Kalendář turnajů

<< Kvě 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přidejte se k nám!

Parádní víkend na Pohořelickém megaturnaji

Již po třetí se tým Lavina zúčastnil Pohořelického megaturnaje nazývaného taktéž Pohořelické peklo či oficiálně Megaturnaj Milana Marka. Turnaj proběhl ve sportovním areálu v Pohořelicích ze soboty 23. června na neděli 24. června. Turnaje se obvykle účastní cca 20 smíšených volejbalových družstev a herní kvalitou patří rozhodně mezi ty lepši, protože je zde jediné hráčské omezení a to, že by neměli nastupovat extraligoví hráči (I když ani toto nebývá zcela dodrženo :-)). Každopádně se jedná o velmi příjemný víkend v pěkném areálu a s kvalitním volejbalem (alespoň u soupeřů :-D). Na to, jak jsme si vedli, se podíváme v tomto reportíku z turnaje.

Pohořelický megaturnaj 2012 Jak již bylo řečeno, tento turnaj patří mezi ty kvalitnější a tak nelze čekat lehkých soupeřů. Ale samozřejmě Karel, jakožto kapitán týmu, dokáže spoustu věcí zařídit. A tak nám samozřejmě nalosoval jednu z nejtěžších skupin :-D. V základní skupině jsme tak dostali týmy: Otroci královny Alžběty (několikanásobný vítěz Pohořelického turnaje), Panda (tým hrající 1. AVL), Padlej Anděl a Glauber.

Protože byly k dispozici 4 hřiště a bylo 18 týmů, tak bylo rozhodnuto, že se celý turnaj bude hrát na 4 skupiny (5-5-4-4) a ve skupinách po pěti na 2 hrané sety do 20 bodů. Následně, druhý den, se budou už hrát celé sety do 25 bodů a to pavoukem.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili hned proti několikanásobnému vítězi turnaje Otrokům královny Alžběty. Říkali jsme si, že na rozehrání je to ideální soupeř :-D. Kupodivu se nám vstup do zápasu velmi povedl a především vlastní neschopností soupeře zakončit, jsme dlouhou dobu drželi vyrovnaný stav. Dokonce v koncovce se nám povedlo podržet podání a soupeř na to zareagoval tak trošku volejbalovým harakiri :-D. Prostě všechno „pral do saka“ či do autů a tak díky těmto skutečnostem, jsme dokázali v prvním setu zvítězit a to 20:17. Toto vítězství bylo pro nás velmi příjemné, protože porazit hned na úvod několikanásobného vítěze, to dodá dobrou náladu asi každému :-). Bylo nám však jasné, že se soupeř rozehrává a druhý set bude asi jiná „řežba“. Ale kupodivu nebyla. I v druhém setu soupeř chyboval, ale bohužel jsme i více začali chybovat my. A tak i přesto, že jsme v druhém setu se soupeřem odvedli velmi slušný výkon, nedokázali jsme jej dotáhnout do vítězného konce a nakonec jsme v druhém setu podlehli 15:20. Připsali jsme si tak ale alespoň bod za vyhraný set a to proti takovému soupeři jsou body, které se počítají :-).

Pohořelický megaturnaj 2012 Následovala asi dvouzápasová přestávka, kterou jsme využili na doplnění tekutin (někteří spíše těch alkoholových :-D) a hraní společenských her (především hry Svět :-)).

Po přestávce jsme nastoupili proti dalšímu soupeři a to týmu Panda. V obou setech jsme se soupeřem odvedli slušný výkon, ale v prvním i v druhém setu měl soupeř kousek navrch. V prvním setu jsme tak prohráli 14:20 a v druhém 15:20. Náš výkon byl takový nemastný, neslaný, možná už také vlivem těch alkoholických oparů :-D.

Po dohrání zápasu následovala opět přestávka, kterou jsme využili k obdobně bohulibým činnostem, jak předchozí (chlast a hry :-D).

Pak nás čekal další ze soupeřů a to tým Padlej Anděl. Tento tým jsme již párkrát na brněnských turnajích potkali a věděli jsme, že patří mezi ty silnější. I přesto, že soupeř měl herně navrch, dokázali jsme v prvním setu obstojně vzdorovat. Nakonec však koncovka nám nepatřila a první set jsme prohráli 18:20. Druhý set byl bohužel už z naší strany slabší a nezmohli jsme se na větší odpor. A tak jsem i druhý set prohráli a to se skórem 13:20.

Následně nás čekala delší přestávka, kterou jsme využili k návštěvě restauračního zařízení :-).

Po návratu nás čekal dnešní poslední soupeř a to tým Glauber. Protože je turnaj už za námi delší dobu, nepamatuji si přesně, zda-li jsme soupeře porazili, či jsme s ním remízovali. Ale protože mám poznamenáno, že jsme vyhráli první set 20:15 a druhý set 20:14, tak to takto budeme brát :-). Pokud se pletu a bylo to jinak, prosím o opravu :-).

Tento den, to měl být náš poslední zápas, ale protože bylo ještě celkem brzo, tak se rozhodlo, že se některé zápasy předehrají z druhého dne. Vzhledem k našim výsledkům v základní skupině, jsme se dostali do spodní části pavouka.

Pohořelický megaturnaj 2012 A tak po odehrání posledního zápasu základní skupiny, jsme nastoupili ještě proti jednomu soupeři a to týmu Ti náhodní. Záhy jsme zjistili, že tento tým nebude až tak velkým oříškem, protože hrál ve třech ženách a ani jejich „týpci“ nebyli žádní „zabíječi“. První set jsme odehráli v běžném složení, ale protože jsme viděli, že je soupeř opravdu marný, tak na druhý set šly holky na smeč a smečaři nahrávat :-D. Že nahrávky stály „za hovno“ bylo jistě zapříčiněno nejen levýma rukama, ale také již slušným alkoholickým opojením :-D. I přesto jsme však dokázali v obou setech zvítězit a to s celkovým skórem 50:35 (bohužel výsledek jednotlivých setů nebyl rozepsán).

Tím pro nás skončil první hrací den a mohli jsme si jít užívat (tedy, ne že bychom to nedělali už celou dobu :-D). Po příjemné spršce jsme si to zamířili směr hospůdka na pivečko a večeři. Po návratu do kempu jsme ještě hráli nějaké hry, popíjeli a kolem půlnoci jsme zalehli do hajan :-).

Ráno nás probudilo krásné sluníčko a bylo jasné, že bude opět parný den :-). To ne všem připadlo úplně vhod, zvláště těm, co včera moc „bumbali“ :-D.

V neděli nás čekali již jen dva zápasy a to proti týmům S.S.B. a Žabiny.

K prvnímu zápasu proti týmu S.S.B. jsme nastoupili plni odhodláni a chuti zvítězit (Karel raději střídal bo viděl více balónů, než bylo zdrávo :-D). Po celý první set jsme měli mírně navrch a to jsme si dokázali udržet až do konce setu. Vyhráli jsme jej tak 25:21. Druhý set probíhal obdobně, ale v koncovce nám nepřálo štěstí a tak jsme druhý set prohráli 23:25. Protože se však hrálo jen na dva hrané sety, tak jsme na skóre vyhráli.

Následovala asi dvouzápasová přestávka, po které jsme nastoupili proti našemu poslednímu soupeři a to týmu Žabiny. Odehráli jsme v obou setech velmi slušný výkon, ale bohužel ani v jednom to nestačilo na vítězství a oba sety jsme těsně prohráli. Jaké bylo přesně skóre jsem však opomněl si zaznamenat :-(. Jisté však je, že jsme bohužel prohráli 0:2.

Tím pro nás Pohořelický turnaj skončil. V některých zápasech jsme předvedli lepší, v jiných horší výkony, ale celkově mohu shrnout, že jsme si dobře zahráli :-). Na závěr si Karel s Adélkou alespoň zahráli i beach proti Alici se spoluhráčem (oba z týmu Žabin), které jsme porazili 2:0. Tak alespoň nějaká porážka Žabin :-D.

Již nás čekalo jen sbalení stanů, spakování věcí a odjezd domů.

Tento turnaj jsme odehráli v sestavě:

Křeček, Martin, Karel, David Kamarád, Helga, Adélka a Patricie

Info o turnaji a soupeřích: Pohořelický Megaturnaj.

Fotogalerie:

Článek si již přečetlo 2 834 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus