22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Jsme na Facebooku

Parádní víkend na Pohořelickém megaturnaji

Již po třetí se tým Lavina zúčastnil Pohořelického megaturnaje nazývaného taktéž Pohořelické peklo či oficiálně Megaturnaj Milana Marka. Turnaj proběhl ve sportovním areálu v Pohořelicích ze soboty 23. června na neděli 24. června. Turnaje se obvykle účastní cca 20 smíšených volejbalových družstev a herní kvalitou patří rozhodně mezi ty lepši, protože je zde jediné hráčské omezení a to, že by neměli nastupovat extraligoví hráči (I když ani toto nebývá zcela dodrženo :-)). Každopádně se jedná o velmi příjemný víkend v pěkném areálu a s kvalitním volejbalem (alespoň u soupeřů :-D). Na to, jak jsme si vedli, se podíváme v tomto reportíku z turnaje.

Pohořelický megaturnaj 2012 Jak již bylo řečeno, tento turnaj patří mezi ty kvalitnější a tak nelze čekat lehkých soupeřů. Ale samozřejmě Karel, jakožto kapitán týmu, dokáže spoustu věcí zařídit. A tak nám samozřejmě nalosoval jednu z nejtěžších skupin :-D. V základní skupině jsme tak dostali týmy: Otroci královny Alžběty (několikanásobný vítěz Pohořelického turnaje), Panda (tým hrající 1. AVL), Padlej Anděl a Glauber.

Protože byly k dispozici 4 hřiště a bylo 18 týmů, tak bylo rozhodnuto, že se celý turnaj bude hrát na 4 skupiny (5-5-4-4) a ve skupinách po pěti na 2 hrané sety do 20 bodů. Následně, druhý den, se budou už hrát celé sety do 25 bodů a to pavoukem.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili hned proti několikanásobnému vítězi turnaje Otrokům královny Alžběty. Říkali jsme si, že na rozehrání je to ideální soupeř :-D. Kupodivu se nám vstup do zápasu velmi povedl a především vlastní neschopností soupeře zakončit, jsme dlouhou dobu drželi vyrovnaný stav. Dokonce v koncovce se nám povedlo podržet podání a soupeř na to zareagoval tak trošku volejbalovým harakiri :-D. Prostě všechno „pral do saka“ či do autů a tak díky těmto skutečnostem, jsme dokázali v prvním setu zvítězit a to 20:17. Toto vítězství bylo pro nás velmi příjemné, protože porazit hned na úvod několikanásobného vítěze, to dodá dobrou náladu asi každému :-). Bylo nám však jasné, že se soupeř rozehrává a druhý set bude asi jiná „řežba“. Ale kupodivu nebyla. I v druhém setu soupeř chyboval, ale bohužel jsme i více začali chybovat my. A tak i přesto, že jsme v druhém setu se soupeřem odvedli velmi slušný výkon, nedokázali jsme jej dotáhnout do vítězného konce a nakonec jsme v druhém setu podlehli 15:20. Připsali jsme si tak ale alespoň bod za vyhraný set a to proti takovému soupeři jsou body, které se počítají :-).

Pohořelický megaturnaj 2012 Následovala asi dvouzápasová přestávka, kterou jsme využili na doplnění tekutin (někteří spíše těch alkoholových :-D) a hraní společenských her (především hry Svět :-)).

Po přestávce jsme nastoupili proti dalšímu soupeři a to týmu Panda. V obou setech jsme se soupeřem odvedli slušný výkon, ale v prvním i v druhém setu měl soupeř kousek navrch. V prvním setu jsme tak prohráli 14:20 a v druhém 15:20. Náš výkon byl takový nemastný, neslaný, možná už také vlivem těch alkoholických oparů :-D.

Po dohrání zápasu následovala opět přestávka, kterou jsme využili k obdobně bohulibým činnostem, jak předchozí (chlast a hry :-D).

Pak nás čekal další ze soupeřů a to tým Padlej Anděl. Tento tým jsme již párkrát na brněnských turnajích potkali a věděli jsme, že patří mezi ty silnější. I přesto, že soupeř měl herně navrch, dokázali jsme v prvním setu obstojně vzdorovat. Nakonec však koncovka nám nepatřila a první set jsme prohráli 18:20. Druhý set byl bohužel už z naší strany slabší a nezmohli jsme se na větší odpor. A tak jsem i druhý set prohráli a to se skórem 13:20.

Následně nás čekala delší přestávka, kterou jsme využili k návštěvě restauračního zařízení :-).

Po návratu nás čekal dnešní poslední soupeř a to tým Glauber. Protože je turnaj už za námi delší dobu, nepamatuji si přesně, zda-li jsme soupeře porazili, či jsme s ním remízovali. Ale protože mám poznamenáno, že jsme vyhráli první set 20:15 a druhý set 20:14, tak to takto budeme brát :-). Pokud se pletu a bylo to jinak, prosím o opravu :-).

Tento den, to měl být náš poslední zápas, ale protože bylo ještě celkem brzo, tak se rozhodlo, že se některé zápasy předehrají z druhého dne. Vzhledem k našim výsledkům v základní skupině, jsme se dostali do spodní části pavouka.

Pohořelický megaturnaj 2012 A tak po odehrání posledního zápasu základní skupiny, jsme nastoupili ještě proti jednomu soupeři a to týmu Ti náhodní. Záhy jsme zjistili, že tento tým nebude až tak velkým oříškem, protože hrál ve třech ženách a ani jejich „týpci“ nebyli žádní „zabíječi“. První set jsme odehráli v běžném složení, ale protože jsme viděli, že je soupeř opravdu marný, tak na druhý set šly holky na smeč a smečaři nahrávat :-D. Že nahrávky stály „za hovno“ bylo jistě zapříčiněno nejen levýma rukama, ale také již slušným alkoholickým opojením :-D. I přesto jsme však dokázali v obou setech zvítězit a to s celkovým skórem 50:35 (bohužel výsledek jednotlivých setů nebyl rozepsán).

Tím pro nás skončil první hrací den a mohli jsme si jít užívat (tedy, ne že bychom to nedělali už celou dobu :-D). Po příjemné spršce jsme si to zamířili směr hospůdka na pivečko a večeři. Po návratu do kempu jsme ještě hráli nějaké hry, popíjeli a kolem půlnoci jsme zalehli do hajan :-).

Ráno nás probudilo krásné sluníčko a bylo jasné, že bude opět parný den :-). To ne všem připadlo úplně vhod, zvláště těm, co včera moc „bumbali“ :-D.

V neděli nás čekali již jen dva zápasy a to proti týmům S.S.B. a Žabiny.

K prvnímu zápasu proti týmu S.S.B. jsme nastoupili plni odhodláni a chuti zvítězit (Karel raději střídal bo viděl více balónů, než bylo zdrávo :-D). Po celý první set jsme měli mírně navrch a to jsme si dokázali udržet až do konce setu. Vyhráli jsme jej tak 25:21. Druhý set probíhal obdobně, ale v koncovce nám nepřálo štěstí a tak jsme druhý set prohráli 23:25. Protože se však hrálo jen na dva hrané sety, tak jsme na skóre vyhráli.

Následovala asi dvouzápasová přestávka, po které jsme nastoupili proti našemu poslednímu soupeři a to týmu Žabiny. Odehráli jsme v obou setech velmi slušný výkon, ale bohužel ani v jednom to nestačilo na vítězství a oba sety jsme těsně prohráli. Jaké bylo přesně skóre jsem však opomněl si zaznamenat :-(. Jisté však je, že jsme bohužel prohráli 0:2.

Tím pro nás Pohořelický turnaj skončil. V některých zápasech jsme předvedli lepší, v jiných horší výkony, ale celkově mohu shrnout, že jsme si dobře zahráli :-). Na závěr si Karel s Adélkou alespoň zahráli i beach proti Alici se spoluhráčem (oba z týmu Žabin), které jsme porazili 2:0. Tak alespoň nějaká porážka Žabin :-D.

Již nás čekalo jen sbalení stanů, spakování věcí a odjezd domů.