Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Prosincový turnaj v 1. lize AVL – skvělý volejbal a bodové úspěchy!

Již tomu bude více jak měsíc, kdy jsme odehráli v AVL třetí turnaj v rámci naší účasti v 1. lize AVL. Jak se nám jednotlivé zápasy povedlo odehrát se podíváme v tomto reportu z turnaje…

Třetí turnaj AVL 2014 - sestava Laviny Třetí turnaj AVL se odehrál v sobotu 6. prosince 2014. Tentokrát na nás čekali „pouze“ tři soupeři, ale za to náročnější zápasy :-).

První zápas jsme odehráli proti týmu SOKOL Kyjov. SOKOL Kyjov patří mezi dlouholeté pravidelné účastníky 1. ligy a většinou končívá v první půlce tabulky. Tentokrát jsme však cítili šanci, neboť na minulém turnaji se jim zranil jejich nejlepší hráč Lukáš Ingr, což dávalo jisté naděje na úspěch :-). Samozřejmě se však ani přes tuto okolnost nejednalo o snadný zápas neboť SOKOL Kyjov má velmi silnou sestavu kvalitních hráčů. První set byl velmi vyrovnaný a jak nám, tak i soupeři se chvílemi dařilo více, chvílemi méně. Vyrovnaný první set vyústil až v těsnou koncovku, ve které jsme s trochou štěstí a bojovnosti zvítězili 25:23. První set jsme tak měli v kapse, ale bylo zřejmé, že druhý set bude pravděpodobně podobně těžká „bitva“. A také byla. Opět výměna střídala výměnu a těžko si tipovat, který z týmů byl v průběhu setu lepší. Každopádně v druhém setu se usmálo štěstí pro změnu na soupeře, který zvítězil, stejně jak my v prvním setu, a to 25:23. O vítězi tak musel rozhodnout tie-braik, kde byly vzhledem k předešlým výsledkům, šance vyrovnané. Tie-braik byl z počátku opět vyrovnaný, ale postupně jsme si vytvořili mírný náskok, který jsme dokázali dotáhnout do konce! V rozhodujícím třetím setu jsme zvítězili 15:11! Samozřejmě nás opanovala velká radost, protože se jednalo o cenný úspěch :-).

Třetí turnaj AVL 2014 Po prvním zápase jsme měli jednozápasovou přestávku po které jsme nastoupili k druhému utkání dne a to proti týmu STS Chvojkovice Brod. Tento tým známe velice dobře a i když jsme v první lize teprve první sezónu, proti tomuto týmu jsme odehráli už několik zápasů :-). S tímto týmem se potkáváme totiž na různých dalších turnajích v Brně a okolí (BSVL…) a bohužel nějak na ně neumíme hrát :-(. Prozatím, ať jsme hráli proti tomuto týmu na jakémkoliv turnaji a v jakémkoliv složení, dostali jsme na prdel :-D. Někdy to nebyl úplný výprask, ale bohužel výhra se z toho doposud také nikdy „neurodila“. Tak jsme věřili, že bychom to konečně mohli prolomit. Avšak od prvních míčů v prvním setu nám soupeř jasně ukazoval, proč náš vždycky poráží :-D. Byl lepší téměř ve všech činnostech a když už jsme se dostali k zakončení, nebyli jsme schopni pořádně míč složit, či jsme se sami „vyhazovali“. S takovou hrou se prostě vyhrávat nedá a v prvním setu jsme jasně prohráli 17:25. Co naplat, soupeř byl jasně lepší. Do druhého setu jsme vstoupili s odhodláním, že se pokusíme být soupeři více vyrovnaným soupeřem a předvést alespoň hru, která nás bude bavit. A ejhle, ono se to začalo dařit! :-D. V druhém setu měl soupeř problémy s příjmem našeho podání, pořádně si nepřihrál a postupně jsme jej začali přehrávat. Tedy ne úplně naší vlastní hrou, ale soupeř zkrátka špatně přijímal a pak se sám „vyhazoval“ :-D. To nám „hrálo do karet“ a i když v koncovce soupeř zabral, už nezvládl dotáhnout, co v úvodu setu promrhal. K našemu a asi i soupeřovu překvapení jsme v druhém setu zvítězili 25:21. Parádní úspěch, avšak věděli jsme, že to až tak nebylo naší zásluhou, ale spíše „sebevražednou hrou“ soupeře :-D. V třetím setu se již soupeř více zkoncentroval a opět jasně ukázal, kdo je v tomto utkání „pánem“ :-). V tie-braiku nás soupeř přehrál 15:9. Tedy utkání jsme prohráli 1:2, ale brali jsme celkem jako příjemný úspěch, alespoň získaný bod :-).

Třetí turnaj AVL 2014 Hned po skončení tohoto utkání jsme nastoupili k poslednímu zápasu dnešního dne a to proti týmu KIA ORA. Zde nám bylo jasné, že můžeme jen překvapit a úspěchem pro nás bude, když odejdeme ze zápasu zdraví :-D. Tento tým je několika násobný účastník celostátního finále a stal se již i párkrát jeho vítězem :-). Kromě toho jsme se s týmem už utkali na několika turnajích a příliš úspěšně jsme nedopadli. Ono se není ani čemu divit, většina jeho kádru je složena z bývalých ligových a extraligových hráčů, což je na síle týmu velmi poznat :-). Nicméně do zápasu jsme vstoupili bez respektu a k našemu překvapení, jsme byli soupeři v prvním setu, více než vyrovnaným protihráčem. V koncovce sice soupeř vedl, ale Adélka na podání jim párkrát velmi „pěkně“ zaškodila, což mělo za důsledek srovnání stavu na 24:24! Bohužel však následné podání netrefila a další bod si již soupeř pohlídal. V prvním setu jsme tak těsně podlehli 24:26. I když jsme prohráli, byli jsme s předvedenou hrou spokojeni a věřili jsme, že i v druhém setu můžeme soupeři ještě zatopit. To se však vůbec nestalo :-D. V druhém setu soupeř jasně ukázal, v čem je jeho síla a nedal nám šanci ani pomyslet na to, že bychom třeba mohli chtít set dotáhnout do tie-braiku :-D. V druhém setu nás převálcoval 25:13! Tedy na závěr turnaje jsme si připsali porážku 2:0. Za první set jsme byli rádi, druhý set jsme jaksi „prokaučovali“. Ale museli jsme si objektivně přiznat… to prostě nešlo dát :-D.

Tím pro nás třetí turnaj 1. ligy AVL skončil. Odnesli jsme si z něj 3 body z 9 možných, což vzhledem ke kvalitám soupeřů, byl celkem pěkný výsledek 🙂

Sestava pro tento turnaj:

Karel, Vítek, Martin, Zbyňa, Adélka a Zuzka

Třetí turnaj AVL 2014 - sestava Laviny

Info o turnaji a soupeřích: Třetí turnaj AVL.

Fotogalerie:

Článek si již přečetlo 6 417 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus