlo 😀 . Špatný příjem, slabé útoky, které soupeř si bez větších problémů přihrál, věstily, že to asi nedopadne úplně, dle našich představ… no také nedopadlo 😀 . V prvním setu nás soupeř jasně převálcoval 25:13. Co naplat, byl před námi pravděpodobně poslední set turnaje a tak jsme do něj dali vše, co šlo. A ono to najednou šlo! Po většinu druhého setu jsme se soupeřem drželi krok a dokonce v koncovce jsme měli asi 2 mečbali! Bohužel ty se nepovedlo proměnit a tak nás soupeř potrestal… i v druhém setu jsme prohráli 26:24. Druhý set nás velmi mrzel, ale co se dá dělat, pokud neuhrajeme v koncovce setu o dva body více jak soupeř, nemůžeme vyhrát 😀 .

Tím tedy pro nás letošní Vranovské léto 2018 skončilo. Vzhledem k výsledkům, jsme se umístili ve skupině na 4. místě z 5 týmů, což na postup zkrátka nestačilo…

Letošní Vranovské léto jsme odehráli v sestavě:

Hanča, Terka, Vítek, Křeček, Martin, Karel a Mara

Výsledky z Vranovského léta souhrnně:
►Lavina : No vidíš – 1:1 (25:23 a 16:25)
►Lavina : U mě dobrý – 0:2 (14:25 a 18:25)
►Lavina : Skrytá identita – 2:0 (25:12 a 25:17)
►Lavina : Veselý bílek – 0:2 (13:25 a 24:26)

Fotogalerie:

Další fotografie z turnaje najdete na oficiálních FB stránkách Vranovského léta.

Článek si již přečetlo 8 874 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (Nikdo ještě nehlasoval. Buď první!)
Loading...


blog comments powered by Disqus