Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Finále brněnské 2. ligy AVL ve znamení lazarů – jak jsme se s tím vypořádali my?

Finále 2. ligy brněnské ligy AVL V sobotu 16. března se odehrálo finále 2. brněnské ligy AVL. Bohužel se termín sešel, nejen pro nás velmi špatně, a dlouho jsme uvažovali, zda-li vůbec do finále nastoupíme. Jak to všechno pro nás i pro naše soupeře dopadlo, si představíme v dnešním článku….

Finále 2. brněnské ligy AVL se odehrálo jen týden po posledním turnaji 2. ligy AVL. Pokud jste na tomto zápasu byli, či jste četli náš report z turnaje, jistě víte, že turnaj nám vyšel parádně a uhráli jsme na něm 11 z 12 možných bodů. Za těchto okolností by se zdálo, že jsme vyladili formu perfektně na finále, stejně jak Kometa na play-off v hokeji 🙂 .

Ono by tomu tak asi i bylo a ve finále bychom měli i ty nejvyšší cíle, kdyby se nám jaksi „nerozpadla sestava“ 😀 . Bohužel v den finále nemohli nastoupit z různých důvodů naši tři nejvyšší hráči – blokaři (Vítek, Zbyněk a Libor). Aby tomu nebylo málo, tak Karel doléčoval problémy s nohou (rozumějte pajdal 😀 ) a nahrávačka Terka byla krátce po nemoci. Z těchto důvodů jsme zvažovali zda-li vůbec dáme sestavu dohromady a zda-li má smysl v „polorozpadlé“ sestavě nastoupit proti dalším 4 nejlepším týmům 2. ligy AVL.

Po dlouhém rozmýšlení jsme se nakonec rozhodli, že nastoupíme, i když nějaký extra výkon se asi nedal očekávat 🙂 . Jak jsme v průběhu týdne zjistili, s tímto termínem jsme neměli problém jenom my, ale i naši soupeři. Tým Raz dva tři se nejprve z finále odhlásil, na což se změnil již nachystaný rozpis, ale během dne se znovu do finále přihlásil 😀 . Dále měli z personálním obsazením problém i v týmu Bezedných. Nakonec však všech 5 týmů, co se dostalo do finále, i ve finále nastoupilo, a tak nás čekala porce 4 zápasů s nejlepšími týmy 2. ligy AVL…

Do finále jsme bohužel ani neměli nejlepší bodové předpoklady. Do finálové skupiny se totiž započítávají vzájemné zápasy týmů, jež se dostaly do finále ze základní skupiny a zde jsme jaksi měli nejméně bodů 🙂 .

Konkrétně bylo bodové rozložení před finále následující:

  1. Raz dva tři – 9 bodů
  2. Dřez – 6 bodů
  3. Bezední – 6 bodů
  4. Dacani – 5 bodů
  5. Lavina – 4 body

Z pořadí je tedy jasné, že jsme neměli úplně nejlepší předpoklady (vzhledem k bodům ze základní skupiny a aktuálnímu personálnímu obsazení týmu), uspět 🙂 .

Jak již však bylo psáno výše, k finálovému turnaji jsme nastoupili, a to v hráčském obsazení:

Křeček, Martin, Vlasta, Karel, Zuzka, Terka a „blanický rytíř“ Kotva

Finále 2. ligy brněnské ligy AVL - sestava Laviny

Na první zápas nám byl nalosován tým Bezední. Tento soupeř nás porazil již v základní skupině a vzhledem k výšce protihráčů a naší, bylo celkem zřejmé, že půjde o „vraždění jehňátek“ 😀 . Nicméně samotný průběh zápasu nebyl, až tak strašný, jak se dalo předpokládat. Po většinu zápasu jsme byli schopni se soupeřem držet krok, ale bohužel v některých situacích, nám chyběla právě zmiňovaná výška na blocích… Výkon jsme odvedli velmi slušný, ale soupeř byl zkrátka o něco lepší ( i vyšší 😀 ) a porazil nás ve dvou setech 25:21 a 25:21. Z prvního utkání dne jsme si tak bohužel připsali do tabulky 0 bodů za prohru 0:2. Ale co bylo pozitivem, tak jsme zjistili, že jsme schopni i v této sestavě, odehrát proti velmi silnému soupeři, vyrovnaný zápas.

Co bylo však pro nás po zápase z pohledu bodů nepříjemné, když jsme se dozvěděli, že soupeři odešla nahrávačka a nemůže tak odehrát zbylé zápasy 🙁 . Jeden zápas již soupeř vyhrál 2:1, nás porazil 2:0… dalo by se tak očekávat, že vezme i dalším dvěma soupeřům „nějaké body“. Avšak vzhledem k tomu, že zbylé dva zápasy nemohl odehrát, „nadělil“ dalším dvěma soupeřům „body zdarma“ za kontumační prohru 🙁 . Pro nás velká škoda, protože body, co by mohl vzít soupeřům, by nám mohly dosti pomoci, ale co naplat, stalo se, jak se stalo 🙂 .

Hned po skončení prvního zápasu nás čekal zápas druhý a to proti týmu Dřez. Zde jsme si při rozsmečování říkali, že to bude asi ještě větší „masakr“ 😀 , než v setu prvním, protože soupeři byli opět taktéž výškově nad námi a „řezali to hlava nehlava“ 😀 . Nicméně v samotném zápasu, to už tak jednoznačné nebylo! Celý zápas probíhal velmi vyrovnaně a kupodivu oproti prvnímu soupeři, jsme zde dokázali soupeře i celkem dobře pokrývat na blocích. Ani jsme pořádně nevěděli jak se to stalo, ale první set jsme k našemu údivu vyhráli celkem s přehledem 25:17! Byla to pro nás samozřejmě obrovská radost, protože jsme věděli, že už z finále neodejdeme s potupnými 0 body 😀 . Bylo zřejmé, že v druhém setu soupeř více zabere a také tomu tak bylo 🙂 . Avšak nám se nadále dařilo, i přes zlepšenou hru soupeře, s nimi držet krok, až do vyrovnané koncovky. V té by se dalo říci, „že měl soupeř navrch“, ale jen tím, že se dostal častěji k zakončení. Naše útoky celkem bez větších problémů pobral, ale „totálně vyhořel“ na útoku. Druhý set zápasu rozhodl sám soupeř, ale ve svůj neprospěch 😀 . Snad všechny jeho smeče v koncovce setu, skončily totiž v autu. Holt, když netrefíš pole, těžko se vyhrává 😀 . I když jsme v druhém setu nebyli lepším týmem, soupeř se „vyházel“ a tak jsme i druhý set vyhráli a to 25:22. Samozřejmě to byla pro nás obrovská a především nečekaná radost! Z druhého zápasu jsme si tak připsali do tabulky první 3 body.

Finále 2. ligy brněnské ligy AVL Na další utkání jsme si museli počkat ob jeden zápas a utkali jsme se v něm s týmem Raz dva tři. Tohoto soupeře jsme dokázali v základní skupině porazit po vyrovnaném zápase 2:1, tedy věděli jsme, že se dá porazit… i když v dnešní oslabené sestavě, těžko říci 😀 . Soupeř však z našeho pohledu nastoupil taktéž v dosti jiné sestavě, než hrál v základní skupině (možná ty personální problémy s hráči, o kterých jsme psali na začátku článku), nicméně ne v nijak slabší, možná jen „starší a zkoušenější“ sestavě 😀 . Proti týmům, kteří mají „starší (zkušenější) hráče“ se nám většinou nehraje moc dobře, protože vědí, kde mají stát a umí hrát dobře technicky. To se ukazovalo i v průběhu prvního setu, kdy jsme měli chvílemi problém složit míč. První set byl opět velmi vyrovnaný, ale nakonec se „štěstěna“ přiklonila na naši stranu a zvítězili jsme v něm 25:22. Druhý set byl opět, jak se už po několikáté opakujeme, velmi vyrovnaný 🙂 . Chvílemi měl navrch soupeř, chvílemi my. Avšak koncovka v druhém setu vyšla o chlup lépe soupeři a zvítězil v ní 27:25. O vítězi utkání tak musel rozhodnout tajbrejk. V třetím setu mohl vyhrát opravdu kdokoliv, protože jak my, tak soupeř, předváděl velmi slušnou hru. Možná naše o něco větší nasazení, možná více „štěstíčka“ dalo tomu, že rozhodující třetí set jsme vyhráli a to 15:12. Do tabulky jsme si tak připsali další, dá se říci, „nečekané“ vítězství 2:1 a s tím další 2 body.

Následně nás čekal už jen poslední zápas dne a to proti týmu Dacani. Tohoto soupeře jsme v základní skupině, nečekaně porazili 2:1, i když z našeho pohledu jsme si mysleli, že nemáme žádnou šanci 🙂 . Mysleli jsme si to i proto, že za tento tým hraje náš kamarád, jež s námi chodí na tréninky, Kristián, který patří mezi TOP hráče a s ním v týmu hrají spoluhráči, jež hrají závodně na Slovensku (to však bohužel pravidla AVL povolují)… Věděli jsme, že v tomto zápasu jde i pro nás o hodně. Potřebovali jsme uhrát, alespoň 1 bod, abychom skončili celkově 4. ve finále a dostali se tak do baráže. Prohra 2:0 znamenala pro nás 5. místo. Bohužel však soupeř nám rozhodně nechtěl nic nechat zadarmo, protože jejich vítězství 2:0 by znamenalo, že skončí 1. ve finále. Každý tým měl tedy ty nejvyšší ambice, předvést, co nejlepší výkon 🙂 .

V tomto zápase se dalo očekávat tedy další „vraždění jehňátek“ 😀 . První set tomu tak i napovídal, protože, když měl soupeř dobře nahráno, nekompromisně skládal míče. Avšak z horších nahrávek, již dělal chyby, což nám dávalo jistou šanci 😀 . V prvním setu jsme dokázali se soupeřem držet dlouho krok, ale nakonec byl v koncovce lepší a zvítězil 25:22. Co naplat, byl lepší… V druhém setu jsme věděli, že „hrajeme o všechno“, protože kdybychom neuhráli ani set, tak předešlá vítězství by v celkovém součtu bodů, nic neznamenala, a skončili bychom stejně na 5. místě. Bohužel však po většinu druhého setu byl soupeř mírně lepším týmem. V koncovce setu jsme však „do toho dali všechno“ a předvedli, až nemožné 😀 . Musíme však i přiznat, že nám v koncovce pomohl i dost soupeř, který i z lehkých balonů, udělal několik zbytečných chyb. Když chybuješ, nevyhraješ! Nečekaný průběh koncovky setu se však stal a v druhém setu jsme zvítězili 25:23! Kdo by to byl čekal!? 😀 Hned po dohrání setu jsme se začali radovat, jakoby jsme vyhráli mistrovství světa 😀 . Soupeř nechápal, protože o vítězi musel ještě rozhodnout třetí set, ale my jsme věděli, že vyhrání tohoto setu, nás posouvá do baráže 🙂 . V třetím setu bylo vidět na soupeři zklamání, že nevyhraje 2:0 a nestane se tak vítězem 2. ligy AVL a naopak na nás, že jsme už hráli celkem z lehkostí, protože jsme věděli, že, co jsme potřebovali, jsme si už uhráli 🙂 . Možná i to bylo důvodem, že soupeř v tajbrejku nepředvedl nijak dobrý výkon a my jsme se tak mohli radovat z dalšího vítězství! Třetí set jsme vyhráli 15:11!

Kdo by to byl čekal?! Před finále, „zralí na odpis“ a po finále „za hrdiny“! 😀 Ve finále jsme tak nakonec porazili 3 soupeře ze čtyř a pravděpodobně nebýt kontumace Bezedných, ve prospěch soupeřů, mohli jsme se umístit mezi prvními dvěma týmy, postupujícími do 1. brněnské AVL!

Avšak i tento výsledek a výkon ve finále, nám udělal velkou radost a zajistil nám účast v baráži, která se odehrála v sobotu 30. března. O ní o kousek níže…

Konečné pořadí týmů po finále AVL:

  1. Raz dva tři – 15 bodů (postup do 1. AVL)
  2. Dacani – 13 bodů (postup do 1. AVL)
  3. Bezední – 11 bodů (baráž o 1. AVL)
  4. Lavina – 11 bodů (baráž o 1. AVL)
  5. Dřez – 10 bodů (zůstává v 2. lize AVL)

Výsledky finále 2. ligy AVL souhrnně:
►Lavina : Bezední – 0:2 (21:25 a 21:25)
►Lavina : Dřez – 2:0 (25:17 a 25:22)
►Lavina : Raz dva tři – 2:1 (25:22, 25:27 a 15:12)
►Lavina : Dacani – 2:1 (22:25, 25:23 a 15:11)

Baráž o postup do 1. ligy AVL

Baráž o účast v 1. brněnské lize AVL se odehrála v sobotu 30. března. Zúčastnily se jí týmy, které skončili na 17. a 18. místě v 1. AVL a týmy, které skončily na 3. a 4. místě ve finále 2. ligy AVL.

Tedy týmy, jež se baráže zúčastnily byly: Drink Team (1. liga), Shrek team (1. liga), Bezední (2. liga) a Lavina (2. liga).

Do baráže, jsme šly tedy z 2.ligy s týmem Bezedných, který nás porazil ve finále 2:0, tedy pro nás s 0 body.

Prvním našim soupeřem byl tým Drink Team. Z počátku setu se zdálo, že je soupeř celkem hratelný a první část setu jsme byli i ve vedení, postupně však soupeř hru srovnal a „šlo se“ do vyrovnané koncovky. Ta nám bohužel těsně nevyšla a prohráli jsme tak v prvním setu 23:25. Druhý set byl bohužel pro nás o poznání horší (možná „deka“ z setu prvního) a soupeř byl v tomto setu již jednoznačně lepší. Druhý set jsme prohráli 16:25.

Po prvním zápase jsme věděli, že již nemůžeme postoupit a tak si druhý zápas baráže, můžeme „užít v klidu“. Druhý zápas jsme tedy odehráli proti týmu Shrek team, za který hraje naše dobrá kamarádka Marky… tedy o to větší motivace soupeře pokořit 😀 . V tomto zápase však téměř nic nefungovalo a soupeř nás přehrával „na všech frontách“. Zkrátka snad ve všech činnostech byl lepší než my a tak po „zásluze“ jsme v zápase prohráli ve dvou setech 14:25 a 18:25.

Baráž jsme odehráli v sestavě:

Vítek, Libor, Karel, Martin, Hanča, Terka

Baráž 2. ligy brněnské ligy AVL - sestava Laviny

Tím pro nás baráž a i brněnská liga AVL 2018/2019 skončila. V základní skupině jsme se umístili na velmi slušném 2. místě a ve finále, po skvělém výkonu, na místě čtvrtém. Baráž již byla takovým „bonusem“, který jsme však nezvládli a v další sezóně budeme opět pravděpodobně působit v 2. lize AVL 🙂

Výsledky baráže souhrnně:
►Lavina : Drink Team – 0:2 (23:25 a 16:25)
►Lavina : Shrek team – 0:2 (14:25 a 18:25)

Fotogalerie: 

Článek si již přečetlo 6 396 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus