Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Jak se nám vedlo na čtvrtém a pátém turnaji 1. ligy AVL?

Během ledna a února jsme odehráli další dva turnaje v rámci 1. ligy AVL. Utkali jsme se celkem se 7 dalšími soupeři a „bojovali“ jsme v nich především o udržení se v 1. lize AVL. Jak se nám na turnajích vedlo si představíme na následujících řádcích…

Čtvrtý turnaj AVL

Čtvrtý turnaj AVL - 1. liga 2017 - sestava Laviny Čtvrtý turnaj AVL se odehrál v neděli 8. ledna a utkali jsme se v něm s týmy Actebis, Blanka a její tygři, STS Chvojkovice Brod a Vertikální stereo. Bohužel i na tomto turnaji pokračovala marodka našich blokařů o které jsme psali v předešlém reportu.

První utkání jsme tedy odehráli proti týmu Actebis. Na tento zápas jsme bohužel měli k dispozici z blokařů jen Zbyňu, který i když nebyl úplně zdráv, přišel nám pomoci. Druhého blokaře obstaral Martin, který ale jinak většinou hrává smečaře. Přestože jsme soupeři zdatně kladli odpor, byl na hřišti lepším týmem a tak nás ve dvou setech porazil 25:21 a 25:19. Z prvního utkání dne jsme si tak nepřipsali žádný bod.

Druhý zápas dne na nás čekal po jednozápasové přestávce a nastoupili jsme v něm proti týmu Blanka a její tygři. Zde jsme věděli, že pokud chceme pomýšlet na udržení v 1. lize, měli bychom bodovat, protože tento soupeř se aktuálně nacházel na poslední příčce tabulky. Od tohoto zápasu jsme navíc měli k dipozici i druhého blokaře Davida, takže jsme věřili, že bychom nějaké ty body „mohli urvat“. Bohužel však tento zápas naprosto nevyšel podle našich představ. V obou setech se nám příliš nedařilo a soupeř nás celkem jednoznačně přehrával. To nemohlo mít za následek nic jiného, než porážku ve dvou setech v poměru 25:18 a 25:13. Výsledkově tedy, utkání proti poslednímu týmu tabulky, skončilo ještě hůře, než první zápas. Do tabulky jsme si opět připsali 0 bodů a začali jsme čím dál více tušit, že s udržením v 1. lize to začíná být dosti nahnuté…

Čtvrtý turnaj AVL - 1. liga 2017 K třetímu zápasu dne jsme po kratší pauze nastoupili proti týmu STS Chvojkovice Brod. Zde nám bylo jasné, že vzhledem k předešlým výkonům, asi o moc dobrém výsledku nemůžeme uvažovat, protože tento soupeř se již několik let drží v předních pozicích 1. ligy AVL. Paradoxně jsme zde předvedli nevyrovnanější souboj a nejlepší výkon 🙂 . V prvním setu nás možná soupeř podcenil a dokázali jsme jej po většinu hry přehrávat a vytvořili jsme si tak mírné vedení. I když v koncovce soupeř zabral, již utkání nedokázal otočit a vyhráli jsme tak první set dne a to poměrem míčů 25:23. Vítězství v prvním setu bylo potěšující, ale bylo jasné, že nám soupeř nic nenechá „zadarmo“ a druhý set bude velmi těžký… a to také byl 🙂 . Po většinu druhého setu byl soupeř mírně lepším týmem, ale dařilo se nám i přesto držet s nimi krok. Vyrovnaná koncovka, kde šlo o každý míč, byla nakonec však nakloněna na naši stranu a dokázali jsme tak zvítězit i v druhém setu a to opět velmi těsným výsledkem 27:25. Konečně jsme si tak na tomto turnaji připsali první body do tabulky a to rovnou plný počet 3 za vítězství 2:0.

Opět po jednozápasové přestávce nás čekalo poslední utkání dne a to proti týmu Vertikální stereo. Soupeř byl v postavení v tabulce na tom s námi velmi podobně a tak bylo jasné, že tým, který zvítězí si zvýší šance na udržení v 1. lize AVL. V obou setech jsme předvedli slušný výkon, ale slušný výkon nebyl dostatečný a tak i z tohoto utkání jsme odešli jako poražení a to ve dvou setech 21:25 a 23:25. Tedy z posledního utkání turnaje jsme si připsali 0 bodů a celkové skóre z dnešního turnaje byly jen 3 body z 12 možných 🙁 .

Turnaj jsme odehráli v sestavě:

Karel, Zuzka, Mara, Adélka, Martin, Zbyňa, Křeček, Simča

Po tomto turnaji bylo tedy celkem zřejmé, že udržení v 1. lize nebude snadné. Sice to vzhledem k bodům soupeřů nebylo na přímý sestup (poslední dva týmy měly o hodně bodů méně), ale baráž byla velmi pravděpodobná, protože na posledním turnaji AVL nás čekali soupeři z TOP 6 a my jsme se po tomto turnaji nacházeli na 18. místě z 20. týmů

Pátý turnaj AVL

Pátý turnaj AVL - 1. liga 2017 - sestava Laviny Poslední, tedy pátý turnaj základní části 1. ligy AVL, se odehrál v sobotu 18. února a čekaly na nás tyto 3 týmy: ČSFR, KIA ORA a Žabiny. Jak již bylo zmíněno, jednalo se o velmi těžké soupeře, protože tyto týmy se dlouhodobě drží na předních příčkách tabulky 1. ligy AVL (KIA ORA je dokonce loňský vítěz celostátního finále AVL) a i letos všechny 3 týmy měly nemalé ambice umístit se v TOP 5 nejlepších týmů brněnské AVL a hrát finále.

Prvním soupeřem byl tým ČSFR. To, že výškový rozdíl mezi našimi hráči a soupeřovými bývá, na to jsme si už zvykli, ale zde byl opět o dost větší a když soupeř je „nad sítí“ i bez výskoku, prostě není příjemné 😀 . Každopádně všechny strachy musely jít stranou a našim úkolem bylo předvést co nejlepší výkon. I když měl soupeř vysoké bloky, Maru to nezajímalo a „řezal“ je „hlava nehlava“ 😀 . Když se k tomu se svými „bombami“ přidal i Ráďa, byla na to radost pohledět 🙂 . Nemalým faktorem, který ovlivnil výsledek zápasu bylo i podání, se kterým měl soupeř velké problémy a nemohli si tak pořádně nahrát a zaútočit. První část setu patřila spíše soupeři, protože jsme i my měli problémy na příjmu. V druhé části setu jsme však zlepšili příjem a především dobrým podáním jsme soupeře zatlačili. Koncovka byla „infarktová“, ale díky tomu, jak již bylo psáno, že se toho Mara nebál, dokázali jsme soupeře přetlačit a zvítězit v prvním setu těsně 26:24. Skvělé a nečekané vítězství v prvním setu bylo parádní, ale bylo jasné, že tým, který bojuje o TOP 5, to nenechá jen tak a druhý set bude ještě o to těžší. A taky byl 🙂 . V druhém setu se nám již tolik nedařilo „škodit“ na podání a především soupeř zrychlil hru na útoku, takže naše bloky nestíhaly. Nebudeme to dlouze rozepisovat, v druhém setu nás soupeř jasně přehrál a to se skóre 16:25. O vítězi musel tak rozhodnou tie-braik. V něm jsme měli horší začátek především kuli příjmu a i když jsme pak hru vyrovnali, dohnat ztrátu ze začátku setu, se nám již nepodařilo. V třetím setu jsme tak soupeři podlehli 9:15. Z prvního utkání dne jsme si tak připsali pouze 1 bod. Avšak předvedená hra byla velmi slušná a s výkonem, i přes výsledek, jsme mohli být celkem spokojeni 🙂

Pátý turnaj AVL - 1. liga 2017 Na druhé utkání dne jsme si museli jeden zápas počkat a nastoupili jsme následně v něm proti týmu KIA ORA. Zde bylo jasné, že se utkáváme s jedním z historicky nejúspěšnějších týmů brněnské AVL a tak jakýkoliv bodový zisk by byl milým překvapením 🙂 . Navíc s týmem KIA ORA jsme už za ty léta, co hrajeme AVL, pár zápasů odehráli a doposud jsme nedokázali proti nim uhrát ani jeden set. Všechno však může být jednou poprvé! Na tomto turnaji to však nebylo 😀 . I když jsme se soupeřem předvedli asi nejlepší výkon ze všech dosavadních vzájemných střetnutí, na vítězství to nestačilo a soupeř nás porazil ve dvou setech 25:19 a 25:19. Zkrátka kdo umí, ten umí a soupeř byl prostě lepší…

Opět nás čekala jednozápasová přestávka po které jsme nastoupili k poslednímu utkání dne a to proti týmu Žabiny. S tímto soupeřem se utkáváme již také po několikáté a i když nás většinou porazil, již párkrát jsme jej dokázali porazit i my. První set byl velmi vyrovnaný a troufáme si tvrdit, že jsme v něm byli lepším týmem. Nicméně to, že dle našeho názoru jsme byli lepším týmem, nic neznamená, protože koncovka prvního setu patřila soupeři a zvítězil v ní těsně 25:23. V druhém setu už byl rozhodně lepším týmem na hřišti soupeř a zvítězil v něm tak 25:17.

Tím pro nás celý turnaj skončil a tím se i „uzavřela“ zimní sezóna AVL. I když jsme si v posledním turnaji připsali jen 1 bod, tak jsme předvedli jeden z nejlepších výkonů na turnajích 1. ligy AVL a to navíc proti soupeřům, kteří se nakonec všichni dostali do finále 1. ligy AVL (Žabiny – 1. místo, KIA ORA – 3. místo, ČSFR – 5. místo). Určitě tomu přispělo v nemalé míře i uzdravení našeho „lazaretu“, takže jsme poslední turnaj odehráli v sestavě společně se všemi našimi čtyřmi blokařemi 🙂 (ze základní sestavy chyběl jen Marťa, který stavěl dům 😀 ).

Turnaj jsme odehráli v sestavě:

Karel, Mara, Adélka, Zuzka, Ráďa, Simča, Vítek, Zbyňa a Křeček

Vzhledem k našim výsledkům a výsledkům soupeřů jsme od čtvrtého turnaje pozici v tabulce již nezměnili a i po posledním turnaji 1. ligy AVL nám patřila 18. příčka v tabulce. Což má za následek jediné, tedy že přímo nesestupujeme do 2. ligy (sestupuje 19. a 20. tým), ale na Apríla, tedy 1. dubna odehrajeme barážová utkání s dvěma týmy z 2. ligy AVL o udržení. Kdo by měl zájem se na nás přijít podívat, určitě je vítán. Navíc ve stejný den se hraje finále 1. ligy AVL, takže kdyby vás naše hra nebavila, bude určitě na co koukat :-).

Výsledky 4. turnaje AVL souhrnně:

►Lavina : Actebis – 0:2 (21:25 a 19:25)
►Lavina : Blanka a její tygři – 0:2 (18:25 a 13:25)
►Lavina : STS Chvojkovice Brod – 2:0 (25:23 a 27:25)
►Lavina : Vertikální stereo – 0:2 (21:25 a 23:25)

Výsledky 5. turnaje AVL souhrnně:

►Lavina : ČSFR – 1:2 (26:24, 16:25 a 9:15)
►Lavina : KIA ORA – 0:2 (19:25 a 19:25)
►Lavina : Žabiny – 0:2 (23:25 a 17:25)

Fotogalerie:

Ze čtvrtého turnaje:

Z pátého turnaje:

Článek si již přečetlo 1 642 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (Nikdo ještě nehlasoval. Buď první!)
Loading...


blog comments powered by Disqus