18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Přidejte se k nám!

Baráž o postup do 3. AVL zajištěna!

V sobotu 17. března nás čekal nelehký turnaj a to finále 4. AVL ligy. Tedy turnaj, kde se utkalo v jeden den, pět nejlepších týmů o postup do vyšší ligy.

Naše výchozí pozice nebyla špatná, protože v základní části jsme se umístili na 1. místě, avšak do finálového turnaje se počítaly pouze vzájemné body pěti nejlepších týmů. A tak bodové rozložení po základní skupině bylo následující:

Lavina – 7 bodů
Volejbal Horní Dunajovice – 6 bodů
Panters – 4 body
Morální kocovina – 7 bodů
POP KORN – 6 bodů

Finále AVL 2012 První zápas nás čekal proti týmu Horních Dunajovic, které se umístily v základní skupině hned jako druhé za námi. Byl to náš první soupeř a tak jsme nastoupili na něj bohužel ne příliš rozehraní, což se projevilo hned v prvním setu, který jsme po velkém množství vlastních chyb celkem hladce prohráli 15:25. Tento úvod do celého turnaje nebyl pro nás příliš příjemný, ale nesvěsili jsme hlavy a do druhého setu jsme nastoupili bojovněji. Druhý set byl velice vyrovnaný, ale naštěstí v koncovce přálo štěstí nám a tak jsme jej vyhráli 25:22. Následoval hned tedy v prvním zápase tie break. Ten se nám bohužel nevydařil zhruba podobně, jako první set, a celkem rychle jsme v něm prohráli 8:15. Tím pro nás skončil první zápas prohrou 1:2. Z prvního zápasu jsme si připsali pouze 1 bod.

Hned po odehrání prvního zápasu jsme nastoupili k druhému zápasu proti týmu Panters, jež skončil v základní skupině třetí. Celý první set byl velice vyrovnaný a rozhodovaly především vlastní chyby. Bohužel v koncovce nám štěstí nepřálo a první set jsme prohráli 23:25. Věděli jsme, že druhý set bude o to těžší a tak budeme muset více zabojovat. Bohužel naše bojovnost nás stála i větší množství chyb a tak druhý set jsme prohráli ještě větším rozdílem a to 19:25. Naše bilance tedy byla po dvou odehraných zápasech 1 bod, což nevěstilo nic dobrého.

Následovala přestávka, kde jsme odpískali zápas Panterů a Morální Kocoviny, který sporným posledním balónem (který pravděpodobně dle pozdějšího zjištění Karel špatně pískl) vyhráli Panteři v tie braeku 2:1.

Po přestávce nás čekal souboj s týmem Morální kocoviny. Protože jsme věděli, že potřebujeme body, tak jsme šli do zápasu s velkým nasazením (ostatně jak do každého zápasu :-D). Asi do půlky utkání bylo skóre velice vyrovnané, ale v půlce se to zlomilo a díky skvělému podání našich hráček (série asi 10 podání po sobě) jsme první set vyhráli jednoznačně 25:16. Získali jsme tak další důležitý bod. Druhý set jsme měli téměř celou dobu pod svojí kontrolou a až do koncovky jsme byli v mírném bodovém náskoku. Bohužel za stavu 24:23 se nám nepovedlo podání a ani následné útočné snahy a po špatném příjmu, Verča odehrála bagrem do sítě a druhý set jsme prohráli 24:26. Toto byla pro nás velice nepříjemná sprcha, protože jinak jsme měli celou dobu set pod kontrolou. Následoval tedy tiebreak, který jsme možná i z důvodu předešlého prohraného setu, celkem hladce prohráli 10:15. Bohužel tedy i další set pro nás skončil prohrou a připsali jsme si pouze 1 bod.

Finále AVL 2012 Po tomto zápase jsme nastoupili proti týmu POP KORN, kde jsme věděli, že jde o všechno. Další zaváhání a prohra by nás totiž mohla stát umístění  až na pátém místě a tedy  nepostoupení ani do barážových utkání. To jsme rozhodně nechtěli připustit a do POP KORNu jsme se pustili se vším, co jsme měli k dispozici. V tomto zápase byl pro naši hru základním stavebním kamenem Martin Polášek :-). Konečně se rozehrál na úroveń, kterou jsme potřebovali. Téměř každý balón, na který sáhl, položil. S tímto stylem hry se nebyl soupeř schopný vyrovnat a tak první set nám velmi rychle podlehl 25:11. Věděli jsme, že však toto nestačí a druhý set může být o něčem úplně jiném. Druhý set byl podstatně vyrovnanější, ale Martin naštěstí neztratil svoji formu, získanou v prvním setu, a zbytek týmu jej kolektivní hrou podpořil a tak i druhý set jsme dotáhli do vítězného konce 25:22. Konečně jsme tak získali první dnešní výhru 2:0.

Celková finálová bilance tedy nebyla pro nás příliš lichotivá, 2x porážka v tie braiku 2:1, jedna porážka 2:0 a jedna výhra 2:0. Celkově jsme tak měli po odehrání finálových zápasů 12 bodů, což jsme věděli, že vzhledem k dalším výsledkům, nám stačí na dostání se alespoň do barážových utkání, která se odehrají následující sobotu 24. března.

Nakonec byla finálová skupina velice vyrovnaná a bohužel černého Petra v podobě nepostupu ani do barážových utkání dostal tým POP KORNu, jež prohrál všechny finálové zápasy.

Celkové umístění týmů po finálovém turnaji je následující:

• 1. místo – Morální kocovina (16 bodů)
  • 2. místo – Panters (14 bodů)
  • 3. místo – Lavina (12 bodů)
  • 4. místo – Horní Dunajovice (10 bodů)
  • 5. místo – POP KORN (8 bodů)

Přímo do 3. AVL tedy postupují týmy Morální kocoviny a Panters. Týmy Lavina a Horní Dunajovice odehrají 24. března baráž se sestupujícími týmy z 3. AVL o postup. Čekají nás tedy dvě utkání a to s týmem Pipeťáci a Porka Mizeria.

Závěrem bych velice rád poděkoval všem fanouškům, jež nás přišli podpořit, a že jich nebylo málo :-). Děkujeme! 🙂