Kalendář turnajů

<< Kvě 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přidejte se k nám!

První a druhý turnaj letní AVL za námi… Jak se vedlo?

Během května proběhly první dva turnaje letní AVL, do které jsme se i letos s našim týmem přihlásili. Jak se nám na obou turnajích vedlo se podíváme v dnešním článku…

První letní AVL 2017 - sestava Laviny Letos se letní AVL zúčastnilo celkem 10 týmů a tak byl systém soutěže nastaven tak, že během 4 turnajů si zahraje každý s každým 2x, klasickým systémem AVL na 2 vítězné sety.

První turnaj letní AVL

První turnaj letní AVL se odehrál v neděli 14. května a postupně jsme na něm odehráli 5 zápasů proti týmům Megamix, Mimoni, Specialisti na speciály, Tekutý meruňky na smeči a Dočasky.cz. Začátek turnaje velmi ovlivnilo nepříznivé počasí z předešlého dne, protože bylo potřeba vysušit a upravit kurty, aby se na nich alespoň nějak dalo hrát. Tedy samotné zápasy začaly zhruba s hodinovým zpožděním oproti plánovanému rozpisu.

První zápas dne jsme hráli proti týmu Megamix. Tým jako takový jsme neznali (ani jsme nemohli, protože byl poskládaný z hráčů z různých týmů), ale znali jsme právě jednotlivé hráče a tak jsme věděli, že pokud jim bude klapat souhra, bude to těžký zápas. Jak už tomu bývá, míváme první sety na turnajích horší, ale v tomto zápase to neplatilo 😀 . Celkem dobře nám hra fungovala a i když soupeř s námi po většinu setu držel krok, nakonec koncovka setu patřila nám. V prvním setu jsme zvítězili 25:19. Druhý set byl opět velmi vyrovnaný, ale tentokrát koncovka setu patřila soupeři a porazil nás tak v druhém setu 25:22. O vítězi prvního zápasu dne, tak musel rozhodnou tajbrejk. V něm se nám velmi podařil vstup to setu a při výměně stran jsme vedli 8:4. Bohužel pak se nám hra „zasekla“ a pár zbytečných chyb umožnilo soupeři srovnat, bohužel i přerovnat. Najednou v koncovce jsme začali chybovat více, než je zdrávo, což mělo jediný následek, prohru v třetím setu 12:15. Z prvního utkání dne jsme si tak i po dobře rozehraném zápasu odnesli pouze 1 bod.

První letní AVL 2017 Hned po skončení prvního zápasu jsme nastoupili k druhému utkání a to proti týmu Mimoni. Tento tým jsme znali z různých turnajů a většinou jsme s nimi neměli větších problémů. Zde však nastoupili v pozměněné sestavě a tak se dalo očekávat cokoliv 🙂 . Jak se však v průběhu zápasu ukázalo, pozměněná sestava soupeři moc nepomohla a byla vidět nesehranost. Naopak my jsme byli dobře rozehráni z předešlého zápasu a tak jsme bez větších problémů soupeře porazili ve dvou setech se skóre 25:15 a 25:18. Z druhého utkání dne jsme si tak připsali 3 body.

Následovala jednozápasová přestávka, ve které jsme odpískali zápas našim soupeřům a následně jsme nastoupili k třetímu utkání dne a to proti týmu Specialisti na speciály. Tento tým jsme neznali, ale věděli jsme, že dva zápasy předtím vyhráli a tak se dal očekávat dobrý zápas. Z počátku setu panovala taková trošku „přátelsky vyhecovaná“ atmosféra, kterou navodilo slovní radování soupeře a našeho kapitána Karla 😀 .Během prvního setu se však „atmosféra uklidnila“ a s tím se i zkvalitnila naše hra 🙂 . I když soupeř nehrál vůbec špatně, nám se zkrátka a dobře dařilo a tak i tohoto soupeře se nám podařilo porazit ve dvou setech a to 25:17 a 25:14. Z třetího utkání dne jsme si tak připsali další 3 body.

První letní AVL 2017 Po odehrání třetího zápasu jsme nastoupili hned ke čtvrtému utkání dne a to proti týmu Tekutý meruňky na smeči. Do tohoto zápasu jsme vlétli opravdu dle našeho názvu „Lavina“ a soupeře jsme naprosto smetli 😀 . Těžko říci, jestli se soupeři tak nedařilo nebo jsme my hráli tak dobře, ale soupeře jsme jasně přehráli ve dvou setech 25:13 a 25:16. Po naprosto jasném výsledku jsme si tak mohli připsat do tabulky další 3 body za vítězství 2:0.

Po jednozápasové přestávce na nás čekalo poslední utkání dne a to proti týmu Dočasky.cz. Tento zápas byl z počátku celkem vyrovnaný, ale postupem setu jsme získávali mírně navrch. Díky dobrému podání a slušnému poli jsme dokázali v prvním setu zvítězit 25:21. Druhý set byl z počátku taktéž vyrovnaný, ale postupně možná na soupeře padla únava a tak se nám povedlo i v druhém setu zvítězit celkem přesvědčivě 25:17. A tak i z posledního utkání dne jsme si připsali další 3 body.

Nakonec jsme tak první turnaj letní AVL zakončili s bilancí 4 vítězství 2:0 a jedné prohry 1:2. Celkem jsme si tak z prvního turnaje odnesli 13 bodů z 15 možných 🙂 .

První turnaj letní AVL jsme odehráli v sestavě:

Karel, Marky, Simča, Ráďa, Mara, Vítek a Martin

Druhý turnaj letní AVL

V neděli 28. května se odehrál druhý turnaj letní AVL. Tentokrát na nás čekali tito 4 soupeři: Krakeni, Tak teď!, VSK Mendelu a Hrnek a jeho nádobíčko.

Druhý turnaj letní AVL 2017 První zápas jsme odehráli proti nám dobře známému týmu Krakeni. S týmem Krakenů se nejenže setkáváme na různých turnajích již řadu let, ale v posledním půlroce i značná část jejich hráčů, chodí s námi na společné tréninky. O náboj zápasu tak bylo zcela postaráno 😀 . První set byl z počátku vyrovnaný, ale postupně nás soupeř začal mírně přehrávat a to především z důvodu našeho špatného příjmu. Bohužel to byl pro nás první zápas (a ty míváme většinou slabší 😀 ) a soupeř byl naopak rozehraný již z předešlého utkání. I když jsme v koncovce setu dotahovali, jak to jenom šlo, na vítězství to již nestačilo. V prvním setu nás tak soupeř porazil 25:22. Bylo jasné, že se s touto porážkou nesmíříme, ale pokud chceme vyhrát, musíme v druhém setu rozhodně zlepšit příjem podání. To se nám v druhém setu podařilo a postupně jsme soupeře víc a víc přehrávali 🙂 . Když jsme měli přihráno, byli jsme na síti v druhém setu jednoznačně lepší a tak jsme v něm zvítězili 25:18. O vítězi prvního utkání dne tak musel rozhodnout tajbrejk. V něm jsme z počátku setu vedli, ale několika zbytečnýma chybami jsme dovolili soupeři téměř srovnat. Naštěstí po změně stran jsme přestali zbytečně chybovat a třetí set jsme dokázali dovést do vítězného konce v poměru míčů 15:12. Na úvod dne jsme si tak připsali po pěkném zápase (z obou stran týmů 🙂 ) první 2 body.

K druhému zápasu dne jsme nastoupili hned po odehrání prvního utkání a odehráli jsme jej proti týmu Tak teď!. Hned od prvních míčů bylo zřejmé, že bychom měli být silnější a soupeře bez větších problémů porazit. To nejspíše stálo za tím, že jsme začali utkání nehorázně flákat a dělali jsme neskutečné chyby v průběhu celého prvního setu. Soupeř naopak hrál velmi bojovně a obětavě, což mělo za následek velmi vyrovnanou koncovku setu. Tu se nám nakonec naštěstí povedlo urvat v náš prospěch, ale s celkem vysokým výsledkem 31:29! I když jsme nakonec první set vyhráli, věděli jsme, že to byl od nás strašný výkon a pokud se v druhém setu nezlepšíme, nezasloužíme si vyhrát… Do druhého setu jsme vstoupili mnohem zodpovědněji a záhy jsme si vytvořili celkem slušné vedení. V koncovce setu jsme vedli 20:11 a vše směřovalo k jasnému vítězství. Bohužel jsme pak znovu trošku vypustili, ale vítězství jsme si už nenechali vzít 🙂 . V druhém setu jsme zvítězili přesvědčivějším výsledkem 25:18. Z druhého utkání dne jsme si tak připsali 3 body, i když za první set bychom si je asi ani nezasloužili 😀 .

Druhý turnaj letní AVL 2017 Po jednozápasové přestávce jsme nastoupili k třetímu utkání dne proti týmu VSK Mendelu. Zde jsme věděli, vzhledem k předešlým výkonům soupeře, že pokud předvedeme stejný výkon, jak v předešlém zápase, dostaneme těžce „na frak“. Soupeř totiž během tohoto turnaje prozatím odehrál 3 zápasy a ve všech zvítězil. Do zápasu jsme naštěstí vstoupili mnohem zodpovědněji a po většinu setu jsme se soupeřem hráli vyrovnanou hru. Díky dobrému podání a dobré hře v poli jsme dokázali zvládnout i koncovku prvního setu a zvítězili jsme 25:20. Druhý set byl opět velmi vyrovnaný, ale soupeř zlepšil hru a přišel na to „jak na nás“. Začal místo smečí více zalévat a to nám dělalo nemalé problémy. I díky změně stylu hry nás dokázal soupeř porazit v druhém setu 25:22. O vítězi tohoto utkání musel tak rozhodnou tajbrejk. Ten byl opět vyrovnaný, ale tentokrát jsme si už na „zálivky“ od soupeře dali větší pozor a zápas jsme dokázali dovést ke zdárnému výsledku. Ve třetím setu jsme zvítězili 15:12. Ze třetího utkání dne jsme si tak odnesli 2 body.

Poslední zápas dne nás čekal opět po jednozápasové přestávce a nastoupili jsme v něm proti týmu Hrnek a jeho nádobíčko. První set jsme dokázali odehrát velmi zodpovědně a po dobrém výkonu jsme v něm zvítězili 25:14. Asi jsme si mysleli, že druhý set bude otázkou formality a tak jsme k němu i přistoupili. Bohužel jsme se šeredně spletli… Většinu našich chyb dokázal soupeř potrestat a zbytek míčů jsme si sami „vyházeli“. Co naplat, když hrajeme špatně, prostě nemůžeme vyhrát. V druhém setu nám tak soupeř oplatil porážku a zvítězil 25:14. To nás velmi mrzelo, ale prohráli jsme si to sami. O vítězi tak musel opět rozhodnout tajbrejk. Zde jsme se naštěstí opět dali dohromady a dokázali zase předvést slušnou hru, jako v setu prvním. Díky zodpovědnému výkonu jsme v třetím setu zvítězili jasně 15:6. Z třetího utkání dne jsme si tak připsali 2 body za vítězství 2:1, ale byla tam jistá pachuť mizerného výkonu z druhého setu…

Tím pro nás druhý turnaj AVL skončil a vzhledem k výsledkům jsme si z něj odnesli 9 bodů z 12 možných.

Druhý turnaj letní AVL jsme odehráli v sestavě:

Karel, Simča, Mara, Vítek, Ráďa a Peťka

Druhý turnaj letní AVL 2017 - sestava Laviny

Po odehrání dvou turnajů ze čtyř v rámci letní AVL se prozatím nacházíme na 2. místě tabulky se ziskem 22 bodů z 9 zápasů (úspěšnost 81.48 %).

Výsledky 1. turnaje letní AVL souhrnně:

►Lavina : Megamix – 1:2 (25:19, 22:25 a 12:15)
►Lavina : Mimoni – 2:0 (25:15 a 25:18)
►Lavina : Specialisti na speciály – 2:0 (25:17 a 25:14)
►Lavina : Tekutý meruňky na smeči – 2:0 (25:13 a 25:16)
►Lavina : Dočasky.cz – 2:0 (25:21 a 25:17)

Výsledky 2. turnaje letní AVL souhrnně:

►Lavina : Krakeni – 2:1 (22:25, 25:18 a 15:12)
►Lavina : Tak Teď! – 2:0 (31:29 a 25:18)
►Lavina : VSK Mendelu – 2:1 (25:20, 22:25 a 15:12)
►Lavina : Hrnek a jeho nádobíčko – 2:1 (25:14, 14:25 a 15:6)

Fotogalerie:

Z prvního turnaje letní AVL:

Z druhého turnaje letní AVL:

Článek si již přečetlo 1 740 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (Nikdo ještě nehlasoval. Buď první!)
Loading...


blog comments powered by Disqus