Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Lavina je ve finále 2. ligy AVL!

V sobotu 20. února na nás čekal poslední pátý turnaj AVL v rámci základní části hlavní soutěže. Šlo o všechno neboť jsme si sice z předešlého turnaje udrželi šance na finále, ale zájemců bylo více a míst jen pět. Jak jsme se s tímto úkolem popasovali, vám sdělíme v dnešním článku…

Pátý turnaj 2. ligy AVL 2016 - sestava Laviny Jak již bylo zmíněno v úvodu, v neděli 20. února se odehrál poslední turnaj 2. ligy AVL, ve kterém se rozhodovalo o pěti týmech, které budou mít tu možnost zahrát si finále, které se odehraje v sobotu 12. března. Do finále každé ligy AVL se dostane vždy 5 nejlepších týmů ze základní části. V druhé lize mělo před posledním turnajem šance se dostat do finále teoreticky až 13 týmů, ale největší souboj se očekával mezi prvními 7 týmy. Rozdíl mezi 2. až 7. místem bylo pouhých 6 bodů a tak bylo pravděpodobné, že se do finále probojuje právě některý z těchto týmů a na dva z nich zbude „Černý Petr“ v podobě 6. a 7. místa.

Na nás v tomto turnaji čekali 4 soupeři a to týmy Hladila sviště proti srsti, Pozdní sběr, Glauber a Fireball.

Prvním našim soupeřem byl tedy tým Hladila sviště proti srsti. Na tomto turnaji jsme poprvé hráli odpoledne, takže se dalo očekávat jisté zpoždění zápasů, které běžně bývá okolo 1. až 3. hodin. Dle původního rozpisu jsme měli začít hrát ve 13:50, takže předpokládaný start hry byl tak mezi 15 až 16. Prozíravě jsme si však zjistili předem situaci u organizátora, který nám sdělil, že jeden tým skrečoval své zápasy a tak se vše urychlilo, tedy náš zápas bude začínat nejpozději ve 14, ať jsme tedy na hřišti včas. Zavčas jsme se tedy dostavili, ale náš soupeř nikoliv… Údajně si informace o zpoždění zápasů zjišťoval od „kamarádů“ namísto od organizátora a tak namísto aby přišel na hřiště zavčas, přišel asi s hodinovým zpožděním. Bohužel jsme tak stejně museli čekat na první zápas, co naplat :-(.

Pátý turnaj 2. ligy AVL 2016 Zápas s týmem Hladila sviště proti srsti byl hned na úvod jeden z nejdůležitějších. Soupeř měl v tabulce stejně bodů jako my (nacházel se tedy na 6. místě), jen měl o jeden zápas odehráno více. Tedy vítěz tohoto utkání by se velmi přiblížil možnosti účasti ve finále, protože i v případě rovnosti bodů by měl lepší skóre na vzájemné zápasy. Z počátku byl zápas vyrovnaný, protože se chybovalo na obou stranách. U nás asi z důvodu dlouhého čekání, u soupeře asi zase z nerozehranosti. Postupně jsme ale získávali body navíc a ty si udrželi až do konce prvního setu, který jsme nakonec vyhráli 25:18. Byl to tedy dobrý začátek, ale ještě nebylo nic rozhodnuto. Druhý set byl více vyrovnaný a i když jsme (alespoň pocitově :-)), měli herně navrch, soupeř nás chvílemi přehrával díky „prasátkům“ a nepříjemným podáním jedné ze soupeřových slečen :-). Bohužel v druhém setu  jsme tahali za mírně kratší konec a i když jsme měli šanci set rozhodnout, nezvládli jsme to a prohráli jsme jej 24:26. Nedalo se nic dělat, o vítězi tohoto utkání musel rozhodnout tie-braik. Třetí set byl opět velmi vyrovnaný a bylo zřejmé, že oba týmy vědí, o co se hraje. Naštěstí se nám povedlo vypořádat s nepříjemným soupeřovým podáním a set uhrát do zdárného konce. Ve třetím setu jsme zvítězili 15:12. Do tabulky jsme si tak připsali důležité dva body proti týmu, který nás mohl sesadit z první pětky postupujících.

Dle původního rozpisu, měla následovat zápas přestávka, ale vzhledem k tomu, že tým, jež měl hrát v této přestávce, právě dopoledne skrečoval své zápasy, tak jsme mysleli, že budeme hrát hned dál. To se však následně zase změnilo, protože organizátor tam namísto tohoto zápasu „šoupnul“ zápas jiný. Takže jsme nakonec přestávku přeci jen měli :-).

Po přestávce jsme nastoupili k utkání proti týmu Pozdní sběr. Zde jsme předpokládali, že půjde o nejtěžší utkání dne, neboť tým Pozdní sběr se doposud nacházel na první příčce tabulky. Očekávání je jedna věc, předvedená hra, pak druhá :-). Soupeř měl v týmu jednoho „dlouhána“, který při rozsmečování tam „řezal“ jeden míč za druhým. Rozhodli jsme se tedy na něj nasadit náš „nejvyšší“ dvojblok v podobě Zbyni na bloku a Vítka na smeči. Toto zafungovalo naprosto náramně :-D. Soupeř se nemohl přes tento blok naprosto prosadit a když už věřil, že v postavení, kdy byl tento dvojblok vzadu, uhraje nějaké body, zcela jej eliminoval náš druhý blokař Radek (který mimochodem na tomto turnaji „šikanoval“ všechny soupeře a připsal si opravdu velké množství bloků :-)). Pro soupeře to musela být marnost nad marnost, když tým, jinak „plný trpaslíků“ jej zcela vymazal na bloku :-D. Ať dělal soupeř, co dělal, prostě nic nenadělal a v prvním setu dostal od nás až překvapivě debaklovou nálož 25:11! Perfektní vítězství v prvním setu nás velmi potěšilo, ale věděli jsme, že opět není nic vyhráno, dokud není vyhrán i druhý set. Zvláště pak proti tomuto soupeři. Dobře jsme si pamatovali na přípravný zápas AVL, kde v utkání o 3. místo jsme tým Pozdní sběr taktéž v prvním setu pohodově porazili, ale nakonec jsme s ním v tie-braiku prohráli 1:2. Rozhodně jsme tak nesměli nic podcenit! A to jsme naštěstí neudělali :-). V druhém setu hrál sice soupeř o něco málo lépe, ale naše vynikající bloky mu prostě „nedaly spát“ :-D. Po opravdu skvělém výkonu jsme vyhráli i druhý set a to v poměru míčů 25:19. Mohli jsme si tak do tabulky po skvělém výkonu připsat další velmi cenné 3 body.

Pátý turnaj 2. ligy AVL 2016 Hned po skončení předešlého utkání jsme nastoupili k dalšímu zápasu a to proti týmu Glauber. Tým se doposud držel spíše ve spodnější části tabulky a tak jsme nepředpokládali, že by se mělo jednat o až tak těžké utkání. Jenže toto jsou vždy špatná očekávání, neboť 2. liga AVL byla i letos velmi vyrovnaná a nebylo v ní vyloženě slabých soupeřů. První set probíhal celkem vyrovnaně, ale měli jsme v něm mírně navrch a zvítězili jsme v něm 25:21. Věřili jsme, že se takto celkem „pohodově“ povede uhrát i druhý set. Bohužel jsme dělali více chyb, než bylo zdrávo a především vlastní vinou jsme tak druhý set prohráli stejným výsledkem, ale v opačném gardu, tedy 21:25. Opět tak o vítězi zápasu musel rozhodnout tie-braik. Třetí set byl velmi vyrovnaný a zvítězit v něm mohly oba týmy. Štěstěna se však přiklonila na naši stranu a zvítězili jsme 15:13. Připsali jsme si tak další dva body a věřili jsme, že teď už si to finále nenecháme utéct :-).

Před posledním utkáním dne jsme měli zase jeden zápas přestávku, kterou kapitán Karel využil k počítání dosavadních výsledků a zjištění, jak to vlastně máme s možností postupu do finále. Ať počítal, jak počítal a i když zahrnul ještě neodehraná utkání, bylo jasné, že už jsme ve finále! Tedy bez ohledu na výsledek posledního zápasu, již máme jistotu účasti ve finále 2. ligy AVL! Na jednu stranu skvělá zpráva, na druhou stranu si to měl nechat pro sebe, alespoň do skončení posledního utkání, protože ať si budeme povídat co chceme, přístup k poslednímu utkání to ovlivní….

K poslednímu utkání jsme tedy nastoupili po přestávce a to proti týmu Fireball. I tým Fireball jsme dobře znali z předešlých zápasů a věděli jsem tak, že je umíme většinou porazit, ale když nemáme dobré rozpoložení, je tým Fireball schopný porazit i nás :-). Do prvního setu jsme vstoupili velmi špatně a záhy jsme prohrávali o několik bodů. Chvílemi to vypadalo, že věříme, že se tým porazí sám :-(. V průběhu setu jsme hru však vyrovnali a především v koncovce jsme velmi zabrali a měli i šanci set ukončit v náš prospěch. Bohužel se nám to nepovedlo a první set jsme prohráli těsně 25:27. Věřili jsme, že když zabereme, musíme druhý a případně i třetí set vyhrát. Bohužel však druhý set byl velmi podobný setu prvnímu a i v něm jsme prohráli těsně 26:28. Na závěr dne jsme si tak bohužel postupovou radost do finále trošku zkazili prohrou 0:2, která sice pro nás už o ničem až tak nerozhodovala, ale zamrzela…

Tabulka 2. ligy AVL po odehrání základní části:

Pátý turnaj 2. ligy AVL 2016 - výsledky základní skupiny

Tím tedy pro nás celý turnaj skončil a v celkové tabulce 2. ligy AVL jsme obsadili 5. místo se ziskem 37 bodů (úspěšnost: 64,91%). Jak jsme psali výše, že prohra 0:2 z posledního zápasu, až tak moc o ničem nerozhodovala, tak o účast ve finále 2. ligy AVL již nás připravit nemohla, ale kdyby jsme zápas vyhráli 2:0, mohli jsme se umístit na 3. místě. Toto umístění není však rozhodující, protože rozhodující bude až celkové umístění po finále :-).

A do finále i přesto, že jsme skončili v základní skupině až na 5. místě jdeme z druhého místa! Do finále se totiž započítávají pouze vzájemné výsledky ze základní skupiny od týmů, jež se účastní finále.

Před finále je rozložení bodů ve finálové tabulce následující:

Pátý turnaj 2. ligy AVL 2016 - tabulka před finále

Ve finále bude hrát každý s každým a body, které tým uhraje, se mu přičtou k bodům ze základní skupiny, dle tabulky výše. Celkem může ve finále získat tým za 4 vítězství 12 bodů.

Rádi bychom Vás tak pozvali na finále 2. ligy AVL, které se společně s finále 3. a 4. ligy odehraje v sobotu 12. března :-).

 Turnaj jsme odehráli v sestavě:

Vítek, Zbyňa, Ráďa, Mara, Karel, Martin, Simča a Adélka.

Výsledky z turnaje souhrnně:

►Lavina : Hladila sviště proti srsti – 2:1 (25:18, 24:26 a 15:12)
►Lavina : Pozdní sběr – 2:0 (25:11 a 25:19)
►Lavina : Glauber – 2:1 (25:21, 21:25 a 15:13)
►Lavina : Fireball – 0:2 (25:27 a 26:28)

Info o turnaji a soupeřích: 5. turnaj 2. ligy AVL.

Fotogalerie:

Článek si již přečetlo 5 862 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (3 hlasů, průměr: 4,67 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus