Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Vítězství v letní Brno AVL je naše!

Ač na začátku celé letní AVL, to bylo jen naše přání, tak se nám jej povedlo přeměnit ve skutečnost a v sobotu 16. června 2012 jsme si dokráčeli pro vítězství. Díky velmi slušným výkonům v základní skupině a následnému zaváhání soupeřů ve finále, se nám povedlo vyhrát letní brněnskou AVL a to dokonce s náskokem 5 bodů na druhý tým! Pojďme se podívat, jak finále letní AVL probíhalo.

Finálový turnaj letní AVL 2012 Do finále letní AVL jsme postoupili jako vítězové základní skupiny a přinesli jsme si sebou 12 bodů. Z maximálního počtu 15 bodů jsme ztratili jen jeden, výhrou v tie braiku nad týmem Mlátiček a dva body, prohrou v tie braiku nad týmem prvoligových Kudrnáčů.

První zápas nás čekal proti týmu Atom. Tým Atom již velice dobře známe z dřívějších střetnutí, ale v aktuální sestavě, jež nastoupila ve finále, tam byla jen jedna hráčka z jejich základní sestavy, jinak se jednalo o hráče jiných týmů. Nevěděli jsme tak, co můžeme od soupeře očekávat za hru. Protože jsme však věděli, že každý bod se počítá, vstoupili jsme do zápasu naplno a nic jsme nenechali náhodě. První set jsme tak díky velmi slušnému výkonu celkem hladce vyhráli 25:14. Byli jsme velice potěšeni, protože to byl opravdu příjemný vstup do finále letní AVL. Byl však před námi ještě druhý set, kde mohlo být všechno jinak. Také tomu tak bylo. Soupeř přestal tolik kazit a začal hrát více na jistotu. Po celý druhý set nám tak byl Atom velmi vyrovnaným soupeřem, avšak naštěstí i v druhém setu koncovka patřila nám a nakonec jsme v ní zvítězili 25:23. Připsali jsme si tak první vítězství 2:0.

Krátce po odehrání prvního zápasu jsme nastoupili k našemu druhému zápasu a to proti týmu Panters. Tým Panters neměl dostatek hráčů a tak hrál jen v 5 hráčích a z toho, dle pravidel, byly dvě ženy. Avšak velmi kvalitní hráčky a možná i díky tomu, že Finálový turnaj letní AVL 2012 bylo jen 5 hráčů, nám soupeř udělal nemalé problémy. První set jsme dokázali dotáhnout do vítězného konce, ale z dosti odřenýma ušima a zvítězit v něm 25:23. Druhý set již nebyl však tak povedený a především vinou vlastních chyb jsme v něm soupeři podlehli 21:25. Říkali jsme si, že musíme tedy soupeře udolat alespoň v tie braiku, ale bohužel chyby z druhého setu se s námi vlekly i v setu třetím. Nakonec jsme tak týmu Patners podlehli v třetím zkráceném setu 10:15. Bohužel jsme si tak připsali první porážku ve finále 1:2. Nic však nebylo ztraceno, protože nás čekali ještě další 3 zápasy, které jsme měli ve svých rukou.

Po krátké přestávce jsme nastoupili proti jednomu z aktuálně našich největších soupeřů, týmu Mlátiček. Největší soupeř, to pro nás nebyl až tak herně, ale především kuli tomu, že kdyby skončil před námi, tak by měl možnost získat divokou kartu do 2. AVL, kterou jsme samozřejmě chtěli získat my. Naštěstí se ukázalo, že soupeř není v nejsilnější sestavě a vzhledem k našemu odhodlání zvítězit, nám nemohl klást většího odporu. První set jsme tak dokázali dotáhnout do vítězného konce a to se stavem 25:19. V druhém setu se soupeř snažil o větší odpor, ale všechny snahy, byly proti naší hře marné a i v druhém setu jsme zvítězili 25:20. Připsali jsme si tak druhé, velmi cenné vítězství 2:0.

Následovala pro nás delší přestávka a po jejím uplynutí jsme nastoupili k dalšímu zápasu, tentokrát proti týmu Náhodná kocovina. Tým Náhodné kocoviny byl pro nás vždy těžkým oříškem a to především díky jejich zkušenostem a především výšce jejich hráčů. První set byl tak velice vyrovnaný, ale koncovka byla naše! Dokázali jsme ji těsně, ale přeci, vyhrát a to v poměru míčů 25:23. Do druhého setu nastoupil tým Kocoviny, již trošku odevzdaně a naše hra jim nedávala příliš šancí na úspěch. Druhý set tak pro nás dopadl celkem lehkým vítězstvím 25:15. K našemu celkovému skóre, do kterého se započítávaly i body ze základní skupiny, jsme si tak napsali další 3 body za vítězství 2:0.

Finálový turnaj letní AVL 2012 Čekal nás tak už jen poslední zápas proti týmu Kudrnáčů, kterým se však dnes příliš nedařilo. K zápasu jsme navíc nastupovali s tím, že "naštěstí už o nic nejde", protože jsme věděli, že ať zápas dopadne jakkoliv, již máme vítězství v letní AVL jisté!

Tým Kudrnáčů byl pro nás vždy těžkým oříškem a ne jinak tomu bylo v tomto zápase. Museli jsme si sáhnout až na dno svých sil (píchání v boku a podobné), abychom dokázali první set vyhrát a to poměrem 25:21. Bohužel druhý set byl naprostým opakem setu prvního. Co se nám předtím dařilo, teď selhávalo. Kudrnáči nás začali již v průběhu setu dosti přehrávat, především velmi kvalitním podáním, které jsme nebyli schopni dobře přijmout. Bohužel jsme tak v druhém setu celkem hladce podlehli a to 16:25. Nic méně byla pro nás velká výzva porazit prvoligový tým alespoň v tie braiku. Měli jsme k tomu velice dobře nakročeno a před ukončením třetího setu jsme dokonce vedli 14:10! Bohužel se však toto vedení ukázalo jako nedostatečné a vinou vlastní neschopnosti zakončit a dobře přijmout balón, jsme jej dokázali prohospodařit. V třetím setu jsme soupeři podlehli 14:16! 🙁

Prohra proti Kudrnáčům byla tak pro nás nepříjemným zklamáním, zvláště v té situaci, když jsme vedli 14:10, ale bohužel jsme to nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Nic to však již nezměnilo na našem vítězství v letní AVL!

Celková finálová skupina pak tedy dopadla takto:

Finálová tabulka letní AVL 2012

Díky vítězství jsme získali nové trička od sponzora soutěže Triko4u a především možnost hrát v příští sezóně 2. AVL ligu. Polepšili bychom si tak o jednu ligu výše (aktuálně máme hrát díky postupu ze 4. ligy, ligu třetí.). Toto však závisí na tom, zda-li se některý z týmů nepřihlásí do této ligy, v další sezóně.

Rád bych poděkoval celému našemu týmu za skvělý výkon po všechny turnaje AVL a troufám si tvrdit, že právě týmový duch a hra ve stejné sestavě bylo právě tím našim želízkem v ohni i proti jinak individuálně silnějším soupeřům. Samozřejmě nemohu opomenout náš velmi silný článek v týmu, jímž je Vítek, který předvádí, především na síti, neuvěřitelné výkony. Určitě nesmím také opomenout naše slečny (Verča a Adélka), které patří již dlouhodobě mezi naše největší opory a bez nich by veškeré naše snahy byly zcela zbytečné :-). Jsme prostě tým!

Finále letní AVL jsme odehráli v sestavě, jako předchozí:

Vítek, Křeček, Martin, Karel, Verča, Adélka a na výpomoc Simča

Info o turnaji a soupeřích: AVL – finálový turnaj.

Fotogalerie:

Článek si již přečetlo 3 049 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus