Kalendář turnajů

<< Čvn 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Přidejte se k nám!

Třetí turnaj letní AVL ve znamení mizerného počasí

Třetí letní turnaj AVL proběhl v neděli 10. června a bohužel byl velice ovlivněn špatným počasím. A to až do takové míry, že ani málem neproběhl, nebýt odhodlání našeho týmu jej odehrát za každou cenu, s vírou ve zlepšení počasí, které opravdu přišlo. Podívejme se však na průběh třetího turnaje postupně.

Letní AVL Náš první zápas měl přijít chvíli po 12té hodině. Již předem jsme tušili, že asi se nezačne včas, protože už cestou na kurty byl vydatný déšť. Když jsme dorazili na kurty, tak jsme jen viděli ostatní týmy, jak se ukrývají pod střechou či v útrobách nedaleké hospůdky. Dva kurty ze čtyř byly zcela podmáčené a tak se zvažovalo, zda-li se bude moci turnaj odehrát alespoň na zbylých dvou kurtech. Protože kolem půl jedné celkem přestávalo pršet, rozhodli jsme se nasadit sítě na zbylé dva kurty, nachystat je a jít hrát. Povedlo se nám tak akorát vše nachystat ke hře, když přišel další déšť, který celou naši práci zkazil a i nezatopené kurty velice slušně zatopil. Avšak opět po cca 15 minutách přestal, tak jsme se znovu jali lopat s odhodláním hřiště opět nachystat. Tentokrát se nám nepovedlo ani práci dotáhnout do konce a déšť se vrátil. Někteří již ztráceli naději na odehrání zápasu a zvažovalo se ukončení turnaje. Opravdu počasí nejevil známek, že by chtělo se umoudřit a ani předpověď, dle radaru, nedávala příliš velké naděje. Avšak do třetice všeho zlého i dobrého, jak se říká, se nám to povedlo. Zda-li to byl zázrak (řekl jsem Vítkovi, ať se pomodlí, ať už neprší :-D) nebo prostě shoda okolností umocněná naší touhou hrát, těžko říci. Je však jisté, že když jsme po třetí začali chystat kurty, tak se počasí umoudřilo a na několik hodin přestalo zcela pršet. Mohli jsme tak nachystat hřiště (nejprve jedno, postupně se dalo hrát na třech) a pokračovat v turnaji.

Tak jsme, asi s dvouhodinovým zpožděním, nastoupili proti našemu prvnímu soupeři, týmu Krakenů (vinou počasí se pořadí proházelo, takže bylo jiné, než dle rozpisu). Tým, který velice dobře známe a neměl nás příliš čím překvapit, i když den zpátky byl schopný nad námi uhrát jeden set, ale to v pozměněné sestavě. Od začátku prvního setu bylo jasné, že máme na tento tým celkem dost navrch a byla spíše jen otázka toho, kolik bodů soupeři necháme uhrát vlastními chybami. Těch jsme sice několik vytvořili, ale na prohru to zdaleka nestačilo a tak jsme v prvním setu celkem hladce zvítězili 25:14. Do druhého setu jsme nastoupili s tím, že už to půjde celkem samo a začali jsme si dost vymýšlet blbosti, namísto, aby jsme hráli naplno. Avšak tentokrát to proti soupeři nevadilo a celkem hladce jsme zvítězili i v druhém setu a to 25:17. Připsali jsme si tak celkem pohodlné první vítězství 2:0.

Následovala krátká přestávka, po které jsme nastoupili proti jednomu z nejsilnějších týmů na letním AVL, týmu Kudrnáči. Je to tým, jež již několik let hraje 1. AVL ligu a umisťuje se obvykle v první polovině tabulky. Do prvního setu na nás soupeř nastoupil s velmi kvalitní hrou a především díky výškovému rozdílu (byl asi o hlavu nad námi :-D) nás dosti přehrával. Nebyli jsme schopní soupeře příliš blokovat a tak celkem lehce nám skládal míče do pole. Celkem hladce nás tak soupeř v prvním setu přejel se skóre 12:25! Byli jsme celkem otřeseni, protože jsme vážně nevěděli, co na soupeře hrát, aby se obraz hry trošku změnil. Do druhého setu jsme však vyzkoušeli otočit řady a změnit míč. Zda-li to pomohlo psychicky nebo i fakticky, těžko říci, jisté je však to, že obraz hry se zcela změnil. V druhém setu jsme naopak měli nad soupeřem navrch my a od půle setu jsme jej začali zcela přehrávat. Soupeř kazil, byl nervózní a vytvářel tak hodně vlastních chyb, které jsme buď potrestali, nebo se zabili sami :-D. Díky těmto skutečnostem, jsme s vypětím všech sil, druhý set vyhráli a to 25:18. Byla to pro nás obrovská vzpruha, protože jsme viděli, že se dá i tento soupeř porazit. To tie braiku jsme nastoupili velice dobře rozjetí a po většinu setu jsme drželi velmi vyrovnané skóre. Bohužel však koncovka nám nevyšla zcela podle plánu. Nejprve jsme zkazili zbytečně vlastní podání a pak jsme nebyli schopni si pořádně nahrát k zakončení. Prohráli jsme tak v tie braiku velice těsně 16:18. Bohužel před posledním balónem se zranil Karel, když se snažil vybírat balón, jež letel špatně na kůl. Sice jej vybral, ale jeho záda kůl, už ne 😀 :-(. Poznámka autora: záda mě bolí ještě dnes a to už je to týden od toho :-(. Připsali jsme si tak první porážku 1:2, ale po opravdu velice kvalitním výkonu.

Následovala menší přestávka, po které jsme nastoupili proti týmu POP KORN, s kterými jsme měli dle původního rozpisu hrát, již první zápas. Soupeř, jak bylo znát, byl v nesehrané sestavě, poskládané z různých hráčů, což se projevilo na jejich hře. První set jsme tak celkem hravě vyhráli 25:15. V druhém jsme si mysleli, že to půjde samo, ale to jsme se těžce zmýlili. Ne, že by soupeř začal hrát lépe, ale my jsme začali strašně plácat, čehož soupeř využil a potrestal nás. Druhý set jsme zbytečně prohráli 20:25. Následoval tak tie braik, kde jsme věděli, že musíme soupeře prostě smést z kurtu, abychom si napravili předešlé zaváhání. To se povedlo a v tie braiku jsme hladce zvítězili 15:5. Škoda tak, toho zbytečně prohraného setu, ale připsali jsme si vítězství 2:1.

Po odehrání tohoto zápasu nás čekal už jen poslední zápas proti nejslabšímu týmu celé letní AVL a to Sokol Tišnov – Tygři. Tým, jenž dle tabulky byl aktuálně poslední a navíc hrál jen v 5 hráčích. Zde nám již o nic nešlo, protože tento výsledek neměl na nic vliv a bohužel podle toho vypadala taky i hra. První set proběhl za strašného odfláknutí celé hry a myslím si, že nikoho ani nemohl bavit. Přesto jsme jej vyhráli 25:20. Do druhého setu jsme nastoupili s tím, že i když o nic nejde, tak si zkusíme alespoň zahrát a ať nás ta hra baví. To se celkem povedlo a po zlepšeném výkonu jsme i druhý set vyhráli a to 25:14. Připsali jsme si tak poslední, celkem pohodlné vítězství 2:0.

Díky našim i výsledkům soupeřů, jsme se tak v základní části, před finále letní AVL, umístili na skvělém prvním místě, viz tabulka níže:

Výsledky letní AVL

Tentokrát jsme hráli v klasické sestavě:

Křeček, Martin, Karel, Vítek, Adéla a Verča

Info o turnaji a soupeřích: AVL – 3. turnaj.

Článek si již přečetlo 1 993 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus